Odesílatel: Jaroslav Novák
Datum: 2. března 2005, 23:01:33

Ahoj Jardo
Díky za další fejetonek. Rád se občas ujistím, že je kolem mne ještě pár normálních lidí.
S pozdravem Jaroslav Novák


Odesílatel: Vitek Benes
Datum: 27. února 2005, 11:14:47

Pěkný sklonek února!
Při čtení "snů" mi běhal mráz po zádech. Potěšilo mě, že jsem byl pohodlný na to abych utekl a odepřel si tak některé životní zkušenosti. Vzpomněl na kamaráda, který utekl, rád by se vrátil, ale nemá dost kuráže začínat znovu.
I na naše odhodlání druhdy za volnými hranicemi, že pokud Sládek dopadne ve volbách hodně dobře, nevrátíme se.
Děkuji za zprostředkování.
Hodně sluníčka i sněhu (pokud Vám nevadí)
Vítek Beneš


Odesílatel: Pavel Ricar
Datum: 27. února 2005, 12:08:07

Ahoj Járo s rodinou,
fejeton je pěkný. Ty moje naivní představy o návratu do tzv. rodné vlasti a najít opět to o čem jsem si myslel, že je to země zaslíbená, tak to byly skutečně jenom dětské sny. Setkání s ještě větším všiváctvím a zlobou, až an pár vyjímek, mě v každém případě vyléčilo na věky. Tolik času bohužel již nemám, čekat na jakousi generaci která by se v CZ mohla snad někdy zrodit.
Jak může komunistický pacholek a vrah lidských duší zplodit normálního člověka. No to snad není možné.
Zdraví Vás Pavel a Daniela


Odesílatel: Eva Clarová
Datum: 27. února 2005, 10:29:13

jak nadcasove !!!!!!!! eva


Odesílatel: Jan Stefanovic
Datum: 27. února 2005, 5:02:19

Za posledních čtyřicet let svět zkameněl a my přestali věřit, že se může něco změnit
ja sam som neveril vlastnym ociam, ked som videl v TV v bare v Madride, ako sa ruca Berlinsky mur, Jardo.
Neuveritelne, bolo to, ako vidiet Martana kracat po ulici. Nieco, comu sa nedalo uverit.
Krasny clanok (ako obycajne)
ale priznam sa ti, ja mavam sny opacne, sniva sa mi, ze som sa vratil do Bratislavy a vsetka tato krasa, tieto priestory, lesy, obrovske vzdialenosti, kde sa stratis na cele dni a nevidis cloveka, vsetko toto ze som vymenil za sedivu Bratislavu... za zivot medzi podvodnikmi, nervoznymi a zlostnymi ludmi.
Za zivot v Bratislave....
Take sny mam obcas ja.
Take care! Jan Stefanovic


Odesílatel: Oldrich Capek
Datum: 27. února 2005, 4:55:17

Cau Jardo!
Diky za 'listky z cest" a taky za ten emigrantstkej fejeton.
Prave jsem se probudil, a ty jsi mne prekvapil tou ranni postou.
Je nedele rano, laptop mi lezi u postele, permanentne pripojenej k internetu, a ja jsem po case zase neco cetl cesky, diky Bohu, ( krome tech blabolu na informacnim serveru).
Ma to pro mne zvlastni prichut, to asi pochopis ty nejlip.
Taky nekdy premyslim, kdy a jak se vratim, a taky mne nekdy jima strach, jak to vsechno bude, a jake penize budu nosit v kapse.
Pred dvema tydny jsem slavne dokoncil tu Kellogg School of Business, a ted jsem se "ze zoufalstvi" zacal ucit cinsky, teda Mandarin. Samozrejme, mam k tomu sve duvody, ale je to presne, jak sam rikas, vsechno ma sve ekonomicke duvody a je pevne usazeno do ramce do zapadniho prakticismu.
Teprve ted mi dochazi, ze Cestina je asi jeden z duvodu, proc jsme v sobe nasli zalibeni se svym budoucim partakem v Singapuru. Je uz starsi clovek, a zije tam 15 let, a tak se mu ani nemuzu divit, ze mne vzdycky zve na vecere do indickych restauraci. Rika, ze uz ta cinacka jidla nemuze; ja sice indickou kuchyni zrovna nemiluju,je na mne moc tezka, ale uplne ho chapu, a nepremlouvam ho.
Tak se mejte krasne, pozdravuj vsechny svy holky, a ze jim posilam pusu na celo. Olda


Odesílatel: Petr Jánský
Datum: 27. února 2005, 19:36:11

jardo muselo to byt strasne tezke.. pripomina mi to vyhnanstvi.. rakusaci.. rusove.. na to byly prebornici.. vedeli ze je to horsi nez smrt petr

Asi to bylo generační štěstí dějin, vysledek je, že jsem překvapivě zpět doma a docela spokojený i se strarostmi o své dcery. Jsou dny, kdy jsem z toho skutečně šťastný a nevím komu za to poděkovat. Normální je nemít štěstí. Jarda


Odesílatel: Petr Zapletal
Datum: 28. února 2005, 7:34:27

Ahoj Jardo,
díky za termíny a tradičně krásný fejeton. V polovině první stránky jsem nějak znervózněl a rychle se podíval na konec. Fakt, psal jsi to v roce 1987 ! Já nešťastník si myslel, že je to současné a s hrůzou zjistil, že jsem to tak i žral...že by se to až tak nechutně přeneslo ? V každém případě děkuji, protože mě vždycky dostaneš s jakéhosi poklidu samozřejmosti.
Petr Zapletal


Odesílatel: Dr. Helena Kanyar
Datum: 28. února 2005, 10:24:01

Mily pane Hutko, cist Vas fejeton z unora 1987 je dialekticke, neb to vse znam. Vase Dana mela intuici. Jest to zapeklite se vratit se zkusenostmi z emigrace. Vsechna cest Vasemu pusobeni. Jsem doma doma i tady, takze zajistuju novou akci na mistni univerzite na tema zachrana Zidu. Vse nejlepsi Vam preje HB


Odesílatel: Luboš Stráník
Datum: 27. února 2005, 9:22:11

Dobrý den. Mám dneska po ránu mizernou náladu a po přečtení vašeho fejetonu, jsem jí měl ještě mizernější, ale moc se mi líbil. V Rotterdamu jsem nebyl, ale v Delftu to bylo moc hezký, vizuálně. Je mi jasný, že to muselo být hodně těžký si tam nahrazovat život. Kdysi jsme měli s mojí ženou Veronikou podobné úmysly, pak to nějak přešlo a mám dnes pocit, teda už dost dlouho ho mám, že jsme udělali dobře, že jsme počkali. Nevím jestli to pro vás bylo hodně snadný se vrátit a navázat na to, co už vlastně moc navazovat nejde, i když vás vítali jako národního hrdinu. Spíš si myslím, že váš vnitřní svět se tak trochu bránil. Zase na druhou stranu vás vůbec neznám a vždycky, když vás slyším, nebo vidím někde v televizi, nebo na koncertě, tak mám pocit, že to úplně z vás na plno nejde. Že je to malinko kalkul, jako u každého folkového interpreta. Viděl jsem vás v Banánových rybičkách a tam mě přesvědčilo to, že takovéhle pořady vy absolvovat nemusíte, protože ač ten humor není úplně hloupý, tak mi připadá zbytečný, teď nemluvím o vašem humoru, ale o celku toho pořadu.
Zkrátka to nemáte zapotřebí. Měl by jste asi zůstat tou legendou, která nás držela nad hladinou komunistického bahna, teda alespoň některé z nás.
Z mé reakce jistě poznáte, že jsem měl opravdu špatné ráno. Díky, Luboš Stráník

Vážený pane Stráník, já ty mizerné nálady znám a samozřejmě máte pravdu, že pro čistotu věci by bylo lepší, abych se stáhnul nějak do nedostupnosti a byl už jen tou legendou, která neleze do pořadů jako jsou Banánové rybičky. Jenže jsem si na to ve chvílích té slávy nevydělal a tak teď zcela přízemně řeším problémy složenek a škol do kterých chodí naše děti, takže legenda se konat nějak nemůže, jezdím zase od štace ke štaci. Dokonce mě to baví, ale je to halt normální chození po zemi. Jinak díky za dopis a mějte se hezky Jaroslav Hutka


Odesílatel: L. Kurfirtova
Datum: 1. dubna 2005, 20:06:36

Vážený pane
nedá mi to, co tomu říkáte ?! Vaše fejetony mne dokáží držet v tomto anarchisticko-bolševickém státě "při životě". Vždyť je to opět na emigraci.
To není o "sametu", který nám "kázal" metafizyk, jak jsem se zpočátku a velmi krátce domníval. To je o naprosté idiocii tohoto, stydím se to říci, národa. Národa "hňupů" a nepoučitelných. Dnes, vzhledem k pracovnímu vytížení, jsem opravdu nevěděl, jak to dopadlo. Že by opět 1.duben alias 25 únor 1948!? Ale to není Apríl. Doufám, že opět přijedete do "nehostinných"
Sudet, abychom se setkali, bez uřvaných "hodných" Sasíků. Tady je vidět ten rozdíl v kultuře, "hodných" a "zlobivých" Germánů. To se nám ti zasraní bolševici, snažili "nadirigovat", "SRÁČOVÉ"!!!!!! Bohužel v těchto "sračkách" neustále platí. K tomu, aby se ZLO šířilo stačí, aby slušní lidé nedělali nic. Je pravdivé a jsem velmi unaven, ale "pokračuji". Je to národ "BLESKU"!
S pozdravem "hanba vystřízlivět" a "bijte bolševiky"
Jiří Kurfiřt ---adresa---
P.S. Přeji Vám i Vaší rodině, hodně zdraví!!! Sejdeme se na Malevilu, v tomto "zasraném" bolševicko-anarchistickém státě!!! Přesná adresa pro potřeby "novodobé StB". To jenom pro zasmání v tomto "domě smutku".
Kantůrková!!!!!!???????