Hutka ... po 25 letech v Mnichově

Krátkodobě rozeslané pozvánky na koncert Jaroslava Hutky v mnichovském Českém centru, zorganizovaný naší jednotou, prokázaly, že kdo chce, tak si na dobrou věc vždy čas najde... K těm, kdo chtěli, patřil i generální konzul České republiky v Mnichově, Josef Hlobil (viz foto v rozhovoru s J. Hutkou a jeho přítelkyní Magdou) a plný sál nadšených posluchačů z celého Bavorska.
Jaroslav Hutka s charakteristickou kšticí lehce - tedy spíš trochu víc - doběla, se sice v Mnichově představil o 25 let moudřejší, ale posluchači chtěli stejně slyšet i písničky, které v Mnichově hrál a zpíval, když ještě tak moudrý nebyl. Byl tenkrát poměrně čerstvě vystěhován a jeho písničky byly sice protestsongy, ale protestsongy – minimálně na povrchu - tak milé a přátelské, že člověk skoro nemohl pochopit, jak se na něj kvůli nim tenkrát ti estébáci mohli zlobit.
Ale těm protestsongům doba příliš na aktuálnosti neubrala, sice už asi hodně lidí v Litvínově v pět ráno nevstává, protože není proč, ale to asi ke zkvalitnění života tam příliš nepřispělo.
Z Hutkova dalšího repertoáru se samozřejmě moc líbily jak tradiční, tak nové písničky projevující radost ze života. Nově objevené a upravené lidové písně a balady se doufejme dostanou do povědomí posluchačů stejně jako jeho novější „protestsongy“ jako Leopoldov nebo Sudety, témata, která jsou stále třeba připomínat.
Takže jsme se celý večer „...spolu dobře měli“ a doufáme, že zase na viděnou.

23. listopadu 2012, Karel Pokorný, zVěstník číslo 3 - ročník IX - Sokol Mnichov