Odesílatel: Ing . Richard Švandrlík
Předmět: Řetěz dožil
Datum: 9. června 2005, 20:55:41

Zdravím radostně neboť jsem včera z televize vyslechl že řetěz bylo rozhodnuto příslušnými orgány odstranit! Už toho musely mít orgány plné zuby spatřujíce v tom prkotinu a pořád ty nepříjemnosti! Gugelův šroubovák asi naposledy zapracuje. Po 15 letech rozhodly orgány o odstranění, už to braly, že to doba k tomu dozrála. Já sice myslím že Vám chtěly udělat radost a přesto osobně gratuluju k Vašemu úspěchu v bitce, kterou nepochybně sledovaly tisíce lidí a nebylo to tak docela žabomyší, jak se to pořád proklamovalo......
Holt, máme 11 tisíc multimilionářů a 370 tisíc chudáků pod životním minimem (dnešní TV). Pravda, tím se nemohli chlubit ani komunisti. Připomínám že v počátcích volebního práva měli nejbohatší voliči mnohem více hlasů než chudí - ti měli jen jeden hlas a to směli volit ještě jen muži, zralí věkem, a museli být řádnými občany podle rodného listu. Tak člověka maně napadá, že v našem superekonomickém světě bychom se měli vrátit k tomu, aby voliči měli počet volebních lístků podle tintili-tintili. 11 tisíc tvrdě pracujících milionářů (jak připomenuto v TV) by pak hravě převolilo 370 tisíc chudých, pokud by vůbec přišli k volbám - to by bylo pro chudé vůbec nejlepší.
Zdraví Vás věčně nespokojený volič Balbínovy strany Richard Švandrlík


Odesílatel: Herout

Co "lidská práva" sv. Václava?

Vážení, opakovaně zjišťuji, že lidé na pražské radnici nemají velkou představivost:
v "nové době" mohlo být smyslem řetězu kolem sochy sv. Václava chránit patrony země České před "přítulnými" turisty, aby jim nelezli za krk a aby nejbližší okolí pomníku bylo pokud možno alespoň trochu důstojné. A ozdobný řetěz přispíval k tomu, aby se "obdivovatelé památek" zastavili a zamysleli nad tím, že v prostoru za ním nemají co dělat. "Trny"lipových listů jim jen jemně připomínaly, že řetěz neslouží k sedění a pohupování se na něm.
Nyní nelze očekávat nic jiného, než že s "demokratizačním" úsilím pražské radnice se na schody (a kdyby jen na ně!) vrátí posedávající a polehávající hloučky návštěvníků Prahy steloucí pod sebe nedopalky, obaly od potravin z nedalekých rychlých občerstvení.a jiné suvenýry.
Předpokládám, že povalování ve vylitých nápojích považují Balbínovci za skutečně velice poetické - nechápu však, proč by takováto "stafáž" u paty symbolu naší státnost měla figurovat na fotografiích návštěvníků metropole, kteří o to nestojí - co jejich práva?
Velice bych proto uvítal, když už jim šlo vedení radnice tak na ruku, aby se tito "stateční bojovníci" nejlépe osobně přičinili o pravidelné udržování čistoty a pořádku okolo pomníku - ale to se asi nedá očekávat: jejich cíle bylo už dosaženo ...
Jan Herout


Odesílatel: Eva Drašnarová
Datum: 11. června 2005, 11:52:34

Před pár dny jsem jen letmo zahlédla tuším na Zprávy Seznam, že se podařilo odstranit řetěz u Václava. Tož blahopřeji, pan Bém si asi přečetl Tvůj fejeton. I když si myslím, že jeden fejeton ani Tvoje či Balbínů názory asi popudem nebyly. Dobrý každý osten, který zmizel.
Včera jsme po dlouhé době koukali na televizi, vyhlašování Největšího Čecha. Výsledky nejsou až tak podstatné, i když k umístění můžu mít soukromé výhrady. Ovšem moc se mi líbila "tnutí" pánů Krause, Vávry i ostatních. Škoda, že obyvatelstvo už otupělo, vytratily se osobnosti a nové na obzoru také nejsou.
Krásné léto ti přejeme. Eva a Břéťa


Odesílatel: Mgr . Václav Karlíček
Datum: 12. června 2005, 21:46:04

Jardo, gratuluju k odstranění řetězu, přiznám se, že jsem v to nedoufal! Jak se máš? Pozdravuj rodinu. Zdraví Václav Karlíček


"Politický had" (Míša - Mail - WWW) 03.06.2005, 09:53:12
- výstižné označení nejen pro pana Béma!
Odesílatel: Petr Zapletal
Datum: 2. června 2005, 7:06:46

Ahoj Jardo,
zase jsi do mého svědomí "zavrtal", protože tu záležitost s řetězi sleduji od začátku a za něco "zásadního" jsem to nijak nepovažoval. S postupem času se začíná tvořit jeho zajímavá, novodobá historie. Já si ostudně musím přiznat, že svou pílí jsi mě zase ukázal, na co všechno se dá zapomenout, když opomíjíme zdánlivé maličkosti. Kdyby nic jiného, tak aspoň u mě jsi uspěl.
Osmého jsem bohužel mimo Prahu, protože v Budapešti připravujeme nové programy pro děti, které vozíme za vědou po celé Evropě. Budu s vámi a pokusím se aspoň symbolický řetízek pověsit někde u maďarských, koministických symbolů.
Držím palce a těším se, že pomůžu Tvému snažení také nějak víc než symbolicky. Petr Zapletal


Odesílatel: Terezie Varekova
Datum: 5. června 2005, 23:23:25

Milý pane Hutko, kdybych nebydlela 200 km od Prahy, určitě bych přišla ozdobit řetěz. Takhle na vás budu alespoň myslet a pošlu pozvání na Václavák bráchovi. A budu se snažit nemít páteř na maděru a nechat ji rovně vyrůst i svým dětem. Já vím, zní to kýčovitě. Viděli jsme nedávno s manželem film Kouř a tak to všechno zase víc prožívám. Přeju vám hezký den. Terezie Vařeková


Odesílatel: Petr Sameš
Datum: 3. června 2005, 20:36:51

Vážený pane Hutko, moc Vám s tím sundáním řetězu držím palce. Myslím si, že právě tato symbolika má v dnešním globalizovaném světě smysl. Sice ji ocení jen maličká část české společnosti, ale neznamená to, že by to byla maličkost. Děkuji! Vše dobré Vám přeje Petr Sameš


Odesílatel: Petr Kanka
Datum: 2. června 2005, 11:39:04

Milý jardo, dík za zásilku...trochu pro posilku /to je malá posila, pozn.aut./. Řeknu Ti to stručně, hajzlové /mírně řečeno lidská zkaženost a špatnost, jak by kasi řekl J.A.Komenius/, ti se zázračně na všem domluví. Ne "všem" ale na vše a všechny. Oni jsou součástí té obrovské masy, která ovlivňuje nás solitéry /intly, intoše,anarchisty, snílky, básníky...blázny...ještě že sem nepatří Wlastenec!!, pozn.aut./. My, ti druzí, nejsme schopni od Charty 77 stmelit sebemenší jednotku, která by měla jenom trochu respekt - jak by také mohla, když už nikdo neví - a to se popřevratové státní moci dobře zdařilo, protože jim k tomu asistovala /asi proti své vůli, protože vím, že to tak nemuselo být/ úžasná kapacita na svobodu a svobodná občanská hnutí - jestli náhodou to nejsou největší škůdci světa /rozuměj konzumní společnosti se satelitními městečky pro zbohatlíky, poz.aut./, nebo všehoschopní sebevrazi typu teroristického...Jardo, obalte řetěz, ale obalte také všechny stožáry pro státní vlajky, protože "je něco zkaženého ve státě Dánském"/W.S.Shakespeare/.
Jenom poznámka - všimni si, jak Ti, co se nejvíce vysmívali např. Tv kultuře v různých suterénních divadlech, se mohou počůrat blahem, když se v budce objeví - přitom Budka je furt Budka, nic se nezměnilo.
Hraj barde, hraj, snad se srdce ztvrdlá na kámen opět rozehřejí, snad si zakletý vzpomene, že to je ta země, země česká, domov můj...
Petr Kaňka


Odesílatel: Michal McLeek Mašek
Datum: 21. července 2005, 22:34:46

Vážený pane Hutko,
v několika uplynulých dnech jsem opět po delším čase navštívil naše hlavní město a všimnul jsem si, že řetěz kolem sochy sv. Václava na Václavském náměstí zmizel. Chtěl bych Vám tedy poblahopřát k vyhranému boji za jeho odstranění.
Michal Mašek (Plzeň)