Odesílatel: Jana Sarounova
Datum: 2. dubna 2005, 23:01:35

Hmm, tak Hod se Vám povedl. Jsou tam nejen obrazy, ale i vůně. Příjemné. Zdravím. J.Š.


Odesílatel: Josef Bouska
Datum: 3. dubna 2005, 0:14:16

Tenhle fejeton byl vazne moc hezkej, takovej trosku mrazivej ohen z toho na me sel. Diky.Josef Bouska


Odesílatel: Jan Stefanovic
Datum: 3. dubna 2005, 0:53:51

ako povedal pan Havel - pocuval som jeho platnu v dobach, ked skoro nikto na Slovensku netusil, ze najaky Havel existuje,
- a vtedy som si (mylne) myslel, ze je to fajn chlap:
nebudte smutnej...
Take care! Jan Stefanovic


Odesílatel: Jaroslav Furman
Datum: 3. dubna 2005, 0:50:15

Vážený Jaroslave,
asi před týdnem jsem vám chtěl napsat pár slov. Bylo to bezprostředně po Vašem rádiofóru o prezidentovi,který straší lidi Evropskou únií. Ohromně jste se mi líbil,ani většina telefonických reakcí nebyla špatná. Vcelku šlo o nadmíru inteligentní veřejnou rozpravu. Jsem o 1/4 roku starší než Klaus. On vysokou školu ukončil o 2 roky dříve než já.Neměl jsem totiž maminku za- městnanou v prezidentské kanceláři,ba právě naopak . Můj táta měl po válce obchod zubolékařskými potřebami a ještě v roce 1958 to byl dostatečný důvod k odmítnutí doporučit mne k pokusu o vykonání přijímacích zkoušek na VŠ.Tak jsem po maturitě 2 roky makal na šachtě v Ostravě .
Když se mi konečně poštěstilo dostat se do Prahy,chtěl jsem dělat zahraniční obchod. Chtěl jsem jednoduše po studiích z republiky vycestovat navždy.
Přestože jsem vykonal rozdílovou zkoušku ze zbožíznalství,nevzali mě na tuhle privilegovanou fakultu a já dostudoval na směru financí a úvěru.
O něco později,to už jsem byl jako absík na vojně,jsem se setkal s řadou kluků, kteří tam byli se mnou a onen zahraniční obchod ( šlo o znalost souboru pokynů, zákazů a příkazů,zkrátka naučili se tam hlavně anglicky a jakési předpisy o tom, jak prakticky uskutečňovat monopol zahraničního obchodu.)vystudovali.
Většina z nich odcházela po vojně do služeb MV jako budoucí špioni. Na můj dotaz,proč mi podle nich nebyl tenkrát povolen přestup na jejich fakultu,jsem obdržel rovněž otázku. " Dali ti předtím vnitráci podepsat spolupráci s nimi "?
Odpověděl jsem po pravdě,že nic takového po mně nikdo nechtěl. " No vidíš" !
Pak mi jeden z nich v hospodě vysvětlil,že kdo nepodepsal v prvním ročníku spolupráci,byl většinou už během 2.ročníku přeřazen na vnitřní obchod a cestovní ruch.
Myslím,že některé podpisy mají překvapivě vysokou cenu i po 45 létech .

Včera se mi ohromně líbilo vystoupení jedné poslankyně v parlamentu.Citovala z belgických novin článek mluvčího křesťansko-demokratického klubu Evropského parlamnetu. Stálo v něm,že Grossova menšinová vláda i s podporou komunistů je cosi,co EÚ naprosto nevadí. Vadila by jim ale vládní garnitura ODS ,a to i v koalici s Lidovci,na jejichž čele nyní stojí "křesťan" Kalousek ! A já se jim vůbec nedivím.

Když se podíváte do google.com a uvedete klíčové slovo Dominika Dery,najdete tam kromě jiného také obrázek z obálky knížky The Twelve Little Cakes. Na něm je podobně velké děvčátko s podobně velkým psem.Je mi podobně smutno jako Vám.
Odešla z této země opravdu co nejdál,i když ji má svým způsobem ráda. Žije v Sydney.
Nedávno jí bylo 30 ,už to není malá a roztomilá holčička, už to je světoobčanka ,která píše pro svou generaci a cítí klíčové problémy světa,kterému moje generace rozumí stále méně.

V Čechách je stále Kocourkov. Klaus mi připadá stejný pandrhola, jakého hrál v tom Verichově filmu nebožtík Vojta,ti křiklouni zprava i zleva - to je echt kocourkovská městská rada s panem statkářem a lékárníkem či hospodským okolo stolu,najde se i pytlák Janovec Jindřicha platy i kriminálník modernizátor a starosta Jana Vericha. Když Vás otravovali čeští policajti- nepřipadali Vám jako ti dva v dialogu : je to on... není to on ?

Až zase budete smutnit,zajděte do Ponrepa a pohleďte na stále stejně kvalitní politickou scénu. 100 let sem ,nebo tam...svým způsobem to může připadat někomu i roztomilé.
Se srdečným pozdravem Jaroslav Furman

PS. Očekávám,že minimálně pokusy o studený proud vzduchu,jakoby ze severovýchodu už vanou přesto,že malostranská privilegovaná parta má jiné starosti . Přičinliví pomocníci se o to nepochybně postarali. Přeji Vám,aby Vás to nechali dělat až do konce.

Vážený pane Furman,
děkuji za dopis. K většině nemám co dodat, vidím to stejně. Já mám teď takové doufání, že jak ta politická blbost už tady téměř krystalizuje, že snad se něco pohne v obyvatelstvu, ovšem možná také ne. Je ovšem pravda, že armáda je v NATU a český politik by se ji stejně bál použít, a země je v EU, takže ti imuni z Malé strany to nemohou pokazit absolutně a nakonec v této chvíli se zdá, že globalizace působí také pozitivně. A i když je ten Gross naprosté jelito, někdy v hloubi duše mám podobnou obavu, jako ten šéf křesťanských demokratů z Evropského parlamentu. A že by se stal zázrak a v příštích volbách se do parlamentu dostala nová strana, která by zamíchala kartami, to se asi nestane. Zelení jsou rozhádaní a ostatní malé straničky si každá zoufale sobecky hájí své jedinství, že z toho nakonec není nic pro nikoho. Ale pokud si nepustím zprávy a neotevřu noviny, tak se mi zdá život přátelský a jelikož pro nás není na obzoru žádný Berlín ani Moskva, možná ani není třeba mít velké obavy. Pouze je to trapné a otravné, že by to také mohlo fungovat normálně a inteligentně. Srdečně Vás zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: Milan Daniel
Datum: 3. dubna 2005, 21:51:00

Milý Jardo!
Je to krásný. Děkuju ti, bylo to to nejhezčí z dnešního dne, který jsem zabil na Republikové radě Strany zelených. Fuj jí tajbl. Milan Daniel


Odesílatel: Veronika
Datum: 3. dubna 2005, 22:03:20

Dobrý den, děkuji vám za program vašich vystoupení. Snad aspoň jednou překonám svou pracovní vytíženost a přijdu se podívat. A poslechnout, samozřejmě.
K vašemu fejetonu, děkuji vám za něj - v posledním týdnu se ke mně dostaly hned tři fejetony na různá témata. A byť nejsem vášnivým čtenářem zrovna fejetonů, jistá pasáž z vašeho "velikonočního" mi byla najednou velmi blízká. A to pasáž začínající slovy: "Poslední půlrok mě všechny obrazy, které mi vzniknou v mysli, opouštějí..." V podstatě nevím proč. Ale to fejetonové působení bylo moc pěkné. Těším se na další, s pozdravem, Veronika Vlachová


Odesílatel: Alena Košťálová
Datum: 4. dubna 2005, 13:50:54

Děkujeme.
Ovšem Váš článek je úžasný. Protože Vaše informace dostáváme i na ČMKU, oslovil nás tím více. Souhlasil byste s dalším případným publikováním? Odpověď nespěchá.
S pozdravem Alena Košťálová (vedoucí sekretariátu Českomoravské kynologické unie)


Odesílatel: DAVY
Datum: 4. dubna 2005, 9:58:37

Děkuju. Už mi bylo po Vašich fejetonech smutno. DAVY


Odesílatel: Alena Heinová
Datum: 3. dubna 2005, 18:11:20

Vážený pane Hutko,
chraň Vás Pánbůh vyškrtnout můj mail z Vašeho seznamu! Jsem naopak RÁDA, že koncertujete, i když stokrát mně než by to takhle malá a , bohužel, duchem stále menší zemička potřebovala.
Poslyšte, snažím se dát dohromady festival pro muzikantsky nadané postižené mladé lidičky, furt superstar, bĺablabla jak pomáháme postiženým, hubou pořád nejvíc - zkrátka nepomohl byste s tím? Každý jen slibuje, je to pořád stejný, bohatci se dmou přes slova do břicha a tak pořád dokola. Už jsem z toho utahaná jako stará kobyla, ale nechce se mi to vzdát. Proč, Protože před devatenáctái lety se mi narodil těžce postižený kluk a díky Pánubohu a schopným lidem a snad i mojí tvrdohlavosti se podařilo postavit ho na nohy tak, že dnes je prakticky zdráv. Na tu zkušenost jsem pak už nemohla zapomenout, ani nechci, vlastně to nejde. A jestli chcete vědět víc a třeba s tím i trochu pomoct, třeba zkušeností, radou, tak se mi, prosím, ozvěte.Nebo 28. večer ve Slavíkovce, jestli byste chtěl...?
Děkuju, taky za ten Velikonoční hod - taky jsem teplokrevná a chce se mi žít celý rok a v noci mi chodí v hlavě obrazy, které se bojím přes den pustit ven, aby je zase někdo nezadupal jako že jim rozumí ...
Tak se mějte jarně, aspoň to je hezký, a děti a psi a některé lidské bytosti. Alena Heinová


Odesílatel: zemanek
Datum: 3. dubna 2005, 13:25:16

Pane Hutka, děkuji vám za moc hezkej fejeton. Mějte se jarně. Jirka Zemánek


Odesílatel: Martin Krivanek
Datum: 5. dubna 2005, 6:57:33

Dobrý den, Vaši muziku sice neposlouchám, jsem spíše rockovějšího rázu, ale Vaše fejetony si přečtu vždycky a moc rád.
Mějte se krásně, Martin Křivánek


Odesílatel: Petra
Datum: 5. dubna 2005, 11:39:22

Mily Jardo,
tentokrat jsem si precetla tvuj fejeton s jeste vetsi radosti - protoze jsem v Amsterdamu a prislo mi uplne nejvhodnejsi, cist si tady o cesko-nemeckych Velikonocich z tveho pera. Zase jsi me potesil, ale tentokrat mi bylo i trochu ouzko. Napsal jsi to moc krasne. Mame taky psa/ pejska, maleho westika, totiz ma ho dcera (ktera se k nam ted uchylila v tezkych dobach :prilisnym riskovanim a lehkomyslnosti a nejspis i aroganci atd. si musela na svou malou firmu vyhlasit konkurs) Nikdy jsme psa nemeli/nechteli - a ted objevujeme Ameriku a snazime se ho vychovat a prozivame blazene chvilky, kdyz nas po navratu vita a lita jako pominuty po byte jen z cire radosti, ze jsem se racila navratit domu. Ale v zatylku mi sedi pocit, ze uz se blizi okamzik, kdy velka holcicka odchazi s malym pejsankem .
V radiu te posloucham a raduju se, jak hezky kultivovane se ten porad da delat (prestala jsem ho poslouchat a tebe jsem objevila jen nahodou, od te doby zase posloucham, pri patecnim vareni vecere a na vikend... lip se mi kraji cibule a masicko pro lidi i pro pejska).
Mej se moc krasne, jdu za Vincentem. Petra


Odesílatel: Radka Hrdinova
Datum: 5. dubna 2005, 15:07:33

Milý pane Hutko, posíláte mi pravidelně své fejetony a já se na ně nedočkavě těším. Vždycky mi v nich něco zazní velice blízkým a osobním tónem. Stejně tak tomu bylo i s letošním Velikonočním hodem, kdy ten pocit smutku vnucujícího se do probouzející se přírody a všeobecného veselí je mi opravdu dost známý. Asi bych se nerozhoupala k tomu, abych Vám to napsala, ale vyprovokovalo mě k Vaše tvrzení o mizejících obrazech, protože i to důvěrně znám. Je to chvilka štěstí, ale proteče to a zmizí, nezachytitelné a nenávratné. Přesto nemáte tak docela pravdu, v tom velikonočním fejetonu se Vám podařilo vtělit do slov určitě dost z nálady a momentálního životního rozpoložení. Díky za to.
S pozdravem a přáním hezkých jarních dní Radmila Hrdinová


Odesílatel: alexV
P?edm?t: haf,haf haf,haf
Datum: 6. dubna 2005, 3:03:06

Hi Lily,vyrid svemu panackovi, ze se mu moc povedl posledni fejeton. Labradorka Heylinka


Odesílatel: K
Předmět: Krasne Jaro
Datum: 6. dubna 2005, 11:46:25

Ahojka, tak diky za info o koncertech a take hazke ctenicko...Lily je proste senza!!???K


Reakce z Neviditelného psa Ondřeje Neffa:

Jo, pane Hutko,
dnes se Vám to opravdu povedlo. ALe (moje dcera říká:"nenávidím to tvoje ALE..), tedy ale, není to laděno spíš podzimně, nostalgicky?
Máte pravdu, že teď, když příroda je na rozhraní mezi zimou a jarem, jsou cítit různé vůně, někomu už voní jaro, jiný zase cití rozmrzlý a ještě tlející podzim.
Pejsek, především ten první, je v jistém smyslu to samé jako první dítě. je to velká zodpovědnost, jak ho člověk v prvních měsících vychová, takový je i v dospělosti a každé opominutí se tvrdě vymstí jak páníčkům, tak pak pejskovi, se kterým si pak nikdo neví rady. A ta porce lásky může leckoho zaskočit, stalo se to i mně, prvního psa jsme měli v mých 44 letech a dost mě to zaskočilo. A vím, že co se nenaučil do 6 měsíců, šlo pak doučit dost ztuha.
K těm dětem, víte,my ženy jsme naštěstí ušetřeny toho mít po padesátce dítě, s vnoučaty přichází spíše radost a jistá vyhlídka do budoucna. Tak jako by si člověk říkal - když mé děti mají děti, už se mohu přestat starat, pomalu se začnu vyvlékat ze jha povinností, věcí, které se musí dělat. Snad to tak je.
Přeji hezké jaro a vůbec celý rok. ostrovid

Pane Hutko,
Děkuji Vám za opravdu pěkná slova,ale již jsem je
od Vás přečetl v Britských listech a teď nevím kde dělám chybu? Asi bych měl nejdříve otevřít "psa" a pak "bl", polepším se.
Adolf Boháček

Pane Hutka,....
....nejsem zrovna konzumentem Vaši tvorby.Článeček-povídka je však přímo skvostný a pohlazením po duši.Děkuji Vám za "dobré ráno".
Duch Zluch


Odesílatel: Pavel Maroušek
Datum: 9. dubna 2005, 21:28:07

Dobrý večer, ten Váš fejeton mě udělal obrovskou radost. Po jeho přečtení jsem si uvědomil, že i přes všechno ošklivé co kolem nás je, se dají vnímat věci, jež jsou krásné. Díky, pane Hutko. Jen tak dále. Pavel Maroušek