Odesílatel: Radek Plešák
Datum: 4. května 2004, 7:33:19

Dekuju za fejeton, a nejen za ten dnesni, ale i za vsechny predchozi. Porad jsem dneska citil, ze mi neco schazi a treba to byl zrovna on. Diky a na dalsi se tesim, Radek Plesak


Odesílatel: Dr. Helena Kanyar
Datum: 4. května 2004, 15:04:29

Mily pane Hutko, diky za vtipny fejeton! V Blave, kde jsme prespavali se skupinou z Reisehochschule ZH z 1. na 2.5., bouchaly kanony jako za Marie Terezie. Ale nebyly to kanony, jen rakety z ohnostroje. Pouzdra a papirky uklizel druhy den na blavskem hrade pocistovac s mestskym nakladackem.
Takze, stastnou a veselou Evropu Vam preje & srdecne pozdravuje z Neutrality, Vase Helena Beckerova


Odesílatel: Hana Havlíková
Datum: 4. května 2004, 14:17:02

Milý pane Hutko,
děkuju za Váš popis jedné oslavy, i my zde v Bruselu slavili jsme, o půlnoci na Grand´place byla veliká legrace, Poláci volali Polska Polska, až je bruselský starosta musel okřiknout Europe, Europe.
Stromy tu kvetou stejně jako u nás pod Řípem, takže asi opravdu už budeme v jednom státě.
Pozdravujte maminku. Hana Havlíková


Odesílatel: Milan Daniel
Datum: 4. května 2004, 13:46:11

Jardo, to je snad jeden z tvých nejkrasnejsich fejetonu. Včera jsem si ve skvělém časopise Konec koncu precetl rozhovor s Petrem Kuzvartem a nasledne dospel k nazoru, ze mohu volit jen bud SOS, nebo stranu, jimz jsi vedoucim evropske kandidatky. Bude mi potesenim oblazit tvym fejetonem sve pratele a pozvat je na 19. do Ponorky v Pardubicích.
Nejdřív jsem se velmi smal, pak mi bylo smutno. Posilam ti k tematu komentar, který jsem psal pro Lidovky, ale bůhví, zda to vyjde.
Zdravim te srdecne. Milan Daniel


Odesílatel: David Křištof
Datum: 4. května 2004, 12:57:51

No pekně to píšeš.... teď tak přemýšlím co bych ti ještě pochvalného, nechvalného, nebo moudrého napsal, ale ono snad ani není třeba... Tak dík Ben


Odesílatel: Moserova Jaroslava
Datum: 4. května 2004, 12:35:24

Mne Vaše pošta neobtěžuje. Zdraví Vás J.Moserová


Odesílatel: Jana Jílková
Datum: 4. května 2004, 12:03:05

Milý pane Hutko, moc ráda čtu vaše fejetony a taky chci vědět, kam si vás jít poslechnout. Kamarádi mi přeposílají vaše zprávy, pokud si vzpomenou. Adresář by si vzpomenul spolehlivěji. Na tomto seznamu být rozhodně chci! Srdečně zdraví Jana Jílková


Odesílatel: cce.zizkov
Datum: 4. května 2004, 13:25:35

Vážené dámy, vážení pánové,
dostal jsem od Vás nevyžadovaný email. Prosím Vás, abyste mou poštovní schránku nadále už nezatěžovali. Jinak bych byl nucen se obrácet na Vašeho poskytovatele internetových služeb.
Také Vám sděluji, že jste byl začleněn do seznamu e-mailových adres tzv. "blacklist", které poskytujeme širokému kruhu zájemců pro použití ve filtrovacích systémech proti spamu.
Věřím, že elektronická pošta a internet nám mohou značně usnadnit komunikaci - pokud ovšem tyto prostředky nasadíme přiměřeným způsobem.
S pozdravem Christof Lange, Českobratrská církev evangelická - Betlémská kaple na Žižkově Prokopova 4/216, 130 00 Praha 3, Czech Republic


Odesílatel: Daniela Karasová
Datum: 4. května 2004, 11:11:48

Milý Jardo,
píši druhý dopis, poté co jsem přečetla ten fejeton a myslím, že Vás tak mohu oslovovat, jsouce o něco starší a navíc úspěšná učitelka lyžování Vašich děvčat. Navazuju na oslavu vstupu do Unie. I my doma (já a muž Pavel řečený Pitulník - staročeský název pro žlutou kopřivu hluchavku, říkáma si tak, nevím proč, oba již od svatby před 32 lety) jsem slavili - vyžahli láhev lehkého šampaňského Šilink vylepšenou o cassis (likér z černého rybízu dle francouzského vzoru, doma vyráběný) a snažili se mít se celý den dobře v mezích možností. Pitulník Pavel, chudák, má již 3 neděle ischias a skoro nemůže chodit pro bolest v noze, kterou prý má kratší a od toho skoliosu páteře, jak teď felčaři zjistili. Ale slavili jsem, neboť je to, myslím nejdůležitější akt od naší sametové nebo jaké revoluce-nerevoluce (ale zaplať páínbůh za ní!!!). Také jsem zavolali několika známým z unijních států - Gerard Brissay, auto veteránista z Roanne, se kterým jsme přátelé od r. 1980, kdy jsme tam byli na rallye veteránů v Alpách jako česká výprava 4 Tatrovek (naše je polokabriolet z. r. 1934) a jedné Aerovky, hlídané (té výpravy) jedním fízlem v žigulíku s rodinou, abychom tam nezlobili, já byla tlumočník výpravy a dostala se s ním do konfliktu, neb on uměl jen špatně německy a vyžadoval můj překladatelský servis na který jsem neměla čas, Lord a Lady Beaumont of Whitley, člen horní sněmovny, u kterých jsem byla v r. 1967-68 jako studentka anglistiky na Fil. Fak. UK jako "au pair" a Švéd Lark Ake Landén z Motaly, kterého jsme potkali na letní dovolené ve Slovenském Ráji v 80. letech a nabídli mu přespání ve srubu v Dobšiné, když ho Slováci odmítali ubytovat s přítelkyní Madlenkou, neb neměli vyměněné peníze (měl jen DM). A poslouchali jsem k tomu celý den Dvořáka a Smetanu. Mohli jsme to oslavit společně. U nás v Modřanech na rozkvetlé zahradě bylo moc hezky.
Zdraví Vás i celou rodinu Danka Karasová


Odesílatel: vaclav.sulista
Datum: 4. května 2004, 11:00:51

Vazeny pane Jaroslave!
Dekuji za e-mail a krasnou prilohu, preji krasne jaro a mnoho stesti v Evropske unii! Je to historicky moment, i kdyz pro vetsinu zhloupleho naroda je mistrovstvi sveta v hokeji dulezitejsi!
Srdecne zdravi Vaclav Sulista


Odesílatel: Magdalena Doleželová
Datum: 4. května 2004, 10:28:47

Vážený pane Hutko,
obvykle Vaši poštu končíte slovy: "ze pokud nekoho moje posta obtezuje, at mi napise, ochotne vyskrtnu jeho adresu z adresare". Na mě tato poslední věta působí trochu smutně, proto bych Vám ráda sdělila, že mě Vaše pošta neobtěžuje, ba co víc, docela se na ni těším.
Při pročítání Vašeho fejetonu RYTÍŘI NA MALTĚ jsem došla až k větě: "Pak jsem se díval na BBC". A vzpoměla jsem si na jeden dopis z USA, který jsem včera četla někde na nettu. Byla to diskuse čtenářů, vyvolaná novinovým interwiew s Dolly Buster, která chce kandidovat za Česko do EU. Myslím, že by Vás ten dopis mohl zajímat, tak ho připojuji. A nejen kvůli tomu BBC. Omlouvám se za chybějící diakritiku v dopisu, ale na to, myslím, jste zvyklý.
S pozdravem Magdalena Doleželová


Odesílatel: Ivana Jeništová
Datum: 4. května 2004, 9:28:56

Díky, je to jako vždy pěkné, pohladilo duši a poplácalo emoce. Ivana Jeništová


Odesílatel: maglia
Předmět: EU_Dobrá zpráva
Datum: 4. května 2004, 9:27:41

Vážení, vyrušuji dobrou zprávou, že zatím nikdo nedementoval zprávu o začlenění ČR do EU. Po oslavách v sobotu 1.5.04 jsem si s napětím pustil večer zprávy a i v ČT1 to brali jako hotovou věc. Funkce prezidenta mám bohužel zůstala, za to však můžeme volit do parlamentu EU a dokonce je koho - č.18 je www.balbinka.cz , kde jedničkou je www.hutka.cz
S hrdým pozdravem Petr Maglia