Odesílatel: Jaroslav Svatoň
Datum: 14. září 2004, 12:58:21

Taky Vás zdravím po létě
Díky moc za krásnej fejeton.Léto sice skončilo ale já doufám,že ještě hezky bude.Já jsem si letos moc tepla neužil,Vy asi jo,podle toho jak píšete.K těm Tv zprávám není co říct,plně s Váma souhlasím a když k tomu člověk sedne tak se akorát nas...Ono je to jako ty telenovely,když se dva měsíce vynechají nic se neděje,protože je to stále o tom samém,o ničem.Lepší se na to nekoukat a pustit si radši dobrou muziku nebo přečíst knížku.Aspoň já to tak dělám.Podle toho jak píšete ve fejetonu,tak to nekouření se Vám daří,to Vám gratuluji,je to opravdu fajn když se toho člověk zbaví.Tak vydržet.Tak se mějte moc hezky a krásný zbytek léta Vám přeje Jarda Svatoň


Odesílatel: Polacek Tomas
Datum: 12. září 2004, 22:44:23

krásněs to sesmolil, jardo. ale jsem z toho trochu smutný - když píšeš, že je všechno nalevačku, tak to už asi musí bejt hodně zlý. snad to brzo přejde. dobrou. tomáš


Odesílatel: Mikolas Chadima
Datum: 13. září 2004, 1:09:11

Ahoj
Hezká povídka. Ani nevím jestli jsem ti posílal naši holku. Tak ti pro jistotu pár jejích fotek pošlu. To jen tak, protože nebýt toho, tak bych, mám takovej nepříjemnej dojem, vůbec nevěděl proč na týhle zemi ještě otravovat.
Člověk je stejně masochista. Všechno je v pohodě, užívá si léta a pak mu to nedá, pustí si zprávy a uvidí ty kretény. Nejdřív chvíli nechápe o co jim vlastně jde a pak se nasere. Jenomže zdaleka ne tolik, jako dřív. Mám nepříjemnej dojem, že jsem už vyhořel. Začínaj mi ty nuly být jedno.
Tak se měj. Mikoláš


Odesílatel: Ondřej Neff
Datum: 13. září 2004, 6:51:03

Díky jardo za hezký fejeton, dávám ho do Neviditelného psa. O.


Odesílatel: Radek Plešák
Datum: 13. září 2004, 7:19:39

Dekuju za fejeton,
a preju radostnejsi podzim. Taky byla pro nas ta zmena pocasi na jasne podzimni lehkou depkou.
Radek Plesak, Janov nad Nisou


Odesílatel: vaclav.sulista
Datum: 13. září 2004, 9:08:10

Vazey pane Jaroslave
Moc hezky filospficko-poeticky clanek, casto me napaaji podobne veci, jenom to neumim tak napsat. :-)
Srdecne zdravi a za postu dekuje Vaclav Sulista


Odesílatel: Ing.Jiří Bartůšek
Datum: 3. září 2004, 9:54:15

Zdravím. Máte pravdu, že používat internet a mail už není tak jednoduché. To je něco podobného, jako když byste v kamenných dobách automobilismu někomu začal vyprávět něco o bezpečnostních pásech, předpisech a podobně. Dnes si všechny vymoženosti společnosti užíváme za velmi vysokou daň, a sice že musíme být neustále ve střehu. Za volantem, na finančním úřadě, u počítače, u řezníka, v lese vlastně všude. Čím víc vymožeností, tím vyšší daň. Já si ten rozdíl to uvědomuji i při každé cestě do Prahy. I když na silnicích se Brno Praze už takřka vyrovnalo, přece je ten pocit hektičnosti, anonymity, bezohlednosti mám v Praze vždycky dost silný. Stejně tak vnímají třeba lidi z Blanska Brno, je to naprosto logické. Myslím si, že to ale v dnešní době vnímáme daleko silněji.
Co se týká toho viru, za posledního půl roku tohle zlo dostalo úplně nový rozměr. Ono je to řešitelné, my to máme ve firmě docela slušně zařízeno, stojí to ovšem nějaké peníze, ale hlavně čas, energii a ztracené iluze o jednoduchosti využívání počítače. Dávejte si pozor, komu své problémy svěříte. V našem národě dneska ze čtyř obyvatel jeden dělá do počítačů, druhý staví sádrokartony, a teprve ti dva ostatní dělají (někdy) něco normálního. Zodpovědných a rozumných lidí moc nenajdete (zní to děsně, ale ten pocit mám čím dál častěji - neklamný příznak stárnutí).
Zdaví editor obalů Samopalu J.Bartůšek, Brno


Odesílatel: Milan Řepka
Datum: 1. září 2004, 20:48:53

Ahoj Pane, tak tenhle fejetonek se ti moc povedl, díky za něj - za to nádherný pohlazení duše... vše co bych psal dál by bylo jen hloupý rozmělňování - snad jen, že si to zarámuju a pověsím v kanceláři, to aby se měl na co těšit... Díky ještě jednou a pozdrav rodinku...
Máme tu teď novýho šéfa českýho centra a tak sem zkusil znovu to jestli bys tu nemohl zahrát a odpověď --- "Hutka ... to je ten co zpívá ty sprostý písničky..." - a to máme rok 2004 - jak že ti to říkali ti kluci z hradní stráže u Matyášovy brány v roce 1989??? - "pane Hutka jsme s Vámi..." a tak to pane je a pokud není, tak by to tak bejt už krucinál jednou mělo...!!!
Moc tě zdravím, Ahoj, Milan Řepka


Odesílatel: Punčochářovi
Datum: 1. září 2004, 20:05:08

Dobrý den, ... držím palce ve Vaší činnosti. Rád pročítám Vaše fejetony, které mi posíláte, a šířím je dál mezi své přátele, kde mají také velmi dobrou odezvu. Bohužel alespoň zatím to v našem státě nevypadá na nějakou změnu. Neříkám, že se nic nezměnilo, ale představoval jsem si to trošku jinak. Asi musí vymřít ne jedna, ale několik generací, aby to fungovalo, mezi těmi vymřelými ale budou i ti staří soudruzi, takže to už vlastně bude jedno, ale asi si vychovají nějaké nástupce.
Snad se zlepší alespoň kultura jednání těch u moci s občany tohoto státu. Držme si palce a buďme optimisty. Protože, jak říkal jeden můj spolužák na fakultě: "Všechno je na hovno, jenom včela je na med - a ten je taky na hovno."
Přeji Vám hezký zbytek dne. Martin


Odesílatel: Ing. Richard Švandrlík
Datum: 8. září 2004, 10:07:18

Vážený příteli,
děkuji za poslední majl a zvláště za "Úplněk". Vaše vyprávění mě vždycky nevysvětlitelně uklidňuje, možná proto, že se člověk nachází ve stejném srabu či rozpoložení z naší společnosti jako Vy.
Při čtení Vašeho majlu jsem se úsměvně zarazil u věty "Nádhera internetu, kde začli mit vsichni stejnou šanci, bohatí i chudí, ...." - napadla mně analogie "chytří i hloupí". Někdy nechci na internetu věřit svým očím, jestli čtu dobře ... Naštěstí jsou v převaze ti rozumnější, ale to hledání po internetovém světě, než se k nim člověk dosurfuje!
Děkuji a posílejte dál, internetová síť to unese!
Ing.Richard Švandrlík


Odesílatel: "Emil Kovář"
Datum: 1. září 2004, 9:39:26

Pelhřimov, zdraví do Prahy !
Díky za fejeton na zamyšlení o té naší lidské pomíjivosti a maličkosti ve vesmíru...
Úplněk a vůbec všechny ty zajímavé úkazy na obloze také pravidelně sledujeme , při různých myšlenkách, které se člověku prohánějí ,,asi hlavou"...
Pozn. Včera jsem opět otevřel knížku ,,Tao přírody" od R. Šeld., ve které občas listuji a která je také nabitá různými tajemny..
Děkuji, Hezký a příjemný zbytek první školního dne přeje Emil z PE


Odesílatel: Vladislava Bělíková
Datum: 1. září 2004, 10:42:06

Díky za zprávu o koncertech a letní pozdrav. Přeji Vám mnoho pozorných a vnímavých diváků. Příští pátek u nás v Bystřici pod Hostýnem oslavíme výročí Františka Sušila komponovaným pořadem. Stále ještě je ve hře možnost získání jeho úmrtního domu pro kulturní činnost.Je to zajisté velké břemeno-mám na mysli výkup, rekonstrukci a provoz, ale stále jsem přesvědčena že se úsilí vyplatí. Doufám, že se vydaří letošní podzim- lidové písni (a nejen jí) je nejlépe pod širým nebem.... Srdečně zdraví Laďka Bělíková


Odesílatel: Eva Vavroušková
Datum: 1. září 2004, 17:23:12

Milý Jardo,
Chápu Tvé chmury - taky to na mne jde.
Rána jsou hnusný, i když bychom měli radostně vstát z postele a vítat nový den!!! Ale nějak to nejde. Až na vzácné výjimky.
Co mi dnes přišlo emailem Ti přeposílám.
Jen nevím, zda se mám chechtat nebo brečet.
Brečet nad těmi ztracenými léty? Musím přiznat, že mládí je mládí a že i když to všechno stálo za pendrek, člověk byl alespoň zdravej. A ty lásky taky byly. I v koncentráku se mají lidi rádi a moc to pro ně znamená. Možná více než v míru.
Smát se? Ano, z dnešního pohledu je to jakoby sranda, ale ve skutečnosti horror horrorovatej!!!! Bojim, bojim!
Sice mi už není třicet ani pětatřicet (viz níže) a rána jsou hnusný (viz
výše) a čtení ranních novin mi dozkazí celý den, přece jen si říkám, že se ten trotl, co ten článek do ABC napsal, zaplať bůh netrefil.
Moc srdečně Tě zdravím, jakož i všechny Tvé tři holky.
Eva Vavroušková

Z časopisu ABC - rok 1960:

Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který už v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru. To všechno se promítne do každodenního života: 250 milionů tun oceli ročně (USA vyrábí současně asi 90 milionů tun), hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách, bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné nebo bezplatné turistické základny atd.
To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět. Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě!
V prvé větě naší poznámky jsme vlastně napsali chybu. Přečti si tu větu znovu, milý Vláďo, Květo, Přemku, Pepo, Františku, Jano, i vy ostatní. Našel jsi nesprávnost ? Budeš se do nového světa teprve probouzet ? Jistě znáš odpověď : Všichni se musíme přičinit ! Učit se a pracovat. I mimo školu ve svých pionýrských oddílech, v kroužcích i ve speciálních kolektivech. Pusťte se všichni do technické a přírodovědecké činnosti, nebojte se usilovné práce nad funkčními modely, zamilujte si pěstitelskou či chovatelskou práci v pionýrských zemědělských hospodářstvích.
Velkolepá budova světa - komunistická společnost - potřebuje všestranně připravené lidi, vládnoucí elektřině, jaderné energii, složitým mechanismům, chemickým látkám, přírodě na Zemi i v kosmickém prostoru.
Komunismus potřebuje lidi odvážné, čestné, muže a ženy, kteří umějí žít v kolektivu a pro kolektiv.


Odesílatel: Eva Polakovicova
Datum: 1. září 2004, 17:33:40

Ahoj. Jako vzdy mne Vas fejeton velmi potesil.Za par dni se vracim po roku stravenem v Leidenu domu. A pocity mam z toho ruzne...Uvazuji o vecech, na ktere se doma tesim, aby mu jodjezd nebyl tak tezky... Moc tesim se na Vase koncerty. Snad se mi podari prijet na koncert v Trafice. Mejte se moc krasne.
vriendelijke groetjes, Eva


Odesílatel: Divadlo Prachatice
Datum: 21. září 2004, 9:59:32

I já zdravím po létě a pošta mě neotravuje, ale těší. Nic nenapravuj a posílej dál. Třeba i ty fejetony jsou důvod, proč mě nemrzí, že končí léto, období, které mám z roku nejraději. Zdraví Jarka Vlčková, divadlo Prachatice