ČT 1, 28.1.2007, Trilobit Beroun

Jolana VOLDÁNOVÁ, moderátorka:
Filmový a televizní svaz rozdal ceny nejlepším dílům původní české tvorby. Prestižní ceny Trilobit Beroun za rok 2006 si tentokrát neodnesli tvůrci ani jednoho hraného filmu. Ze sedmdesáti snímků zvítězilo pět filmových dokumentů.

Markéta HÝLOVÁ, redaktorka:
Trilobiti za loňský rok už našli své majitele. Celkem si skleněné sošky rozdělilo pět dokumentaristů. Tři z nich za připomenutí persekucí odpůrců komunistického režimu, Jan Šikl /nesrozumitelné/, Kristina Vlachová za snímky Dračí setba a Kauza Uherské Hradiště a nakonec i autoři Příběhů železné opony.

Jaroslav HUTKA, hudebník:
Z tý mrtvý historie, vo který jsme mysleli, že už bude mrtvá, najednou vypadaj sice krátký, ale přece jenom příběhy živejch lidí.

Kristina VLACHOVÁ, režisérka:
Já vám hrozný strach, aby se na ty zločiny nezapomnělo, protože popírači holocaustu dokonce tvrdí, že Osvětim neexistovala. A za chvíli budou tvrdit, že neexistoval Jáchymov.

Markéta HÝLOVÁ, redaktorka:
Odborná porota Filmového a televizního svazu ocenila i dva životopisné dokumenty. Tomáše Kudrnu za snímek o českém vědci Ottovi Wichterlem.

Tomáš KUDRNA, režisér:
On byl nejenom geniální chemik, ale taky nesmírně občansky angažovaný člověk. A navíc člověk s obrovským osobním charismatem.

Markéta HÝLOVÁ, redaktorka:
A taky Janu Hádkovou za připomenutí života zuřivého reportéra Egona Ervína Kische.

Jana HÁDKOVÁ, režisérka:
Taky jsem chtěla jakoby očistit jeho renomé, protože my jsme se ještě ve škole o něm učili jako o komunistickém novináři. On sice v několika komunistických stranách byl, to je pravda, ale on spíš patřil mezi levicové intelektuály.

Markéta HÝLOVÁ, redaktorka:
Za celoživotní dílo porota udělila cenu Vladislava Vančury in memoriam režisérovi Pavlu Kouteckému. Ten loni v dubnu tragicky zahynul při pádu z rozestavěného pražského mrakodrapu. Letošní ceny jsou rozdány. O další trilobity se budou ucházet filmy vytvořené do konce listopadu letošního roku.

Jolana VOLDÁNOVÁ, moderátorka:
Události v regionech, pak počasí a sport. K tomu bychom vás teď chtěli pozvat.

Josef MARŠÁL, moderátor:
Tak se podívejte a hezký večer.

Jolana VOLDÁNOVÁ, moderátorka:
Na shledanou.