Odesílatel: Jitka Olbertová
Datum: 2. června 2004, 22:54:12

Nejen snáším , ale hodlám Vás jako jediného volitelného hodit do urny.Jitka


Odesílatel: Lemon Leaf
Datum: 2. června 2004, 22:22:23

Musite to sundat vcetne tech patniku, mezi kterejma je asi natazenej. Aby to bylo uplne fuc. Jinak budes mit pakarnu za nedokonale a neciste odvedenou praci - tak to nejak cejtim v kostech. Ales


Odesílatel: Havel V.
Datum: 2. června 2004, 19:48:01

Jděte už do prdele a neotravujte normální lidi vašima koncertama přiblblích zpěváků


Odesílatel: Miroslav Václavek
Datum: 2. června 2004, 12:41:05

Díky za mail i s velmi povedeným fejetonem.To, že vám více lidí nadávalo než souhlasilo mě fakticky překvapilo, oni asi udělali nejen za historií ale i sami za sebou příliš tlustou čáru a ten řetěz na šrouby - jakoby i ti bolševici počítali s nějakou vlastní demontáží, oni se taky pouze rozšroubovali - do všech možných struktur moci i ekonomiky.Na vsjo naplevať, každopádně všem kdož přijdou osvobodit našeho vévodu z ostnatého drátu všeslovanských listů vyslovuji podporu a produkty Spojených šroubáren n.p. patří na smetiště :-) i s kulturtrégrem soudruhem Dostálem M.Václavek


Odesílatel: Martin Křivánek
Datum: 2. června 2004, 12:11:07

Zdravím,
opravdu se k vám do Prahy na "rozšroubovávání" řetězu z Jablonce n/N nedostanu, ale držím alespoň palce a v případě konfliktu se zákonem Vám budu nosit buchty, aby to vězení rychleji uteklo:-))) Mějte se krásně: Marťas


Odesílatel: hispagra
Datum: 2. června 2004, 11:28:09

Pane Hutko,
"Šroubováku" jsem se po ránu moc zasmál. Děkuji, smích je zdravý. Ale napadá mě: není to od Vás taková malá lest, kterak předejít možnému konfliktu se zákonem tím, že někomu vnuknete myšlenku, aby tu parádu odnesl do výkupny odpadu?
Prosím Vás, je třeba do Trafiky předem objednat vstupenku? a je na ně e-mail nebo telefon?
Srdečně zdraví Zdeněk Jemelík


Odesílatel: Tomáš Andrejsek
Datum: 2. června 2004, 10:19:04

Zdravím,
Zatím to vypadá, že se osmého stavím u Václava. Předpokládám, že šroubováky budou zajištěny, eventuelně mohu nabídnout ruku ke šroubování. Ono to půjde trochu ztuha, myslím :-)
Fejeton jsem poslal do světa, a už se přihlásili dva další.
Tož osmého na viděnou.
Tomáš Andrejsek


Odesílatel: Ruta Mirek
Datum: 2. června 2004, 9:56:58

Zdravím,
plně podporuju likvidaci, nebo spíš demontáž řetězu. Bylo by dobré na tu akci na sebe obléci použité montérky apod. aby si hlídky u kamer mysleli, že jde o údržbu městského mobiliáře.
To s ministrem Dostálem mně překvapilo. Docela jsem ho bral a netušil jsem, že v minulosti byl takový lump. To jsou věci....
Mirek


Odesílatel: Lubomír Müller
Datum: 2. června 2004, 9:15:13

Vážený pane Hutko,
děkuji za zajímavé detaily ohledně řetězu. Nicméně Váš fejeton nezmiňuje otázku zásadní, tj. kdo má k řetězu vlastnická práva.
Pokud se totiž s vlastníkem na rozšroubování dohodnete, tak proti Vám nikdo nebude moci oprávněně říci ani slovo.
Když se však s vlastníkem nedohodnete, mohou nastat potíže...
Srdečně zdravím, Lubomír Müller


Odesílatel: vaclav.sulista
Datum: 2. ?ervna 2004, 9:06:52

Vazeny pane Jaroslave
Dekuji za postu a krasny fejeton. Mluvite mi z duse. Skoda, ze do toho nemohu jit s Vami, byla by to legrace, kdyby mne treba zatkli jako svycarskeho obcana a vyhostili mne ze zeme, nebo tak nejak.
Je mi z toho vseho na zvraceni, ale co chcete od naroda, jehoz 70ti % se libi Vaclav Klaus, Jeste ze jsem kosmopolita. Hlavne dobre, ze CR nevyhrala ten hokej, vysmateho Klause v STB arene bych asi neprezil!
Drzim palce a srdecne zdravim z Basileje!
Vasek Sulista


Odesílatel: Vohralíková Jana
Datum: 2. června 2004, 8:09:32

Je to blaznivy napad,malokdo symboliku pochopi, ale hodne stesti...
Je moc hezke, ze stále ještě nekomu stoji zato delat blaznive věci.
Pekny den, Jana Vohralikova


Odesílatel: Jitka.Stoklasova
Datum: 2. června 2004, 7:06:53

Ahoj Jardo!
Velmi jsi mne potěšil! Už 14 dní běhám po dílnách a ač strojařka, nevymyslela jsem, co by se mi vešlo do kapsy, tažky či baťohu.., bylo funkční a unesla jsem to!
Jóóó šroubovák, to je jiná!
Jako na potvoru mám důležitou poradu v Praze, ale věřím, že když se omluvím a řeknu důvod, proč musím odejít, budu pochopena..., dá se říct, že jsou všichni Dostálově sametoví.
Jitka


Odesílatel: Martin Holas
Datum: 5. června 2004, 10:39:32

Vážený pane Hutko,
jak tak čtu vaše záměry kolem řetězů, ve kterých je uvězněn svatý Václav, shledávám je zcela nesprávnými. Souhlasím, že je nezbytné svatého Václava osvobodit a prozradím vám, jak to chytře a snadno udělat.
Mojžíš odvedl izraelský lid pryč z egyptského otroctví. Egypt zůstal nadále na svém místě. Po druhé světové válce byli vězni koncentračních táborů propuštěni na svobodu. Nikdo kolem nich neodstranil plot, ten zůstal. Jiří Kajínek utekl z mírovského žaláře, věznice zůstala na místě. Jaroslav Hutka odešel z komunistického Československa, Československo zůstalo za svými dráty.
Toto je jediná možná cesta ke svobodě. Doporučuji vám řetězy ponechat tam, kde jsou a odvést svatého Václava i s koněm pryč, na svobodu, do volného prostranství, někam jinam, třeba na Můstek nebo před Obecní dům. Stačí koně správným způsobem pobídnout do kroku, na větší vzdálenost můžete i do klusu.
Martin Holas, Vrchlabí
P.S. Málo se ví, že kůň svatého Václava je vlastně kobyla a jmenuje se Šemík.


Odesílatel: "Marek Hladík"
Datum: 3. června 2004, 20:36:44

Přeji dobrý den,
Děkuji za Šroubovák, sním ho šířit dál? Mezi spolehlivé lidi, samozdřejmě. Myslím, že bych pár rozebíračů sehnal.... Určitě přijdu fotit, možná vznikne článek. Vzdát se- nevzdávat se? Určitě vydržet! Bohužel libovůle mocných sahá i na naší školu a opět to odnáší ti schopní kantoři a v důsledku my žáci. K vašemu nucenému ukončení spolupráce s rozhlasem - na Vltavě se běžně stává, že jsou lidé přicházející s kvalitní tvorbou odmítnutí, protože by museli přátelé těch, co sedí ve výběrové komisi se svými pořady ustoupit. Je to celé jedna těžkopádná hydra. Pokusíme se s kamarádem ve škole udělat malou vzpouru, držte nám palce. Profesorka, kterou nám může závidět celá praha odcháží ředitelovat na Gymnázium Na Zatlance. Tak dlouho jí ředitel Peřina znepříjemňoval život, až ztratila sílu k boji. Tím ztrácíme poslední pozitiva naší školy a dál není co ztrácet.
Těším se na Medarda u Koně, Marek Hladík


Odesílatel: Martin Holas
Datum: 20. června 2004, 19:05:12

Vážený pane Hutko,
kdekdo tady ve Vrchlabí Vám potvrdí, že v Praze na Václavském náměstí je svatý Václav na koni. Myslel jsem si to i já. Díky Vám jsem se o věc začal trochu zajímat a zjistil jsem překvapivou věc: Na Václaváku žádný svatý Václav ani kůň nejsou - je tam pouze SOCHA svatého Václava na SOŠE koně a socha koně logicky nemůže reagovat na pobídku, byť by byla vyslovena v němčině nebo češtině. Jak jen jste mohl takové blbině uvěřit? Je tedy nutno SOCHU opravdu osvobodit z potupných řeťezů. I s tím si samozřejmě vím rady - jsou asi tak dvě možnosti, jak to udělat:
1) Pokud je důležité, kdo řetězy odstranil: Udělat happening se šroubováky a rozbruškami a přeprat, případně přelstít policii.
2) Pokud je důležité, aby řetězy doopravdy zmizely: Zajděte do sběrny druhotných surovin a sledujte nějakou dobu běžný provoz. Určitě si všimnete, že tam přicházejí podivné existence, které tam nosí dopravní značky, měděné kabely, sošky ze hřbitovů a jiné podivnosti. To jsou Vaši lidé. Oslovte někoho z nich, pozvěte ho do nedaleké hospody na pivo nebo panáka, případně na oboje. Mezi řečí se nenápadně zmiňte o tom, že na Václaváku stojí socha a má kolem sebe řetězy z bronzu a že jsou sešroubované. Předem si ověřte výkupní cenu bronzu a odhadněte, kolik piv si lze za takové řetězy asi koupit, a o tomto odhadu ho informujte. Potom můžete jít klidně domů. Slibuji Vám, že řetězy do tří dnů zmizí samovolně, bez ohledu na kamerové systémy, a policie nikomu žádné šroubováky nezabaví.
Velmi prosím, abyste se onomu člověku nezmiňoval o materiálu sochy, pohled na prázdný podstavec (i když bez řetězů) by byl dost smutný.
Já bych to odsud z Krkonoš sám nezvládl zorganizovat, proto bezvýhradně spoléhám na Vás a Vaši politickou stranu, ukládám Vám to jako stranický úkol, vždyť my Vrchlabáci jsme Vás volili opravdu všichni, všech 13 779 obyvatel, pro nenápadnost jsme se rozjeli na volby do všech krajů republiky, jenom starej Kraus nejel, protože ho prý bolely zuby, ale my na něj víme, že šel tajně volit Dolly Buster.
Martin Holas, Vrchlabí


Odesílatel: Zatloukalová Eva
Datum: 15. června 2004, 13:12:09

Vážený pane Hutko,
kterého si opravdu vážím, u toho Václava měli ti policajti podle zákona o památkové péči jednoznačně bohužel pravdu, v odpovědi na vaši výzvu jsem vás na to upozorňovala.
Zdraví Eva Zatloukalová


Odesílatel: Duben
Datum: 25. června 2004, 20:50:28

Ahoj, Jardo.
Vyrazil jsem včera do Trafiky, že si poslechnu moravské balady a ukážu Ti, jaký chytl šroubovák bronz. Přišel jsem ale pozdě, poněvadž mi zas nějaký čurák, který se ani v dospělém věku nenaučil hodiny, rozbořil můj pečlivě připravený denní rozvrh.
Nechtěl jsem budit rozruch, tak jsem šel na pivo "K sadu" a vrátil se po jedenácté. To už ovšem bylo zavřeno. No nic.
Šroubovák ještě okovám a osázím drahokamy. Až bude hotov, pošlu Ti ho mailem na fotografii (myslím, že bude vypadat jako skutečná středověká relikvie). Bude-li pak na to nálada, rád se nějak připojím k žádosti o zařazení mezi korunovační klenoty, resp. prohlášení za národní kulturní památku nebo co koho napadne.
Ať slouží! Jiří Gogela alias Sláva Duben


Odesílatel: Jana Chalupová
Datum: 25. června 2004, 8:48:33

Vážený pane Hutko,
přijměte prosím inspiraci k řetězu.Nežádám Váš souhlas s mojí myšlenkou. Jakýsi Václav Klaus vystoupil podle svých slov (viz rozhovor s Kramarem v Právu minulou sobotu) s čelem vážným na Blaník. Chtěl probudit blanické rytíře, aby nás (Čechy,občany)zřejmě dovedli do zpět Evropy. Možná také, aby nás před Evropou bránili. Umím si představit písničku či text od Vás.Ty blanické rytíře totiž budíme v této zemi asi tak každých 5 let. Vždyť se vůbec nevyspějí. Dopřejme jim spánek a konečně vezměme osud do svých (nikoliv klausovských -ekonomických) rukou. Otázka zní: jak vypadá demokracie? Odkazuji na článek Bělohradského z Práva ze stejného dne.Řetěz je řetěz lidských rukou, nikoliv kov. Ten může být vždy odstraněn,pokud lidské ruce nebrání myšlenku.
P.S. 26 letý přítel mé dcery Honza volil Vaši stranu.
S přáním všeho dobrého Jana Chalupová


Odesílatel: Miloň Kouba
Datum: 15. června 2004, 10:22:54

Ahoj Jardo,
blahopřeji k výraznému úspěchu, zase jsem hlasoval do koše:-)) ale tak jsem čekal. Holt tvoje usměvavá tvář zůstane na domácím písku, což je taky dobrá zpráva.
Atmosféra při té demontáži byla tak silně připomínající doby minulé..., mraky lidí s kamerami a foťáky v civilu - turisti-novináři-tajní- a spousty čumilů a čekatelů na nějaký průsírek, senzaci... bezradní prostí policajti a navedení významnější..., chodil jsem okolo pomníku a nestačil se divit, kolik jsi zaměstnal lidí, kolik mobilních zpráv létalo na vnitro a BIS, možná si přáli, abys neprudil a byl zvolen nebo spíš abys v té oblasti byl zůstal navěky...
A Bém a Bürgermeister na radnici a Zahradil v Bruselu, vlast je dál v průseru...
Zaplaťpánbů, že jsi doma.
Míla


Odesílatel: Miroslav Václavek
Datum: 15. června 2004, 9:35:21

Přeji hezký den,
demontáž řetězu jsem viděl v MF Dnes a oni rozzlobení policisté tam byli taky - co furt někdo do něčeho vrtá, že si už nedá pokoj - bylo jim napsáno na tvářích :-) ale jinak to musela být i legrace, vidět orgánní obličeje zduřelé pocitem moci konfrontované s mírumilovnými intelektuálními tvářemi se šroubováky v rukou jichž evidentně moc používat neumí.Na ochranu podobných kravin a "památek" si městští úředníci čas a sílu najdou, kdyby tak radši chytali kapsáře a Pražské loupeživé taxikáře.Mám docela zájem o nabízená CD, hlavně o čtenou poezii, jelikož též sám škádlím múzy :-) určitě se ještě ozvu a objednám si dávku ze samopalu :-) Hezký zbytek dne přeje M.Václavek


Odesílatel: STOKLASOVÁ Šárka
Datum: 15. června 2004, 8:59:06

Myslím že Vás musí hřát vědomí, že jste oslovil 13tisíc lidí, kteří Vám dali hlas.
Demontáž řetězu musela být docela legrační. Předpokládám, že řetěz jste pak chtěli dát do sběru. Šroubováky Vám budou vráceny? Nebo se staly majetkem státu, tedy všech?
s pozdravem Stoklasová