Hutka bude zpívat i recitovat

Koncerty Jaroslava Hutky budou v květnu obohaceny o četbu hudebníkovy poezie

Jaroslav Hutka, jeden z hlavních představitelů české folkové scény, si i na květen připravil bohatý program koncertů.
I v době, kdy jsou v plném proudu přípravy kampaní spojených s volbami do Evropského parlamentu, má Jaroslav Hutka, jeden z kandidátů Balbínovy poetické strany, přichystáno pro své příznivce několik koncertů v Praze i v jejím okolí. Písničkář, textař, básník, autor mnoha fejetonů a novinových článků v jedné osobě hraje a zpívá kromě svých vlastních písní též moravské lidové písně a balady, zejména ze sbírek Františka Sušila.
První z koncertů v tomto měsíci proběhne dnes od 19:30 hodin v Salmmovské literární kavárně v Salmovské ulici v Praze 2. Výjimečně byl z programu pro tento měsíc vypuštěn koncert v Balbínově literární hospůdce. "Vznikla ale nová a zajímavá scéna v Karlíně, kde se pokusím také číst svou poezii," říká Hutka.
Ve struktuře vlastních koncertů zaznamenají posluchači několik změn. "Jelikož se objěvili lidé, kterým nevyhovuje, že zpívám své i lidové písně na jednom koncertu, rozhodl jsem se, že na koncertech v Salmovské, vždy v první středu v měsíci, budu hrát jen své písně. Zato vždy poslední čtvrtek v měsíci v Trafice budu hrát jen ty lidové," vysvětluje Hutka, který v současnosti připravuje k vydání úplný soubor svých básní i písňových textů.

MF Dnes 5. května 2004, Romana Barboříková