Žili Češi někdy v lepší době než dnes?

reakce posluchačů a čtenářů:

Odesílatel: Orgon
Datum: 8. dubna 2005, 20:37:08

Dnes jsem poslouchal Radioforum,to vox populi bylo zajimave,ze mne pak prekvapuji nasledne volebni vysledky.Jakoby byli lide zfetovani,nebo myslenkove dalkove manipulovani.Papez nam odesel.Ackoliv provedl medvedi sluzbu,na zaver neporusil omertu a nerekl ani slouo o utajeni reinkarnaci ,ktera by zrejme nadale Vatikanu vadila v mocenskych manipulacich.Ani slovo o mimozemstanech,v sejfech cirkve je toho vice.Myslenka je obrovska sila a kazdy,nez odejde,bud tvori,nebo nici,zalezi na kazni a informovanosti.Velky Knir do Vatikanu nedoletel,prdlo mu v letadle sklo.Za Rudolfa 2 by se mocipan odebral do samoty a na tento signal by provedl pokornou sebereflekci.Karel Kryl,genius slova se stal obeti vlastnich myslenek.Na DVD si pripominam Vachkova Dalibora,/Kdo hlida hlidace/.to je to nejlepsi,co tv kdy davala.Snad krome dokumentu Noam Chomsky a media.Petr Cibulka supluje drsneji Krylovu cinnost,ale jako Pepa Nos se vice opira o Vecnou ochranu.Osud nadelil uvolneni po sesnerovani total itou,takze nastava selekce charakteru a nemilosrdny osud,ktery si lide nadrobi,zrychluje svou zen. Fohat.


Odesílatel: Vladimír Viták
Předmět: Dotaz na svobodu hudby v Radižurnálu
Datum: 10. dubna 2005, 10:16:40

Poslouchám Radiožurnál ráno a večer a i politické pořady v kterých se teď vyskytujete i Vy.Štve mne hraná hudba této stanice. 60% je anglo-americká. 10% slovensky a 30% česky. Proč tolik cizí hudby a jen anglicky? Vždyť jsme v Evropě! Francouzky a italsky zcela vyjímečně a tím to končí. Proč ne cikánsky, polsky, rusky, maďarsky? Vypadá to, že jsme okupováni USA. Je to trapas, když mají pořad o Kubě a hrají anglicky o Polsku a zase anglcky???! Ty české písničky jsou ty nejhorší. Vás určitě nezahrají jak je rok dlouhý ani jiné písničkáře kromě blbostí že je má největší a do rybníku svítí sluníčko. Je to radio veřejné služby a nezahraje Suchého, Wericha, ale ani Matušku, Kubišovou, Kryla, ... Jen když je někdo přezpívá.
Psal jsem jim to kolikrát. Mě nutěj jim platit a oni si hrají co chtějí. To je ta svoboda o které tak hezky mluvíte. Mohu svobodně platit - kdyby ne tak na mě pošlou exekutora - a držet hubu. Dokonce mi radí ať poslouchám jiné stanice. Proč, když tuhle platím. Jsou radio veřejné služby a slouží asi jen sobě, protože soukromé stanice hrajou daleko líp. (asi za tu blbou hudbu něco berou od těch soukromých) Zeptejte se jich, proč Vás nezahrajou jak je rok dlouhý Vladimír Viták
PS: Třeba nemáme slyšet: Je to divný svět, divné věci, když je pro lidi třeba, pálit laciné žito v peci, aby zdražil chleba.


Odesílatel: Orgon
10. dubna 2005, 5:36:08

V Ct.byvaji obcas osvicene porady.V 1995 rozhovor Zakopcanik/Pridal.Nebo dokument Igora Chauna o setkani s Dalajlamou v Indii. Vzorova osudova selekce byla v tomto pripade,kdy klasicti cynici byli odstraneni a setkani probehlo v harmonicko idealnim prostredi.Dalsi dokument Josefa Cisarovskeho "4okamziky ticha"by se mel vysilat alespon jednou mesicne.Stav duse se promita do ksichtu a NIKDY jsem nevidel tolik netvoru,jako nyni.Jedina vyhoda je v tom,ze pokud ziji,maji sanci s tim neco delat.Jeden s vysoce postavenych inteligentnich idiotu kdysi prohlasil,ze Nova je smlouvou povinna zavest boudy Vox populi.Nasledne to prepadla sorta nevedomych,ktera prezentovala vzorec nenapravitelnych.Te n patecni porad na Radiozurnalu se casem stane obeti tehoz problemu. Vladnouci garnitura dalkove ovladanych bezcitnych oemonu uz je si tak jista svou moci,ze si muze dovolit predhodit "kontejnerum"rozhlasovy porad,kde se mohou vykecat.Zapominaji na cast dobre casti lidstvi,ktera jim nasledne znici Novy otrocky svetovy rad.Zatim jeste pribyvaji otroci,viz zamestnanci nadnarodnich retezcu,ale vse bude jinak.Fohat.


Odesílatel: Vít Černý
Datum: 9. dubna 2005, 22:37:22

Ahoj Jaroslave,
pred nekolika lety jsme se potkali ve Furt im Waldu a debatovali o pozitivech a negativech ceske politicke sceny. Tehdy jsem si rikal, ze jsi zbytecne pesimisticky, dnes jsem pesimisticky i ja - a doufam, ze taky zbytecne a jen docasne. Politicka scena za ty roky nedoznala zadny radny vyvoj a jsme porad tam, kde jsme byli. :-)
A tak tedy stop, tak spatny to vubec neni. Na svete je spousta pozitivnich veci. Treba patecni vysilani CRo1. To je naprosto bomba.
Jsem skutecne rad, ze jsi dostal prostor, a ze ho vyuzivas velmi rozumne. Tvuj predchudce, bohuzel jiz nevim, jak se jmenuje, se snazil za kazdou cenu byt oponentem, byt tim, kdo ma posledni slovo a casto si tak protirecil. A to vubec neuvazuji o etickych otazkach, ktere jako lekar hodil zcela za hlavu. Pokud chceme ceske spolecnosti totiz pomoci, musime to delat systematicky a verejne.
Takze diky a drzim palce. Vitek Cerny

Ahoj Vítku, díky za milý dopis. Nevím přesně co napsat, když mě chválíš, ale fakt je, že až se to trochu naučím dělat, tak budu vystřídán. Mám to už jen do konce dubna, pokud tedy nepřijde nějaké žhavé téma a neseberou mi to, jako ten pátek, co se zcela nudně a nedůležitě hlasovalo o nedůvěru vládě. Ale je to pro mne nová zkušenost, že totiž by šlo tímhle způsobem mluvit s lidmi, prostě být garantem toho, že tu svobodu projevu dostanou. Takže zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: jan bartoň
Předmět: radioförum 8.4.2005
Datum: 9. dubna 2005, 18:10:07

Vážený pane,
Radiofórum poslouchám hodně často a tak není ani náhodou, že jsem si poslechnul i Váš program z 8.4.2005. Téma mne oslovilo a vlastně mne překvapila reakce mnohých lidí, i starší či starých, kteří Vám zavolali s tím, že se jim žije lépe než v "sociálismu". Vy i já patříme ke generaci ,která zažila v mládí ruskou okupaci a posléze normalizaci a zlatým hřebem byl Milouš Jakeš. Po roce 1989 jsem se na místní úrovni zapojil do politiky a byl v zastupitelstvu České Lípy za obnovenou Československou sociální demokracii. Její postupná bolševizace a zejména nástup Miloše Zemana do čela ČSSD mne rychle z politiky této strany vyléčil. Mám ostatně svou osobní zkušenost s Milošem Zemanem z roku 1990, kdy byl na mítinku v Novém Boru a já jsem s ním měl možnost povečeřet v kruhu tehdejších představitelů místního OF. Pan Zeman se tehdy otevřeně vysmíval sociální demokracii a paradoxně v ní nakonec "udělal kariéru". Současná situace ekonomická je bezesporu naprosto nesrovnatelná s posledními roky Husákovského Československa. Přesto ale právě současná vláda předvádí takové veletoče, že z toho musí rozum stát. Gross sociální demokracii pohřbívá a vytváří prostor pro bolševika. Pokud se má naše situace změnit, musí příští volby vyhrát pravice a to nejlépe tak, že získá nejméně tolik hlasů jako bolševik a Grossovi dohromady. Ideální by byla vláda pouze ODS, ale to se zřejmě nepovede a bude tu koalice ODS a KDU-ČSL. Jak ale znám místní situaci, i v ODS jsou dnes technologové moci neštítící se kolaborace s KSČM na komunální úrovni. Stále považuji proto vztah ke KSČM za lakmusový papírek naší demokracie. Kdo s bolševikem kolaboruje, není demokrat. Děkuji Vám za Váš pořad a těším se na další. Pokud budete mít zájem, můj blog najdete na http://barton.europoslanec.cz/ - tam se můžete o mých názorech dozvědět více.
S pozdravem Bolševikům zmar! Jan BARTOŇ


Odesílatel: zaworkaj
Datum: 9. dubna 2005, 13:11:10

Dobrý den, pane Hutko.
Váš včerejší rozhlasový pořad mne moc potěšil. Obával jsem se, že Češi jednak mylně nedoceňují vysokou hmotnou úroveň našeho života a jednak přikládají malou váhu nehmotným hodnotám svobody. Proto mně velmi příjemně překvapilo, že hlasy spokojených byly v jednoznačné převaze. Také mezi ně patřím. Od roku 89 mám neustálý pocit radosti a vděčnost za svobodu a konec zločinu komunismu.
Udělal jste mně svým pořadem velkou radost a moc Vám za něj děkuji. S přátelským pozdravem Jiří Záworka


Odesílatel: J. Holubcova
Datum: 9. dubna 2005, 8:28:55

Vážený pane Hutka,
mám ráda Vás i Vaše písničky. Poslouchám Vaše Radiofóra v pátek večer. Na to poslední reaguji.
Je mi 45 let, jsem 16 let úplně ochrnutá, na el. vozíku.
Ale nikdy jsem se neměla tak dobře jako teď (myslím materiálně). Jsem šťastná. A tím, že mám spoustu času, tak mám svobodu a možnost studovat různé filozofie.
Zdraví Jana Holubcová


Odesílatel: "Vokolková Daniela
Předmět: obilí do kotle
8. dubna 2005, 21:18:29

Nazdárek, v době kdy normálně poslouchám "šestku" se nějakým řízením objevil Radiožurnál, a ejhle, známý hlas. Svého času nás seznámil Mirek Horyna, párkrát jsme se setkali, také při vystoupeních na Vinohradech, asi ještě před Chartou ...
Takže bolševik jsem nebyla. Proto mi to obilí vyrazilo dech, opravdu to vícekrát opakovala sdělovadla, a tak si člověk hned vybaví, jak mu to ve škole o kapitálizmu říkávali, leč tehdy mohli říkat, co chtěli, stejně jsme jim nic nevěřili. Myslím, že teď na ten nápad přišel nějaký moc fikaný bolševik. Však jim preference rostou a když se tohle opravdu stane, porostou o to víc.
Tož tak. Daniela Vokolková

Ahoj Danielo, já o tom obilí před tím neslyšel, tak jsem vlastně nevěděl co na to říct, člověk je v dnešní tuposti už schopen věřit všelijakým věcem. Když jsem po tom pořadu odcházel domů, tak jsem dostal od mě neznámého člověka esemesku, že to v Hospodářských novinách psali 1. dubna, že je to apríl. Dobře. Ale docela blbej apríl. Velmi tě zdravím - Jarda Hutka