Odesílatel: janspilka
Datum: 1. července 2006, 6:42:53

Dobrý den, pane Hutko,
jsme rádi, že nás stále máte v adresáři, i když se neozýváme. Nějak nás povinnosti v poslední době zcela pohlcují. Jsme srdcem, doufám, ale stále stejní a vy jste nám blízký. Také vám přejeme pěkné léto a vše dobré. Za všechny Spilkovi Blanka S.


Odesílatel: Vladimír Kazbal
Datum: 1. července 2006, 20:46:16

Já jsem sice volič ODS, ale ten fejeton je vynikající.
S pozdravem Vladimír Kazbal


Odesílatel: Petra Schürová
Datum: 28. června 2006, 8:44:14

Milý Jardo, díky za fejeton, moc mě mrzí, že nejsi v parlamentu, systém je vadný, velmi vadný...
Přeju taky hezký léto, ať je dlouhý, teplý, občas chladnější, a hlavně - klidný!!
Petra


Odesílatel: Barbora Fleissigová
Datum: 29. června 2006, 9:03:05

Vážený pane Hutko.
Moc Vám děkuji za fejeton, moc se mi líbil, Zelené jsem volila kvůli lidem, které osobně znám a fandím jim. Je to Martin Bursík, Kateřina Jacques a Jana Strunecká a samozřejmě také Vy.
Barbora Fleissigová


Odesílatel: K.Krejci
Datum: 28. června 2006, 2:28:10

Vážený pane Hutko,
omlouvám za "zpožděníčko" v odpovědi, jsem teď trochu "rozlítaný"; začala nám divadelní sezóna...
Váš fejeton jsem si s chutí přečetl; Vaše vnímání napjaté volební atmosféry ze strany té nejpříjemnější, tedy "od srdce", s upřímností a nadhledem Vám vlastními, v citlivé paralele se šarmantním popisem takového "toho našeho všedního života", co si vedle toho všeho "divokého" prostě jentak běží, a na nic moc se neptá a s nikým se neradí, kam a kudy si má běžet, jsou Vašimi autorskými "patenty", kterými čtenáře mého typu prostě "dostanete". Díky.
Těším se na další.fejetony.
Děkuji i za přehled Vašich letních koncertů; tyto jsou místně trochu "z ruky" - chystal jsem se na Váš koncert do České Lípy, ale bohužel jsme měli s naším divadelním souborem pevně plánovanou zkoušku. Jakmile bude vhodná "konstelace", jsem tam "jak na koni"
Jinak k mé radosti účast na 4. ročníku "Folkové Kytlice" 2.9. mi zatím přislíbilo plus mínus 12 zkušených i méně zkušených písničkářů (a jejich hostů); sám jsem zvědav na výsledek takto pojatého "komorního" "folkáče".
Začne odpoledne, bude večer a do noci, vlastně nonstop. Kdybyste měl cestu kolem...
Přeji hezkou dovolnou a mnoho dalších úspěchů.
S pozdravem. Karel Krejčí


Odesílatel: Pecka Václav
Datum: 27. června 2006, 11:42:22

Díky za fejeton !
Je zajímavý nehraně milým přiblížením se do volebního štábu, kam se normální smrtelník nemá šanci podívat. Zůstaňte svůj, to je ta nejlepší politika Jaroslava Hutky !
Hezký zbytek dne přeje Aklab.


Odesílatel: Žídková Jiřina
Datum: 26. června 2006, 12:35:17

Tak díky za fejeton, taky jsem vám jeden kroužek poslala. Jiřina Ž.


Odesílatel: Miloslav Lomič
Datum: 25. června 2006, 23:22:48

Dobrý den, vážený pane Hutko.
Moc se mi líbil Váš text "Volby".
Dovolil jsem si jej dát i na naše webové stránky - adresa viz níže... Nemáte nic proti tomu? S pozdravem M.Lomič
PS: V příloze Vám posílám fotografii z Vaší návštěvy v Č.Lípě, v dalších mailech (pro jejich velikost po jedné) zbytek v původním rozlišení. Omlouvám se, že až nyní - úplně jsem na to zapomněl...


jméno: Mirek

Ahoj Jardo, díky za skvělý fejeton. Slušní a čestní lidé Tvého formátu by v parlamentu sedět měli. Na druhou stranu jsem přesvědčen, že by Tě bylo pro politiku škoda! Zdravím Tě Mirek


Odesílatel: Mikolas Chadima
Datum: 24. června 2006, 23:58:47

Dík za počtení.
jen toho Bursíka nějak nemohu. Patočka měl asi pravdu.
Mikolas


Odesílatel: František Janda
Datum: 24. června 2006, 15:38:42

Díky za pěkné počtení. Skoro je mi líto, že se do parlamentu nedostal raději někdo zelenější, než Bursík, který se mi jeví spíše jako modrozelený ... inu uvidíme, jak si povede v PSP i jak bude ministrovat.
Zdraví a na fejetony i písničky se těší
Franta Janda


Odesílatel: RNDr . Ivan Venclík
Datum: 24. června 2006, 10:37:49

Milý Jardo, pozorně jsme si přečetl tvůj fejeton. Mrzí nás, že jsi se do sněmovny nedostal, bude třeba to napravit! Škoda, že jsme tě nemohli kroužkovat! K třetímu místu gratulujeme, zdravíme a těšíme se na shledanou, Háček a Ivan Venclíkovi


Odesílatel: alex
Předmět: reakce - Volby
Datum: 24. června 2006, 1:49:57

Zdravim Vas pan Hutka, vobec som netusil, ze cakanie na volebny vysledok moze byt take dobrodruzne. Esteze mame to vinko. Vy ste renesancny clovek, Vas by bola v politike skoda. Ja som si ani neviem preco listoval Cesko-latinskom slovniku, snad ze volby su tiez res publica, pod titulom „res" som nasiel nasledovne:

res - vec
predmet
podstata
majetek
jmeni
zbozi
vlada
moc
rise
okolnost
stav
pomery
postaveni
zajem
prospech
pricina
duvod
zamestnani
zalezitost
podnik
skutek
cin
udalost
pripad
skutecnost
veci
a hned z tym je res adversae – nestesti je v tom naznak pribehu, takze Vas zaprisahavam, piste, hrajte, spievajte, velmi Vas prosim s pozdravom alexander schaeffer
Odesílatel: Iveta Cutz
Datum: 23. ?ervna 2006, 21:58:04

Mily pan Hutka,
tak Vam blahozelam k vysledku volieb! (Hoci ja by som si priala, aby ludia ako Vy v tej politike praveze boli!) S pozdravom Iveta Cutz


Odesílatel: Hana Havlíková
Datum: 23. června 2006, 20:18:00

Vážený pane Hutko, taky jsem vás zakroužkovala a teď si říkám, jestli jsem udělala dobře, když se na možnost, že byste se octl v parlamentu, díváte s takovou nechutí. Jistě, není to "váš svět", ale domnívala jsem se, že jste kandidoval právě proto, aby se ten svět aspoň trošku stal "vaším světem" a také světem nás, vašich voličů.
Přeji vám všechno dobré. Hana Havlíková


Odesílatel: Roman Joura
Datum: 23. ?ervna 2006, 17:25:21

Cest praci! (delam pripravku na situaci za pul roku)
Ani Vam nevim, pane, jestli je to smutne, nebo vesele. Ale povidani je to zajimave. Jinac sem vlezl do Strany Zelenych tyden pred volbama, takze Vas soudruzsky zdravim! :-)))
Dekuji a drzim palce!
Roman Joura


Odesílatel: Ivo Harák
Datum: 23. června 2006, 19:29:34

Vážený pane Hutko,
tak jsem to dočetl... Inu, s politikou mám své zkušenosti: jako beznadějný lúzr, který se do (obecního) zastupitelstva nedostal o jediný hlas (jako lídr kandidátky), který, když se měl - co předseda strany - stát místostarostou, tak byl svojí ženou rozveden a vystěhován (a je jí za to neskonale vděčný, protože, stát se jím, brzy by ho zavřeli za podpis něčeho, o čem neměl šajnu ani zdání). Jako lidovec, který je nejvíce naštvaný na lidovce, ale neumí se převléknout do jiného kabátu. Jako člověk sympatizující se zelenými (které koncem r. 1989 zakládal); až na ty potraty a eutanasii. Jako člověk, který se nestačí divit, že moc je důležitější než program, že se vlastně sama stává programem. Jako člověk, který toho neumí nechat, přestože si připadá jako blázen. Zaplaťbůh, ještě mi zůstala poezie. A slunko vychází a noci jsou plné hvězd a Porta coeli kousek od rodného Tišnova stojí pevně a pivo i víno mi chutnají a holky se mají k létu i k světu. A za pár let - bude to stejné. I k dyž už málokdo bude znát jméno dnešního prezidenta, premíéra, vítěze voleb, lídra té a té kandidátky. Ale tu Vaši Náměšť... Trufnu si říci, že tu ještě hodnou chvíli znát budou - a budou ji hrát falešně a rádi.
Hezké léto přeje S úctou a srdečně Váš Ivo Harák


Odesílatel: Eva Rolečková
Datum: 23. června 2006, 15:21:34

Díky moc, jen tři poznámky na upřesnění: Že vám přibývají hlasy, jsem Vám neřekla přísně. Vaše preference se přece daly čekat. Dále - Martin nezalhal, on to opravdu nesledoval. Bohužel mu nikdo mezisoučty nesděloval a on sám se nedostal z obležení novinářů.
Zelený tým ještě zdaleka nepracuje profesionálně. A konečně - nedala by se ta paní Rolečková změnit alespoň na Evu? Myslím pro příště, protože nějaké příště určitě bude. Ještě se omlouvám, jestli jsem Vám svou prosbou o kytaru způsobila kousek napětí. Ale Vaše písničky jsou přece v povědomí - ani byste nemusel měnit repertoár na Dajány. Mějte se pěkně, přeji hezký den Eva Rolečková

No jo, ve fejetonu se špatně něco odvolává a asi by tomu ani nikdo nevěřil, ale dám Váš dopis mezi reakce a uvidíme, co mě ještě napadne dále. Mějte se hezky, Evo, a zase někdy, Jarda Hutka


Odesílatel: Leo Beneš
Datum: 23. června 2006, 9:26:25

Vážený pane Hutka.
Se zájmem jsem si přečetl váš fejeton. A teprve teď jsem si uvědomil, jakou tíhu jste nesl. Nemohl jsem vám letos pomoci. Pamatuji si, jak jsem se před čtyřmi lety po dlouhých úvahách rozhodl volit Balbínovu poetickou stranu a musel jsem z Jeseníku cestovat až do Vamberku. Moje žena to vzala jako pěkný výlet a byl jsem rád, že ve Vamberku nejméně dva hlasy volily BPS. O svém rozhodování tehdy jsem vám napsal. Myslím si, že jsem to měl těžké, ale letos to bylo ještě horší. Jako pravičák jsem chtěl, ať vyhraje ODS. Ze dvou důvodů. Za prvé, pro demokracii je to zdravější. Za druhé tohoto premiéra snáším ještě méně, než případného možného dalšího. Všiml jste si dobře, nikoli proto, že by mi ODS připadala jako pravicová strana. Ale ODS jsem k volebnímu vítězství nemínil nijak pomoci. Je to pro mne zatím pořád strana nevolitelná. A tak jsem měl podle průzkumů jen dvě možnosti. Zelení a KDU ČSL. Já vím, je to hloupé rozhodování. Kdybych byl v Praze, měl bych jasno. Ale u nás byl na druhém místě takový mladík z Jeseníku, Tomáš Hradil se jmenuje.
Znám jej osobně a byl jsem rozhodnut volit Zelené. Naneštěstí jsem do schránky dostal Zelené noviny, které jsem si celé přečetl a začalo mi hlodat. Byla tam zmínka, že kdykoli se budu chtít na něco zeptat ohledně Tomovy kandidatury, mám mu zavolat na zveřejněné číslo. Stalo se. Můj dotaz byl jednoduchý. Nejvíce lidí v parlamentu budou mít ( bohužel ) ty dvě nevolitelné strany. S kterou bys šel do parlamentu ty ? Jeho odpověď byla vyhýbavá a tak jsem se jen dozvěděl, že mu připadá ČSSD lidštější.
To jsem nemohl unést. Neumím porovnávat lidskost, ale vím, jak vypadá nelidskost. A tak jsem hodil ten lístek tak, jak bych to za normálních okolností nikdy neudělal. Ale opravdu jsem jinou možnost neměl.
Promiňte, že jsem vás tak dlouho teď obtěžoval svou volbou. Pokládal jsem to za nutné, vzhledem k tomu, že jste mi minule na mé volební rozhodnutí odpověděl. Nevím jestli si to pamatujete. V každém případě vězte, že si vás nesmírně vážím a snad i proto jsem se vám se svým nynějším volebním rozhodnutím svěřil. Na shledanou.
Leo Beneš

Vážený pane Beneš,
já Vám velmi rozumím. V Holandsku, když jsem mohl poprvé volit, což bylo asi po šesti letech pobytu, tak jsem volil PVDA, Partij van de Arbeit, Strana práce neboli vlastně sociální demokraté.
Nějak jsem těch pravičáků a pravičáctví měl po krk a jako emigrant jsem patřil k těm slabším, kteří na sobě pohyby společnosti cítili. Pak mě PVDA sklamala jsou vlažnou reakcí na Černobyl a vůbec jakýmisi námluvami s východním blokem, tak jsem příště volit nešel, podle holandského přísloví, že nevolit je také volba. Jenže se zdá, že nic z mé holandské "politické" zkušenosti není stále převoditelné sem.
Jelikož tam nemají žádnou stranu podobné té naší komunistické, tak člověk necítí žádnou obecnou morální povinnost jít k volbám a pak vstup do parlamentu tam mají jeden a půl procenta, takže i malé vznikající strany mají docela možnost si načisto vyzkoušet, jestli jsou schopni se v politice pohybovat. Takhle vznikly dvě velmi důležité liberalní strany D66 a VVD, které se dodnes vždy nějak podílejí na vládnutí. Kdyby tam byla hranice 5% vstupu do parlamentu, tak politický systém ustrne na několika partajích, které to "mají jisté". Pro malou zemi se mi to zdá tak lepší a nikdo tam netrpí traumatem, že svůj hlas zahodí a nevolit je také volbou. Tady jsme kvůli nedořešenému komunistickému problému všichni nějak napnuti a téměř už tradiční humpoláctví a hrubost vůbců sociální demokracie nás pořád vedou k pocitu, že ohroženy jsou neustále ty úplné základy demokracie.
Takže jít u nás k volbám je pak velké vnitřní osobní drama...
Velmi Vás zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: Lenka Tóthová
Datum: 23. června 2006, 16:14:52

To jste napsal moc hezky! Je škoda, že jste se tam nedostal, slušných lidí je tam jak šafránu. Volila jsem náhodou zelené, nemohla jsem se rozhodnou mezi 3 stranami, tak jsem losovala sama se sebou - vytáhla jsem zelený lístek :-) Teď doufám, že nezklamou a nezblbnou z moci. Hezké nepolitické léto přeju
Lenka Tóthová
pozn. webmastera: No to je dobrý: Losovat sama mezi sebou! Tato slušná paní měla aspoň zúžený výběr, ale představ si, kolik lidí losovalo z plného balíku!


Odesílatel: Vladimir Rott
Datum: 23. června 2006, 13:43:13

Díky, milý pane Hutko
Tak ten Váš volební kamarád vylítl tím výtahem na další štaci své politické kariéry. Jsem zvědav, kam se pustí dál... něco jako ODS bych se vsadil.
A co Vy? A jakpak vaří v té hospodě u Vás v baráku?
Hezký den a léto Vladimír Rott


Odesílatel: Jiri Wagner
Datum: 23. června 2006, 12:51:09

Dobrý den, pane Hutko,
jsem rád, že opět píšete, resp. že jste Neviditelného psa zařadil opět mezi adresáty svých fejetonů. Tento váš dnešní rád uveřejním (jako vždy i s přehledem vašich koncertů).
Se srdečným pozdravem Jiří Wagner, redaktor


Odesílatel: Pelisek Antonin
Datum: 23. června 2006, 12:16:02

Po přečtení fejetonu mě přestala bolet hlava, která mě začala bolet poté, co mi v prodejně autodílů odmítli vzít nazpět výfuk, který mi před tím objednali a zaměnili za jiný. Bylo to čtení jako když jedu na kánoi Vltavou, je chládek a kolem není nikdo, což je jen virtuální představa. Mám jen zlej pocit, že ty volby nás zase dostihnou jako bumerang a navrch budou ti disciplinovaní, kteří předem ví, kdy půjdou na pivo a kdy si objednají kánoi z půčovny. Díky za hezkou chvilku. T. Pelíšek


Odesílatel: Holík Jan
Datum: 23. června 2006, 11:31:29

Dobrý den, Jaroslave,
blahopřeji, že jste se nedostal do parlamentu :-)))
Upřímně řečeno, nedovedu si Vás mezi těmi technology moci nějak představit. Na druhou stranu Vám patří upřímný díky za to, že jste do toho vůbec šel. Ono by to totiž nemělo skončit okřídleným: "co my zmůžeme, ti nahoře si to tam stějně dohodnou a udělají, jak chtějí..". Když se slušní lidé nebudou angažovat (a Vy mezi slušné lidi patříte), zbyde prostor pro v lepším případě vykuky a vychytrálky. V tom horším případě pro mafie, které jdou přes mrtvoly. Lépe se angažovat a o NĚCO se pokusit, než jenom lemtat pivo a trousit při tom nenávistné řeči na vládu a na politiku obecně...V českých hospodách už se sestavilo vlád a parlamentů a udělalo hospodářských reforem.......jejda!
Takže se mějte moc a moc fajn, přeji krásné a pohodové léto, spokojenou rodinu, spoustu hezkých zážitků... a optimismus.....a energii...a spokojené posluchače...a mraky hezkých písniček......
S pozdravem Honza Holík


Odesílatel: Josef Kratochvil
Datum: 23. června 2006, 10:53:33

Přemýšlím čím si zasloužil u Tebe tu nepřízeň český prezident tak jak často přemýšlím nakolik bylo slušné od strany zelených použit českou policii jako otloukána ve volební kampani (pravda ušetřilo to spoustu peněz a řada útlocitných lidí politovalo hodnou matku chudinku zbitou brutální policii, jak asi se cítí skutečně zmlácení lidé z roku 69 nebo 89). Také se mi zdá že usměvavý Bursík na billboardech nejen na dálnicích popírá už jen existencí těchto reklamních monster skutečné cíle původního hnutí s názvem zelení. Ano při pohledu na dosluhujícího předsedy vlády a jeho ukecanou družinu je mi jasné že moci v česku se zmocnili zlí lidé stačí se jim podívat do tváře jak se jim do nich zapsal jejich dosavadní život a jejich myšlení ale přece nelze spláchnout celou politickou scénu včetně prezidenta. Jinak srdečně zdravím z Brna ahoj Jef Kratochvil


Odesílatel: Marie Bouchalová
Datum: 23. června 2006, 11:04:31

Milý pane Hutko,
díky za Vaše slova. To je dobře, že máte zase svobodu a slova, že nebudete muset vyprazdňovat v politice.
I když je to osobní, dovolte mi předat Vám příběh z minulé neděle, jen tak pro radost.
Zdravím Vás a přeju dobré léto, Marie Bouchalová


Odesílatel: Tomáš Novotný
Datum: 23. června 2006, 10:45:31

Ahoj Jardo, škoda, žes toho Bursíka nepřeskočil - to se chce s tím Topolánkem oženit nebo co?
Fejeton moc pěknej, doufám, že budou další.
Tomáš


Odesílatel: Jirasek Ondrej
Datum: 23. června 2006, 9:01:34

Pane Hutko, k Vašemu fejetonu: blahopřeji! Zůstaňte normální. Ondřej Jirásek


Odesílatel: Vlastimil Peška
Datum: 23. června 2006, 10:41:32

Vážený pane Hutko!
Přiznávám, že jsem měl obavy, že i Vy jste vstupem k Zeleným zatoužil po prapodivné moci. Stále se mi nechtělo věřit, že byste Vy mohl fungovat vedle našich arogantních mocipánů.
Vždyť už pan Hrušinský, pan Kačer, či Michal Kocáb odešli z parlamentu naprosto šokováni z mezilidských vztahů. (A to se dá říci, že tehdy bylo ještě v parlamentu "kulturno".) Po přečtení Vašeho fejetonu o volbách jsem si s chutí mohl říci: "Díky Bohu, Hutka je zase Hutkou!".
A to je myslím největší vítězství posledních voleb.
Srdečně zdraví a mnoho tvůrčích sil přeje
Vlastimil Peška


Odesílatel: Jan Noska
Datum: 23. června 2006, 10:48:04

Ahoj, proč se omlouvat. Strana Zelených s kandidáty Uhl, Dědeček a třeba Ty..... (co vy tři máte společného????????) - to byl duševní marast.
Jsme stejný ročník, takže očekávám určitý nadhled. Ten byl třeba u Tebe fuč. Nevím, kde se bere ta síla, která udělá třeba z Karáska totálního vola, kandidujícího na předsedu US, když každej ví, že je to mrtvá strana - ale to, co předváděl v parlamentu...., co je to za sílu?????! Nepodlehnul bych jí taky????? Svezlo se to i na Tebe!
Ach jo.


Odesílatel: Ondřej Fencl
Datum: 23. června 2006, 10:26:03

Ahoj Jardo,
mile pocteni, to jsem netusil, ze to bylo takhle o fous. Taky myslim, ze jsi vlastne vyhral... hlavne sam pro sebe. Krouzkoval jsem tebe a Martina Bursika, u nas v oddile to vzdycky byval fajn clovek a tys nam zase pokrtil cedecko:) Uz sis ho vlastne mel cas poslechnout?
Tesim se, ze se zas nekdy sejdem na jednom podiu.
Zdravi Ondrej Fencl


Odesílatel: Jaroslav Furman
Datum: 23. června 2006, 9:57:52

Vážený Jaroslave,
gratuluji Vám ! To jednak k Vašemu obrovskému úspěchu mezi voliči a rovněž k tomu,že Vás má Pánbůh rád,když jste byl vyřazen z procesu,který by z Vás udělal sice boha- tého,ale nešťastného člověka.
Představte si,že byste musel zvedat či nezvedat ruku podle toho,co si právě přeje či nepřeje profesor Narcis ! Musel byste začít cítit neštěstí slabých a nemocných jako jejich soukromou libůstku,to předtím,než se posléze stane čímsi, co bude pod prahem Vaší rozlišovací schopnosti.....
A co hlavně ! Musel byste být v častém styku s Bursíkem.
Když se člověk s dostatečnými zkušenostmi trochu pozorně zadívá na jeho televizně zdokonalenou tvářičku,vidí za fasá- dou jeho úsměvu tlamu bezohledného predátora,t.j. živočiš- ného řádu,který sice rovněž patří do zeleného světa,ale ne jako jeho altruistický ochránce.
Jeho vizáž i projev ,za což je člověk po třicítce zodpovědný, evokují všechno možné,jen ne důvěru a pocit,že mu jde o cokoliv jiného než jeho soukromou seberealizaci. Avšak na rozdíl od Vás,Jaroslave,myslím,že dokáže být nepříjemně politicky nebezpečný svým koaličním souputníkům i s tou již výše jmenovanou květinkou na čele - tedy náčelníkem.
Takže se těšte své svobodě a nechte se líbat můzami. Co kdyby z téhle Vaší poslední životní zkušenosti vykřesaly tu správnou a toužebně očekávanou novou písničku ?
To by bylo !
S přátelským pozdravem J. Furman

Vážený pane Furman, když jsem dočítal Váš dopis, tak jsem jaksi freudovsky místo líbat můzami četl lízat můzami, takže mě to i docela rozesmálo. Já vím, ty písničky už jsou zase na řadě a teď si myslím, že mě konečně už také nějaká ta můza olízne...
Srdečně zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: Lenka.Hellerová
Datum: 23. června 2006, 10:01:10

Mily pane Hutko,
Volila jsem Zelene, ze ma rada prirodu a jsou tam slusni lide......no a protoze nebylo uz kam jinam uprit mou volicskou pozornost. Vas fejeton me potesil stejne jako Vase muzika.
Ten nadhled , o kterem pisete by nas vetsina potrebovala jako sul.
Preji hodne stesti - drzim palce.
Krasne leto Lenka Hellerova


Odesílatel: Petr Janyška
Předmět: Diky za fejeton
Datum: 23. června 2006, 9:57:03

Jardo,
hezkej fejeton, diky za poslani. Myslim, ze sis nasel krasnou elegantni formu, jak dat na verejnost svy pocity a okomentovat tu zvlastni chvili s preferencema a hypotetickym preskocenim MB. Trochu jsem si rikal, jak bys fungoval v parlamentu, kdyby ses tam dostal, ne ze bych pochyboval o tom, ze by ses zacal chovat jinak nez jak te zname, ale je to uplne jinej svet, jiny masinerie, lidsky vztahy najednou dostavaj jiny zabarveni. Ale rikam tu neco, co si uvedomujes sam lip nez ja a to poslanecky misto jsem ti pral. Ten konec fejetonu je prijemnej svoji ulevnosti, zkratka starej Jarda Hutka.
Mej se, rad te nekdy nejak uvidim. Koncem srpna odjizdim do Parize, jako velvyslanec u Unesco. Pises, ze tvuj syn tam studuje prava (Vavrinec?), jestli chce (chces), dej mu na me email, muzeme se tam videt. A pokud tam budes mit cestu, moc rad te uvidim, kdykoli.
Petr J.


Odesílatel: "Hana Ševčíková"
Datum: 23. června 2006, 10:00:01

Milý pane Hutko,
děkuji za Váš fejeton psaný se začínajícím létem, který jsem ještě přeposlala několika přátelům. Dva moji synovci bydlící v Praze byli letos volit prý kvůli Vám.
Přeji krásný čas a báječné prázdniny.
Srdečně zdraví babča Hana Ševčíková


Odesílatel: Michael Šatník
Datum: 23. června 2006, 9:18:27

Děkuji za Vaši volební iniciativu. Udělala mi (i mnoha přátelům) velkou radost!
Michal Šatník, KD Rozkrok, Varnsdorf


Odesílatel: Ludek Vajner
Datum: 23. června 2006, 9:02:50

Dobrý den,
v sobotu jsme byli na padesátém výročí krkonošské skautské chalupy a mluvili jsme s Martinem Bursíkem. Máte pravdu, systém je africký, jinak byste byl v parlamentu asi taky. Tedy - pokud si dobře pamatuji, je systém klauzemanovský, ne? To bylo jedno z prvních, co udělali jako výsledek smrdutého oposmluva? Jsou snad oba pánové z Afriky? Ale to jsem odbočil.
Myslím, že jste Zeleným pomohl, teď si musíme hlavně přát, aby neupadli do podobné pasti jako ODA nebu US.
Hezké léto a vůbec všechno!
Luděk Vajner


Odesílatel: Čibera Ladislav
Datum: 23. června 2006, 9:03:13

Dobrý a krásný den p.Hutka,
Děkuji za email,fejeton je super,krásně jsem si početl. Vaše písničky jsou součástí mého života,vždyť poprvé jsem Vás viděl na ostro a seznámil se s Vašemi písněmi někdy v roce 1976 na plese mladých v Litvínově na Meziboří.Tak že Vás poslouchám nějakých 30let.
V době kdy jste žil nuceně v cizině jsem ani nedoufal že Vás ještě někdy uvidím. Jeden z nejsilnějších zážitků v životě,,Letná a Stůj,břízo zelená." Držím Vám palce ať se daří jak v hudebním,tak v osobním životě. Nashledanou na některém Vašem koncertě, Ladislav Čibera


Odesílatel: petr.maglia
Datum: 23. června 2006, 8:37:03

Ahoj Jardo,
děkuji za noční zásilku, asi se uvidíme až na podzim, protože býváš přes léto pryč, jen připomínám, že máš jako každý rok pozvánku na 9.letní filosofický seminář 28.-30.7.2006 na chalupu v Horní Blatné, více o tom lze zjistit na www.blatna-cz.com , taky se chystám ještě rozesílat text k letošnímu tématu "Člověk revoltující".
Snad se na podzim dostaneme taky k tématu VOLBY:
Já Ti v té věci nerozumím, když říkáš, že jsi pro podporu zelených nejen kandidoval, ale také sbíral preferenční hlasy (žena Jana mi přinesla z novin METRO obrázek Tvojí lodě).
A pokud jsi ty preferenční hlasy sbíral, tak jsi asi měl mít pro případ nepříjemného vítězství připravenu (s Bursíkem domluvenu) reakci, že se své kandidatury vzdáváš, jako to udělali mnozí kandidáti OF v r.1990, ale média přinášela Tvoji reakci na stav odpoledne, že jsi jen řekl: "To je hrozný."
(Při práci venku v Horní Blatné jsem poslouchal rádio.) Ve volebním systému zorientovaní voliči zelených si měli vyzvednout voličské průkazy a přijet volit do Prahy, aby bylo za jejich hlasy více poslanců, protože poslancování bych Tobě i celé Tvé rodině ze srdce přál, rozhodně mnohem více, než jakémukoliv zvolenému anonymnímu poslanci, jak o nich do novin hezky napsal Martin Vrba.
Léto budiž pochváleno Petr Maglia


Odesílatel: DAVY
Datum: 23. června 2006, 8:40:57

Milý Jaroslave!
Sláva, díky za fejeton a hlavně za pozitivní zprávu, že jste zase zpátky ze svého výletu mezi tu politickou svoloč. Tam přece slušný člověk nemůže zůstat. Zůstane-li, přestane být slušným člověkem, takže tam přece jen žádný slušný člověk nezůstane. Nezbyde. To jsem se do toho zamotal. Ale Vy mi rozumíte.
Hezký dusný zamračený deštivý letní den Vám ze srdce přeje DAVY


Odesílatel: Vít Moštěk
Datum: 23. června 2006, 7:57:41

Přeju hezký den Jaroslave, tohle je pěknej fejeton - děkuju Vít Moštěk


Odesílatel: Václav Hradecký
Datum: 23. června 2006, 8:01:49

Dobrý den a srdečný dík za Váš fejeton. Ani netuším, kudy jsem se dostal do Vašeho adresáře, ale asi to byla správná cesta. Poprvé jsem se při čtení o volbách cítil normálně.
Václav Hradecký


Odesílatel: Pavel Kunc
Datum: 23. června 2006, 7:46:59

Pane Hutko,
proč jste SZ pomáhal zrovna v Praze? Je známo, že ekologické strany a hnutí mají nejvíc příznivců právě v hlavních městech (určitě nejen proto, že tamní demonstrace se nejčastěji dostanou do televize).
Kdybyste kandidoval v některém malém kraji, mohl být dopad d'Hondtovy metody o jeden mandát menší.
Preferenční hlasy pro paní Žakbezovou jsou o něčem jiném - a já musím pracovat.
S pozdravem Pavel Kunc, Váš fanoušek (jako písničkáře)


Odesílatel: Martin Krivanek
Datum: 23. června 2006, 7:43:34

Dobré ráno,
Vaše fejetony mě vždycky pohladí na duši, mějte se krásně!
Martin Křivánek


Odesílatel: Srovnal Frantisek
Datum: 23. června 2006, 7:51:55

Milý pane Hutka, děkuji za přehled Vašich koncertů a za psaní k volbám. Přeji krásné a požehnané léto! Franta Srovnal


Odesílatel: Zdeněk Kasper
Datum: 23. června 2006, 3:01:06

I tobě krásné sluneční dny a ať se daříš i nadále! Z-DADA


J.D.: K Ježkovi jsem napsal: „Výborný. Čím dál tím zralejší víno, jednou se do té politiky budeš hodit...”
Nyní mám dojem, že je na čase zopakovat volbu prezidenta. Země se přece točí!
Odesílatel: "Milan M. Horák"
Datum: 23. června 2006, 2:24:56

Fejeton moc pěkný. Smím přeposlat i dalším přátelům? Ptá se Milan Horák


část diskuse převzatá z "www.kudlanka.cz"

Vždycky, když jdu z hospody, (master - Mail - WWW) 27.06.2006, 08:27:59 mám stejně dobré nápady jaké má pan Huťka. Čím to je?
Já už vím. Alkohol zabíjí ty staré, unavené, impotentní, neplodné, vezoucí se, odumírající buňky, zabírající místo mladým, schopným nového progresivního myšlení.
Teď mluvím o té mramorové desce J.K.Tyla na zdi starých kasáren, za kterou se buduje obrovské nákupní centrum Palladium Praha. Pokud už si ji ovšem památkáři neprosadili předtím než se nažrali a než povolili tu megastavbu. Podám proto návrh přímo u kováře. Ne u žádného kováříčka. V takové miliardové investici už se nějaká skromná mramorová deska s hlavou našeho velikána ztratí. A to myslím zcela vážně! Jdem do toho. http://www.palladiumpraha.cz/epd/jnp/cz/epd/home/index.html

Volby/nevolby – už to nesleduju.

Jakej je rozdíl mezi krávou a volem? (NČ - Mail - WWW) 27.06.2006, 08:30:51
Kráva se telí. Vůl se volí!

A omlouvám se za to \"ť \" ve jméně. (master - Mail - WWW) 27.06.2006, 08:31:15
To má asi na svědomí také nějaká odumírající buňka.

Když jsem spáchal (aTeo ;) - Mail - WWW) 27.06.2006, 08:54:46
tento obrázek: http://ateo.cz/frame/phpgal/pict//2.569.jpg
napsal jsem panu Hutkovi, že by ho bylo ve vrcholové politice škoda. Ačkoliv kdo ví... morálních autorit jeho typu se na české politické scéně zoufale nedostává!

Já mám pana Hutku (toulavej - Mail - WWW) 27.06.2006, 09:45:15
docela rád i když jeho názory jsou pro mě moc naivní, zvláště na člověka, který měl možnost žít pár let na Západě. Tenhle způsob, kdy na oko kandiduji za někoho, ale ve skutečnosti tu práci dělat nechci mi nepřipadá vůbec seriózní. Předpokládám, že by své místo přenechal panu Bursíkovi, kdyby dostal víc kroužků a předběhl jej. Je to lákání hloupých voličů na známé jméno, na někoho o kom jsme přesvědčeni, že by nás mohl zastupovat, že jemu bychom věřili, že nás nepodvede. Myslím, že mnohem čestnější je způsob, kdy se známá osobnost – třeba Waldemar Matuška nebo Milan Baroš zaručují svým jménem za nějaké myšlenky, ale nikdo si nemyslí, že se první vrátí z Ameriky nebo druhý zanechá fotbalu a bude nás zastupovat v parlamentu. Jenom říkají, já mám takové a takové názory. Jestli si myslíte, že jsem člověk, jehož názory BY MOHLY BÝT SPRÁVNÉ, dejte hlas té a té straně.
Způsob pana Hutky je stejný, jaký zvolili pánové Kocáb a Kratochvíl, když chtěli být ukrutně bohatí v kupónové privatizaci. Založili investiční fond Trend, nalákali do něho důvěřivé občany a za chvilku ho prodali podvodníkům a byli v balíku. Kdybych tenkrát uvažoval o nějakém fondu, dal bych své body asi jim. A doteď bych z nich neviděl ani korunu. Od té doby si nevážím těch dvou pánů.

toulavej... (aTeo - Mail - WWW) 27.06.2006, 10:26:41
Seděl jsem s Jardou Hutkou v hospůdce, o níž píše ve fejetonu krátce před volbami. A přestože jsem Zelené nevolil a nemám k nim kromě přátelství s Hutkou žádný vztah, nezahlédl jsem ani naivitu ani kalkul. Znám jeho názory, není v nich kalkul, Hutka byl ochoten nést svou kůži na trh a dát ze sebe to nejlepší ve prospěch ideí, které vyznává a podle nichž se chová celý život... A tohoto pána si prostě nelze nevážit.

a Teo, (toulavej - Mail - WWW) 27.06.2006, 11:12:27
nepochopil jsem z Tvé poznámky bohužel, jestli by pan Hutka usedl místo pana Bursíka do parlamentu nebo ne. Jestli by to skutečně udělal a nepřenechal mu své místo. To je dost podstatné.
Pokud jde o názory, které já považuji za naivní – jde o to, že kapitalismus má některé zákonitosti, které se nám sice nemusí líbit, ale prostě jsou jeho podstatou. Stejně tak mají lidé některé vlastnosti, které se nám nemusí líbit, ale jsou jejich podstatou. Nejde s tím nic dělat, jenom to vzít na vědomí a počítat s tím a zařídit se podle toho. Pan Hutka je na mne příliš velký idealista. Vidí v lidech vlastnosti, které nemají. Dále jsem nepochopil narážku v článku na - prezidentovo jedovaté opojení vítězstvím – nevím o ničem takovém, protože JEDOVATÉ poznámky mi ke Klausovi moc nesedí. Na ně jsou tu mnohem lepší adepti – například doktor Rath, když už někdo. Tahle krátká věta totiž říká o vidění světa pisatele neuvěřitelně mnoho.

Nevím, (aTeo - Mail - WWW) 27.06.2006, 11:58:49
co by udělal Jaroslav Hutka. kdyby... Ale vím, že by se zachoval tak, jak mu velí jeho čest a svědomí, což nelze předpokládat u většiny z těch, kteří se \"smočili\" v politice. Nejlepší by asi bylo, kdyby se k tomu vyjádřil sám...

Toulavej, (Míša - Mail - WWW) 27.06.2006, 12:12:41
na jedovaté poznámky je pan prezident Klaus kadet! :)) Zřejmě jsi jeho nekritickým obdivovatelem, že sis toho nevšiml. Ale ať už se ti to líbí či nikoliv - je to prostě tak. A jestli z takového konstatování usuzuješ, jaké má pisatel vidění světa - no tak teda sorry, ale to mi připadá mimo mísu. Jinak s tou naivitou některých umělců, kteří vstoupili do politiky, s tebou celkem souhlasím. Ovšem nevím, zda se to týká zrovna pana Hutky. A rozhodně bych nesrovnávala p.Hutku s p.Kocábem a Kratochvílem. U nich to o naivitě určitě nebylo. Ale pokud si dobře vzpomínám, tak v té době tehdejší ministr financí takovéhle lidi vyzdvihoval téměř až do nebes. Nebo se pletu? :) Jo-jo, také určité vidění světa...

Ale no tak Míšo, (toulavej - Mail - WWW) 27.06.2006, 12:39:59
už jsme zase u toho subjektivního výkladu, jestli je pohár do poloviny plnej nebo prázdnej. To ovšem na množství tekutiny v poháru nemá žádný vliv. Jenom to ukazuje na různý výklad, různý pohled na stejnou událost.
Já už neobdivuju na tomhle světě vůbec nikoho, natož nekriticky. Uznávám pár lidí, pár lidí je mně blízkých, někdy ani přesně nevím proč – asi jsou mi někteří sympatičtí. Osloví mě lidi co mají nadhled, je jich tak zoufale málo . . . Je fajn, když mají i smysl pro humor. Toť vše.
To byly obecné formulace. Nemluvím tu o našem presidentovi, aby bylo jasno.

Hutka (Jaroslav Hutka - Mail - WWW) 27.06.2006, 12:47:39
S těmi názory kdo je a kdo není naivní bych se moc neukvapoval. Mně se zdá zase poněkud naivní, že když někdo žije delší dobu na Západě, už je přesvědčen, že věcem rozumí lépe než ti ostatní. Taky jeden estébák mi při výslechu kdysi vysvětloval, že jsem naivní a že idealismus je pro kočku. A potom jsem nekandidoval na oko, ale skutečně kandidoval a samozřejmě, když bych byl zvolen, tak bych tu práci dělal. Zajisté s idealismem, bez ohledu jaké má kapitalismus zákonitosti. Má totiž jen takové, jaké mu vnutíme. Kapitalismus není žádná živá bytost s vlastní vůlí stejně jako demokracie. Obojí se liší od století ke století a od jedné země ke druhé. A když bych byl v parlamentu, tak bych se nechoval pragmaticky. Jsem idealista a jde mi o to prosazovat své názory a nebo u té věci prostě nebýt. Ale zde šlo o situaci, kdy já bych se dostal do parlamentu a Bursík, tedy šéf strany, ne a jen já bych měl k té situaci klíč. A zde nejsem tak naivní, že bych sám chtěl rozhodovat, jestli mu své místo eventuelně popustím či ne. To by byla politicky poněkud komplikovaná situace a muselo by se o ní mluvit se všemi, kterých se to týká, to znamená s celou Stranou zelených, a pak teprve bych se musel se nějak politicky rozhodnout.

Já tomu rozumím, (Míša - Mail - WWW) 27.06.2006, 13:28:57
ale nebyl by takový postup nefér vůči voličům, kteří by vás preferovali před Bursíkem? To už je pak fraška, když se neberou na zřetel hlasy voličů, ne? A pak bych měla ještě jeden dotaz k uvedenému - že vám jde o to prosazovat své názory a nebo u té věci nebýt. Jste si jistý, že byste v parlamentu dostal příležitost prosazovat nějaké své názory? A pokud byste zjistil, že ne - rezignoval byste? Ona spousta lidí z umělecké branže, kteří se dostali do parlamentu, kde chtěli prosadit něco dobrého pro zemi, skončila s obrovským rozčarováním. Myslím, že by to postihlo i vás, jste člověk s určitým morálním kreditem a prostředí velké politiky by vás určitě deptalo.

Hutka (Jaroslav Hutka - Mail - WWW) 27.06.2006, 13:57:08
To by podvod nebyl. Člověk je volen, aby se pak choval samostatně a podle své úvahy. Na ostatní otázky Vám neumím odpovědět, člověk své chování měří vždy podle konkrétní situace a ta je vždy nějak jiná. A těch lidí z umělecké, kteří se dostali do parlamentu, nebyla taková spousta. Je to pár jedinců.

Pro J. Hutku (toulavej - Mail - WWW) 27.06.2006, 14:02:04
Míša mě předběhla. – Míšo, myslím, že nemusíš J.Hutkovi tykat, tady si všichni přece vykáme a je to myslím ok. Je to přece normální člověk, ne. Určitě mu to nevadí. Nebo, že bych to poplet a bylo to jinak ?

Na obecných pojmech o kapitalismu, naivnosti apod. bychom se mohli myslím shodnout, to nemá cenu rozebírat. Kdo je kdo nemá cenu rozebírat už vůbec. Nechtěl jsem se Tě ani náznakem dotknout, neznám Tě osobně, jenom zprostředkovaně, zkrátka na mě tak působí některé Tvé názory co jsem četl. To je ok, každý máme nějaké.

To, co je tu PODSTATNÉ podle mě je právě to křeslo v parlamentu. Sám říkáš, že bys o SVÉM místě nechal kolektivně rozhodovat. K čemu by potom byly ty preferenční hlasy, když na nich vlastně vůbec nezáleží – strana si sama vybere koho dosadí na místo volavky, co měla jenom nalákat naivní voliče co chtěli jenom toho jednoho kandidáta – proto ho taky zakroužkovali, chtěli JEHO, ne jeho vybraného zástupce. V tomhle vidím neserióznost, podvod na voličích. O tomhle bych VŮBEC nediskutoval – výměna, aby se tam dostal předseda strany. Buď by ten předseda nevěřil, že ho přeskočíš a tak Tě nominoval, nebo s tím měl počítat, že TOBĚ lidi věří víc než jemu. Měl by prostě smůlu. Asi byl naivní, ale můžu já za to ?
Říkáš - To by byla politicky poněkud komplikovaná situace a muselo by se o ní mluvit se všemi, kterých se to týká, to znamená s celou Stranou zelených . . . ( kdybych byl zvolen ) – ale v tom to právě vězí : TÝKÁ SE TO PŘEDEVŠÍM VOLIČŮ, nikoli stranických sekretariátů. Nebo máme volby kvůli stranám ? Asi spíš kvůli voličům – obyčejným lidem, myslím.

toulavej: super! a pro J. Hutku: jsem ráda, že jsi se ozval, a odpověď na tohle by mne taky zajímala! (kiwi - Mail - WWW) 27.06.2006, 14:17:32

Hutka (Jaroslav Hutka - Mail - WWW) 27.06.2006, 15:35:03
Tak já jsme právě na odjezdu na dva dny na koncertování, takže jen rychle. I Churchill říkal, že jeden hlas už je většina, já vím, ale když je vítězství těsné, není tak přesvědčivé, a i když nezávislý, přece jen jsem kandidoval za stranu a tady není potřeba používat onen peorativní výraz stranických sekretariátů. To u zelených ještě nefunguje. Muselo by se o tom mluvit s ostatními kandidáty, Bursík jako hlavní vyjednávač by mohl samozřejmě fungovat i bez poslancování, ale byla by to prostě situace nezvyklá a mně by se takhle nelíbila, tak bych to chtěl nějak řešit skrze diskusi, to je vlastně celé. Rozhodnout bych se nakonec stejně musel sám. Takže sem ťuknu zase až za dva dny, jedu do Hradce Králové a do Trutnova.

Tak pozdravuj v Hradci. (toulavec - Mail - WWW) 27.06.2006, 16:37:13
Byl jsem tam na letišti na vojně. Pěkný město a začlo mě tam chutnat plzeňský . . .
A šťastnou cestu a v pořádku se vrať !

ten nick je toulavej, samozřejmě (toulavej - Mail - WWW) 27.06.2006, 16:39:59

Jé, Jaroslav Hutka ! (Wendy - Mail - WWW) 28.06.2006, 06:42:56
Fakt, vážně, je tady. Chtěla bych se chopit téhle příležitosti a vyřídit moc pozdravů od mojí maminky. Vždycky Vás měla ráda a teď po volbách mi stydlivě sdělila, že volila Zelené hlavně kvůli Vám. Koncepce a program strany se jí líbil už předtím, ale utvrdila ji právě Vaše kandidatura. Takže - mohu také vyřídit pár pozdravů od Vás ? (Vytiskla bych ji to - to by bylo radosti, kdybyste jí něco vzkázal !)A ať se Vám u nás, v Hradci Králové, bývalém salonu republiky, pěkně koncertuje.