Českobudějovické listy
19.1.2005
PROČ PODEPSALI PETICI

Lukáš Pollert, lékař a olympijský vítěz
Mám dceru, která také půjde jednou do školy. Mně skutečně vadí, že se omezuje výběr jen na jednu školu. Nejvíce to podle mě odnesou průměrně nadaní žáci, kteří mají zájem studovat, a těch je nejvíce.

Jaroslav Hutka, folkový zpěvák
Jedna dcerka je dnes v sekundě, prošla několika přijímačkami a nakonec si mohla školu vybrat ze čtyř, na které se dostala. Druhou dcerku mám ve třetí třídě a byl bych rád, kdyby si také mohla vybrat. Nový zákon zamezuje, aby děti měly svobodný přístup ke vzdělání. Úředníci si chtějí asi zjednodušit život - ale nepřemýšlí, co všechno to lidem zkomplikuje.

Martin Valášek, šéfred. časopisu
Souvislosti Je to omezení svobody volby. Tlačení žáků k průměrnosti zvolit raději jistotu horší školy, než riskovat nepřijetí na školu kvalitní. Stát má dojem, že ví nejlépe, co je pro žáka dobré. V tom smyslu je to návrat k minulému režimu.

Milan Cabrnoch, poslanec Evrop. parlamentu
Dotklo se mě především omezení svobodné volby školy. Je to rozhodně krok opačným směrem, než jakým si přeji jít já.


Odesílatel: Standa K.
Datum: 31. ledna 2005, 8:36:14

Ahoj Jardo,
dočetl jsem tvůj fejeton "Petice". Pamatuji si, že můj syn byl na prvním stupni ZŠ velmi nadaným studentem. Měl učitelku, která mu nakládala učivo aby se nudou neodvrátil od učení. Na jedné z třídních schůzek prohlásila tato učitelka, že kdyby byla možnost přeskočit několik tříd má žáka, který na to má. Ve třídě byl syn měřítkem vědomostí pro všechny děti. Syn ač zaměstnáván chodil do školy rád a výsledky tomu odpovídaly.
Velká změna nastala čtvrtou třídou, kdy dostal novou třídní "emancipovanou" učitelku. Jejím krédem bylo, že není možné aby premiantem třídy byl chlapec, ale jenom děvčata jsou schopné se učit a jsou předurčeny býti nejlepšími. Pojednou nastala u syna změna. Nerad chodil do školy a výsledky byly katastrofální.
Najednou byla premiantkou dívka, která se šprtala jako neskutečný blázen celé kapitoly zpaměti, aniž by látce rozuměla.
Nakonec na gymnásiu je, ale nemá to tu správnou úroveň. Musel jsem ho na gymnázium prosadit, protože by mi pod touto učitelkou v osmé třídě určitě propadl. Negativní vliv na rozvoji osobnosti.
Proto přeji všem dětem svobodnou volbu vzdělání a také profesionální přístup učitelů. Někdy talent jenom nestačí. Bohužel.
Připojuji se k petici. Standa K.


Odesílatel: jerryhol
Datum: 26. ledna 2005, 9:34:55

Ahoj Jardo, díky za program na únor, a současně za petici. Samozřejmě jsem ji podpořil svým nevýznamným hlasem také.
Oni teď páni poslanci mají vůbec plno vynikajících nápadů, viz novela autorského zákona. Tady je nejhorší, že prakticky neexistuje obrana.
Stávkovat mohou soukromí dopravci, zemědělci, kteří na prostest svá vozidla postaví před patřičná ministerstva, popeláři prostě jen nevyvezou odpadky a celý zainteresovaný svět se kolem nich točí. A jak může stávkovat autor???
Co se nepovedlo za léta útlaku fašistům a komunistům, povedlo se několika parlamentním figurkám, zlákaných vidinou levnějsích obědů v Hiltonu od bývalého číšníka, kteří tuto novelu prosadili. O tempora, o mores řekl bych ale česky je to výstižnějí: Ó jak všivé časy, ó jak všivé mravy.
Hezký den přeje Jarda Holan


Odesílatel: Petr V
Datum: 28. ledna 2005, 20:32:57

Pane Hutka,
moc hezký fejeton, píšete opravdu dobře. (Jen tu mensu jste mohl vynechat, tatínku ...) Moje děti byly na PORGu všechny, a dokonce i ten mladý Klaus je někdo jiný než ten jeho hnusnej KGBáckej fotr. Byl jsem tam i ve správní radě, a pro mladýho Klause jsem tehdy se skřípěním zubů zvedl ruku. Pak nám ale ukázal, že je opravdu dobrý, umí positivně zpracovat i věci, které jsou jinak jeho klausovské povaze bytostně cizí. S úctou vzpomínám, jak jeden rok na školu nepřijal dceru člena správní rady, protože byla prostě výsledky pod čárou 24 přijímaných, a následující rok provedl totéž s dcerou samotného předsedy správní rady školy. Petici jsem také podepsal, ale za ní přijde větší hra. Naši postkomunističtí podvodníci využijí prohru s přijímačkami k prosazení jednotných maturit -- přijímačky tím zruší úplně. Zieleniecová bude mít slávu, odkaz do dějin a bude moci do důchodu, a SCIO si namastí kapsu na stejných maturitách pro PORG i naše učiliště pro prodavačky v Rychnově nad Kněžnou. Testy budou tzv. "multiple choice", tzn. biflovací, od kterých se už v pokročilém světě odstoupilo, no ale tady to nevadí, protože důvod je zavádět není zlepšit české vzdělávání nebo vůbec snad nějaké obecné dobro.
Hezky zdravím, Petr V.


Odesílatel: PhDr. Ludmila Muchová
Datum: 26. ledna 2005, 0:25:00

S gustem jsem tu petici podepsala! L. M.


Odesílatel: Jaroslav Novák
Datum: 26. ledna 2005, 0:10:57

Ahoj Jardo
Čtu rád tvoje fejetony. V každém se objeví nějaká vzpomínka na bolševika, což je věc, která na nás mladším, jak jsem se dozvěděl z nějakých průzkumů, nejvíce vadí. Ale ono to vždycky nějak samo vytane ...
Z posledního fejetonu jsem vytušil, že stojíš mimo jakoukoliv politickou stranu, čímž jsi mi ještě sympatičtější.
Mám takový sen, že by se politické strany přestaly brát vážně a využily se naplno možnosti internetu. Četl jsem v Computeru o rozsáhlé studentské počítačové síti na Strahově (snad 6000 účastníků). Mají volenou radu, vlastní rozpočet, pracovní skupiny, schvalují nové projekty, vše po síti. To je přece krásný model, to je demokracie! Bez skupin lidí papouškujících s malými obměnami to samé v úchylné touze po moci ...
Moc mne to zaujalo a když náhodou v televizi vidím a slyším jmenovanou Buzkovou, Škromacha, Klause nebo Topolánka, vždycky si vzpomenu na tu pěknou studentskou samosprávu.
Jarda Novák

Datum: 2. února 2005, 1:44:49
No jo, člověk vlastně vůbec neví jaké budou možnosti internetu a mobilu za nějaký rok, kdy to také začně už nedělitelně patřit k životu všech generací, ale ta představa, že nemačkají ta elektronická tlačítka ANO - NE pouze poslanci, ale vlastně celý národ, to nepůsobí špatně. Ve chvíli, kdy se budeme schopni identifikovat či elektronicky podepsat, jak říká ten úžasný ministr internetu Mlynář, pak ten tlak nastane. Ale pokud i nadále většina budou blbci... Zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: Eliska Westcott Vyskovska
Datum: 25. ledna 2005, 22:19:39

Moc Vám děkuji za informace o petici, syna už mám velkého, ale ráda jsem se připojila.
taky Eliška (Vyškovská)


Odesílatel: Ludmila
Datum: 26. ledna 2005, 2:23:37

Mily pane Jaroslave ! Dekuji Vam za vas e-mail, tu petici jsem velice rada podepsala, jeste porad jsem ceska duchodkyne s trvalym bydlistem v zapadnich Cechach. Ti nasi pani nahore nemaji vubec predstavu, jak normalni clovek zije. Vymysleji same ptakoviny, aby prokazali cinnost a vedou nasi krasnou republiku "zu grunt". Tu krasnou zemi nam mohou i vyspelejsi staty zavidet, protoze tak krasnou prirodu a stavebni pamatky se jen tak nekde na tak male plose, jakou nas stat zabira, nenajdou. Ten problem se skolou uz mam za sebou, mi synove jsou uz dospeli, ale vyrostli jeste za totality a tenkrat jsme meli jine problemy. Napr. muj prostredni syn, kdyz vychazel ze zakladky se hlasil na vytvarnou skolu. Jeho tridni ucitelka nam rekla, ze nechape, co chceme z kluka mit, kdyz ho posilame do kostela. A ze mu musi napsat do posudku, ze se nevyrovnal s nabozenskou otazkou. Na to ji muj manzel rekl, proc psat tak slozite, at proste napise, ze je verici. Nejspis si pani ucitelka myslela, ze mu to ublizi a do skoly ho nevezmou. Ale bylo to prave naopak. Jeho ucitel nam pozdeji rekl, ze se mu hlasilo vic studentu, kteri meli podobne vytvarne nadani, ale lepsi znamky z matematiky a jinych predmetu, ale ze dal prednost memu synovi, protoze jeho zaci budou po skole restaurovat pamatky a tam ze je mnoho zpodobneni svatych a proto vyzaduje od svych studentu, aby znali bibli. Protoze u syna byl predpoklad, ze uz o tom neco vi, dal prednost jemu. Takze mu naopak soudruzka tridni ucitelka nechtene pomohla. Preju Vam hodne zdravi, radosti a uspesnych dnu, plnych slunicka. Ludmila


Odesílatel: Oldrich Capek
Datum: 26. ledna 2005, 2:47:54

Ahoj Jardo,
Zdravim z Bangkoku a dekuji za informaci o tom, co se deje doma a o petici.
Uz jsem ji podepsal.
Jak dlouho bude jeste tahle vlada skodit, nez ji deinitivne vykopnou??
Jeste jenou diky, a brzy na slysenou.
Olda Capek
P.S. musim se ucit, na "stary kolena". I v Bangkoku jsem si mohl svobodne vybrat, na jakou skolu chci jit, a absolvovat zkousky na neomezeny pocet skol.


Odesílatel: ivo katzler
Předmět: přijímačky
Datum: 26. ledna 2005, 13:40:46

Ahoj Jardo.Vzhledem k tomu,že jsi se v posledním mejlu rozepsal o školství ,tak si dovolím na to taky reagovat.Při naší debatě ve Frýdku-Místku nebyl čas ani prostor se na toto téma bavit a ani v mých předchozích mejlech jsem se nezmiňoval o sobě,že jsme já i moje žena taky kantoři.Jelikož jsme všichni prošli komunistickým školstvím,víme velmi dobře,co to bylo a jako současní kantoři to můžeme porovnávat.Běhá mi mráz po zádech,když slyším,co se nyní v našem rezortu děje a stydím se za naši ministryni.Když slyším slovo přijímačky,tak mi je z nich ještě teď zle.Chvála Pánu Bohu,že naše dcery to už mají za sebou a jsou z nich už dospělé ženské.Když nám ta starší dělala přijímačky na výšku,několik termínů se krylo,takže jsme viděli,že některé peníze na tyto akce vložené jsou již předem ztracené.I kdyby se dělaly přijímačky na více škol,vždycky by se našel nějaký idiot,který by to nezkoordinoval na více termínů.No a o přijímačkách na jednu školu už se mi nechce přes návaly zvracen í mluvit.Připomíná mi to skutečně mé dny jinošství ve slunné komunistické totalitě.Buď se dostaneš napoprvé,nebo chlapi na vojnu.max.rok odklad.Já jsem si vybojoval kompromis-rok odklad,znovu přijímačky(mimochodem do Olomouce na přírodovědu,samozřejmě díky mému posudku opět neúspěšně). Nakonec mě ti blbci i přes můj posudek vzali do Ostravy na pajdák.Ale na vojnu jsem se nedal-vybojoval jsem si po studiích modrou knížku.Je fakt,že to nebylo tak těžké,protože z toho všeho jsem dostal v 19 letech dvanácterníkové vředy.Bedlivě jsem i se svou ženou pracoval na tom,aby si lidé,kterých si vážím,o nás neříkali,že jsme blbí kantoři.Víš,tomu se snad neubráníš na 100%, ale víme,že nás děti mají rády a po letech se k nám hlásí.V každém zaměstnání jsou lidi schopní i neschopní,za které se člověk fakt musí stydět, ale to asi bylo a bude.Ale to,co se děje v současném školství,to skutečně nemá obdoby.Nový zákon platí od ledna, vyšel teprve kolem 3.1. a různé vyhlášky k němu přicházejí prů běžně a budou stále přicházet až do března. A ty se v nich vyznej,vyplň vysvědčení,které je blbě,protože 19.1. vyšla nová vyhláška atd.,atd.....
Škoda,že se ti nenaskýtá možnost zajet opět k nám.Do Ostravy na Stodolní jsem tehdy nemohl a ani nevím,jak to dopadlo.Když čtu rozpis tvých koncertů,tak mi je líto že to je pořád v Praze.A co teprve ostatní akce,tak jak je to sakra s tím "pragocentrizmem" ? Měj se fajn a ukaž se aspoň v nějakých médiích,ale v jakých a kdy,co? Zdraví Ivo a Šárka z F-M.


Odesílatel: Jiri Gut
Datum: 26. ledna 2005, 12:12:12

Soukroma skola je velmi casto stejna skola jako jina , "liberalni "
nizozemsky pristup - vyber si skolu jakou chces- vedl ke vzniku cernych skol, kazde reseni ma sva uskali, Jirka.
Prijimaci zkousky na skoly , mozna s vyjimkou talentovych zkousek(?) na skoly s umeleckym zamerenim je komunisticke idiotstvi, proc to jde takrka v cele Evrope bez zkusek , vetsinou i na unversity a u nas ne? Nestalo by to za zamysleni? Myslim , ze vam zase neco uslo.
V Nemecku se jenom s velkym usilim da dite umistit na jinou skolu, nez ke ktere podle mista bydliste patri ( na pr. kvuli spatnemu dopravnimu spojeni).
Jedna se pochopitelne o skoly zakladni, ale i zde se nedelaji prijimaci zkousky na pokracovaci skoly, skola da advis, rozhoduji rodice. Mozna, ze se tim diskriminuji nadane deti, ty ale maji take jine moznosti, problematika je slozita a nevim , zda jsou univerzalni reseni. Kazdopadne by se vsem detem, i kdyz nemaji dobre vysledky melo poskytnout co nejsirsi vzdelani, treba jenom tim, ze pasivne prijimaji to co kolem sebe slysi, a konci s taktak dostatecnym vysvedcenim, pozdeji to stejne nehraje podstatnou roli.
Uz jsem napsal prilis, muzes me chytit za kazde slovo. Elity, at jiz komunisticke nebo jine me ale zajimaji jen malo.Jirka.


Odesílatel: DAVY
Datum: 26. ledna 2005, 10:01:48


Vážený JARDO, díky. V dobách, o kterých nyní někteří hovoří s nostalgií a jiní na ně zcela zapomněli (a o nichž Vy ve svých fejetonech tak výstižně píšete) se ke mně nedostalo "Dva tisíce slov", "Několik vět", "Charta 77" atd. Ovšem živě si pamatuji, že se organizovaly "veřejné schůze", na nichž mělo být odhlasováno, že jsou všichni proti. Ne tak živě si už vybavuji, který to byl právě dokument, mám dojem že právě "Několik vět". Já se přihlásil o slovo a upřímně a naivně jsem všem přítomným sdělil, že věřím, že ten dokument je plný lží a špatností, ale jestli se mám vyjádřit proti něčemu, musím vědět proti čemu. Jinak bych se sám mohl dopouštět lží a špatností. Byla z toho velká aféra, divže ze mě neudělali kontrarevolucionáře (kterým jsem nebyl, já byl dost naivní), chtěli mě vyhodit z práce, ale zastal se mě jeden takový ten skalní soudruh, který bojoval ve Svobodově armádě, měl nedokončené základní vzdělání a nikdo si na něj nedovolil (možná i proto, že neměl co ztratit). Pamatuji si, že tehdy prohlásil něco v tom smyslu, že on to podepíše a odhlasuje, protože kdyby těch "Několik vět" četl, stejně by nepochopil o čem to je, a tak věří straně a vládě, když říkají, že to má udělat, ale že bojoval za to, aby byla svoboda, a když já si to chci přečíst, že mi to mají dát přečíst, že to pak určitě taky podepíšu a odhlasuju. No a oni mi pak dali pokoj a nechali to být. Určitě nahoru nahlásili a odeslali vyjádření, že to bylo schváleno jednohlasně.
Tak jsem si zavzpomínal. Nevím, jak bych byl v té době reagoval, kdyby se mi do ruky těch "Několik vět" skutečně dostalo. Ale proč o tom vlastně mluvím?
V neděli jsem sledoval Buzkovou i Klause ml. a štvali mě oba. Protože oba nás přesvědčovali o správnosti svého názoru na něco, o čem jsme neměli dost informací. Jako tenkrát. Dá se namítnout, že zákon 561/2004 není nic tajného. To je pravda. Nečtu denně zákony. Když pan ředitel mluvil o své petici, vzpomněl jsem si na těch "Několik vět" a přemýšlel. Ne, jestli bych připojil svůj podpis, ale jak to, že se k něčemu už mohlo vyjádřit deset tisíc lidí a já nevím k čemu! Tak jako Rudé právo nezveřejnilo "Několik vět", tak zřejmě současné sdělovací prostředky nezveřejnily Klausovu PETICI.
Aby si náhodou lidi na to neudělali názor. Sakra! Ještě že existuje necenzurovaný internet!
Díky Vám a Vašemu mailu jsem si tedy konečně PETICI přečetl, zákon 561 také.
Pochopil. Udělal názor. Jednoznačný! Připojil jsem svůj podpis pod petici.
Teď ještě jestli to bude něco platné. Mimochodem, co dělá kauza "řetězy"?
Hezký den přeje DAVY

Vážený DAVY,
napsal jste zvláštní dopis dokument, napínavý a s překvapivým koncem, tedy dobrým koncem. Teď si nedělám legraci. To dělá dobrá literatura, že až do konce je člověk nejistý, nemůže se odlepit, musí dočíst. Jak to dopadne s tou peticí (chtěl jsem úplně automaticky napsat jepicí) mi také není jasné. Ten freudovský "překlep" petice-jepice asi vyjadřuje celé mé doufání. Ale ono dojde k tomu zločinu, přijímačky letos budou řízeny podle nového zákona a jeden ročník si to odnese a zde je naděje, i když jako vždy pozdní. V Paříži v roce 1984 nebo 85 zmrzlo v zimě 300 lidí. Takže udělali předpis, že se v zimě nesmí odpojovat plyn a elektřina, většina těch lidí zmrzlo doma. A změny jiných zákonů možná stály ještě víc. I ten nejmenší pokrok je vždycky draze placen, tak uvidíme, co udělá tohleto. Ale už by mohli jít do hajzlu a kdyby tam za ně už nikdo nepřišel, asi by bylo nejlépe. Kdyby tak naši politiku řídil nějaky vzdálený počítač, když ne z Bruselu, tak alespoň z Kypru a nebo z Konga. To by bylo asi řešení. Zdravím - Jaroslav Hutka

Předmět: do haje s nima

Vážený Jardo,
to je úplně geniální nápad. Bohužel jsem si absolutně jistý, že se to nepodaří realizovat. Pokud by ano, tak bych se přimlouval za Kypr, tam jsem byl na podzim, najezdil tam asi 1200km na motorce a denodenně tam byl v šoku nad tím, s jak báječnými lidmi se setkávám. Ovšem kdyby měli takoví lidé řídit naše veřejné dění, asi by to taky nefungovalo. Pro ně by totiž bylo určitě zcela nepochopitelné, že někdo krade anebo že jeden na druhého nejsme slušní.
V roce 89 jsem byl dost nadšený představou, že budou ihned zrušeni (a ne-li za svítání zastřeleni, tedy alespoň odsunuti s výrazným puncem na okraj společnosti slušných lidí) všichni politruci, kádrováci, estébáci a podobné stvůry. Že s likvidací vlády "Strany" vznikne prostor pro jakousi občanskou společnost (naivně jsem věřil i v bezpartijní OF), přestane se blbnout, kecat a každý bude dělat co umí a jak to nejlíp umí, tudíž se lidi budou mít fajn. Jenže jsme holt lidská smečka.
Taky se vstupem do EU bych předpokládal, že spousta úředníků (včetně těch volených) bude nadbytečná. A nebude.
Přeju Vám krásný mrazivý slunečný den. Váš DAVY


Odesílatel: Dagmar Šípová
Datum: 26. ledna 2005, 7:51:46

Milý pane Hutko,
opět jsem si s radostí přečetla Váš fejeton, ale souhlasit s Vámi mohu jen na 90%. Těch 10% má u mne ministrině Buzková, za tvrzení, že je svobodnější moci si vybrat jednu školu než dvě! Zní to sice docela divně, ale v praxi to tak je.
Pamatuji si, když se má starší dcerka chystala před 10 lety na střední školu. První přihlášku si dala na oděvní průmyslovku a druhou na gyml. Obě státní (těch soukromých v začátcích naší křehké demokracie moc nebylo).Na den otevřených dveří oděvní průmyslovky jsme se, jako Hujerovic rodina, vypravili v hojném počtu. bylo to zbytečné! Na můj dotaz, zda má být dcera nějak poznamenána odbornými znalostmi v šití, mi paní ředitelka výskla do ucha, že nikoliv.Ukojená, spoléhající na dobré známky dcery jsem čekala den D.Paní ředitelka lhala, tak jak se to za 20 let účinkování u bolševiků naučila Na dotaz po důvodu nepřijetí mi tatáž paní ředitelka, výskla do ucha, že dcera neznala ani základní názvy stehů!!!Bylo mi to k smíchu, jsem švadlena samouk, na děti jsem šila až do tanečních, kromě bot vše, ale názvy stehů jsem nikdy nepotřebovala znát!
Byla jsem však klidná, měli jsme v záloze přece ještě jednu školu, gympl!Klid mne opustil, když jsem se na dni otevřených dveří dozvěděla, že na druhý termín mají 93 přihlášených dětí a berou jich 6! 3 chlapce a 3 děvčata.Ptala jsem se proč si na druhý termín nechali tak málo míst a bylo mi sděleno, že o takové, kteří se na jejich školu přihlásili z nouze, nemají moc zájem.Byla jsem v šoku, doma mít premianta, který se nedostane ani na školu, to je rarita. Vrtalo mi sice ještě hlavou, jak je možné, že vědí, že 6 nejlepší budou 3 holky a 3 kluci, ale už jsem se neodvážila na nic ptát.. Záhada byla tozluštěna následující rok, při zkouškách mé mladší dcery.Podala si jen jednu přihlášku a nespoléhala na žádné druhé kolo. Po zkouškách jsem se tísnila s ostatními rodiči u dveří s nalepeným papírem, který rozhodl o dalším osudu mé dcerunky.Uviděla jsem dva sloupečky jmen, děti byli rozděleny podle pohlaví a počtu bodů. Přijatých 50 dívek a 50 chlapů bylo odděleno čarou. To co mne fascinovalo bylo, že první přijatý clapec neměl ani tolik bodů jako nepřijaté dívky.Takže ne znalosti, ale to co má žáček mezi nožkama rozhodovalo! Tady se ani s diskriminací netajili! Paní ředitelka mi sdělila, že to je proto, že kdyby nějaký ten chlapec dozrál a přeci jen se chtěl uči, tak aby měl šanci! Obě dcery nakonec mají gympl a mladší v těchto dnech končí vysokou (zítra dělá poslední zkoušku a tak jí taky držte palce).O našem školství si však myslím své.
Moc zdraví Šípová

Milá paní Šípová, při tom čtení Vašeho dopisu srdce zabolí a kudla v kapse se otevře. Ale ke zkoušce Vaší mladší dcery jsem měl zase pěst zavřenou a palec zatažený, věřím, že to pomohlo. ostal jsem více dopisů podobného znění, ale na Buzkovou to asi dojem neudělá. Jdu se ve čtvrtek podívat na diskusi s ní, ale možná to nevydržím ani do konce, asi si vezmu s sebou brokovnici. I články, které jsem četl ona o voze a ostatní o koze. Asi je radost být populárním politikem. Tedy už aby šli i s tím strojvůdcem do hajzlu, akorát jsem ve váhání, že až tam přijde ten Langer, Tlustý, Říman a ostatní takoví profesionálové, jestli to bude smysluplnější. Ale třeba se něco stane, třeba se Češi odváží volit také někoho, kdo v parlamentu ještě nesedí a pak by byla naděje na nějaké nové koště. Moc Vás zdravím - Jaroslav Hutka

Odesílatel: Dagmar Šípová
Datum: 2. února 2005, 7:29:20

Nazdárek!
Vaše pěsti pomohly!!! Už máme doma inženýrku z Prahy! Já se tedy neraduji z titulu (i inženýr může být řádný blbec), ale z toho, že se dcera uklidnila.
Vždyť ona byla tak nervozní, že byla i na svou zlatou maminku zlá!!
Bohužel si myslím, že brokovnice nemám smysl, to chce kulomet!Pak by také bylo více místa pro nová košťata. Jenže mám obavy, že i ta nová košťata by okamžitě mozek odložila v šatně i s kloboukem či čapkou.
Včera v televizi stále opakovali, že jde první ministr do báně. Myslíte, že to byla předzvěst nové české tradice, jako, že by tam šel taky druhý, třetí......?!Byla to také jediná zpráva, která mne nerozčílila, ale vzbudila ve mně naději.Zdravím, Šípová


Odesílatel: Jaroslav Benák
Datum: 26. ledna 2005, 6:01:30

Děkuji za Vaši zprávu. Fejeton je výborný a hlavně k zamyšlení.
S pozdravem Jaroslav Benák


Odesílatel: Dr. Helena Kanyar
Datum: 27. ledna 2005, 10:12:45

Mily pane Hutko, diky za skvelou Petici - jeste lepsi by bylo, kdyby k necemu byla. Nove totalitni mysleni jest hruzyplne. Srdecne Vas zdravi HB


Odesílatel: Petr
Datum: 27. ledna 2005, 10:01:41

Ahoj Jardo, obdivuju tě, že máš pořád ještě sílu něco napsat. Já spíš uvažuju o tom, jak je možný, že ta dáma je v anketě nejpopulárnějších politiků stabilně první nebo druhá. Není to hřích psát o ní, že je kráva? Neurážíš tím svůj skvělý národ?
Dělam si srandu. Jinak by se člověk musel zvednout a šel jí nakopat prdel.
Zdravím Petr


Odesílatel: ondys
Datum: 27. ledna 2005, 13:11:07

Děkuji za mail a souhlasím s Vašim názorem v příloze. Po prohlášení pana Grosse, že se budeme mít lépe, i kdyby se nám to nelíbilo, mi naskakuje husí kůže. Kašlu na podobnou nesvobodu za plnější koryto.
Srdečně Vladimír Ondys