Studentům se 15. výročí nelíbilo

Zajímavý článek o 17. listopadu v Praze, resp. o jeho 15 oslavách jsem četl na http://www.agenturasan.com - studenti prý přijali oslavy až negativně
Karel Vondrářek, 83.148.11.121

akce :-(
neco malo jsem zahlid v TV a az na Pepu Nose to vypadalo dost zoufale. ale musim rict, ze kazdou chvili vylezl moderator na podium a pozadal publikum aby umoznilo studentum projit
mol, 62.245.72.103

jojo
když on už i ten huťka je vyčpělá sodovka. A ta jeho balbínovka je "sranda" v úvozovkách, bere totiž pár hlasů ve volbách proti bolševíkovi rudému či růžovému.
jíra, 213.210.179.41

Blbě od žaludku? Ano ...
... ale nepřipustíte si, ó slovutný mistře, svědomí národa a studnice pravdy, že by se od žaludku mohlo udělat někomu z Vás?
Tomáš Kubín, 85.160.26.18

Mole
Pepa Nos už bohužel není ani zlomek toho, co kdysi býval. Jeho vystoupení jsou zlostná, sprostá, bez fantazie. Obzvláště co se dal do kupy s Janem Krylem, (bratrem zemř. Karla Kryla), který po smrti svého bráchy zjistil, že je také hudebník.
Netřeba, 194.213.41.13

namol
podobna akce mi pripada jako kdyz K.H.Frank prijde na oslavu akce Freundschaft & Freiheit. nastesti jsem tam nebyl.
Mahlzeit, 63.93.103.202

" Oslavy" nebo co to letos bylo
prej byl trapas, ale pane Hutko, opravdu nemusíte vydávat komuniké, že s tím nemáte nic společného.
Nikoho už ve Spálené to nezajímalo a různé "party" nechávají prostý lid celkem v klidu. Bývaly doby, kdy vám Kocáb, Bartoška a Václav Malý zas tolik nevadili.
andy, 213.220.205.97

Netřeba
Pepa Nos je skutečně zrůdnost, už od revoluce. Když jsem ho poprvé slyšel, řekl bych že kolem roku 91, měl na čele "neumím zpívat, ale jsem disident, takže se na veřejnost dostanu".
Jinak, k Hutkovi to byla sviňárna, jenže kdyby kolem toho začal běhat, za dva roky si vysoudí omluvu a tím to bude končit ...
Mablung, 80.188.52.66

Jíro,Kubíne
proč čtete fejetony od autora, kterého nemáte rádi.
MS 195.113.70.98

Udivilo mě, když jsem slyšela,
že tam budete hrát, nějak mi to k Vám nesedělo, ale nakonec jsem to neřešila a koukala kvůli Vám na přenos (víceméně šílený) místo na fotbal - marně. Takže Vám děkuju za vysvětlení.
A ještě jedna vzpomínka a poděkování související s Národní třídou. Na víkend po 17. listiopadu k nám přijeli naši přátelé z celých Čech a v sobotu 25. listopadu odpoledne jsme s nimi procházeli Národní a najednou jsme Vás potkali na přechodu u Máje. Nesl jste kytaru a mířil někam k vodě. Pozdravili jsme Vás a Vy jste odpověděl a já jsem najednou definitivně věděla, že ten zázrak se opravdu děje, protože když je Hutka v Praze, tak je s režimem ámen. Byla jsem pak na Vašich koncertech a byly úžasné, ale nic nemůže přebít tu jednu jedinou vteřinu na pražské ulici. Díky.
Vave, 62.177.120.68

Hele Kubine
Hutku a jeho praci znam pres tricet let. Co jses ty zac, urcite taky nejaky borec. Pochlub se, at padneme na zadek. Nebo mas jen komplexy?
x, 160.218.40.132

No,
ono je to těžké. Patnácté výročí je patnácté výročí a 17. listopad (1989 i 1938) si vzpomínky zaslouží.
Taky nemiluju jaksi institucionalizované slavení - nicméně oficiální oslava svrchuzmíněného výročí byla jaksi nezbytná. Totiž nebylo-li by oficiální oslavy, od Brumova-Bylnice po Aš by se vzedmula vlna znechucení, že těm, kdož byli skrze samet vyzdviženi ke korytům a moci ani nestojí za to zorganizovat pietní vzpomínku. Kdežto byla-li oficiální merenda realizována, pochopitelně se tam vyskytnou také ti, kdož se musí ohřát na výsluní a kdož případně nemají se sametem moc společného - leda ten výtah k moci. A také ti, kdož mají něco se sametem společného, ale jinak společného než jiní - a tito na sebe nevraží a případně se skrze média haní. Nebo na sebe nevraží kvůli čemukoliv jinému ... a případně taky se skrze média haní. A samozřejmě se naleznou kritikové pravící, že merenda byla udělána blbě a že se měla udělat jinak nebo vůbec(a to nezávisle na tom, zda merenda byla objektivně blbá či ne - ostatně kdo může být arbitrem) a obmyslně svůj názor obkecávajíce snaží se jej zdůvodnit.
Nejsem honěn ve vztazích na pražské kulturněpolitické scéně - popravdě je mi vzdálená a totálně lhostejná a kromě pár celostátně profláknutých jmen o ní nic nevím - takže nevěda proč nevraží Hutka na sestavu Michael Kocáb, Jiří Bartoška, Václav Malý, Lucie Bílá třeba, nemohu se k tomu smysluplně vyjádřit. Nevražení bych pochopil na pány Klause a Béma, z nichž zvláště první má dar polarizovat - jenže to jsou politikové, prezident a primátor - ti to mají z povinnosti (a je povinností je pozvat).
Jen bych podotkl, že se dělo typicky - megashow v televizi s hvězdami na straně jedné a pochod študáků (jenž mi v médiích unikl, byť tam o něm jistě zpráva byla) na straně druhé.
Takže chápu páně Hutkovo rozhořčení, ale nechápu, proč mu dává průchod veřejně. Právě on jako hudbíř z profese by měl vědět, že show must go on ...
Jura, 195.47.14.126

Hutka byl vesměs mimo, pardon umělec .
Znám ho dobře skoro 35 let, obdobně mám v "umělecké " branži další kamarády a tak vím, že jejich způsob myšlení a jednání, způsobený zřejmě specifickým vnímáním je prostě jiný. Díky tomu jsou to stále kamarádi. Dávný umělec F.Kolár kdysi k potomkům napsal - "Nesuďte nás podle toho co dělat mi měli, ale podle toho co dělat mi mohli suďte nás." Do současné češtiny si to překládám, suďte umělce podle jejich díla a ne jejich prohlášení.
Karkul, 213.194.201.38

Takže 17.XI. nakonec bodoval jen Grebeníček
Jen se hádejte dál, pánové.
doxa, 193.86.30.69

Není tak důležité
zde na tomto místě psát o tom, kdo pan Hutka je anebo není, kdo ho nezná, neměl by soudit.
Domnívám se, že je důležité bavit se o tom, co a proč se dělo 17.11. 2004 na Národní třídě a na Václavském náměstí.
Vnímá vůbec někdo, že naše média o tomto dění informují pramálo? Nebo jsme již lhostejní a umíme pana Pepu Nose vnímat jen kriticky a neslyšet co zpíval a proč právě tento text zpíval ?
Hana, 193.84.199.111

Re : 160.218.40.132
Pan Kubín je ekonomickým náměstkem ve firmě s obratem přes 2 mld. Kč, totiž Statutárního města České Budějovice a je tam za ODS. Na psu i jinde ostatně komentuje často, co by taky jinak v pracovní době dělal.Obzvlášť pokud se někdo vyjádří ne úplně nadšeně o akcích jeho rodné strany (jako v tomto případě) nebo nedej Pánbůh čestného předsedy. Blbé je, že se o těchto pracovních aktivitách obtížně dozvědí majitelé firmy - občané Budějovic.
zelner, 212.20.107.51

když to tak čtu, tak získávám pocit...
že veřejně činně se u nás projevují už jen dva typy homo sapiens : bagristé zlatobagrující a věční, nezestárlí revolucionáři...
a kde byli ve výročních dnech "sametové revolution" ostatní, tzv. "normální" lidé ???
No, seděli doma, požírajíce bůček či bifteky, (podle toho, co kdo urval ) a nasírali se pohledem na Upřímného Standu a ostatní papaláše, kteří vedli ve svých projevech v PsPČR řeči opravdu dojemné.
Nejvíc mi bylo líto chudáka Grebeníčka. Ono dostat zmrzlou opratí přes držku je možná ještě horší než dostávat gumovým pendrekem na holá chodidla, jak to praktikovali estébáci v padesátých letech... :o(((
měli kurňa nechat ( podle protokolu ) promluvit prezidenta a ti ostatní měli být zticha, vůbec se to nehodilo a divím se, že takhle blbě postavenej program schůze vůbec odsouhlasili. No, ale opět lidi vidí, kdo je co zač...Grebeníček vzpomíná na 17.listopad...buéééééééééééééééééééééééééé
kdyby mi to před patnácti lety někdo předpověděl, poslal bych ho do háje jako blázna....
Rudý Baron, 213.235.142.242

Dekuju, pane Zelnere
Cim to jenom je, ze me nic z udaju o tomhle cloveku neprekvapilo?
x, 160.218.40.132

Hano, bohužel,
b je správně. Protože když někdo něco hlásá a nemá z toho viditelný profit, tak je pro řadu lidí blázen, co by udělal nejlíp, kdyby držel hubu. Tak ji chvilku zkusím nedržet.
Xaver X.X., 82.117.130.2

Juro, show must go on,
ale proč držet hubu a nechat si kálet na hlavu?
Xaver X.X., 82.117.130.2

Pane Hutko,
Pokud jste zde konkrétně vyjmenoval společnost ze které se vám obrací žalůdek, je to jen vaše věc. Osobně si myslím, že se hodně přeceňujete a jste příliš kategorický. Nese to sebou jisté riziko, některým lidem se potom může dělat zle zase z vás. Možná právě tyhle vaše trapné výroky způsobují,tak radikální úbytek vašich poslouchačů...
J.Havránek, 62.24.70.117

Od Hutky jsem četl...
...jeho knihu fejetonů, započatých kdysi za totality a plynule pokračujících až do konce jeho pobytu v Holandsku. Po jejich přečtení jsem dospěl k závěru, že je to člověk mimořádně vnímavý a velmi inteligentní, s velmi dobrým pozorovacím talentem. A jsa ryzím amatérem byl by jistě mnohem lepším novinářem, než většina tímto řemeslem se živících...
A jeho písničky jsou taky hezké :-)
Jimmi, 193.179.164.2

je to jinak..
Není pravda,že by se někdo snažil na Národní studenty zadržet..byl jsem v tom průvodu a šlo jen o to,jak se protáhnout úzkým prostorem kolem jeviště..Hutka to zase maluje do svých barev..mimochodem došel jsem až k tomu Václavovi a projevy Šiklové,Halíka byly úplně mimo mísu..když začal zpívat Hutka svoje "Krásná je zem..",raději jsem šel pryč..studenti šli demonstrovat proti apatii k tomu,že jsou zase všude staré struktury..to co tam ale řečníci pronášeli bylo zase jen o tom,jak se jim pořád nedaří být slyšet a vidět..ještě tam chyběl Havel,který to všecko spískal a který se dnes bojí veřejně diskutovat..
Jucitan, 62.245.91.218

Hutka a Nos
Pane Hutko,
jsem rád, že jste n e b y l přitom, když se někteří vysocí představitelé pásli na tom, že studenti, herci and comp. byli před 15 lety svrchovaně stateční.
Pepa Nos není žádnej hlupák, ani šašek.Myslím, že je psycholog a učitel jazyků.Hlavně ale se nepokakává před rádobyautoritami, stejně jako Hutka.Zachovali si oba tvář a za to jim díky!
Je svrchovaný právo obou vysvětlovat nebo nevysvětlovat.Pepa Nos nemá a neměl tolik prostoru ( a možná proto tam b y l).Jeho věc.Nebyl tam proto, aby se p á s l na pietě(srv. Karel Kryl-"nasrat,jó nasrat").
Gandalf 194.108.12.94

Jo Jucitane, Havel něco
řekne a ozve se řev, že už se zas do něčeho montuje, někoho poučuje a tak. Jedněm se nezavděčíte.
Xaver X.X., 82.117.130.2

Uvádění na pravou míru
Jak bylo již výše zmíněno, Hutka píše fejetony každý měsíc skoro odjakživa, jak za bolševika, tak v emigraci i nyní a rozesílá je s programem dle adresáře svých přátel a příznivců a umisťuje je ny svých stránkách www.hutka.cz. Komu se to nelíbí resp. je tím obtěžován, je nabádán k odhlášení adresy. To, že fejeton pak Aston umístí na Psa bez upřesnění zdroje tak, že to vypadá jako samostatný příspěvek, vyvolá nežádanou polemiku u lidí jimž původně nebyl vůbec určen. Ale třeba tím Hutka získá i pár dosud neznámých příznivců.
A Pepa Nos už v 70 letech vždycky zpíval divně a byl vošklivej a neuměl hrát, ale ty texty měl odjakživa provokativně úderné i po stránce formální nejen obsahové, takže měl problémy jak s disidentstvím tak s disidenty. Ale že by za to sklidil kromě sympatií něco jiného než všestranné nadávky mi není známo.
Pamětník I., 194.228.94.242

to:x, 160.218.40.132
Nejsem borec a ani nemám komplexy. Snad je to vidět alespoň z toho, že se podepisuji )pravým) celým jménem a ne "X".
Tomáš Kubín, 62.209.192.59

to: zelner, 212.20.107.51
Nemám ponětí, kdo se skrývá za nickem "zelner".
O pracovní době se fakt rozepisovat nechci, nestojí mi to za to, ale takovou pitomost jako ve Vašem příspěvku jsem už nečetl dlouho :-).
Kromě toho náměstkování mám také za sebou život v emigraci (i když kratší než Hutka) a o přeceňujících se emigrantských bardech po revoluci zapšklých kvůli zdánlivému přehlížení jejich geniality a kydajících protivníkům pravdolásky na hlavu něco vím. Fakt.
Tomáš Kubín, 62.209.192.59

Tomáš Kubín
pripominate mi polemiky vaclava klause v lidovkach.
Mysch, 194.138.18.132

to: Mysch
A dyk je to buřt !!!!
Mám vždy radost, když se mi podaří rozproudit debatu. Připomíná mi to starej kreslenej vtip od Renčína: Dlabáček a ten druhej sedí na bobku, jeden v ruce drží nějaký klacíček a přes rameno sděluje třetímu: "Doktor nám doporučil pohyb a tak se díváme, jestli jsou sršni doma."
Tomáš Kubín, 62.209.192.59

Pane Kubine,
vy znate zapskle disidenty, ja zase nafoukane ODSaky, kteri si mysli, ze spolkli veskerou moudrost a ze kdo neni s nimi, je nepritel naroda.. Oba druhy jsou nesnesitelne. Pan Hutka ma plne pravo si vybrat, na jake akci vystoupi, jaky podnik podpori. Formulace "na zvraceni" byla nestastna, ale treba proti V. Malemu jiste nic nema :))
x, 160.218.40.132

to: x
No takže se nakonec shodneme. Každý ať si vybere to své, jenom to s tím zvracením je nějak silně, ne?
A nabubřelé a nafoukané a ješitné nesnesitelně geniální ODSáky já znám samozřejmě také. A partu! Ale ta politika je fuk, Hlavně to s tím blinkáním .. :-))))
Tomáš Kubín, 62.209.192.59