Odesílatel: Petr Hornak
Předmět: Dopis Břízám zeleným a pravdám neměnným
Datum: 26. září 2007, 0:13:39

Vážený pane
nacházím se v okamžiku, kdy jsem shlédl v jedné dlouhé šňůrce celou polovinu Vašeho pořadu "V zajetí železné opony"....šilená hrůza toho všeho se mi umocňuje každým dalším dílem .. a vyniká, když na to koukám a poslouchám a poslouchám a poslouchám... a neustále přemítám o otázce "trestu".Mohu Vám s čistým svědomím napsat, to co možná víte, to co děláte je dobré. A doba která byla se vrací, pouze to všechno vypadá jinak. Nasazování pout, soudy bez přítomnosti obhájců, výhružky pokračují.Je ale pravdou, že se o to, co přichází, musí postarat ti mladší. Ti co přicházejí.
Bůh s nimi.
Vážím si Vás.
s přáním dlouhého života a zdraví
Petr Horňák


Odesílatel: Janda Jaroslav
Předmět: Poděkování
Datum: 18. září 2007, 8:17:14

Dobrý den pane Hutko.
Rád bych Vám poděkoval, za všechny Vaše pořady "V zajetí železné opony". Pocházím z rodiny, která byla také postižená, můj dědeček si odseděl 12 let a protože se u nás v rodině o tom mluvilo i za totality ,tak trochu tuším ,jak se mamince a babičce v té době "žilo".Moc si Vás za Vaši práci vážím a moc Vám fandím.Přeji do dalších let mnoho zdraví a pohody.
S úctou Jaroslav Janda


jméno: Radim Antel

Pane Hutka,jsem o něco mladší,přesto bych Vám před lety asi tykal.V té době jsme zpívali Vaše písničky a já uznával Vaši odvahu a čestnost.
Váš návrat jsem vnímal se slzami v očích a s nadějí,že se s Vámi dostává na pořad dne čest a pravda.Že to je bohužel jinak,za to nemůžete Vy,ale všichni ti \"bolševičtí\"tatíci,kteří se znovu chytli vesel a své děti vychovávají k obrazu svému.
Dnes už Vám netykám ani v duchu,a se vší úctou zůstávám při vykání.Jsem moc rád,že si Vás můžu nadále vážit.Pomáhá mi to překonávat rozmrzelost nad tou škvárou,která je pořád kolem nás.
Píšu tyto slova pod dojmem z Vašeho pořadu\"V zajetí řelezné opony\"a chci Vám tímto za něj velice poděkovat.Je zde bohužel málo známých osobností,kteří by mohli takovýto pořad beze studu uvádět.
Ještě jednou děkuji. Radim A.


Jméno: Paul J Nelson

Pane Hutka, nejdrive Vam chci podekovat za to,ze jste jediny clovek v ceske republice,ktery se snazi bojovat proti komunistickym zlocincum a snazi se aby se udelalo vice pro spravedlnost.Je to velice smutne,ze jste to jenom Vy kdo otevrene mluvi o nejhorsich vrazich a zlocincich v historii lidstva.Myslim,ze Hitler byl proti komunistum bridil.Pamatuji si Vas z roku 1968 kdy jsme s Vami a panem Kalandrou sedeli u detskeho domu v Praze a vy jste tam hrali.Nikdy jsem ale od Vas neslysel zminku o panu Kalandrovi.Nejste uz pratele?Vim,ze byl v USA a vratil se zpet do ceska.Vim take,ze delal na letisti v roce 1972 u nakladacu a vypravel mi o cestovani po americe.Kratce na to jsem byl obvinen z proti komunisticke a anti sovetske cinosti a diky bohu se mi podarilo emigrovat do USA.Sleduji Vas porad na internetu a doufam,ze to tem komunistickym svinim nikdy neodpustite a budete pokracovat s Vasim poradem. Paul J Nelson


Vážený pane Hutko,
sleduji Váš pondělní pořad o minulosti našeho národu. V pořadu vyslovujete názor, že viník nebyl zatím potrestán. Prosím Vás tedy o sdělení, kdo že je oním viníkem, podle Vašeho názoru. Má to být každý ten konkrétní, řekněme, bachař, estébák apod., který činil těm konkrétním lidem fyzické násilí? To je ta osoba, kterou, obvykle u konce pořadu, "obviňujete"?
Děkuji a jsem s pozdravem.
F. Sousedík
P.S. Máte ještě nějaký rozhlasový pořad, jak jste míval?

Vážený pane Sousedík,
jak jistě víte, princip práva je, že viník je vždy nějaká konkrétní osoba...
zdravím - Jaroslav Hutka

Vážený pane Hutko,
ano, jsem si tohoto principu vědom. Chtěl jsem dát s Vámi na to téma řeč, leč zdá se mi, že jste velmi zaneprázdněn. Hodně zajímavé práce, to Vám tedy přeji. Ať se Vám hodně daří a děkuji.
S pozdravem F. Sousedík
jméno: Stanislav KVASNIČKA

Pane HUTKO, právě jsem shlédl další z dílů "Příběhů železné opony". Opravdu jste převědčen o tom, co s prominutím blábolíte? Obhajujete zločince, kteří často jako agenti byli vysíláni do naší republiky. Poté co byli odhaleni a po právu potrestáni, musel přijít trest. Pominu-li fakt, že se jednalo o období války (byť "studené"), domnívám se, že tresty vašich hrdinů byly velice symbolické. Za války se trestá zrada a špionáž pouze jedním trestem... Váš smysluplný pořad je plný zášti a nenávisti, jste stejný zaprodanec jako většina těch, o kterých se zmiňujete. Váš pořad neslouží budování demokracie, ale prohlubuje současnou anarchii, právní a morální nihilismus.


Odesílatel: Aleš Otahal
Datum: 4. července 2007, 20:55:47

Vazeny Pane Hutka,jsem emigrant pisi podruhe z mnoha tezkymi sramy na me dusi dekuji ze jste nevzdal boj a pokracujete ve vysilani Vasich poradu. Po zavedeni digitalniho vysilani jste viden v ocich Vasich ovecek emigrantu po cele Evrope. Jsme lide kteri Vam z uctou naslouchaji a sleduji. Je jen smutne v ceskem narodu jak je prodejny a zbabely neumi jse pravde divat do oci. Vazime si Vas pokracujte. Diky ze Jste. A.O.


Odesílatel: petr
Datum: 25. června 2007, 22:24:14

Že se fakt vůbec nestydíš Ty šmejde,tady maš výnosný pořad o komouších,za totáče jsi radši utekl,bál jsi se o sebe,kašleš na lidi,kteří ti tehdy pomohli,Kaplan,Letašová.Umři v bolestech,nemáš žádné svědomí,byl jsi hajzl a vždy budeš,kéž bych tě mohl mít poblíž,chtěl bych tě vidět tváří v tvář.Jsi ubohej sráč,nahovno muzikant,moc špatný člověk.Neoháněj se něčím, co ti nepřísluší.Až tě jednou potkám,tak rád bych ti.....ty chcípáku,kéž yě jednou potká něco moc zlého
ip: 83.208.135.124

Ahoj, Jardo, přeposílám ti jeden divácký ohlas na díl o Wonkovi, protože jej pisatel adresoval přímo na tebe. Odpovídat mu nebudeme, protože neposlal celou adresu. Moc se mu to nelíbilo. Jmenuje se Novotný, to je stejně, jako se jmenoval ředitel Milety, na něhož měl tehdy Wonka podezření, že rozkrádá podnik....
Zdravím, Martin Červenka

jméno: JAN KUPČÍK

Vážený pane, nesmírně si vážím Vašich pořadů "Příběhy železné opony". Nevím přesně co však je jejich cílem - jistě ukázat na zmařené životy obětované na oltář svobody. Na druhé straně však tento pořad působí nesmírně kontraproduktivně. Všimněte se Vaší poslední věty - něco jako \" a ani tento zločin nebyl potrestán\". Myslím, že pokud by někdo otevřel univerzitu s oborem - jak projít životem bez úhony s minimem rizika. Tak Vaše pořady by mohly být jedním nosným programem této školy. Lidé by se naučili žít s vědomým, že prakticky nemá cenu se obětovat za nějaké idee - alespoň 20. století v českých dějinách to dokázalo. Kolik lidí umřelo za vznik společného státu, kolik lidí nasazovalo život během nacistické okupace, aby pak o něj přišlo během komunismu a pak, když je šance si z lehu na zemi aspoň morálně kleknout na kolena tak to Havel a spol. svou kolaborací s komunisty zničí. A stejně jako se v 50.tých letech kromě Mašínů nenašel nikdo, kdo by tvořil skutečnou opozici, tak ani v 90.tých letech v době svobody. Váš pořad vlastně říká mladým – starejte se jen o sebe, jakákoli obět pro lepší život je zbytečná. Neříkejte, prosím, na konci těchto pořadů, že zločin nebyl potrestán, ale uveďte konkrétně kdo nežaloval a měl, kdo sprostil obvinění atd.


jméno: Karel Fiala

Vážený pane, díky za Váš pořad o dobách minulých. Je opravdu pořadem, který má mnoho co říct. Bohužel by měl být vysílán v jinou dobu, aby je mohli vidět i Ti, kkterých se to již vůbec netýká, ale měli by vědět, co předcházelo jejich svobodě. Možná by měl být povinně sledován naší mládeží, která vše bere již jako samozřejmost.
Děkuji. Karel Fiala


jméno: Václav

Hele, rozmysli si, kdy a kam kandiduješ. Rozmysli si proč a komu křepčíš před kamerou. Buď víc tím co seš, než tím co bys chtěl bejt.
Tvůj, dosud_asi_fanda
Vac