reakce diváků a čtenářů:

Odesílatel: Ľubomír Morbacher
Datum: 27. března 2006, 16:49:16

Vazeny pan Jaroslav Hutka,
kontakt na Vas som dostal od pani produkcnej Kvasnicovej, s ktorou sme spolupracovali na jednej casti "Pribehy zeleznej opony" v Bratislave (konkretne "Roztrhan zaziva"). Pani Kvasnicova mi spomenula, ze o vasu pracu sa zaujimaju rakuske media (ORF?). Chcel som Vas poprosit, ak Vam to neprekaza o sprostredkovanie kontaktu na Rakusanov z medii. Nasej praci (Ustav pamati naroda- www.upn.gov.sk) by velmi pomohol takyto kontakt, pretoze cez oficialne "miesta" je to komplikovanejsie a hlavne zdlhavejsie. Spracovavame kompletnu dokumentaciu k pripadom usmrtenych na slov.-rak.hranici a v niektorych pripadoch, kde sa strielalo na druhu stranu alebo neopravnene PS operovala na rak.uzemi nam chybaju svedectva, dokumenty z druhej strany. Rakusanom mozeme naoplatku poskytnut nase poznatky. S uctou a pozdravom
Lubomir Morbacher, Ustav pamati naroda


Odesílatel: Frantisek Mosna
Datum: 21. března 2006, 17:59:51

Pane Hutka
V 70. letech jsem chodil na Vase koncerty, v 80. jsem poslouchal Vase pisnicky z magnetaku a po celou tu dobu jsem si Vas velice vazil. Dnes citim rozpaky a smutek, kdyz Vas spatrim participovat na poradu CT oslavujicim teroristy Masiny jakozto bojovniky za svobodu.
Mam pocit, ze se v dnesni parcialite na rozdil od drivejsi totality moc nezmenilo, jen znamenka (+ na - a opacne). Rozdil teroristy a bojovnika za svobodu je jen v tom, kdo slouzi zapadu, podobne demokraticke volby jsou jen ty, ve kterych zvitezi kandidat podporovany zapadem. A vidim Vas podilet se na teto manipulaci.
Pritom onen zapad (casto ve jmenu krestanstvi, penez, pokrytectvi a jinych zapadnich hodnot) likvidoval a likviduje prirodu i lidi po celem svete (celym kulturam a civilizacim v Africe, Americe, Australii prinesl zanik, lidem vykoreneni, nestesti a zoufalstvi) a privedl svou aktivitou celou Zemi na hranici spolecenske a prirodni katastrofy.
Takze nevim, jsou v tom penize? mylil jsem se drive v pohledu na Vas?
byl jste vzdy jen hlasnou troubou zapadu?...
otazky zustavaji.
Jinak preju hezky den. Frantisek Mosna


Odesílatel: Tomáš Andrejsek
Datum: 20. února 2006, 22:30:59

Dobrý den,
zrovna jsme se se ženou dokoukali na další díl Příběhů železné opony.
Chci vám za něj poděkovat, a vašim prostřednictvím všem jeho tvůrcům. Při jeho sledování mám znovu pocit, že je strašlivě důležité si pořád připomínat, v jaké hrůze jsme tu žili. A tenhle pořad to dělá nenásilně, přesto s obrovským důrazem, který plyne ze síly příběhů, o nichž vypráví.
Závidím jejich hrdinům jejich vnitřní sílu, i když je mi jasné, že oni o to hrdinství ani nestáli. A jsem strašně rád, že žiju teď. Protože netuším, jak bych se choval nebo zachoval tenkrát. Zvlášť od té doby co mám děti mě děsí bezmoc rodičů v některých příbězích, a je to moje noční můra.
Snad to nezní moc pateticky, a ještě jednou dík.
Tomáš Andrejsek


Odesílatel: Jan Šimeček
Datum: 3. ledna 2006, 20:45:43

Hezký dobrý večer!
Tak mi to nedá a musím vyjádřit nadšení !!! Včera jsem shlédnul první díl "Příběhů železné opony" a zdá se mi to opravdu hooodně dobře udělané. Jen mě mrzí, že je to takhle rozkouskované, raději bych to viděl nejlépe najednou.
Pravda, možná by ta depka byla potom k nevydržení......
No nic. Každopádně jeden veliký a upřimě míněný dík všem, co tuhle "podívanou" natočili.....
S přáním všeho dobrého Honza Šimeček
PS. Ta pohlednice v příloze je naprosto šílená,ale asi to budeš znát.