jméno: oto

pane Hutka !
pořady- Železná Opona - naprosto správná témeta ,jsme s Váma a máte naši podporu !!!
Je důležité aby jste to věděl ,že je to naprosto super . Ty scheise komunistický byly možná na vás větší hovada než na nás . Potkaly jsme se v badatelně archivu / Na Struze / řikal jsem Vám o našem stb-kovi z naší /německé /rodiny . Je to možná taky na příběh, protože je neuvěřitelné co bylo možné - vždy vyzývám rodinu v Rakousku aby toto se pokusila vnímat i když nerosumí. Držíme Vám palce v protikomunistickém boji který nesmí nikdy PŘESTAT !!!! - už chtějí do vlády / dnes se nechal slyšet Dolejš / od nich / že po 18 letech by to prý už asi lidi měly pochopit ,že to beznich nejde - naprostý neomalený komunistický prasata !!!!!!!!!!!!!!!!!
když tak se můžete klidně ozvat .
---adresa---


jméno: JUDr. Oldřich Ševčík

Vážený pane Hutko,
také jako Vy jsem byl pronásledovaný komunistickou svoločí a musel jsem se vystěhovat. V roce 1991 jsem se vrátil z USA, vystudoval práva a nyní jsem advokát. K soudům chodím velice nerad, neboť je tam mnoho bývalých komunistů v rolích soudců. Nedávno povýšili dva bývalé těžké komunisty do funkcí místopředsedů Krajského osudu v Brně. Jedná se o jísté Aleše Flídra a Drahoslava Drápala. Je tolik soudců. Proč právě musejí být povyšováni do funkcí převlečení komunisté. Právě jsem se dodíval na Váš pořad o Miroslavovi Grebeníčkovi.Grázlové o nic menší nežli on jdou dnes dopředu. Nedá se s tím něco dělat?


jméno: Reny

Pane najivisto,nemyslim si,ze vse bylo tak spatne jak v TV prezentujete.Vy se nedivate kolem sebe?Spina Topolanek,Paroubek a spol. ...A co pokrytci jako je Havel a Klaus?Vlastizradci!Vzpominaji na T.G.Masaryka a pri tom bouraji co on postavil.Jeden jako druhy jste smejdi ale zase vim pro co zit.Za kazdou cenu se Vas zbavit.A proc to vse??? Nedustojny zivot obycejnych lidi. Sbohem


Svetlavav

Vas vcerejsi porad o p. krizovi byl \"uchvatny\". Takze, kdyz vas neohrozuje svym umenim, jste schopen propagovat i kofidenta? Tak tohle me opravdu prekvapilo...

To je problém práce v televizi. To, že je konfident jsem se dozvěděl až když byl pořad hotový... zdravím - Jaroslav Hutka


Jaroslav Pšenička:

Dobrý den pane Hutko. (Nevím,jestli se mi podařilo odeslat Vám můj mail a tak ho posílám znovu. Pokud nemáte čas na odpověď, tak prosím aspoň o potvrzení, že jste ho četl. Díky!)
Zajímal by mě Váš názor na bratry Mašíny v souvislosti s jejich státním vyznamenáním. Mám moc rád Váš pořad \"V zajetí železné opony\" a proto vím,že Mašínům jste věnoval jeden díl. Myslím, že v něm nebylo dost zdůrazněno, že ať je režim jakýkoliv, člověk se nesmí uchylovat k zabíjení druhých lidí! Boží přikázání NEZABIJEŠ platí pro všechny. Praví hrdinové jsou ti, kteří se nenechali režimem zlomit a zároveň se NIJAK nepostavili na jejich úroveň! Nepodat ruku zlu, pokud možno vyhýbat se mu velkým obloukem a když už to nejde jinak, nedat se vyprovokovat k činům, které sami na totalitě odsuzujeme. Kdo vědomě zabije, a ještě to omlouvá tím, že musel, jinak by sám byl uvězněn a možná přišel o život, je sketa a vrah a všechny jeho případné \"hrdinské\" a \"dobré\" činy se tímto zcela ruší! Proto jsem taky podepsal petici - Nesouhlas s vyznamenáním bratří Mašínů premiérskou medailí na http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detail.php?id=117 Když se ve společnosti diskutují podob né případy jako Mašínové, tak si vždy vzpomenu na píseň Jana Dietricha Dvorského \"Vrahové a oběti\":

Vrahové a oběti, v pekle v jednom objetí,
nikdo není ničím jist, urputná je nenávist.
Oběti a vrahové, mrtvé duše bláhové,
konce téhož provazu, zaříznou se do vazu.
Vrahové a vrahové, úmysly podprahové,
teď má v pekle randevů, parta křivých úsměvů.
Oběti a oběti, smutný konec pro děti,
rubáš jste jim ušily, aniž jste to tušily.
Vrahové a oběti, v jednom hořkém objetí...

Mějte se pěkně a předem děkuji za odpověď!
Jaroslav Pšenička, Český Krumlov
P.S. Byl bych rád, kdyby jste můj mail a svou reakci na něj zveřejnili na svých stránkách. Děkuji!

Vážený pane Pšenička,
omlouvám se, že jsem neodepsal dřív, by jsem tři týdny v Laosu a vrátil jsem se teprve včera. Ale na bratry Mašíny máme jiný názor. Kdybych se tou dobou teď tolik nezabýval, možná bych si nebyl tak úplně jist, ale když vidím souvislosti, tak chápu, že se tak zachovali. Že předem nemohli nic plánovat a museli improvizovat je v té situaci asi pochopitelné. Dnes ten vražedný režim vidíme úplně hloupě jakousi smířlivou optikou, ale byl to režim vražedný a zničil mnoha lidem život a rozvrátil celou společnost a kdo se mu postavil, toho považuji za hrdinu. Bohužel se jim většinou postavili slušní lidé slušně a vždy to ošklivě odnesli. Nejsem zastánce násilí, považuji ho za zlo... a zde se naše názory rozcházejí: proti násilí je třeba se bránit a to i násilím, když není jiná možnost a tehdy jiná možnost nebyla, komunisti diskusi nepřipustili... Na druhou stranu se mi celá diskuze o Bratrech Mašínech zdá jen jakýmsi druhem zvrácené české pokryteckosti. Kdyby si Češi všímali, znali je a uctívali ty hrdiny, kteří se bránili nenásilně, humanisticky a slušně a vedle nich potom s pochybností postavili bratry Mašíny, tak bychom asi měli o čem diskutovat. Ale jelikož se Češi vykašlali i na ty "slušné" hrdiny, prostě Čechům vadí jakýkoliv hrdinové a vůči bratrům Mašínům používají falešné a demagogické argumenty, považuji celou diskuzi za prázdnou. Pro mne největší hrdina nenásilného odporu je básník Bohumil Robeš. Byl zavřený na pět let a pustili ho až po třinácti a i když byl v těžkém vězení, tak si ještě odtrpěl semdesát korekcí, to je zvláštních šesti až desetidenními trestů v betonové cele s jídlem jednou za tři dny a nezlomilo ho to. Kdo toho člověka zná a koho zajímá? Ale můžete se zeptat také jeho na názor na bratry Mašíny... považuje je za hrdiny.
Srdečně Vás zdravím - Jaroslav Hutka

---------------------------------------------------------
 Několik dopisů bylo na žádost pana Pšeničky odstraněno!
---------------------------------------------------------

Dobrý den pane Hutko, zdravím Vás z Českého Krumlova. Před nedávnem jsme si vyměnili pár mailů ohledně názoru na vyznamenání bratrů Mašínů. Možná Vás naštvalo mé nemístné moralizování za které se nyní hluboce stydím. Omlouvám se Vám, bylo to ode mne přinejmenším hloupé. Žel jsem na to musel přijít až po tom, co mi Jan Dietrich Dvorský (autor oné písničky, kterou jsem k mému prvnímu mailu připsal) na svých stránkách za to vynadal. Musím uznat, že nemám nejmenší právo k moralizování a už vůbec ne spojovat nějak text Dvorského písniček s vyznamenáním Bratrů Mašínů.

Děkuju
Jaroslav Pšenička
P.S. Máte pravdu, je to pro mne velká a zkušenost. Už se něco podobného nesmí stát.