Odesílatel: I. Doskočil
Předmět: Mladá generace nezná totalitní historii
Datum: 21. listopadu 2008, 13:26:10

Vážený pane, děkuji Vám za zaslané materiály.
Rovněž Vám děkuji za poslední rozhovor: vyšel v sobotní MFDnes. Mimochodem: velmi podnětný pro sebereflexivní rozjímání!
Ale abych přešel k věci. Nevím, zda to bylo v sobotní MFDnes, ale minulý týden tyto noviny vydaly článk, jenž upozornuje na tristní skutečnost. Co mám na mysli? Ten článek potvrzuje mou zkušenost ze školních lavic /je mi 28/, jak současný vzdělávací systém zapomíná na učivo věnující se dějinám v období totalitního režimu. Jestliže Vám mladý respondent řekne, kterak se jednalo o svátek veteránů, je to vskutku smutné a tristní. Co myslíte? Víte, já jsem si při čtení onoho článku vzpomněl, jak nás taky učitelka na dějepis neučila totalitní režim. A to ani na střední, prosím!! Pak se divme, že takový "písničkář" Nohavica sklízí u mladých nezměrný potlesk. Proč sklízí u mladé generace potlesk, jestliže mravně selhal a dosud se neomluvil? No mj. protože mladí neznají, jak to za totality fungovalo. Já si někdejší dobu ještě trošku vybavuji, neb mě bylo 9, když minulý režim padl. Pak se divme takovým článkům tohoto typu.
Mám vážně obavy, že si onu tragickou minulost znovu opakujeme, jestliže se poměry na našich školách nezlepší, pane J.Hutko.
Jestli dovolíte, rád bych se Vás ještě na něco zeptal. Vy jste ve včerejším pořadu Ta naše povaha česká /šlo o starší díl z roku 99/ poznamenal, kterak se češi začali rochnit v sobě, e svém bytí, že se tím vracíme do 19. století. Mohl byste prosím tuto úvaju nějak blíže rozvést?
Mile rád se nechám poučit od moudrého člověka, který dobře poznal i jiné kraje. Předem děkuji.
Přeji příjemný den, I.Doskočil


jméno: Lenka

zpráva: Dobrý den, pane Hutko !
Četla jsem s Vámi rozhovor v příloze MF Dnes.Velmi mě zaujal, naprosto jsem se ztotožnila s Vašimi názory a myšlenkami.
Moc mě bolí u srdce, jakým směrem se česká společnost vyvíjí po roce 1989.Na Letné v listopadu 1989 jsem měla opravdu jiné představy. Vaše formulace\"hamižního kapitalismu\"je absolutně trefná, se zdůvodněním růstu volebních úspěchů komunistů. Může si za to český člověk sám.
Držím palečky ve Vašem plodném životě a těším se na Váš nějaký koncert. Můžete mi napsat, kdy a kde je možné slyšet opět Vaše písničky life?
Děkuji a přeji krásné zimní dny,
Lenka Borecká, Poděbrady