Festival nabídne hudbu mnohých žánrů

Plzeň - Na čtrnáctém ročníku festivalu Mezi ploty, který se jako první ze tří festivalových míst uskuteční zítra v Dobřanech, se návštěvníci mohou těšit kromě divadla také na mnoho živých koncertních vystoupení několika hudebníků a kapel. Žánrová různorodost je v tomto ohledu spíše výhodou, neboť na dvou scénách budou moci lidé shlédnout a hlavně slyšet od Mládkových coververzí přes blues a folk i hip-hop či hlučný rock, což by se jim na tradičních hudebních open-air akcích rozhodně nestalo.

„Na festivalu hrajeme s Radimem Hladíkem již pravidelně. Víte, ona to není jen pomoc nemocným, ale i pro nás zdravé to má veliký přínos, protože se naše často oddělené světy najednou propojují a dávají se k sobě. Navíc si myslím, že i pro ošetřující personál musí být takováhle akce příjemná. U vás na Plzeňsku jsme navíc s Radimem byli před několika dny v Třemošné v multifunkčním zařízení, které provozuje sdružení Exodus, a byli jsme moc spokojeni,” vysvětlil zpěvák, kytarista a skladatel Jaroslav Hutka.
Ten se stejně jako většina jeho kolegů zaměří na průřez svým repertoárem. „Doslova to nechám na momentálním počasí a náladě, kterou budeme mít,” dodává Hutka.
Kromě folkového žánru, v rámci něhož vystoupí například i Jiří Dědeček nebo Jan Kryl, však budou moci lidé slyšet skupinu Bluesberry či bigbeat Ivana Hlase a jeho kapely Růžový brejle. Mladší návštěvníci pak jistě ocení hudební show formace Děda Mládek Illegal Band, která se po delší ohlášené pauze dala koncem loňského roku opět dohromady, nebo koncert skupiny Ready Kirken. „Také jsme již na tomto festivalu v minulosti hráli a jsme s ním vždycky plně spokojeni,” řekl manažer skupiny Jiří Herold.

Mladá fronta Dnes, 13. 5. 2005