Odesílatel: Mirek Lakomý
Datum: 3. března 2004, 15:27:00

Pane Hutko,
Přečetl jsem některé vaše názory na pana Kryla, velmi jste mně překvapil a hlavně jste mně zklamal. Netušil jsem, že z vás stal takový zakomplexovaný ubožák. Přes všechny krásné písničky, které po vás zůstanou, zůstane i zápach křivého charakteru. M. Lakomý, Náměšť na Hané

Příjemné prožití dnů panu Lakomému přeje Klára Hutková.
PS: Ráda bych Vás, jako ohlas na Vaši reakci, upozornila na jistý detail, že 4. pád jednotného čísla se píše Mě, nikoli Mně, jak jste ráčil napsat. Proto si dovoluji Váš dopis chápat jako procvičení gramatiky, ze kterého jste patrně dostal dvojku. Je mi to velice líto, a jako vyjádření lítosti bych si dovolila nabídnout Vám učebnici pro čtvrtý ročník základní školy, kde se nachází vysvětlení, v jakých pádech se tato slova uvádějí do textu.

Milá Kláro,
oceňuji Vaši jemnou ironii a snahu zaštítit Jaroslava Hutku. Nevím v jakém jste vztahu. Nicméně Vaše emotivní sdělení nemění nic na podstatě ne úplně jasného vztahu mezi jmenovaným a Karlem Krylem. Protože hudbu obou mám velmi rád bylo pro mne vyjádření JH zklamáním. Něco se dalo tušit již z Pravděpodobných vzdáleností a Půlkacíře, ale poslední rozhovor JK by si vyžadoval možná nějaké další vysvětlení. Přeji Vám hezký den, a doufám, že tu nenajdete moc chyb, v pravopise jsem nikdy nevynikal. Pokud by bylo možné mi zmíněnou publikaci zaslat i s autogramem JH byl bych Vám velmi zavázán. Adresu sdělím obratem.
S úctou Miroslav Lakomý
Odesílatel: Dr. Latta
Poedmit: Karel Kryl
Datum: 3. boezna 2004, 14:53:11

Vázený pane Hutka,
hodnocení Karla Kryla, které jste u prílezitosti desátého výrocí jeho úmrtí poskytl "Právu", mi pripadá ponekud cynické.
Vy jste byl "hippík", který hledal a bezpochyby také vzdy - at doma anebo v cizine - nasel svuj "zázitecek", "sprýmek" aneb jak Nemci ríkají "Späßchen".
Karel Kryl byl Cech, Slovan, v jistem smyslu "národovec" a proto byl a - s ohledem na vývoj v Ceskoslovensku po "sametové revoluci" - take i nadále zustal "emigrantem v emigraci"; tak jako ostatne vetsina jeho krajanu, kerí se pres pocátecní optimismus, nakonec domu nevrátili.
Politická situace v Cechach byla po roce 1989 velmi neprehledná, a zorientovat se v ní pro nekoho, kdo byl - i v dusledku 20-leté emigrace v "SdL-Bavorsku" - zameren spíse "národovecky" a krome pár fanousku z r. 1968 nemel v Praze jinak zádné "prítelícky", témer nemozné. Z tohoto hlediska k otázce kontaktu na sociální demokraty a Sládka snad az pri jiné prílezitosti ...
Já jsem se v politice i v tech nových, nahoru se deroucích politicích vyznal trochu lépe nez on a presto jsem v Ceskoslovensku po "sametové revoluci" nemohl znovu zapustit koreny. Znám Klause, Pithart a Mecl byli mojí spoluzáci na fakulte a takhle bych mohl jmenovat dál. Dokonce i Vaseho "prítele" Karla Dybu a jeho bratra-fotbalistu znám jiz ze zacátku 60-tých let. Karla Dybu jsem, coby "totálne nasazený" ridic na OPBH Praha 6 v dobe "normalizace", dokonce nacerno stehoval ze Smíchova do pudní nástavby v Nerudovce. Po r. 1989 jsem jej, coby ceského ministra obchodu ci hospodárství, vyhledal pouze jednou a to jeste v souvislosti s výjezdem vládní delegace na Ukrajinu.
Zesmesnovat K. Kryla, ze neudelal karieru ve "Svobodné Evrope" je rovnez neuvázené. Tento vysílac sleduje predevsím americké zájmy a pronásledování opozice v totalitních státech bylo k tomu pouze vítanou záminkou. Z tohoto duvodu jsem se nikdy nepokousel kontakt se "Svobodnou Evropu" navázat. Ostatne, "ceho je moc, toho je prílis", jak se ríká. Bylo prílis Sovetského svazu a ted je prílis Ameriky. A byli tací, kterí tehdy lezli do zadku Rusum a jsou tací, kterí ted lezou do zadku Amíkum ...
Bohuzel ten Vámi tak obdivovaný prítel "svetoobcan-Vasík" je pro to tím nejlepsím príkladem. Mít "cechofilovi" Krylovi za zlé, ze nerespektoval "Cechácka" Havla, je z tohoto hlediska prímo urázkou mrtvého. Jenom naprostý ignorant vlastních dejin dokáze nazvat svym prítelem cloveka, jehoz otec byl autorem plánu na rozbití CSR v r. 1938, a udelit mu nejvyssí ceské vyznamenání. Anebo v tom hrala roli jeho chorobná jesitnost podle hesla "já na bráchu, brácha na mne" a rozhazoval medajle v nadeji, ze o to víc jich následne jako odvetu shrábne sám.
A tak, jak ve Vasem sporu s Dybou slo o vytunelování "národního vlastnictví" komunisty a estebáky, tak vytuneloval "Vasík" Chartu-77.
Chartu jsme podepsali kdysi oba, mozná dokonce i ve stejný den. Já bych to, po zkusenostech s Havlem, uz víckrát neudelal.
S pozdravem Dr. Basil Latta


Odesílatel: Radek Koutný
Předmět: Právo 3.3.2004
Datum: 3. března 2004, 15:08:45

Dobrý den pane Hutko.
To co jste řekl panu Špulákovi pro deník Právo o Karlu Krylovi pouze potvrzuje mou pochybnost o vaší osobě. Tím co jste pronesl se dobrovolně stavíte do role pomlouvačného závistivce, flustrovaného hudebníka a hlavně hlupáka. Odpusťe mi prosím to poslední slovo. Příště si dobře rozmyslete co ze svých pocitů zveřejníte. Pro mnoho lidí, kteří Kryla milovali je to dost citlivé téma a Vy ze své pozice nemáte právo takhle mluvit o člověku, kterému saháte sotva po pás.
S pozdravem Radek Koutný

Dobrý den pane Koutný,
úvodem bych Vás ráda upozornila, ať si VY trochu rozmyslíte "co ze svých pocitů" jak jste sám napsal, napíšete VY o mém tatínkovi. Protože jak sám píšete, pro lidi které jsem já milovala, je urážení mého tatínka velice citlivé téma. Poté bych Vám ráda položila jistou otázku, zabývající se tím, co to znamená, když někdo někomu tzv. "nesahá ani po pás", protože pokud vím, pana Kryla tímto naopak urážíte, protože naopak on svým vzrůstem nesahal mému tátovi "ani po pás, pupík, ramena, bradu ani jinou partii lidského těla vyšší než on". Doufám, že jste pochopil, že odpovídám na Váš přívětivý dopis, a možná by bylo dobré, kdybyste si své milé psaníčko znovu přečetl, abyste pochopil, na co narážím. Doufám, že se vašeho citlivého srdce nedotkl žádný můj výrok o nic více než mě. Samozřejmě Vám rádi odpouštíme Vaši omluvu za poslední slovo (hlupák).
S milým a absolutně srdečným pozdravem Klárka Hutková

Dobrý den Klárko.
Asi jsem to trochu přehnal. V žádném případě jsem nechtěl urazit Jaroslava Hutku. Reagoval jsem pouze na článek v Právu. Přiznávám že jsem se nechal nepřiměřeně unést emocemi a v danou chvíli jsem si zřejmě neuvědomil, že se Vás mým vyjádřením mohu dotknout víc než je slušné.
S přátelským pozdravem Radek Koutný
Odesílatel: Luboš Marko
Předmět: WWW.HUTKA.CZ- nesouhlas s Vámi a Vaším názorem
Datum: 6. března 2004, 0:38:38

Pane Hutka, docela mi je smutno že v den výročí KARLA KRYLA, ho moralizujete , posuzujete a házíte na něj špínu. Musím Vám sdělit: zatímco on se neomlouval němcům - jiný to udělal, pokud se týče toho že byl na dvou mítincích soc. demokracie, tak jen proto že nesouhlasil s rozdělením státu, to že kriticky se vyjádřil k p. Havlovy a p. Klausovy(moc jedné strany), bylo jeho právo , nebo snad už v demokracii nevěříte? Musím Vám připomenout: zatímco on se nezaprodal moci a korytům jiní to udělali, jeho uznává a zná většina lidí v této zemi- i když byl malý vzrůstem , byl velikým člověkem a stále je! Jeho texty písní i básní se hodí na minulou dobu stejně jako na současnost, ale to by jste nesměl být vytržen z reality, aby jste byl schopen vnímat tuto zemi. Byl to čestný člověk, vlastenec, veliký básník i písničkář. Zatím co Vy pane Hutko , máte velice specifické-malé publikum , on oslovuje široké vrstvy obyvatelstva této země, stejně dnes jako před tím . Umřel protože byl zrazen, "svými" lidmi , kteří si na jeho popularitě a čistotě a čestnosti pouze přihřáli svou vlastní polívčičku. Je mi zle z Vás , že se nestydíte. Měl by jste se omluvit zato že tak dobrého vlastence očerňujete. Vy zřejmě nemůžete unést ten fakt že na něj nikdy jste neměl a nikdy mít nebudete!!! Můžu Vám jen napsat jediné CD od Vás jsem právě znehodnotil a vyhodil, nikdy už si nechci poslechnout Vaší písničku a nikdy bych se už nesnížil jít na Vaše vystoupení. NEVÁŽÍM SI VÁS, zatímco p. KRYLA - ANO. On je pojmem, Vy jste se stal pro mě pouze velkou "0". S ne pozdravem Luboš Marko


Odesílatel: Ludmila
Předmět: Pozdrav z USA.
Datum: 29. února 2004, 1:22:03

Mily pane Hutko ! Doufam, ze jsem Vas tim poslanym clankem z Lidovek nenastvala, to nebyl umysl. Chtela jsem jen, abyste vedel, co se o Vas pise. No, ze jste nazval Krylovy texty srackou, je Vas nazor. Kazdy mame jiny vkus. Muj nejstarsi syn, ktery zije v USA uz 13 let, miloval Kryla a pisnicku Shelingera Holubi dum. Taky byl vychovavan v rodine, kde se nikdy o komunistech nereklo nic dobryho. Otec mych synu mel rad trampske pisnicky, muj prostredni syn z Ceskeho Krumlova a ja mame radi Vase pisnicky a samozrejme vaznou hudbu. On preferoval Vivaldiho az do te doby, nez se pri pousteni jeho kazety v aute 2x vyboural. Kdyz podruhe pristal s Renaultkem 5 na boku v kukurici, vytrhnul kazetu z prehravace a vyslal ji na >obeznou drahu< do pole a uz o Vivaldim nechce ani slyset. Ja specielne miluju Vase texty a basen o sebevrazde jsem si vytiskla z internetu a chci ji poslat synovi. Muj nejmladsi syn nemuze prijit na jmeno moderni hudbe, rika, ze to nema melodii, jen rytmus, jako kdyz banda ozralejch dervisu mlati do prazdnyho barelu od nafty. Ten zase rad posloucha stare sentimentalni pisnicky Simonove a Chladila. To pisu proto, abyste vedel, ze akceptuju Vas nazor. Tolik jen k tomu clanku. Zdravim a preju krasne dny. LUDMILA.