V sobotu vystoupí na Křivoklátě legenda Jaroslav Hutka.

Už tuto sobotu, druhého května, si rozhodně udělejte čas na koncert Jaroslava Hutky, který se uskuteční tuto sobotu na hradě Křivoklátě.

A právě na toto téma i na téma dalších kulturních akcí na hradě Křivoklátě v příštích měsících jsem hovořila s kastelánem Petrem Slabým.

Koncert Jaroslava Hutky bude prvním větším hudebním zážitkem letošních akcí na hradě?
Koncertem Jaroslava Hutky zahajujeme na Křivoklátě šňůru koncertů, která skončí až 28. října, nebo vlastně ještě později, v předvánočním čase.

Proč právě Hutka?
S kolegyní Hanou Jurčkovou jsme se shodli, že právě Hutkova hudba bude to pravé, co tradičně na náš hrad patří, protože folk je u nás doma. Navíc to jméno má punc a úroveň. S panem Hutkou byla velmi příjemná komunikace, on byl velmi vstřícný a skromný a nám se nakonec líbil i tenhle téměř symbolický jarní termín. Další malá symbolika je i v tom, že Hutkův koncert zakončoval loňskou kulturní sezónu na Bečově, u nás zahajuje letošní sezónu koncertní.

Repertoár Jaroslava Hutky je velmi bohatý. Hutka reaguje jak na témata vážnější, tak na humorná. Vy osobně znáte jeho tvorbu a pokud ano, které z písní máte nejraději a proč?
Já osobně mám k Jaroslavu Hutkovi poněkud emotivní vztah, protože to byl první z řady těch „zakázaných" zpěváků, kterého jsem slyšel a viděl naživo koncem listopadu 1989 na olomouckém náměstí. Líbí se mi především starší repertoár, ale nechám se překvapit i novou tvorbou. S panem Hutkou jsme si dopisovali, když dlel v jižní Indii, on hodně cestuje, tak předpokládám, že i tam získává nové impulsy pro svoji současnou tvorbu. Žádnou z písní preferovat nebudu, když jsem stál tehdy před 25 lety na olomouckém náměstí, zpívali jsme všichni a ani jsme netušili, kolik jeho písniček ve skutečnosti známe. Tak bych třeba teď na některou zapomněl.

Kam přesně budete diváky směrovat? Do Královského sálu nebo na nádvoří?
Prvoplánově by koncert měl být na nádvoří na našem letním pódiu, ale Královský sál je samozřejmě v záloze jako obvykle pro případ deště apod.

Koncerty Jaroslava Hutky bývají vyprodány. Dají se ještě v tuto chvíli sehnat lístky a případně kde?
Lístky určitě k dostání jsou na našich běžných předprodejních místech v okolních IC a samozřejmě u nás na hradě. A pochopitelně také on-line.

Na jaké koncerty či kulturní akce se ještě můžeme v příštích měsících na hradě těšit?
Letos máme koncertů poměrně hodně a možná nemá smysl je tady všechny vyjmenovávat, protože jsou na našich webových stránkách vyvěšeny. Faktem je, že ten následující bude těsně před prázdninami, 26.6., a přijede na něj hrát skupina Keks, která nedávno v natřískané pražské Lucerně předskakovala skvělým Smokie. Tradiční křivoklátské akce jsou komplet zachovány, přibudou k nim na podzim dvě nové, Den svatého Eustacha a Putování za tradicemi první republiky. Vše opět najdete na našich webových stránkách a s aktuální pozvánkou se určitě včas ohlásíme.

Jana Elznicová, Rakovnický deník, 29.4.2015