Ve Velkých Karlovicích pořádají v pátek Antikomančfest

Koncertem nazvaným Antikomančfest oslaví v pátek večer v restauraci U Muzea ve Velkých Karlovicích Den boje za svobodu a demokracii.

O poněkud komornější začátek akce se svým vystoupením postará zakládající člen sdružení Šafrán a nositel ocenění za protikomunistický odboj Vladimír Veit. Písničkář, který je mimo jiné známý i svou dlouholetou hudební spoluprací s hudebníkem Jaroslavem Hutkou. „Právě na doporučení Jaroslava Hutky, který na naší akci vystoupil v minulém roce, jsme letos pozvali právě Vladimíra Veita. Určitě je na co se těšit," ujistila Jindra Zvěřinová z pořádajícího občanského sdružení Dědictví Velkých Karlovic.
Další část večera bude podle ní o poznání energičtější než poklidný úvod. „Vystoupí totiž slovenská kapela Slniečko, která má s minulým režimem také negativní zkušenosti. Určitý čas byla zakázána," připomněla pořadatelka. Kapela Slniečko začínala jako punková. Hraje svůj vlastní styl označovaný jako dědinský rock, ve kterém nechybí právě prvky punku či balkánské hudby.
Pro hladové diváky bude již tradičně připravený jehněčí guláš. Po skončení oficiální části programu počítají pořadatelé se společnou jam session účinkujících i příchozích.
Sdružení Dědictví Velkých Karlovic pořádá vzpomínku na 17. listopad už od roku 2009. „Chceme, aby se na listopadové události roku 1989 nezapomnělo. Začali jsme před čtyřmi lety zasazením stromu svobody. Rok nato jsme uspořádali promítání filmů," připomněla Jindra Zvěřinová.
Vstupné na páteční Antikomančfest v karlovské hospodě U Muzea je dobrovolné. Akce začíná v 19 hodin.

Michal Burda, Valašský deník.cz, 13. 11. 2013