O víkendu přijede Jaroslav Hutka i Blue Effect

Kapela Blue Effect, tehdy ještě pod názvem The Special Blue Effect, vznikla v roce 1968. Dnes je legendou a synonymem pro dobrý bigbeat. V sobotu v čele s frontmanem Radimem Hladíkem, jedním z nejuznávanějších českých kytaristů, přijede do Boskovic.
Muzikanti vystoupí v Zámeckém skleníku. „Hrát budou od sedmi hodin večer. Po skončení hlavního koncertu přijde na scénu boskovická skupina Třetí zuby,“ přiblížila Taťána Reiblová z pořádajících Kulturních zařízení města Boskovice.
Nevšední hudební zážitek čeká v neděli také lidi v Jedovnicích. V tamním kulturním domě vystoupí od čtvrt na šest večer známý písničkář Jaroslav Hutka. Posluchači tentokrát neuslyší jeho vlastní tvorbu, ale jen moravské lidové balady ze sbírky vlasteneckého kněze Františka Sušila. Ten zaznamenával nejen texty, ale i melodie, a více než dva tisíce lidových písní vydal ve sbírce Moravské národní písně.
Mnohé převzal v sedmdesátých letech minulého století do svého repertoáru právě Hutka. „Texty v sobě zachycují vzpomínky na dávné mordy, zbojníky, turecké vpády na Moravu, ale i velmi neotřelou duchovní poezii. Písničky v prostém Hutkově podání přímo vybízejí, aby si je s ním publikum zazpívalo. Chcete-li prožít příjemný podvečer, něco se dozvědět, zapátrat po kořenech moravského lidu a třeba si i zazpívat, přijďte,“ zve za pořadatele místostarosta Jedovnic Josef Plch.

18.11.2011 5:55, Leona Paroulková, Blanenský deník, foto: Jan Škvára