Zpívající právník a legendární folkař se sejdou ve Vršovce

Vršovka - V pátek 10. července se ve Vršovce u Nového Města nad Metují sejdou dva velmi známí zpěváci a kytaristé Ivo Jahelka a Jaroslav Hutka.

Zpěvák Ivo Jahelka, známý také pod přezdívkou „zpívající právník", je veřejnosti znám zejména z televizních pořadů o právu a vtipným zhudebňováním případů ze soudní síně. Jeho koncerty jsou velice zábavné a publikum se mezi písněmi skvěle baví také jeho vtipnými historkami z jeho právnické praxe. Jak sám tvrdí, všechny jeho písně psal sám život a jsou pravdivé.

Po něm vystoupí legendární český folkař, básník a disident Jaroslav Hutka. Ten byl po podpisu Charty 77 v rámci akce Asanace v režii Stb donucen opustit republiku a až do roku 1989 žil v Holandsku. Po revoluci se vrátil do České republiky a od té doby objíždí republiku se svými koncerty.

Na pódiu je podpoří vycházející folková hvězda Radek „Píďa" Bartoš. Akce začíná v 19.00 hodin a pořadatelé slibují bohaté občerstvení, opékání a dobroty z udírny. Již tradičně budou mít návštěvníci možnost naučit se a zdarma si zahrát hru Kubb, které zde propadla už spousta lidí. Areál a občerstvení budou otevřeny od 17.00 hodin.

Náchodský deník, 8. 7. 2015