Odesílatel: brozak
Datum: 10. ledna 2003, 15:49:49

Jardo, budu strucný, je mi zima a emailový pocitac mám na chodbe.. Texty jsem vsechny jeste nedocetl, jsou veci které ctu i trikrát, taktéz s pisnickami, na preskacku, ruzne, chválu musím vynechat, byl by to román. Radej budu drze osobním a z toho pochopís i to, proc pro mne mají práve TVOJE veci tak velkou cenu (delám preci "uplne jiné" umení :-) a zacnu POEZIÍ, která mi teprve otevrela pravý, doufám ze správný pohled na Tvé dílo. Jeste lépe: veci které jsi psal v osmnácti vlastne uz ríkají vse budoucí.. Jinými slovy, ona "trojrozmernost" je tezká krivda, pac vira a lidskost jsou také dimenze + plus aplikace jejich, jak umelecky tak politicky.. O tom by se dalo mluvit opravdu velmi dlouho.. Já na to sel uplne jinak, pres hudební teorii, po Schoenbergovi zde tzv."nová hudba", dnes obsoletní témer obsénní a nejen jako výraz slovní.. Ledacos se mi podarilo definovat, aplikovat, pak prisla na radu liturgie a s ní spojené sarády a tahanice s mocipány, které sice nemozno brát vázne, ale to na veci nic nemení. Abych Ti usetril cas a nezdrzoval, vhodím do prostoru pár otázek, odpovídat nemusíš a kdyz, pak co ti slina na jazyk prinese, dlouho nepremýslej, preberu si to.

1) Jsou v podstate dve moznosti jak chápat Hudbu. Jako "samostatný" sám pro sebe se vyskytujíci "jev" (pod to se vejde vše i nic) ci jako REC, která z 99% nedochází, nemuze "dojít adresátum", chybí pro ni prostor a nelze jej vytvorit, tzv."vázne" umení je v krizi, lze polévat plátno krví a zároven hlásat "Kunst gegen Gewalt" - coz absurdnejší nez výrok Gewalt GEGEN Kunst.. Otázka: Myslíš si, ze DNESNI tzv."vazne" umení má jeste sanci ? - ! Pozor: soustred se POUZE na hudbu, literaturu nech stranou, nechme stranou záplavu kucharských knih, v porovnání s bídným stavem Poezie.. Tedy ješte jednou: Jak vidíš HUDEBNÍ vývoj, její (hudby) zkrachované dejiny, jeho (vývoje) zastavený TOK..

2) Odmyslíme-li si záplavu hudebního braku (nemusím to komentovat, ze ne) zbyde zhruba (po odectení vakua, které fantasticky profituje) to, co z hlubokého presvedcení deláš ty sám, fantastické propojení praktické poezie s jeste jednodušším hudebním "výrazivem", které ze seby vzdy VYRAZI to co treba (o co jiného nakonec jde, ze?!?) a pak to, co delám já, temer neviditelné, neslyšitelné, a presto rozhodující o tom, zda VUBEC jeste nekdy nejaká JINA hudba (asi sdílnejší) existovat bude - ci nikoli, pac pro ni nebude jak remeslné a technické "výzbroje". ani spirituálního podhoubí, bez nehoz se neobejde.. Otázka: Teorie a praxe se vzdy navzájem dloubaly, postuchovaly, "ublizovali" si, ale i prospívaly, jedna druhé dodávala opodstatnení, rád, smysl.. Platí to (PODLE TEBE!) dodnes ? Paklize ANO, - Jak se to projevuje, Kde, v Cem konkrétne?

3) Proti své vuli jsem musel zredukovat svoji cinnost "jen na hudbu" (pozdeji ti treba vysvetlím PROC, je to dlouhá story) - ale snazím se to delat podle STEJNEHO principu, kterým bych se rídil jsa treba knezem, nepsal bych teologické traktáty, ale nechal bych se unášet tím, co NUTNO, tak JAK nutno, za jakoukoli cenu.. Otázka: Bez ohledu na "nábozenskou" orientaci, JE krestanství, nebo rekneme radeji J.K. DODNES ZITELNYM a FORMOTVORNYM principem LIDSKEHO ?!? PROC ANO, PROC NE, rozumej: videno jako predfilozofický stav, ciste pragmaticky, as a design of human future..

4) Ale zpátky k Hudbe. Marne se snazím vypalovat CDécka (jak s minulým, tak se soucasným) ale nemohu si pomoci: hudba je pro mne VZDY kolektivní dílo, navíc dílo existující VZDY a POUZE v prítomnosti, pricemz nutno konstatovat, ze vseobecná muzikalita zároven a paralelne se "všeobecnou" lidskostí znacne zchradla, dríve zde bylo osm kvartetu, dva orchestry, tri skladatelé, vse pomrelo, dnes se nedomluvím ani s "místním" varhaníkem (!pozor, nejde jen o "mistní" fenomén) a tak si kladu otázku, kterou si takto dovoluji polozit i Tobe: dá se proti tomu NECO delat ? JAK ? CO ?

5) A to nejsmutnejší nakonec. Nejsem z lidí, kterí "musí" mít uspech (saturn v V.dome) - ale na druhé strane jsem kdykoli pripraven znicit vse, co nijak neslouzí, nepomáhá, nesblizuje, jakkoli by se to zdálo být uzitecné "budoucím" generacím, v tom jsem krutým pragmatikem a neverím na zpretrhané "návaznosti" tam, kde jich uz proste není.. Otázka: Nejen Hudba, ale i compjutery (nechci ríct internet ap.) "sblizují" národy, prý dodnes, o cemz silne pochybuji, spíse naopak, nicméne ani TO NENÍ ZCELA VYLOUCENO, za podminky, ze.. (dokonci vetu).. :-)

Jardo, mohl bych to klidne vse obrátit, jsem totiz porád jeste názoru, ze otázka je moudrejší odpovedi, vyplpkni jich treba stovku (tech otázek) a já se pokusím na ne odpovedet, snad se tak dostanu z prdele v niz jsem se ocit jen proto, ze nedokázu brát hudbu jak laciné snítko, pozlátko na okraji "událostí" nybrz jako strujkyni BUDOUCIHO, jakkoli silácky to zní, ale je to tak.. Chnápeš ?!?
Odpust, ze jsem se tak rozkecal, ale aby nedoslo k nedorozumení: momentálne jsi JEDINYM z lidí (L!) kterého beru vázne práve kvuli tvojí rádoby lehkovázné poeticnosti, která mne presvedcila o tom, ze není "nizké a vysoké", nybrz jen jedna dimenze Uprímnosti, schopnosti NEOBELHAVAT sebe sama, jiné etc. Jiste chápeš. d.

P.S. Puvodne jsem odjel v r.1975 studovat do Utrechtu (sonologii) na tri roky, v roce 77 se mi narodila dcera a já vul si v Haagu neodpustil poznámku (Národní dívadlo tam práve hostovalo) respektive nadšení z Charty, coz melo za následek odebrání pasu, o návrat jsem se snazil 3x, marne, a tak se to protáhlo skoro na tricet let.. uz.. teprve.. (?)
Rad bych svuj zivot nejak "smysluplne" zakoncil, a nenapadá mne nic jiného, nez se podívat zblízka práve na ty LIDI, kterí mi tenkrát dodávali nadeji, ze vse bude jednou JINAK - a k tem lidem (L) jsi patril, tenkrát, a DODNES patríš, tak se moc nediv, nekrut hlavou, klidne mne posli do prdele, ale nezapomen UDAT DUVOD !!! :-))) Poucím se z toho, jsi zivou (a zpívanou!) poezií a to je neco, na co se nelze dívat s odstupem, proto opakuji, stále jsem se jaksi míjeli a nepotkali se, ale vzdycky to bylo jen o milimetr, a asi to tak melo být, kdo ví..


Ahoj, Jardo!
O poslední aktualizaci www jsem ti neSMSkoval, ale jistěs ji zaregistroval, teď jdu chvíli čučet na a přebírat TVOU poštu k aktualizaci nových předvolebních úspěchů.
A téma na závěr: Mohl bys tu novoroční řeč dopsat, třeba se bude hodit. To já jen abys potom nebyl zahlcen pracovním úsilím, je dobré být připraven na všechno, takže: novoroční a sváteční projevy na celé (lépe na dvě) volební období dopředu, smuteční projevy pro případ úmrtí naši i cizojazyčných státníků, bezpochyby také provolání Mým národům pro případ vstupu do války, aprílový Povolme si opasky a naposled se nažereme! Jo, a: Učit se, učit se, učit se!
Je mi z toho blaze na duši a už se těším, až budu tím mluvčím. Jenom bych prosil (taky dopředu): sežeň mi nějaký ucházející byt, nejlépe s výhledem na Hradčany jako ze stokoruny.
Měj se moc fajn. Honza

Tak až tam budu, tak tam budeš samozřejmě taky a na Hradě, kromě Daliborky, máš možnost výběru. V tý Daliborce bys mohl v rámci rodinné tradice čachrovat z houslemi a to nebude v práci dovoleno.
Čao, Jarda

Odesílatel: Přemek Havel
Datum: 16. ledna 2003, 23:16:26

Ahoj Jardo, nějak nám přituhuje, i když se venku otepluje...Nejsem dnešní, ale to co teď páni posl+sen předvádějí je i na mě moc, jsem smutný a nemůžu si ani nahlas zazpívat tvé písničky, aby mě OSA nenapařila desátek z veřejné produkce. Ale asi to dopadne tak jak si zasloužíme, prezidenta nám dají...schází už jen ten byt a strava. Čau Přemek Havel


Odesílatel: vojta petru
Datum: 22. ledna 2003, 20:21:32

Vaše písničky ráda poslouchám.Jsem z Tabora a byla jsem na vašem koncertě v listopadu.Učím se na internetu a můj první E-mail patří vám.Díky za radost,kterou rozdáváte.Z Tábora vás zdraví Dana.


Odesílatel: Jan Fechtner
Datum: 23. ledna 2003, 8:09:10

Nechci byt prilis rejpavy.Je mi jasne,ze jste byl disidente prave i kvuli tomu, ze jste si nenechal sve nazory brat. Ale musim rici, ze kdyz mi byla revoluce 89 a zpival jste Namest (bylo mi tehdy 11 let), byl jste mi docela sympaticky, ale od te doby jsem nevidel nic, co by na me pusobilo pozitivne. Jste asi proste nejak svuj od zakladu uplne mimo me chapani, ale myslim si stejne, ze nez nekoho oznacite za zombi a odmitnete s nim vystoupit na jevisti, mel byste se podivat sam na sebe do zrcadla. Clovece, co jste vy! Kdyby vsichni meli povahu blizkou te vasi, to by to na tom svete vypadalo! Honza.
Ja uplne zapomenu, proc to pisu. Ja proste nemam rad netoleranci a vy jste jejim ztelesnenim, skoda, ze z te vasi pisnicky se na vas hodi tak malo.


From: vachalovsky
Sent: Thursday, January 23, 2003 6:58 AM
Subject: akceX

Jaroslave, moc mne potesilo tve rozhodnuti - nezucastnit se akce exdamy DH vedle "postkrákorů", respektive jak ty rikas "zombíků" KG&HV.. Zdravim a tesim se, ze si nekdy zajdeme na jedno nebo dve pivka. Premysl Vachalovsky


Odesílatel: zuzana rakusanova
Předmět: Díky
Datum: 23. ledna 2003, 9:14:38

Milý pane Hutko,
díky za tu zprávu, kterou jsme dnes slyšeli na BBC. Pane prezidenta si moc vážíme , ale těch zombíků už bylo dost (stačí ty, které v pátek uvidíme při volbě). Těžko člověk vysvětluje vlastním dětem o čem to bylo, je a bude. Ještě jednou díky. Zuzana Rakušanová


Odesílatel: Martin Stumpf
Datum: 23. ledna 2003, 9:19:19

Já byl plnej úzkosti,že budete v ND zpívat s těma dvěma zrůdama. Pánové, nezklamali jste. Oběma Vám ze srdce děkuju a přeju vše dobré a nejlepší!!! Martin Štumpf


Odesílatel: frantisek.janda
Datum: 23. ledna 2003, 10:13:52

S díky za vyjádření postoje slušných lidí k pozvání Gotta a Vondráčkové na Poctu Václava Havla Vás zdraví jeden z nadšených posluchačů Vašich koncertů a povídání (v mém případě naposledy v ondřejovském mlýně) Franta Janda


Odesílatel: Petr Zbranek
Datum: 24. ledna 2003, 10:10:51

Pane Hutko, pročetl jsem si na webu některé Vaše fejetony a trochu se mi z toho zatočila hlava. Okamžitě toho využiju (že nejsem zcela při těch racionálních smyslech :) a objednávám tato CD: PRAMÍNEK, HROB OUHOŘÍ, NÁMĚŠŤ - MORAVA
Mám někdy takový divný pocit, ba přímo nutkání, že musím někomu poděkovat. Přesvědčil jsem se, že mnoha to lidem nic neříká. Přivádí je to do nepříjemných rozpaků. Z toho že neví co si o tom myslet, nebo naopak že už ví co si myslet o mně: hele podlézavý slaboch.
Než toto nutkání zcela ovládnu, dovolím si Vás připojit do seznamu postižených touto mou selektivní obsesí:
Děkuji Vám!
Bylo by slušné alespoň říct proč, za co. Tak třeba takto: (také) díky Vám jsem ochoten vůbec vzpomínat na tu onu dobu. A neupadám do depresí při myšlenkách na budoucnost.
Jiní, kterým jsem chtěl poděkovat, měli víc štěstí než vy. Než jsem se rozkýval tak umřeli. Co se dá dělat.
Přeji pěkné dny, Petr Zbránek

Ad nezávislost:
Je to droga, je to luxus.
K čemu to máte? Zeptal by se někdo.
To by se těžko vysvětlovalo.

Milý pane Zbránek, je to všechno strašně dávno... také teď cituji jakousi svou píseň z velmi dávna. Ta "hradní stráž" se jmenuje Tango o Praze a ta druhá ptákovina Sociální balada. Cédéčka si teď dělám sám, a jelikož si to sám pálím, říkám tomu Samopal, abych tomu nemusel říkal Samizdat, když už je to vyzbrojeno v digitálu. Dá se to všechno u mě koupit, buď na koncertu nebo na dobírku. Na mojí stránce jsou všechny informace, ale mohu Vám to poslat jako přílohu, ale je to trochu "tlusté" na stahování a nebo mám k tomu takové sešitky, které posílám poštou. Je to sice všechno trochu pracné hokynaření, ale zůstávám díky tomu zcela nezávislý a to už je dneska skoro stejně důležité jako za bolševika. Zdravím - Jaroslav Hutka
Odesílatel: Veronika Mistrová
Předmět: "Gott oder Ich"
Datum: 24. ledna 2003, 10:17:13

Jaroslave, netoliko, že jste odmítl se svézt s Gottem a spol. na prkně, které s falešnou vitalitou kluzce surfuje po napěněném povrchu popularity, ale - v mých očích především - jste se tímto krokem nezpronevěřil svým veršům o "okázalých rozpacích" (když vyšla "Koryta krve", xeroxovala jsem "Měl vždy odvahu poťouchlosti" všem svým přátelům).
Možná jste tak právě tím desátým spravedlivým, díky němuž Čechora-Gomora ještě drží pohromadě.
Moc Vám za to děkuji.
Veronika Mistrová, žena Martina Vrby

P.S. Postava v Kunderově "Žertu", kterou v závěru trefí šlak, jelikož si uvědomuje, že svou lásku k lidové hudbě nedokázala předat synovi, že si zavdala s mocí výrobou kvazilidových písní s budovatelskou tematikou a že pravidla majetnosti brání spontánnosti hraní se jmenuje ... hádejte ... Jaroslav.
Kdybyste se pustil do čtení tohoto kusu, tak se nenechte otrávit začátkem: příšerně z něj čouhá studený řemeslo.


Odesílatel: Víchová Hana
Datum: 24. ledna 2003, 10:43:51

Vás, Jardo, navýsost radostně a upřímně. Někdy Vám třeba napíšu, jak mě kdysi za bolševika, jak říkáte, držely Vaše písničky a desky, jak velké štěstí a radost jsem cítila, když jsem Vás mohla po návratu poprvé vidět hrát živě (s p.Hladíkem a bylo to moc fajn).
Díky Vám, že nám dáváte možnost napsat Vám takhle prostřednictvím e-mailu, protože je tu fajn možnost k tomu, aby dopis mohl být aktuální. Dnes Vám píšu proto, abych Vám poděkovala za to, že (společně s p. Třešňákem) nejdete vystoupit na společné podium s Gottem a Vondráčkovou. My, kteří s vámi souhlasíme, vás v tom také podporujeme!!!
Hana Víchová, Hradec nad Moravicí


Odesílatel: Petr Novák
Předmět: obsah nad formou
Datum: 24. ledna 2003, 12:08:01

Bez komentářě,
teď jsem si po dvaceti letech přečet Poslední kabriolet (když jsem ho čet tenkrát, řikal jsem si, že mě to bude bavit i ve čtyřiceti...) svýho prezidenta jsme už měli (teda ještě pár dní máme) a pak šlus. Stejně už to maj pár let v ruce tak ukrutný panáci, že se to skoro nedá rozchodit.
Viz dole - hele, kdyby zazpívala Helenka Vondráčočková (známá chartistka) s Karlem Gottem (ještě známější profesionál) Havlíčku Havle, tak se voběsim na půdě. Bez prdele.
Joe Kalhotka

--- Original Message -----
Jaroslave!
Za pár hodin máme prezidenta. Já na To seru protože sem za svůj život svého Prezidenta doteďka měl a s nástupcem chaosních poslanců na toho nastupujícího kde potom zase rozhodují komančové (dneska v televizi - fakt žoviální šmejdi nestrašnějšího kalibru českého zmaru),SERU. Kdyby jste měli sílu panu Končícímu na Voslavě brnknout Tak určitě bude (Ty s Vlastou) rád, že mu připravenou skorovirtuální rádoby voslavu naředíte! Ta zatím. Míla Pekky Tlustej Bouška.
P.S. Posílám kopie na další tři adresy kde si myslím že nesklamou. Naper do nich Svůj Samopal !!!

Tak jsem, kurva, myslel, že odešlu a pak se odpojím a půjdu si udělat nějaký dlabanec, dva dny tady sedím na velmi zajmavé poště po té mé poslední rozesílce. A teď to tvý psaní, tak jsem si halt do špajzíku zaběhl pro dalšího lahváče. Kdyby se to trochu roztrhalo v řádcích, byla by to dlouhá báseň jako za mlada. Když už to nejde přesněji, tak se halt jedná o poezii. S Třešňákwem včera telefonovala paní prezidentová, se mnou dneska manager Gotta a Vondráčkové, který ten večer v Národním má na triku. Třešńák říkal, že dodá na ten večer on doktora neschopenku kvůli žaludečním potížím. Já mám ten žaludek trochu odolnější, mě tam nějak velmi symbolicky vadí ti dva zombíci, ale je to najednou handl o písničku Havlíčku Havle. Nikdo o ni jinak nestojí, ale najednou se zdá, že na jednom večeru v Kapličce by chyběla. "Tak jim řekni, ať ji nacvičí Gott s Vondráčkovou," řekla moje žena Kateřina a začala vysokým operním hlasem - A podle litery paragraf šavle, a i v tomto zcela nevinné naše malé děti začaly řvát smíchy, chytily se toho, začaly tajtrlíkovat a že se převlíknou a předvedou nám, jak by to vypadalo. Bylo pozdě, takže je Katka zahnala do postele a já je uspával a bylo to velmi radostné usínání. S tvým dopisem souběžně ještě přišlo z Toronta tohle:

zdravim hutko(pane presidente) tak kde jste se tedy sesli?ja sedim v torontu u piva a cekam ze uz se nekdo ozve abych tu funkci vzal,nikdo nevola,asi mam malo" penge".no na posledni chmelnici jich bylo dost. co neni, muze byt. Kdybys pozvoleni potreboval nosice zizal ,dej vedet nastoupit muzu hned./za pravopis nemuzu za prve ho neumim a za druhe mi do toho zena neustale smata...!/ tak se mej v novem roce jak chces nebo lip atesime se na ...............zdravi dana & standa/kebule etc...../

ale to ti sem posílám, že to s tebou ladí. Vše ostatní ukládám diskrétně do polemik na svou stránku, je potřeba se pročíst, to je jediná obrana před čumilama, prezidentské téma tam bude ale až za pár dní. Hluboké díky a zdravím tě po ránu - Jarda Hutka


Odesílatel:Zbyn?k Schmejkal
Předmět: Prezident
Datum: 24. ledna 2003, 16:05:37

Pane Hutko, nejsem a nebyl jsem p??telem pana Havla. Nebyl jsem ani nijak aktivn? "rozvrace?" v obdob? p?edchoz?ho re?imu. Proto si mysl?m, ?e nemohu odsuzovat lidi, kte?? opravdu otev?en? vystoupili s kritikou komunistick?ho re?imu a dopl?celi na to. Pana Havla si za to co d?lal v???m stejn? jako V?s. Nyn? bych V?m cht?l pod?kovat, ?e jste spolu s panem T?e???kem dali najevo nesouhlas s programem a u?inkuj?c?mi p?ipravovan?ch "ofici?ln?ch" oslav odchodu pana Havla z Hradu. M?te na to pln? pr?vo a nav?c dokazujete, ?e n?kter? v?ci nelze tolerovat ani mezi kamar?dy-p??teli. Mysl?m si to taky. Jsem zklaman?, ?e vliv pan? D??i je tak zhoubn?, proto?e v p??pad? pan? Olgy by se pravd?podobn? "?lo jen do t? hospody" a kdov? zda i s Jimem ?ertem? Slovy pana Havla jsou m? pocity z cel? t?to z?le?itosti "disgustuj?c?". Nav?c si neum?m s?m sebe dot dob?e p?edstavit, jakou poctou by mohlo pro mn? b?t vystoupen? Karla Gotta zaplacen? jeho agentu?e GOJA. Mysl?m, ?e poctu obvykle skl?d?me zdarma (av?ak z p?esv?d?en?)a za d?ky se taky neplat? (m?lo by b?t od srdce nebo ze slu?nosti), nebo se pletu?
S ?ctou Zbyn?k Schmejkal


Odesílatel: ivan.stepka
Datum: 24. ledna 2003, 20:06:47

Ahoj Jardo. Děláš moc dobře,že se nezúčastňuješ kabaretního vystoupení v ND. Nedovedu si představit tebe a Vlastu v blízkosti pana Boha a Helenky. Oba se jistě již těší, jak je za další 4 roky pozve sám velký Santa Klaus. Pošli mi prosím samopal č.6. Díky a měj se hezky. Ivan


Odesílatel: Petr Zbranek
Datum: 23. ledna 2003, 10:33:12

Omlouvám se za tu drzost Vás takhle otravovat!
Já už něco pamatuju.
Bohužel dost špatně :o))
Prostě, vzpomínám si na šustění kotoučáku z kterého se linulo "a hradní stráž stále hlída u vchodu do hradu" (byl to refrén). Nebo: "mám v hlavě brnění, říkaj mi Bruno Klátivej".
Je to od Vás? Co to je? Dá se to ještě sehnat? Rád bych si ty doby připoměl.
Díky za ochotu, Petr Zbránek


Odesílatel: Ludek Pochman
Datum: 23. ledna 2003, 11:16:59

Pane Hutko, nic duleziteho vam nechci, jenom jsem nasel vasi stranku, tak jsem vam chtel podekovat za to, co delate a z ceho jsem mam uz radu let radost. Dekuji, mejte se pekne. Ludek Pochman


Odesílatel: BOHDANECKÝ Václav
Datum: 23. ledna 2003, 11:17:57

Plně s Vámi souhlasím ohledně výběru účastníků na slavnosti pana Havla. Překvapuje mě krátká paměť lidí jako jsou manželé Havlovi. Je to spíše morální záležitost a výchova.Zdravím Vás a mnoho síly. Bohdanecký


Odesílatel: Penzion KOPEČEK***
Datum: 23. ledna 2003, 15:20:51

Dobrý den pane Hutko, nejsem fanouskem Karla Gotta, ale proc by mel byt zobie? Proc Vy nejste zombie? Nebo Vaclav Havel?
Ja si myslim, ze vetsi "zijici mrtvoly" jste Vy s Vaclavem Havlem.
Takove moralizujici bahno... ( hlavne Havel - "ikona" neceho, ve skutecnosti niceho) Gott je svuj a lidi ho zkratka chteji, proc by odcházel?
Vetsinou odchazeji ti, ktere nikdo nechce...
Nedivim se, pokud si neprejete vystupovat po boku K. Gotta, to by opravdu bylo podivne... Ale ten duvod?
Takovou akci mohla zorganizovat jen D. Veskrnova ( pani Havlova je nekdo uplne jiny ), to mluvi za vse.
S pozdravem Emil Frantel ml.
Odesílatel: Jiří Trachta
Datum: 23. ledna 2003, 20:35:26

Konečně se objevili chlapi s koulema. Nejsou posraní z toho, co "tomu" řekne VÁCLAV. Jiří Trachta


Odesílatel: Petr Bílý
Předmět: Hutka Třešňák odmítli účast...
Datum: 23. ledna 2003, 21:52:47

Ahoj Jardo,
když jsem dneska otevřel Lidovky, okamžitě mě pohladil tirulek na první straně - Hutka a Třešňák odmítli účast na rozloučení s Havlem. A hned potom jsem se rozesmutnil.
Věděl jsem již dopředu o Vašem vetu a jeho důvodech, ale na stránkách novin má novou váhu.
Málokdo, a zdá se mi zvláště v posledních letech, odolá pokušení, anebo Pokoušení?, aby odmítl podobnou příležitost přinejmenším k vlastní presentaci. (Byla vůbec kdy příležitost taková!)
Jsem moc rád, že pořád jsou u nás lidi, kteří jsou stále i po letech sami sebou, mají paměť a i vnitřnosti v pořádku.(viz LN a Třešňákův slabý žaludek...)
Ten zmíněný smutek se vytahuje k Havlovi. Co když mu "disidentka" Vondráčková během představení věnuje fotografii, kde z tribuny anticharty hřímá Gott, a to s osobním věnováním Na památku od samotného národního umělce?!
Díky Tobě i Vlastovi. Petr Bílý

(Dneska mě napadlo, že bys možná neměl svou kandidaturu na prezidenta úplně ignorovat. Třeba bychom se pak jednou, na rozloučenou, mohli dočkat konečně normálního koncertu...)


Odesílatel: Ondra
Datum: 23. ledna 2003, 22:40:56

pane Hutko, dobrý den!
dík moc za to jak jste se zachoval (spolu s panem Třešňákem) v otázce "rozlučky" pana presidenta. ta akce sama o sobě musela být zpunktována "starými strukturami", jinak to nevidim. dost mi to připomíná takovýty výročí klementa gottwalda a podobnejch sviní. takovej pan Havel není. o tom jsem přesvědčenej! myslim, že kdyby bylo na něm radši by si s Vámi sedl do hospody. a je taky fajn, že jste to gesto odmítnutí neudělali s afektem, ale že jste hned navrhli kdeže byste se s nim chtěli rozloučit vy:) hodně jste u mě stoupl. dnes je opravdu málo lidí kteří na rovinu, bez skrupulí a strachu řeknou to co cítí, o čem jsou přesvědčeni a ani na chvíli nejdou tak kam jim vítr chce odnést plášť. takový Vy jste a moc si toho vážim!
v rádiu se dnes trochu obouvali do Karla Kryla v souvislosti s tím jak zpíval na jednom pódiu s Gottem....já myslim, že on tam byl dotlačen tou chvílí, kdy byla takováta euforie, davy, radost, nadčení a tak, ale že se mu z toho chtělo taky zvracet. co myslíte? já za sebe jsem přesvědčeněj, že po takovýtý morální, lidský stránce jste na tom s Karlem Krylem dost podobně. že si prostě nenecháte "kálet na hlavu" ale taky na ní nikomu bez důvadu "nekálíte" - jen těm, kdo si o to koledujou.
tak se mějte hezku. já teď konečně snad našel trvalý zdroj financí a tak budu moct koupit zas další Samopaly. už se těšim:) a taky máte moc hezký webový stránky!
hezký den a stále dobrou náladu Ondra:-)


Odesílatel: majdas
Datum: 23. ledna 2003, 23:56:25

Pane Hutka, mam radost z toho, ze zijete tak, jak zpivate, pisete a mluvite. Od sameho zacatku, kdy jsem se dozvedel, ze mate vystoupit na rozlucce s V.H., jsem vedel ze to nevemete [pokud slozeni bude takove a take tam budou zombici]. Alespon neco funguje v tomto state. I kdyz je to slaba naplast na to vse. A Vlastovi Tresnakovi to muzete tlumocit taktez, jde o to same. Diky moc za pevny biod. David STANEK
P.S. Zase nekdu na Vysokem Ujezde


Odesílatel: Eva Šinkovská
Předmět: Děkuji a hezký den
Datum: 23. ledna 2003, 19:40:21

Dobrý den nebo večer, ve Věžnici jsme si CD Litvínov samozřejmě zakoupili a naše mladá se hned mračila, že Jihlava není žádné městečko. Ale nemyslela to zas tak zle, ona je prostě jenom velkej patriot. Jihlava je pro ni snad to nejkrásnější město na světě. No, to je věc názoru.
Dneska (23. ledna) byla v teletextech zpráva o tom, jak nevystoupíte s Vondráčkovou a Gottem na jednom jevišti na rozloučenou s Havlem. Už tomu tady taky přestávám naprosto rozumět, jak všichni vylezli z děr a národ tom tleská. Navíc nového "presidenta" si nebudeme moci už vůbec vážit, protože táhne z isolace bolševiky a za chvíli se můžeme těšit, že nám všem opět začnou nasazovat klepeta a budeme sedět ve vězení.
Mějte se moc a moc krásně a budete-li někdy vystupovat někde na Vysočině, dejte nám vědět. Rádi se opět přijedeme podívat.
Eva Šinkovská, internetový deník Regionalist


Odesílatel: Jan Fechtner
Datum: 27. ledna 2003, 7:59:34

...
Ja jen nechapu, proc treba Marta Kubisova, kterou jste,tusim,na kytaru doprovazel,muze kdykoliv s Gottem nebo Vondrackovou na podiu vystoupit a Vy nikoliv. Neni lepsi pripadne rici svuj nazor do oci tem lidem, co se mi nelibi, nez to takto rozmazavat pres media. Nejsem si vubec jist, ze by existoval u nas vubec nekdo, kdo by mel uplne ciste svedomi... A to, ze kdyby u nas Gott,Vondrackova, ale i Kubisova (byt do roku 69), ci Matuska nevystupovali, byla by nase kulturni oblast asi dost ochuzena. Nerikam, ze si to musi myslet kazdy, ale myslim, ze kdyz se rozhlednu kol sebe, sam urcite nebudu. Jsem rad, ze v tomto smyslu ochuzena aspon nebyla, kdyz byla ze zlovule rezimu o Vase pisnicky (nejde samozrejme jen o muziku) a vytvory Vam podobnych lidi. Kdyz se koukam do minulosti (sam jsem prozil uz vetsinu zivota po roce 89)jsem rad, ze je aspon nejaka.Nebo se mela poslouchat jen dechovka, ktera se asi nejvic libila tehdejsim mocipanum?

Vazeny pane Fechtner,
v normalni situaci by nemohlo dojit k setkani na jednom podium mezi mym "okrajovym" zanrem a temi "slavnymi". Ten duvod je Havel a konec jeho prezidentovani. Pro mne Havel nebyl jen obycejnym prezidentem v rade dalsich, u nej jde take o velmi moralni zalezitosti, alespon on tak tu funkci svou nakonec postavil. Takze by bylo prinejmensim nevkusne mu zpivat pisnicku Havlicku Havle vedle Karla Gotta, kdyz on ve dnech, kdy jsem tuto pisnicku uveznenemu Havlovi psal, byl mluvcim antichartistickeho shromazdeni pop-zpevaku, tedy jeste zorganizovaneho dobrovolne a bez jakehokoliv statniho zasahu. To je jakysi politicko-moralni aspekt. Tak ja tam citim jeste jeden umelecko-spolecensky. Gott a Vondrackova byli nejspopularnejsimi zpevaky velmi odporneho rezimu a chteli jimi byt i za cenu sireni optimistickeho kyce, o ktery se ten rezim opiral a naucili se v tom chodit ponekud mafiansky a to jim zustalo i po prevratu. Jejich soutez o popularitu a divaka neni ferova, a to je duvod proc jsou mi i z tohoto pohledu odporni. Uz dvakrat jsem se odmitl ucastnit nejakych spolecnych akci, ale to ne nestalo medialnim problemem. Tentokrat se to vyvetralo, protoze se jedna o vrcholnou statni zalezitost. Srdecne zdravim - Jaroslav Hutka


Odesílatel: Miloš Černý
Datum: 25. ledna 2003, 10:56:25

Vážený pane Hutko
Děkuji za možnost nahlédnout do Vašich webových stránek. Vždy jsem si Vás vážil jako umělce i jako čestného člověka a svým způsobem politika. To, že nechcete vystupovat na stejných prknech s Gottem a Vondráčkovou, jen potvrzuje, že si Vás nevážím zbytečně.
V hluboké úctě Miloš Černý


Odesílatel: Víchová Hana
24. ledna 2003, 10:43:51

Zdravím Vás, Jardo, navýsost radostně a upřímně. Někdy Vám třeba napíšu, jak mě kdysi za bolševika, jak říkáte, držely Vaše písničky a desky, jak velké štěstí a radost jsem cítila, když jsem Vás mohla po návratu poprvé vidět hrát živě (s p.Hladíkem a bylo to moc fajn).
Díky Vám, že nám dáváte možnost napsat Vám takhle prostřednictvím e-mailu, protože je tu fajn možnost k tomu, aby dopis mohl být aktuální. Dnes Vám píšu proto, abych Vám poděkovala za to, že (společně s p. Třešňákem) nejdete vystoupit na společné podium s Gottem a Vondráčkovou. My, kteří s vámi souhlasíme, vás v tom také podporujeme!!!
Hana Víchová, Hradec nad Moravicí

Milá Hanko, díky za milý dopis, ale ono to jinak dopadnout nemohlo. Žijeme ale v podivné době, tedy zase nějak. Zdravím Jarda Hutka

Datum:27. ledna 2003, 7:23:33

Díky za odpověď. Domnívám se, že Vám chodí hodně mailů, takže si Vaší odpovědi vážím. Mi naše současnost připadá někdy podobně podivná, jako kdysi dávno. Přesto však mě úplně optimismus neopouští. Přece jen tady za těch 13 let posun je, a já jsem ráda a celých 13let bojuji všude kolem sebe za to, abych alespoň v něčem a občas prosadila něco prospěšného pro občana.
Považuji za své štěstí, že jsem mohla nasát u svých známých něco ze života např. v Rakousku, Švýcarsku či Holandsku ( tam jsem vzpomínala zejména na Vás a Vaše fejetony (..."já začínám tam, kde Komenský končil..." anebo ..." za jedno dopoledne jsem v jedné místnosti na úřadě vyřídil všechny potřebné záležitosti k povolení pobytu...")) a snažím se po kapkách implantovat tamní zvyklosti svobodného života do myslí lidí v mém okolí. Například předevčírem večer jednomu kamarádu Polákovi v Baborowě při naší návštěvě u nich. V rámci euroregionu Silesia a naší zřejmě společné budoucnosti to nepovažuji za zbytečné, zejména proto, že mi dal na konci naší debaty za pravdu....
Jardo, mějte se hezky. Přeji Vám i nám, abyste měl chuť hrát a působit tady u nás, je nám to třeba... Hana Víchová

Milá Hanko, s tím časem mám opravdu problém, nestačím odpovídat všem a v rozsahu, jak by to bylo slušné. Častěji a obsáhleji odpovídám těm "na druhé straně barikády", Váš dopis si s radostí přečtu a mám nakonec pocit, že není co dodat, že je všechno jasné, že jen si tak dáváme vědět, že jsme a že spolu ladíme. Což je samozřejmě v životě to nejpříjemnější, takže díky za dopis a zdravím - Jaroslav Hutka

Souhlasím s Vámi, občas Vám asi něco napíšu. A pokud bych měla čas zajet na Váš koncert, asi bych za Vámi pak na chvilku zašla.
Dnes Vám ještě chci napsat: včera jsem si prohlížela fotky na Vaší stránce, je moc fajn, že je tam máte. Pro mě jsou i jakousi retrospektivou let minulých. Vzpomínala jsem na to, jak jsme v sedmdesátých letech poslouchali Vaše koncerty z několikrát okopírovaného pásku a do rána pak z přáteli diskutovali o všem, co nás obklopovalo. Pak jsem se časem dovídali o Vašem odchodu a občas ze Svobodné Evropy sledovali Vaše osudy. A ty fotky mi to teď dodatečně ilustrují. Díky. ( A neméně mile na mě působí Vaše fotky s rodinou, přeji Vám radost.)
Jardo, mějte se fajn a já jsem ráda, že jste. HV

Milá Hanko, vy jste se prostě rozhodla, že mi budete dělat radost, což samozřejmě vůbec neodmítám. Byl to tehdy riskantní život, ale neuměl jsem si to představit jinak, a je fajn vidět, že to tak bylo dobře a že to dobře dopadlo. Dnes bylo bezvadné představení v Plzni, i když jsem měl příšernou rýmu. Narváno, půlka asi tak skoro moje generace, půlka úplní mladoši, hlavně holky, a to se pak do publika také člověk s potěšením dívá. Bylo to dlouhé a pak jsme ještě asi dvě hodiny žvanili jako za starých časů. Akorát ta cesta zpátky nestála za nic, také jako za starých časů. Když jsem se vrátil asi o půl čtvrté, tak vylezla Eliška, že nemůže spát, jak se těší na své první vysvědčení. Nosí moje trička jako noční košile. Halt není na to světě tak špatně, akorát ta rýma... zdravím - Jarda Hutka

Jardo, i já mám radost z toho, že si najdete čas na dopis pro mne. Moc mě to těší a kdybych se nebála, že budu sentimentální, tak bych psala i o tom, jak bylo kdysi (při poslochání těch kotoučových pásků) mým obrovským snem moci s Vámi prohodit pár slov. Ale jet tehdy někam na Váš koncert bylo pro mne nesnadné. Později jste již byl za hranicemi.
Ráda čtu, když píšete o dobrém představení v Plzni. Určitě je pro lidi, kteří na Vás přijdou, bezvadné ještě s Vámi pobýt. Nejenže Vám přeji, aby Vaše písničky dělaly publiku radost, ale nemohu jinak, než napsat to, že se jen potvrzují mé dávné pocity ,že jste fakt člověk, který nám měl a má co říct.
Pokud Vám dělám radost, i já jsem tomu ráda. Mě taky v životě potkalo už dost nelehkých chvil a vím, že pohodu člověk k životu potřebuje.
Mějte se fajn. Hana
Datum: 27. ledna 2003, 10:52:13 Ahoj Jardo, slyšel jsem že se nám bude vdávat Helenka, prý jí máš hrát k obědu, co je na tom pravdy?
Ale dost mého ostrovtipu, Tvé rozhodnutí nezůčastnit se rozlučky s Havlem kvůli Helence a Karlovi naprosto chápu, je jasné jak jitřenka na ranním nebi a hlavně konzistentní (strašný slovo)s
Tvými odvěkými postoji. Těším se zase na Tvůj nějaký koncert a doufám, že už budeme mít nového pana prezidenta ne rezidenta. Ahoj Přemek Havel.

Tak to by mě zajímalo, jak se to s tím obědem vykecalo, tady se halt nic neutají. Budou slavičí jazyky na smetánce. Jarda
Příjemce: Kosova Petra
Datum: 27. ledna 2003, 15:56:34

Vážená paní Kosová, času asi není příliš, tak jsem to napsal hned, zdravím - Jaroslav Hutka

1) V Jabloni budete hrát sám, bez Radima Hladíka. Takže asi nezazní moravské balady z Fosilu 12, tedy z Adama a Evy? Jaký plánujte program pro plzeňský koncert?
Moravské balady zazní, zpívám je vždy v první půlce ať s Hladíkem nebo bez něj, ale s Hladíkem to bývá hezčí. Jinak program bude "standardní", jak už to mám několik posledních let. Musím se přiznat, že si stále teď v této takzvaně "hektické" době s potěšením ověřuji, že to, co jsem napsal dříve, pořád funguje i dnes.
2) Když jste odmítl hrát slavnou píseň Havlíčku, Havle v Národním divadle, zahrajete ji v Plzni?
To je samozřejmé. Budu přece mezi svými, a ne v nějaké namydlené kýčové estrádě pod podezřelým nápisem: Národ sobě.
3) Folklór a lidová poezie jsou v poslední době předmětem zájmu tuzemských písničkářů a kapel a těší se i divácké oblibě. Vnímáte obrácení se k lidové notě a poetice s uspokojením, nebo máte pocit, že se jedná o módní trend, který je povrchní a pomine?
Upřímně řečeno, je to už skoro dvě staletí poněkud nešťastná móda. Ať se jedná o dechovku, cimbál a nebo Čechomor, lidová píseň se rovná zábavná píseň s nesmyslným podtitulem národní. Tahle "lidovost" je povrchní a hloupá. Mě chytila Sušilova sbírka, ony původní balady, které se ale posledních dvě stě let vlastně "lidovou", to znamená populární písní nestaly. V celé té historii jsem vlastně první, kdo je zpívá. Ty nejsou zábavné ani rozptylující, je to velká literatura o životě. Existencionální, teskné i tvrdé nebo hluboce filosofické. Na prvním místě je slovo, muzika s tím jde jen jako podpora toho, co se říká. A to je pak trochu jiná lidová píseň. Ovšem ta nejstarší a původní, ale bez vlasteneckých pentliček.
4) Někteří porotci místní soutěže pro amatérské folkové kapely Plzeňská lokálka vyčítali vybraným hudebníkům, že jsou z Plzně a přitom nevyužívají místní folklor a jeho specifika, čerpají z moravského. Je český folklor málo objevený? Nebo není tak pěkný?
Ono je to trochu jinak. Erbenova sbírka a vlastně tím pádem celý český folklór je jen reakce na oficiální kulturu. Čechy byly už v 19. století moderní zemí a dá se říct, že z původního vesnického umění se nezachovalo nic. Celá inspirace přicházela na vesnice z měst a pouze zlidověla. Morava byla zaostalejší, takže ti první sběratelé devatenáctého století tam ještě zachytili poslední zbytky toho, co skutečně vznikalo a žilo jen na vesnicích a navazovalo na cosi dávnějšího, kmenového, primitivního. A jelikož se ty písně zpívaly bez nástrojů, jsou melodicky i citově daleko bohatší, ještě "nezdurovatělé" nástrojovou muzikou. Sběratelé přišli sice všude pozdě, ale na Moravě ne tak úplně. Ovšem folklor byl tehdy chápán úzce nacionalisticky a tato blbost dodnes přežívá ještě u porotců pro amatérské kapely. Jediná možnost je nebrat je vážně. Takové kecy jsem slyšel už při bolševických přehrávkách.
5) Měla Balbínova poetická strana, za níž jste kandidoval vloni ve volbách, také svého poetického kandidáta na stále ještě neobsazený post prezidenta ČR? Existuje stranický tip?
Samozřejmě, a mohu skromně říct, že jsem to zase já. Ovšem čekáme na přímou volbu. S těmi panáky z parlamentu nekšeftujeme.


Odesílatel: Jan Fechtner
Datum: 28. ledna 2003, 7:25:01

Asi máte částečně pravdu a jak to bylo s antichartou nevím a radši se ani moc nezajímám...Myslim si, ze proste malokdo ma u nas ciste svedomi -a nemusim na celou republiku koukat opovrzlive...vetsina lidi jsou li a nikoli spasitele...Stejně si ale myslím,že lidi jako Gott pomáhali lidem tu minulou dobu prezit.Zrovna tak si myslim,ze clovek s jeho ctizadosti ale i schopnostmi,kdyby se narodil v Americe, stal by se kralem popu,ze se narodil u nas, je spojovan s minulou kulturou. Slibuji, ze uz nebudu odepisovat a otravovat (nakonec ani Vy nemusite reagovat).Honza

P.S. Myslim, ze v tomto hledu jde o vec hudebniho vkusu (asi 75% toho, co megalomansky Gott stvoril je zapomenutelne, ale 25 stoji za to) ja nemam rad, kdyz nekdo vystupuje tak,jako ze to, co se me libi je dobry a co ne, je kyc. Ale to bych se moc rozepsal.75% toho co Gott dela asi ano, ale kdo si usurpuje pravo to posuzovat? Ja tak sebevedomi nejsem. Ja proste rozlisuju hudbu na ktera me oslovi a ktera nikoli a chapu, ze jsme kazdy individualita a nekoho oslovi neco jinyho, ale nebudu mu rikat, ze je to kyc, jen by me treba otravovalo, kdyby mi to hral dennodenne v kancelari. Proste na to nemam pravo, to je muj postoj k toleranci a myslim, ze prave komunisti chteli, aby kazdej zil podle nich a ne podle sebe. No, nashle. P.S. 2 je jasne ze Gott nemusel vystoupit na odchodu prezidenta Havla, ale proste demonstrativne nechtit s nekym vystoupit na jevisti se mi fakt taky nelibi...


Odesílatel: Jiří Kubín
Předmět: Setkání po 26 letech
Datum: 1. února 2003, 18:25:02

Vážený pane Hutko.
Docela Vám rozumím, proč jste nešel na tu akci do ND. Bylo to takové zvláštní setkání téměř přesně po 26 letech ve stejné budově. Tehdy tam sice Václav Havel nebyl, ani jeho jméno asi oficiálně nepadlo, ale přesto byl hlavním tématem projevů. Jeden takový projev měl i slovutný Karel, který hovořil za mladé umělce. Určitě se to netýká všech tento týden zůčastněných, např. M.Kocába.
Takže si myslím, že jste to nebyli Vy a Vlasta Třešňák, kteří šli za blbce.
Ať se Vám daří
Jiří Kubín


Odesílatel: Bara Kasparova
Datum: 2. února 2003, 1:18:14

Ahoj Jardo, mám dost silnej pocit Ti povědět jak koukám na tu akci v Národním.
Prominˇ že otravuju, ale je mě nějak podivně.Snad Ty budeš znát logiku, kterou já zatím nenalézám.
Proč zrovna v Národním?
Právě tam pro větší lesk a velikost události?
Lidi, "diváci" pozvaný, měli společnýho snad jen tu pozvánku, jinak to byl duševní Babilon.
A na scénu Národního vylézala kus po kusu podivná smečka.
Otázka není, kdo se k tomu propůjčil, otázka je proč ...
Měli jsme všichni kdysi srandu z Gottů, Vondráčkovejch, chechtali jsme se trapnosti takzvanejch estrádních umělců...
Víš, mě je z toho fakt dost smutno.Nevím, ale Vašek, jak ho znám od nějakýho roku 84, nemyslím, že zblbnul, myslím, že se stal řekněme tolerantním?
Nevím?
Nebo tohle dovolil spustit jako šaškárnu, nutnou k reprezentaci?
Dostala jsem bilet a nejdřív jsem měla fakt radost.
Takovou tu radost, že se potkám zase po dlouhý době s kámošema, že pokecáme, že bude mít Vašek konečně za zádama to prezidentování...
Týden před akcí jsem vysondovala o co vlastně běží....
Ještě chvilku mě to nedocházelo, ale v pondělí skončil bilet v hajzlu rozškubanej a dobře spláchnutej.
Chodily mě maily, jestli bude Kába na další koncert Plastiků zvát Gotta.
Uf.
Ta Dáša přece není tak pitomá?
Vašek s ní je asi štˇastnej, což je dost důležitý.
Je taky jasný, že tohle nevymejšlela sama.
Lid vobecnej to vohodnotil: jako kdyby mě dal někdo z lásky krajkovej šáteček......
Uf
Byla středa a kdosi mě povídá ' bude tam hrát i Hutka....zaječela jsem, že nabeton néééé.(nečtu noviny).
V televizi šly ukázky z akcičky hned ráno v pátek. Já člověče koukám z pelechu na ten průser a najednou záběr na Vaška.
Seděl v lo´ži, packy složený na okraji balkonu, na packách hlavu, trochu přivožralej koukal dolů.
Ve tváři ten děsně odzbrojující úsměv co říká - já jsem zrovna tedˇ spokojenej - nerušit.
Přesně ten pohled co mívá, když se mu něco líbí. Má v očích výraz kotěte, právě drbaného na kožichu...
Na Hrádečku ve stodole jsme se kdysi s holkama tomu jeho výrazu řechtaly a bylo nám fajn.
Vašek seděl ale tentokrát v Národním, výraz toho kotěte a dole pěl Gott......
Od pátku si říkám, Vašek Havel je vláčenej, prezidentování ho obrousilo, je pod čímsi podivným........
Televizní ukázka končila a Havel na scéně pravil, jako by se omlouval,- ".....to není loučení, to je návrat............."
Mělo se to zřejmě chápat, jako návrat jeho k divadlu....?!
Znělo to, jako když už předem víme, že vlk Karkulku zase vyblije.
Uf
Jak to vidíš Ty?
Jasně, dal si na srozuměnou, že s touhle smečkou , atˇ na scéně, nebo v partru neštěkáš.
Ale já pořád postrádám logiku účelu týhle akce, nechápu autora myšlenky atˇ to byl kdokoli.......
Pamatuješ na Lucernu, koncert pro všecky slušný lidi?
Jardo, mě je smutno.
Posralo se toho metráky, ale aby tohle mělo mít punc logiky, musela by ta hora sraček měřit víc než Everest.
Zkus si udělat deset minut času a napiš mě návod k použití na ten čtvrtek v Národním.
Bára
a dík předem za myšlenky


Odesílatel: Sausen Sládková
Předmět: srdečný dík - pise mama Sausen
Datum: 1. února 2003, 18:38:25

Pane Hutko, jsem ráda, že jste upřímně napsal své pocity k pozvání do Národního divadla - rozloučení s panem prezidentem. Je to dnes velmi vzácné, aby se pisálci v novinách vyjadřovali tak, jak si co myslí. Většinou píší jen aby se zalichotili. Velmi s Vámi souhlasím a chci Vám tímto poděkovat za Vaše vyjádření, které navíc má váhu, protože Vy nejenže mluvíte, ale i konáte tak, jak cítíte, že je správné. Váš článek jsem jsem četla s úplným nadšením a hlavně ta pasáž o tom, aby si tu píseň zazpíval pro pana prezidenta pan Gott s pí. Vondráčkovou mne tak rozesmála, že jsem ji musela znovu přečíst i svému manželovi, příbuzným a známým. A oni taktéž s Vámi vřele souhlasili. Přeji Vám, abyste byl takový i nadále. Ještě jednou Vám děkuji. Fahadová Dana


Odesílatel: Jiří Burda
Datum: 29. ledna 2003, 19:58:43

Vážený pane Hutka,
Vaše názory a postoje se mi velice líbí, stejně tak i písničky.
Kdysi jsem Vás potkal v Olympii, kde jsem čekal na zámého, ( mj. astrologa ) a měl jsem tu čest s Vámi promluvit.
Měl bych k Vám jednu prosbu, zdali bych se mohl s Vámi někdy na chvilku sejít a udělat si pro sebe Váš portrét. Děkuji a zdraví a těší se jiří burda písek