Jaroslav Hutka chodí s místními do hospody

Dolní Kamenice - Doslova omylem se dostal k chalupě v Dolní Kamenici u Holýšova známý písničkář Jaroslav Hutka. "Byla to zvláštní série náhod," vzpomíná písničkář na devadesátá léta, kdy si po návratu z emigrace v Čechách sháněl chalupu.
"Hledali jsme něco do sta kilometrů od Prahy. Já jsem měl přitom jednu zásadní podmínku - nesmí to být na Domažlicku. Výsledek je, že máme chalupu sto dvacet kilometrů od Prahy a je to na Domažlicku," směje se Jaroslav Hutka. Ten patří do kategorie chalupářů, kteří se s místními usedlíky stýkají. "V té vesnici znám všechny a večer s nimi zajdu do hospody. Místo té hospody tam dlouho fungoval rock-klub. Až nedávno to změnili," říká písničkář. Ten má i na svých internetových stránkách z chalupy fotografie. "Na jedné mám na hlavě jakousi papírovou korunu. V hospodě se totiž pořádal maškarní ples a já šel za Neptuna," vzpomíná Hutka.
Roman Oulík se s písničkářem stýká. "Chodí mezi lidi. V podstatě jsme kamarádi a vycházíme spolu dobře," tvrdí muž z Dolní Kamenice.
Roman Oulík ale připouští, že ne všichni lidé ze vsi se na Jaroslava Hutku dívali vždy v dobrém. "Jak koupil chalupu, tak oplotil pozemek, co k ní patří. A přerušil tak cestu, kterou místní vždycky využívali. Má pravdu, protože je to jeho pozemek, ale vznikly potíže ve vztazích se sousedy. O problémech se Hutka zmiňoval i v novinách. Dokonce prý mu někdo propíchal pneumatiky u auta anebo strčil brambor do výfuku. Ale nevíme kdo to udělal, snad to ti soudsedi nebyli," komentoval rozruch z minulosti Roman Oulík. Před několika lety písničkář dokonce uvažoval o možnosti, že by mohl v Dolní Kamenici natrvalo bydlet. Bylo to v odobí, kdy měl v úmyslu skončit s koncertováním. "V sedmadevadesátém jsme na chalupě žili s rodinou v podstatě celý rok," vysvětluje Jaroslav Hutka, který po krátké přestávce začal znovu hrát a z venkova se vrátil zpátky do hlavního města.
"Děti už chodí v Praze do školy, takže nám na chalupu zbývají víkendy a prázdniny," doplňuje muzikant Jaroslav Hutka

Mladá fronta DNES, Datum: 2003-11-13, JAROSLAV NEDVĚD