PF 2016

Od srdce všem přeju hezký celý další rok a posílám k tomu píseň naděje:

Text k této písni SVĚTLO A STÍN jsem napsal v roce 1971, v roce největší beznaděje. Ruská okupace zvítězila, všechny naděje šedesátých let byly pohřbené. Tisíce lidí emigrovalo, všechny ogranizace byly zrušené a nahrazené novými, nepřátelskými. Nebylo kde hrát a nebyly peníze ani na jídlo. Se ženou Zorkou Růžovou jsme bydleli v jedna plus jedna. Umývadlo bylo jen v kuchyňce, žádná koupelna. Vavřincovi byl už rok a to v té bídě, kdy nebylo ani na jídlo, bylo nesmírně teskné. Výhled do budoucnosti byl pouze temný.
Z kuchyňky jsem si udělal pracovnu, z předsíňky kuchyň a ta jedna obytná místnost byla na všechno. Topilo se uhlím a plínky se vyvařovaly ve starém kotli na půdě. Také uhlím. Měl jsem napsaný LITVÍNOV a jednu noc jsem myslel na Šímovy obrazy a z těch představ se vynořil text SVĚTLO A STÍN. V roce 1974 k němu Vladimír Veit složil melodii.
Tahle nahrávka vznikla s Radimem Hladíkem, Vladimírem Kulhánkem a Jiřím Hoškem začátkem devadesátých let. Je na mém samopalnickém CD ZAHRADY RADOSTI.
Současná doba je daleko nadějnější než tehdejší, ale přesto je nám úzko z budoucnosti, tak snad vám tahle píseň pomůže cítit se lépe.

Srdečně zdravím
Jaroslav Hutka, 6. ledna 2016


Odesílatel: Katarina Vaculíková
Datum: 6. ledna 2016, 23:33:16

..krásné... díky díky...
pamatuji váš byt v Neklance, kam jsme s Mojmírem tu a tam za vámi zašli (poté, co jsem se s tebou dala do řeči ve Vinárně U ZPĚVÁČKŮ a skamošili jsme se), ještě dlooouho jsem měla od Zorky hadrovou hračku, kterou jsem si od ní koupila, aby byly doma ňáky prachy a občas sis nás vyzvedl ve Václavské pasáži 14 na přízemí, dnes za pekárnou :-), nebo sis přišel jen tak - půjčit cibuli, zvláštní... Celá ta leta si moc pamatuji, i když jsme výrazně popili... Tvé koncerty v Nerudovce, tvůj dárek k promoci - tvé soukromé noční vystoupení (po nějakém koncertě, kdesi v kelu) na mé oslavě u Kohoutů na Hradčanském náměstí... no nic...
díky!
Katarína a jistě i za Eržiku s vnučkou Lili


Odesílatel: Milan Pešík
Datum: 6. ledna 2016, 23:45:46

Ahoj Jardo,
Tak děkuji za „hezkou“ temnou vzpomínku. Naštěstí netrvala tma tisíc let, ale i těch dvacet docela stačilo.
Naše životy zdevastovali vcelku pěkně, leč ukrást je zcela, se jim nepodařilo.
Doufám, že se to nepodaří ani těm dnešním jednojaksejmenují.
Tobě zdraví, elán a světlo.
Milan Pešík


Odesílatel: Fiala Jiri
Datum: 6. ledna 2016, 22:59:26

Milý Jardo,
vřelé díky za p. f. 2016 - přikládám svoje a svou sbírku anekdot Rádia Jerevan. Srdečně Jiří Fiala


Odesílatel: Slávek Klecandr
Datum: 6. ledna 2016, 22:54:17

Díky, Jardo,
je to krásná píseň.
S přáním nečekaných radostí v nastalém roce
Slávek


Odesílatel: Markéta Královcová
Datum: 6. ledna 2016, 22:45:17

Vážený a milý pane Hutko,
posíláme Vám srdečné pozdravy z posázavských Malejovic, kde jsme měli tu čest Vás také jednou hostit a poslouchat Vaše krásné hraní a zpívání. Píšeme Vám shodou okolností ze stejné místnosti - z naší velké jídelny s keramickým krbem a dřevěným stropem, z místnosti, ve které jste tenkrát zpíval.
Děkujeme Vám za přání do nového roku, za písničku i za tu realisticky popsanou vzpomínku na těžkou dobu beznaděje. Je dobře, když člověk nezapomíná na stíny, kterými musel projít, a když je zároveň připravený udělat něco pro to, aby kolem nás bylo více světla.
Letos budeme slavit 25 let naší nadační pouti - pracujeme stále v dost skromných podmínkách (a Bůh ví, jestli to bude někdy jinak - vypadá to, že je to zřejmě stabilní cena za svobodu a nezávislost naší práce), ale rádi bychom i tak oslavili to čtvrtstoletí, kdy můžeme dělat, co považujeme za smysluplné, co nejlépe. Myslíte, že byste měl chuť a čas pro nás během roku někde zahrát a zazpívat? Teprve plánujeme, jak by skromné a pěkné oslavení 25. narozenin mohlo vypadat - datum narozenin (registrace naší organizace) je 4. října, ale rádi bychom uspořádali různá setkání a hraní a zpívání i v průběhu celého roku.
Přejeme Vám všechno dobré do celého roku - přejeme hodně naděje a radosti v písních i v životě, samé světlo a stínu jen pomálu a pokud vůbec, tak jen na malinký čas.
A díky za všechnu Vaši výdrž a nápady, za Váš “Samopal" a za posilování všech posluchačů, kteří si z Vašeho zpívání a hraní berou nemalou sílu!
Za Nadační fond Klíček Vás srdečně zdraví
Markéta Královcová


Odesílatel: St. Širlo
Datum: 6. ledna 2016, 19:48:25

Děkuju. :-)
Jinak myšlenka posílat PF na Tři krále se mi líbí. Nebo to byla náhoda?
Se srdečným pozdravem a přáním pěkného roku 2016
Stanislav Širlo


Odesílatel: evacc
Datum: 6. ledna 2016, 19:23:04

Ahoj Jardo, dekuji za krasnou pisen. Me povznesla. Iva


Odesílatel: helena
Datum: 6. ledna 2016, 19:18:26

Díky za přání -
ať si ho hlavně poslechnou všichni, kdo si dovolí tvrdit, že za komunistů bylo líp (viz dnešní skandální rozhodnutí soudu v případu komunistické poslankyně Semelové - a hlavně jeho zdůvodnění .... hrůza!).
Mějte se moc dobře - na nedávném koncertě ke vzpomínce na Jaromíra Nečase jste mě potěšil :-)
Jedno obrazové přání na oplátku v příloze.
HelenaB


Odesílatel: Libor Gašparovič
Datum: 7. ledna 2016, 12:37:04

Vážený pane Hutko, srdečně Vás zdravím.
Velmi Vám děkuji za „dárek“ a přání do nového roku. Při poslouchání smutné písně jsem měl slzy v očích. Také jsem se protloukal poměrně složitě, vyrůstal jsem v dětském domově…
Na tu dobu nerad vzpomínám, všechny naděje a očekávání utopili Rusáci se svojí komunistickou pátou kolonou v Praze v krvi. Byla to velmi těžká doba. Moje rodina, ve které jsem od svých sedmi let vyrůstal, neměla peníze ani na oblečení, to abychom se mohli alespoň najíst.
Pane Hutko, přeji Vám v novém roce hodně zdraví, úspěchů a tvůrčí invence.
S úctou Lg.
Libor Gašparovič


Odesílatel: Michal Prokop
Datum: 7. ledna 2016, 11:59:31

Díky Jardo, i tobě hodně naděje a PF 2016.
Michal Prokop


Odesílatel: Kateřina Amiourová
Datum: 7. ledna 2016, 12:06:53

Děkujeme za přání a za písničku, nás shodou okolností něco takového bude čekat nyní. Také přeji radostné vykročení do nového roku a hodně zdraví a štžěstí a posílám naše oblíbené animované shorty z projektu Cikán.
Katka a spol.


Odesílatel: bk
Datum: 7. ledna 2016, 11:54:26

Ahoj Jardo.
a díky za přání i písničku (byť trochu smutnou), mnoho mi připomněla zvlášť v dnešní době, která mi hnusnou normalizaci neodbytně zase připomíná, tahle země je nejspíš postižena nějakým nepěkným prokletím.
Ještě jednou všechno dobré a alespoň hrst zdraví, nejsme už nejmladší.
Beďa Karel ...


Odesílatel: nejedly
Datum: 7. ledna 2016, 11:45:23

Pane Jaroslave, díky za úžasnou píseň - hned je lépe na světě !! P. Nejedlý


Odesílatel: Jarek Křápek
Datum: 7. ledna 2016, 11:45:01

Milý Jarku,
moc děkuji, jsem rád, že jsi, že jsi tady a že pořád píšeš, zpíváš ... a nejsem rád, že musíš posílat takové smutné, nicméně pravdivé mejlíky! Krysy už zase vylézají z děr (jestli tam vůbec kdy byly?) a roznášejí nákazu zapomnění, demagogie, polopravd, lží ... TMY ... tož, vydrž! A sviť!!
Tvůj přítel Jarek


Odesílatel: mlyn
Datum: 7. ledna 2016, 10:46:16

Díky moc za přání í píseň, která potěšila !
Hodně štěstí a zdraví v novém roce přeje
Blanka Sládková


Odesílatel: Šebková Helena
Datum: 7. ledna 2016, 10:04:55

Pane Hutko,
Nepodléhejte úzkosti. Nebude tak zle. Naděje umírá poslední.
Přeji dobrý rok, zdraví, pohodu a jasnou mysl. HŠ.


Odesílatel: jiri.hanke
Datum: 7. ledna 2016, 10:24:12

Ahoj Jardo,
díky za PF s krásnou písní, udělala mi radost, neznal jsem ji. Až se někdy dostanu na tvůj koncert a budeš-li tam mít to CD, rád si jej koupím.
Posílali jsme ti taky PFka, doufám že došla, pro jistotu ještě jednou přikládám.
Díky a dobrý a zdravý rok...
Jiří Hanke


Odesílatel: Milan Vaněček
Datum: 7. ledna 2016, 10:12:39

Jaroslave, děkuji Ti za přání a píseň a přeji v novém roce jen vše dobré.
Jen pro doplnění: ani v roce 1981 - kdy jsme měli půlroční dcerku a bydleli v bytě 1+0 (pokoj s malými kamny, koupelna s vanou a bojlerem a na chodbě plynový vařič, na kterém se vařilo) v bývalé židovské škole v Ivančicích – nebylo o mnoho lépe.
Nyní je lépe i proto, že tato dcera má 3 syny a tím pádem já 3 vnuky, kteří mi dávají zapomenout na strasti dnešního všedního života.
Zůstávám s upřímným pozdravem
Milan Vaněček, Brno


Odesílatel: Jiří Hromada
Datum: 7. ledna 2016, 9:59:14

Ať krása a láska spasí v novém roce svět...
Ahoj...
MgA. Jiří Hromada


Odesílatel: Jelínková Markéta
Datum: 7. ledna 2016, 9:51:48

Dobrý den,
moc děkuji za zaslanou nahrávku a zpříjemnění dne. I Vám přeji krásný nový rok za celou redakci NOVÉHO HLASU.
Hezký den,
Markéta Jelínková


Odesílatel: hanhos
Datum: 7. ledna 2016, 9:48:24

Zdravím v novém roce a děkuji za zajímavý přípis a odkaz.
Taky jsem zrovna nedávno vzpomínala, jak jsme dokázali být skromní a uměli se radovat z maličkostí, což dnešní mladí lidé nedovedou...
No, přeji ti výdrž, do nového roku jen samá radostná rána, úspěšné dny a poklidné večery -
ať se daří
Hanka


Odesílatel: Jiri Sobek
Datum: 7. ledna 2016, 9:37:23

Dobrý den,
děkuji za milé přání i za hezkou píseň, která je dnes stále aktuální. Přeji Vám také vše dobré do tohoto roku a hlavně zdraví. To je nejdůležitější.
Mějte se dobře
Jiří Sobek


Odesílatel: mikijak
Datum: 7. ledna 2016, 9:22:26

Dobrý den.
Jaroslave,děkuji,jsem potěšen a máš pravdu,že dnešní doba je složitá,až téměř nesnesitelná pro nás,starší ročníky. Přemýšlím neustále o tom,jestli to opravdu nebylo lepší tenkrát,kdy jsme chodili my,jako "máničky" ke Flekům na pivo za 4,10Kčs,stáli jsme fronty na džíny u Tuzexu,vozila nás Veřejná bezpečnost do Bartomějské,kde nás mlátila obušky po zádech,nakonec jsme skončili na Borech(já 13 měsíců za policjata a za Chartu 77),ale dnes je to ještě větší hnus a špína.
Nic,s optimismem chci dožít a měj se hezky.
Zdeněk Řičař


Odesílatel: Ing. Jiří Doležal
Datum: 7. ledna 2016, 9:19:50

Pro řadu lidí je dnešní společnost plná beznaděje a zoufalství. Sám si pamatuji na okupaci jako malý kluk a nebyl takový bordel jako dneska.


Odesílatel: Hana Víchová
Datum: 7. ledna 2016, 9:16:17

Jardo, velice děkuji za mejlík i písničku !!!!
Je nám tísnivě, ale věřím --- a denně se o to živě snažím - že když neustaneme žít život náš pořád stejně pravdivě, budou zloši stále eliminováni ve svém působení :-)
A snad ti nebude vadit, když tvůj text i písničku pošlu si na svůj FB profil???
Ale počkám na tvé svolení :-) Hanka


Odesílatel: Pavel Nenkovský
Datum: 7. ledna 2016, 9:13:19

Moc děkuji za zasílané emaily , písničky a vůbec.
Přeji Ti a Tvým blízkým v roce 2016 hodně zdraví a vůbec všechno nejlepší a jen to dobré.
Kamarád z New Mohelnic Dostavnik Betlem City
Pavel Aligátor Nenkovský


Odesílatel: Jiří Moravčík
Datum: 7. ledna 2016, 9:10:45

Myslím,že ta doba je pryč,dalo se to možná uhrát takticky ,byla buda Budapešt v roce 1956,tam to pochopili jezdili tan světové rockové kapely za ,,totality",až nedávno jsem viděl pořad ,kdy se ptali proč nejezdili i k nám,ten člověk z Pragokoncertu,řekl,že by s tím tehdy bylo moc starostí(samozřejmě výlet za bony s Gottem do Německa bylo terno tehdy),to,že chodíš do práce a vyděláváš na nájem a inkaso.se u většiny děje stále,je to tak na celém světě,taková malá země jak naše bude vždy geopoliticky obětována jako v minulosti několikrát těmi ,,spojenci",nám zbývá být obezřetní,v 90.letech se třeba mohlo změnit víc,byli někteří umělci i u moci,dodnes třeba nepochopím proč v podstatě ekonomická moc zustala u Čalfy a ti co se tak zastávali stb-áku si taky pamatuji,ti Pithartové,Miklošci..(proto dnes jásat nad trenkami je dost zoufalství),ale vždy stejně zvitězí chamtivost a hrabání,tak je to v každém režimu,dokonce z komunistu se stávají rusobijci,to je až směšné,že takové morální trosky jako Šiklová a spol.,chtějí někomu kázat a moralizovat,ve straně byli v šichni jen kvuli svému prospěchu a kariéře,já nejsem žádný hrdina,ale vlézt do strany mě ani nenapadlo,tak jako moje rodiče,ti co tam zbaběle vlezli do komunistické strany ,měli od plyšáku držet hubu do smrti,proto urážet presidenta je dost ubohé,navíc on za Česko aspon kope,myslím si ,tak to má být ,proto byl zvolen,ale moc má vláda,keci typu co si o nás pomyslí jsou nesmysl,za Mnichovem již o Česku téměř nikdo neví ,natož aby znal nějaké bezvýznamné politiky vytvořené našimi upadajícími medii,ve světě jsou známí tak fotbalisti jako Nedvěd či Čech,co něco dokázali ve světových klubech,či tenisté nebo hokejista Jágr...,nakonec ten sport li lidi hodně spojuje,tak proč pořád čechy pohrdat,já se třeba těším na mistrovství ve fotbale a budu našim fandit,podobně hokejistum a sportovcum na Olympiádě v Brazílii...,bohužel ta kulturní fronta je dost bídná,většinou to umění končí někde u Břaclavi či Rozvadova,neodtrhnout se Slovensko,tak by si nepsali,že jezdí do zahraničí,kapely jako Lucie,Kabát,Kryštof...,naše hudební elita a filmy to je ted taky síla: Padesátka,Decibely,Řachanda...,lidi se asi trochu zjednodušili a ti herci to pochopili,tak dobře vydělávají....
Mě to ale neničí,já v létě pojedu na koncert Neila Younga v Rakousku a Black Sabbath v Praze,tak je to dobré a pozitivní,vše dobré do nového roku a více nespolitizované novější tvorby ze současnosti ,přeje, Jiří Moravčík


Odesílatel: lada
Datum: 7. ledna 2016, 9:03:44

Dobrý den pane Hutko,
i já Vám přeji všechno nejlepší do nového roku, hodně zdraví a lásky,to je důležité,a alespoň každému špetku štěstí,ať se nám v tom novém roce " snáze dýchá".A a jak jste již řekl, přejme si všichni společně lepší zítřky a vyřešení krizí,které v současnosti nejen Evropu, ale i celý svět svírají, a také to, abychom ty příští vánoční svátky ještě v klidu a pohodě slavili.Vaše písně jsou plné naděje, a to dnes všichni potřebují, protože cítí,že problémů je stále více, a ty společné už často přerůstají ty soukromé, které má běžně každý člověk.Vždy jsem uznávala ekonomické kapacity,jako je pan Václav Klaus, byť nemá až tolik příznivců, za jeho otevřenost.Nikdy bych nedokázala lépe vyjádřit slovy to, co si myslím tak, jak mi mluvil z duše on ve svém projevu v neděli/myslím, že na Primě/.Protože i když jsem člověk, který se politikou nijak intenzívně nezabývá, dnešní situace musí zajímat snad každého.Dejme si tedy naději, třeba i prostřednictvím Vaší písně, že se věci dají konečně do pohybu tou správnou cestou. Přeji Vám spoustu takových dalších písní, kterým budete dávat naději sobě, svým blízkým i nám všem společně.Pěkný den. Lada


Odesílatel: Ladislav Bulín
Datum: 7. ledna 2016, 8:51:43

Dobrý den, pane Hutko,
přeji také hodně zdraví a štěstí do dalších let a díky za písničku. Láďa Bulín


Odesílatel: Magni Světla
Datum: 7. ledna 2016, 8:39:40

Milý Jaroslave přeji Ti do nového roku hodně zdraví, energie a radosti ze života ..a nějaký ten optimismus.:) To, co píšeš , zažilo hodně z nás. Když synkovi vyprávím, že jsem zažila v dětství hlad, že jsme neměli lednici, natož televizi a auto, koupali se jednou za týden a pod kotlem museli roztopit uhlím, nechce tomu věřit. ALE právě poroto jsme pro život připraveni víc než další generace – umíme žít z mála a nešílet z toho…asi se nám to ještě bude hodit, neb důchod bude zřejmě mizivý…a práce čím dál méně pro 60+ Jo jo. Ale to nadšení z roku 1968 a 1989 a devadesátky vůbec – to jsem ráda, že jsme zažili. Tak Tě objímám, doufám, že Tvá poslední láska trvá a že se Ti aspoň trochu daří, že i všem Tvým dětem je dobře a je víc světla než stínu. Světla.:) Magni


Odesílatel: Pátek Ondřej
Datum: 7. ledna 2016, 8:37:35

Dobrý den,
děkuji a přeji krásný a hodnotný rok 2016 i Vám. Doba, kterou popisujete snad už naštěstí je navždy pryč.
Budou čekat další výzvy, ale věřím že i díky lidem jako jste Vy se přes to bezpečně přeneseme
Netrpíme totiž ztrátou paměti jako velká část národa (to jediné mne nejvíce děsí)
Ondra Pátek


Odesílatel: JM
Datum: 7. ledna 2016, 8:30:01

Mnohokrát Vám děkuji, Jardo, není od věci si některé zážitky připomenout, také jsem zažila obsazení naší země.
No a v tom novém roce Vám ze srdce přeji nejenom tu naději, ale především její naplnění ve všech pro Vás a Vaše blízké důležitých směrech. Jarmila


Odesílatel: Tomáš Kopecký
Datum: 7. ledna 2016, 13:12:57

Dobrý den,
mockrát děkuji a přeji Vám všechno zdraví a pohodu do nového roku. Píseň byla moc pěkná, ale hodně smutná tuů jsem od Vás nikdy neslyšel.
Doufám, že s rokem 2016 dostanu na Váš koncert.
S pozdravem Tomáš Kopecký, Brno
p.s. po mozkové příhodě asi text s chybami


Odesílatel: Jiří Kotek
Datum: 7. ledna 2016, 13:06:15

Vážený pane Jaroslave Hutko,
musím Vám napsat pár děkovných a pochvalných slov, kterých nebývá v životě nastláno.
Narodil jsem se a trvale žiji v Karlových Varech, v našem sudeto bolševickém, obměněném pohraničí. Struktura nově skládaných obyvatel tohoto pohraničí zanesla ideologickou strukturu do společnosti se vším všudy. Protože to bylo pro můj život dané (narodil jsem se do toho), tak jsem to ve svém dětství pouze vnímal, asi jako počasí. Před mými 11. narozeninami však i sem, za demarkační čáru dorazily v srpnu 1968 tanky a vojska Varšavské smlouvy. Začal jsem si více všímat svého okolí, nejen doma, ale i vztahů mezi lidmi. Sledoval jsem ty struktury (do pionýra mě nevzaly), ale také jsem vídal a vnímal v kopcovitém venkovském okolí rozpadlé a rozstřílené hromady sutí zbylé po domech, mrtvé a devastované hřbitovy, zarůstající cesty v lesích a polích, které před vysídlením vystavěli a obývali Němci. Navzdory masivnímu mediálnímu harašení o trvalé hrozbě za ostnatým drátem a plechových agitačních deskách u silnic s hesly „… pevná hráz socialismu a míru“ to ve mně vytvářelo velmi dusnou atmosféru a paradoxně až stud. Silným znamením té doby byly kádrové čistky rodičů i dětí. Ti nejslušnější učitelé byly ze škol převedeni do třídy „D“, mnoho vzdělaných lidí se odstěhovalo zpět do vnitrozemí, jen pár jsem jich vnímal – inženýra ve skladu, filosofa u kotle, nebo doktora výhybkáře v pidi domku u dráhy, lékaře sice v profesi, ale dojíždějící mimo domov do izolovaných ordinací. Některé z nadaných dětí kolem mě nastupovaly do učení. Na střední škole byla studijní úroveň vybraných studentů paradoxně nižší, než byla na základce.
A do tohoto stavu bytí, spíše mysli a duše, jsem v průběhu svého pubertálního věku zjistil, že i v té socialistické inverzní vrstvě sporadicky fungovaly folkové koncerty a z nich následně kolující a přehrávané mg-kazety. Tak jsem měl možnost zjistit, že existujete.
Nevím, jak trefně z klávesnice vydolovat vjemy a pocity, či vlivy, které do mého života některé ty texty zanášely. Někdy to byly emoční euforie cestovatele, který objevil oázu a pitnou vodu, jindy náhražková opiová deliria úniku z reality, nebo prosté blahodárné zjištění sounáležitosti. V mixu s texty Werichovými, Horníčkovými a jim podobnými – skalní písně Marty Kubišové nelze minout … a několik dalších – to vše ve mně vytvářelo jakousi odolnost proti komunistické nemoci kolem mě. Dávalo mi to energii jít rovně a nalámat se. Byly paradoxní chvíle, když jsem Vás rád neměl, skoro nenáviděl, když mě ty Vaše texty rozbrečely do vztekuplného vití beznaděje (Litvínov byl vždycky nejjistějším spouštědlem). Proto jsem se později stal pravidelným statikem protestů a policejních zálivek 1988-9 na Václaváku a následně, po listopadu, prvním organizátorem a kecálistou karlovarských demonstrací.
Hltal jsem fono reprodukce Vašeho návratu z ruzyňského letiště a symbolické UFO na Letné, kterým jste v danou chvíli byl. Měl jsem blaho u srdíčka, když jste se vynořil i s kytarou na Portheimce podpořit padající ODA na jejím ústředním sněmu, se kterou jsem se dosti let snažil prokousat do občanské společnosti. Neodvážil jsem se tehdy Vás oslovit, jen jsem do Vás zavrtal svůj zaslzený pohled a dmul se z té nikoliv metrické 3 metrové blízkosti. Jak jdou léta, stále ještě vzdoruji postupně vyprofilovaným korupčním strukturám, do současnosti definovatelné jako kryptokomunistické.
Vážený pane Jaroslave Hutko,
když koukám, co jsem za svou úvodní větou napsal, vypadá to, jako hrdopýškův egovýlev sebe sama, ale ono to je opravdu poděkování. Nebýt Vašeho bytí a Vašich balad a textů, možná bych byl nějakým úspěšným zemědělským předákem socialistické práce, který by plnil pětiletky výrobních plánů a ideologických pyramid. A kdovíco po listopadu, až bych prozřel do nové doby …
Ani nevím kdy a jak jsem se vnutil do Vašeho @ adresáře, ale občasně mi svými majlíky posilujete náš asi Boží vztah, jak jsem pobral od otce jeho vizi empatických oblouků mezi lidmi. Poslední dva Vaše majlíky s Vánoční a dnes světlo/stínovou baladou byly asi silnější, protože mě přikovaly mysl k Vám a prsty do klávesnice, abych Vám napsal svůj dík. Tímto bych Vám tedy opravdu chtěl poděkovat a tím také v obdivu pochválit za Vaší éterickou práci a za houževnatost. Velmi významně jste se na mě připodepsal. Jistě nejsem jediným v republice, kdo to má v sobě tak nějak podobně, takže mě prosím berte, jako součást jakési občanské množiny. Máte značný podíl na tom, že se chovám desítky let konzistentně a vytrvávám. Činím tak spíše s vizuálním odrazem Raynova Pahorku, jak nosím kýblíky s argumenty na pískový kopec a vylévám je na hlavy politiků a kmotrů tady na Karlovarsku, po držce pak sjíždím dolů a přesto nabírám další kýblíky )))
Děkuji Vám, že se na sebe mohu dívat do zrcadla, mít ze sebe dobrý pocit a ten rozestřít do duší svých dospívajících dětí, možná i do vědomí pár lidí v okolí.
Vážený pane Jaroslave Hutko,
přeji Vám a vašim blízkým pevné zdraví,
lásku v srdci, sílu a veselou mysl
jsem v hluboké úctě
Jiří Kotek, karlovarský


Odesílatel: Svoboda Vratislav
Datum: 7. ledna 2016, 13:04:03

Děkuji pane Hutko a přeji vše dobré v roce 2016 !
Vratislav Svoboda


Odesílatel: Spurný, Jaroslav
Datum: 7. ledna 2016, 12:33:47

Děkuji moc za přání i píseň a podobně přeji krásný rok 2016... s úctou Jaroslav Spurný


Odesílatel: jirina.siklova
Datum: 7. ledna 2016, 12:17:16

díky, opravdu moc děkuji- Zdravím


Odesílatel: frana
Datum: 7. ledna 2016, 8:18:37

Ahoj Jardo, děkuji za připomenutí této vynikající písně !! Provedení, text - špičkové.
Zdraví Petr Fráňa, Olomouc


Odesílatel: Milan Chyňava
Datum: 7. ledna 2016, 6:33:26

Krásné ráno přeji,
děkuji za mailík s písničkou a přání.
I já Vám přeji šťastný a radostný nový rok v duchu naděje v to lepší.
Milan Chyňava
z poza humna Štětí :-)


Odesílatel: Zdeněk kytka
Datum: 7. ledna 2016, 3:28:26

Milý pane Hutko.
Děkuji a Vám za přáníčko a přeji Vám štěstíčko a hlavně zdravíčko v 2016.
A také Vaší rodině.
Taky mě štvou Rusáci, dělali jsme (studenti SPŠ Písek v r 1968) info --show v r 2014 pro současné studenty.
Tenktát v tom 1968 nám Komunisti vyhodili nejlepší profesory.
Připomněli jsme to těm současnejm studendům - mladejm, když ŠKOLNÍ dějepis jim končí někdy v 1945 osvobozením Sovět armádou.
Později v 1970s asi 40 až 50 % spolužáků vstoupilo do KSČ.
Ale přes 50% z nás nevstoupilo, i přes nabídky výhod.
Můj RODNÝ Písek Osvobodili Američani, to mi říkala maminka a historici potvrdili
Měl jsem sponzora, který by zaplatil i koncert Jarosla va Hutky v Písku.
Ale. Přý by jste se nedostal tak čásně (ve 13 hodin) do Písku, to jste mi řekl.
Třeba příště seženu sponzora i na hotel a budete ochoten přijet i navečer - předem
Nebo posunout akci na podvečer, večer. Mohl by to být i komponovaný program se vzpomínkou na 1968 a naše milované učitele...
Třeba by přišly i média, pokusil bych se, se s Vaším svolením. Naši někteří kantoři ještě žijí (cca 80 letí)...
Tak Vás zdravím, VÁŽENÝ PANE Hutko . .... v pul čtvrté ráno
Jsem Zdeněk Řeřicha, Praha z Král Vinohrad
Letos budeme mit 50 let od 1. setkání na škole v Písku-
To bychom rádi Vás , pana Jaroslava.... přivítrali.
Co na to říkáte, Pane Hutko?? Sejdme se vzáří v Písku?
Dobré ráno
Zdeněk ŘEřicha.
PS. Udělali bysme řádnou propagaci, více studentů i pamětníků a omnožili texty, kdyby jste byl ochoten zpívat NĚKTERÉ PÍSNĚ s námi
Už jsme spolu, pane Hutka. před cca 8 lety jednu akci dělali....
A nebo by byl možný normální Váš koncert, se vzpomínkama, Vašema i našema....


Odesílatel: petrblazka
Datum: 7. ledna 2016, 14:07:39

Vážený pane Hutka,
já se nejmenuju Petržalka, ale Petr Blažka.
To já znal jednoho, kterému vadilo, že ho oslovují pátým pádem...
.. vlastně ale Petržalka jsem, jelikož můj táta se narodil r. 1928 v Bratislavě Františku Petrž... vlastně Blažkovi a Eleně roz. Štúrové - praneteři Ludovíta Štúra. No a Petžalka je Bratislava za Dunajem.
V úterý jsme byli na Vašem koncertě v Saturninu a byli jsme nadšeni. Sešlo se nás tam devět z našeho skautského oddílu u příležitosti návštěvy kamaráda, který s námi vyrostl a teď žije v Pittsburgu.
Písničky máte dlouhodobě krásné, to víme od dob, kdy jsme jich desítky a desítky sjížděli na páskovém magnetofonu. Co se mi ale líbí pořád víc, jsou ty vaše komentáře mezi. Jste pro mě dokladem toho, že snadný a pohodlný život je "o ničem", jak se říká. Je to vidět i na Vašich fejetonech, proto jsem si je tam od Vás koupil.
Děkuju a přeju, ať se Vám dále daří,
Petržalka.


Odesílatel: Jurošková Dominika Mgr.
Datum: 7. ledna 2016, 14:42:34

Vážený pane Hutko,
dovolte mi jménem ministra spravedlnosti poděkovat za Vaše milé přání. I Vám přejeme do Nového roku 2016 mnoho životních a profesních úspěchů.


Odesílatel: Jaromír Palme
Datum: 6. ledna 2016, 19:38:33

Milý Jaroslave,
díky za krásnou písničku. Moc nás potěšila.
Na oplátku posíláme domácí, taktéž samopalnické
minialbum, natočené (pro změnu) v naší kuchyni :-)
Srdečně zdravíme a přejeme všechno krásné do nového roku
Fumas a Veverka PS.: a Ještě PFko :-)


Odesílatel: Katerina Marie Rychnovska
Datum: 7. ledna 2016, 14:14:24

Vážený-Milý Jaroslave.
Vy jste byl "vždy" sluničko...Díky... Já se narodila v roce 72. Tátu jste možná znal. Hrál na saxofon např. se Smetáčkovci etc etc. Bohumil Vesely.
Pár let po mém narození "prchnul" s "milkou" do us. Nu a nás tu s mámou zanechal našemu osudu. :)
Já to teď ten tragikomický teátr sleduji upjatým okem ze Švýcarska...je to zvláštní pohled. Člověk musí být hodně nad egem, by to byl schopen nestranně posuzovat-rozuzlovat-se vyznat...
Jsou to mlýnské kameny všehosti...úročí se vše i to zvrácené a temné "zazlo"lží, hamižné nenasytnosti, pýchy a zvrácených tužeb... uvidíme. Světlo je život a tma je fajn, ale nesmí jí být moc a dlouho...
Mějte se krásně. Písničku si ráda pustím. Ať už tenhle tročku "hrůz" součastného dění dopadne jakkoli.
Bylo mi ctí, žít v době, kdy jste žil i Vy...
S upřímným pozdravem
KR
PS. A kdyby se to přeceď enom zvrtlo...tak určitě a dozajista v lepších časech. Čas je jen iluze nutná k plnohodnotnému životu. Poslední dobou si užívám "nyní" a mým osobním
mottem se stalo: don 't count the days make the days count... NAMASTE


Odesílatel: Jerry Suchanek
Datum: 7. ledna 2016, 15:41:36

Díky za přání a za krásnou píseň. Ta beznaděj tam jistě je, a kdo chce, najde si ji i v dnešní době. Témat se nabízí celá škála.
Také já Vám z Beskyd přeji šťastný a úspěšný rok 2016 a v dalším e-mailu Vám na oplátku pošlu pár našich amatérských pokusů.
Srdečně
Jaroslav Suchánek


Odesílatel: Jerry Suchanek
Datum: 7. ledna 2016, 16:11:26

Ještě jednou pozdrav z Beskyd. Na fotce je kostelík Borová pod Lysou horou (z ní je druhý záběr směrem na Slovensko), kde jsme hráli a zpívali na půlnoční mši. Ve sboru je nás 14 a nedostatky vyvažujeme entusiasmem. Ty záznamy jsou ze zkoušek, takže kvalita není nic moc. Na mši to bylo lepší. Navíc je to nahráváno telefonem, který jsem měl položený před sebou, takže všechno ostatní přehluším. Ale jako dokument se to dá. Většinu písniček složila sama naše kapelnice, kterou je tam také slyšet a rovněž hraje na kytaru. Já ji doprovázím na 12strunku.
S pozdravem
Jaroslav Suchánek


Odesílatel: jakub erh
Datum: 7. ledna 2016, 17:29:18

Dobrý den pane Hutko,
moc Vám děkuji za přání, potěšilo mě. Píseň Světlo a stín je krásná.
Také Vám přeji krásný nový rok. A na jaře až ušetříte za uhlí (nebo plyn?), tak se budeme těšit na další koncert.
Jakub Erhart


Odesílatel: Jiří Šetlík
Datum: 7. ledna 2016, 17:51:02

Moc děkuji za přání a opětuji je – ať je nám rok 2016 příznivý, a dobré zpívání přeje Jiří Šetlík


Odesílatel: Petr Maglia
Datum: 7. ledna 2016, 18:15:02

Ahoj Jardo,
díky za píseň s vysvětlujícím textem, naději tenkrát jsem také viděl obtížně, dokonce ani v emigraci (1972) jsem nevydržel a po třech měsících jsem se vrátil.
Ohledně dnešní situace v domácí politice cituji Bohumila Doležala: Není důvod očekávat něco dobrého, o to větší důvod je, o něco dobrého se snažit (E15, 4.1.2016).
Přeji Tobě a rodině krásnou pracovní zimu na Domažlicku, korunovanou novým životem.
Přejeme vše dobré – Dany z Poohří & Petr von Platten
Karlovy Vary & Krušné Hory / Herzgebirge


Odesílatel: Josef Ryzec
Datum: 7. ledna 2016, 7:56:03

Milý pane Hutko,
děkuji za přání, také něco posílám, jen v trochu jiném gardu, než v tom posmutnělém: úzko z budoucnosti Keltové neuznávají - budoucnost není mimo nás, ale v nás. Jestli chceme vkročit do budoucnosti, tak proč zrovna úzce a ne rozmáchle, když se neomylně chystají k dispozici kotle té srandy, na kterou nám již teď zadělávají naši milí, snaživí a přičinliví budoucnáři?
Srdečně zdraví
Josef Ryzec

Keltové se zase báli, že jim spadne nebe na hlavu...JH

O tom jsem napsal téma pro výstavu v MČK v Berouně v roce 2010, která se docela povedla a měla i přiměřeně legrační náboj… Jo. Ry.
Odesílatel: František Štícha
Datum: 7. ledna 2016, 19:46:33

Milý pane Hutko,
právě jsem si poslechl vaši píseň. Je to dobrá hudba, jako všechna vaše hudba. Poslouchám ji nepravidelně již od počátku 70. let (ale ještě déle a pravidelněji od konce let šedesátých poslouchám Boba Dylana). Velmi matně si vzpomínám na první váš koncert, kde jsem byl vaším posluchačem. Ale už nevím, zda to bylo v Plzni, kde jsem v letech 1971-1975 studoval češtinu a němčinu na PedF, nebo v Praze. Koncertoval jste někdy počátkem 70. let v Plzni? Mám v paměti, že jste vyprávěl, jak jste se účastnil jakýchsi pěveckých zkoušek a jak probíhaly, a to, že mne vaše povídání bavilo stejně jako vaše hudba. Velmi jsem si tehdy oblíbil mj. vaši píseň o (lásce a) lžíci .
Pokud jde o tu tehdejší dobu: Pro vás jako nezávislého umělce musela být samozřejmě hodně tvrdá. Pro mě jako studenta jazyků byla lehká a šťastná. Studoval jsem si a říkal a od roku 1975 publikoval o češtině (později i o angličtině, ale hlavně o němčině), co jsem chtěl. Například v roce 1983 jsem publikoval článek o slovosledu v prózách Bohumila Hrabala.
Prožil jsem šťastných 65 let života. Ale pár dnů před koncem minulého roku mi umřela žena, kterou jsem velmi miloval. A nejspíš proto jsem se odhodlal vám napsat.
Nevzdávám to, ale a chci dokončit své životní dílo: Velkou akademickou gramatiku spisovné češtiny ve 4 svazcích.
Promiňte, že jsem se rozepsal víc o sobě než o vaší hudbě.
S přáním všeho dobrého vás srdečně zdraví
František Štícha


Odesílatel: František Kostlán
Datum: 7. ledna 2016, 21:09:56

Jardo díky moc,
nádherná píseň, navíc krásně aranžovaná a zahraná. V této době obrácené na hlavu ta beznaděj znovu narůstá.
Přeju ti taky dobrý nový rok, na koncert zase někdy rád dorazím.
Měj se dobře,
František


Odesílatel: Zdeněk Šimon
Datum: 7. ledna 2016, 16:27:48

děkuju,
tuhle píseň poslouchám s opravdovou úctou a vážně.
Mám ji na kazetě , jak jsem si ji nahrál dík Tvým Samomluvám s hudbou.... z rádia.
Dík.
Zdeněk.


Odesílatel: vsabacek
Datum: 7. ledna 2016, 19:59:13

Vážený pane Hutko,
děkuju za Vaše PF a píseň naděje. Pro naději jsem si na Vaše koncerty
chodil velmi často již v 70.letech, když jsem přišel na školu do Prahy.
Věřím, že se mi nějaký Váš koncert podaří navštívit i letos.
Také já Vám přeju hodně zdraví, spokojenosti a úspěchů v roce 2016.
Zdravím
Václav Sabáček


Odesílatel: Zora Brachet
Datum: 8. ledna 2016, 9:14:27

Díky Jardo, zdařilá nahrávka toho - počítám dobře ? - 45 let starého textu z doby, kdy jsi pro mne byl Slunce mé a já pro tebe Myšmyš :-)
Dneska by nám za to populas nadávala do "sluníčkářů". Nevím, kdo si tenhle pejorativní výraz vycucal z prstu, ale se nějak ujal a už to vidím, jak ti budou zloduši anonymové spílat do sluníčkáře - teda pokud jsi tuhle PF nadějnou píseň vyvěsil také na svých www stránkách.
Toš vyděržaj pijoněr ! :-
Zorka


Odesílatel: Alice Dudová
Datum: 8. ledna 2016, 17:32:27

Srdecne zdravim, tu pisen jsem neznala a je to skutecna pecka, to tedy rozhodne, musela jsem si ji pustit několikrát! Text skvely, hudba pocitova, jemna, vyjadruje presne naladu slok, nejdříve depka jako mame všichni a ten nadejnejsi zaver - připomnělo mi to nadherny Wonderful Land od Marvina a toho druhého, jak to prevzal Oldfield, nevim proc, asi ta nalada na konci, fantasticke! Je mi jasne, ze takova pisen musela vzniknout z pustu a stradani, tak vznikaly vždy ty největší skvosty.
Dekuji! Mělo by se to hrat v radiich místo tech cizáckých odrhovaček vymilajicich mozky.
Preji hodne dalších inspiraci a hodne zdravi do nového roku!
Alice, odjakživa priznivkyne


Odesílatel: ZDENEK PRISOVSKY
Datum: 8. ledna 2016, 15:12:57

Diky za dopis Jardo!
I ja preji Tobe napodobne; hodne dobrych pocitu a zdravi v dalsim roce.
Cetl jsem Tvuj zaznam minulosti a propomina mi to moje vzominky; jak bylo tezke prezit ze dne na den. To a dalsi okolnosti nakonec vedlo v mem pripade k rozhodnuti odejit.
Pisnicka svetlo a stin je velmi pekna, teskna ale je v ni nadeje. Ty jsi se svoji tvorbou i nadale podpora pro mnoho lidi.
Zdenek z Kanady


Odesílatel: Milan Drašnar
Datum: 8. ledna 2016, 22:21:51

Ahoj, co k tomu napsat...jenom snad to, že v tomhle světě má dnes už člověk co jíst a projevit svoje myšlení aniž by dostal přes držku...ale...Když jsem jako pionýr "slavil" 30.výročí Vítězného Února netušil jsem že za 6 let budu zpívat z Ch. Soukupem - a k 30.výročí radši si prsty zmrzačim...No a teď je mě čerstvých 50 . Hraju na bicí a s mladšíma klukama zkouším zapomenout na ten konzum všude kolem...
Moc díky za P.F. a až budeš zase někde kolem Nového Města nad Metují tak se těším
Milan Drašnar


Odesílatel: Josef Basík
Datum: 8. ledna 2016, 23:31:07

Milý Jaroslave,
normálně se na hromadné maily neodpovídá, ani se to nějak nečeká.
Ale tentokrát píšu aspoň díky za tehdejší minipříběh, píseň a za povzbuzení teď - v době, kterou taky vnímám jako těžkou, ale ne bezvýchodnou.
Pamatuju koncert na Budějovické (1977,1978?), pak pašované desky, návrat a tak :)
Díky, a přeju dobré dny a celý rok 2016 i ty další.
Josef Basík


Odesílatel: Leo Beneš
Datum: 10. ledna 2016, 16:48:31

Dobrý den.
Děkuji moc, pane Hutka. Přeji vám také, aby se vám v novém roce podařilo vše, co se vám dosud nepodařilo. Jestli něco takového je.
A děkuji vám za všechno. A taky za to, že jste.
Leo Beneš


Odesílatel: petraester
Datum: 13. ledna 2016, 20:43:20

Dobrý večer,
chtěla jsem Vám moc poděkovat za Vaše písně, které, počínaje vánočními svátky, zaplavily náš dům. Manžel měl z Vašich CD velkou až skoro dětskou radost. Za velký kus hezkého Vám děkuji. Dle toho, co jsem o Vás četla a hodně vím o Vás od manžela, jste si v životě hodně vystál, přesto jste neztratil, to hezké, dávat lidem radost ve Vašich písních.
Do nového roku Vám a Vašim blízkým přejí jen to dobré.
Mějte se krásně, zdraví
Petra Machová