Milí přátelé,

po pečlivém třídění adres rozesílám zase po dlouhé době informaci o koncertech a dopis publiku. Pokud mi tam uvízla přece jen adresa někoho, kdo o to nestojí, odešlete tento mail zpět, ochotně Vás vyškrtnu. Tohle není spam…

  VELKÝ UPRCHLICKÝ EPOS

Jsem fascinován vznikajícím velkým uprchlickým eposem, který se zapíše do historie Evropy i světa. Ten první tam z té strany byl o Gilgamešovi. Uprchlíci se snaží zachránit život z území, kde lidstvo začalo poprvé se zemědělstvím, z území velkých starých civilizací, kde do nedávna žila barvitá mozaika etnik, náboženství, kultur a historie, toto území zaniká. Syrie - první stopy naší civilizace. Zhovadilý prezident Miloš Zeman to zjednodušil na krutosti náboženské sekty nazývané Islámský stát, a že snad k nám tisíce kilometrů pochodují její bojovníci, kteří se zákeřně zaštiťují dětmi. Znalci husitských a jiných sekt, které se vášnivě topily v krutostech ve jménu Krista či jiných proroků a bohů, by k tomu asi měli jiná vysvětlení než rudý ožralý trenýrkář na Pražském Hradě. Islámský stát nevypovídá nic o lidech, kteří před ním utíkají. Ale hlavní viník je asi Bašár al-Asad, kterému teď v nouzi pomáhají Rusové v další likvidaci syrského národa.
Evropa, po té nejstrašnější válce lidských dějin, se zavázala lidem v nouzi pomoci a deklarovala Lidská práva. Nám v blbé situaci pomáhala čtyřicet let. A teď, čtvrt století po tom, co už pomoc nepotřebujeme, jsme se ještě nestali Evropany? Pořád budeme mít jen nataženou ruku a pro uprchlíky koncentrační tábory s vězeňským režimem o jejichž osazenstvu nerozhodují soudy, ale politické gremium sociální demokracie?
Národy jsou lidé, nemusí to být území. Polovina syrského národa opustila své území, aby si zachránila život. Menší část této poloviny, ta odvážnější, silnější, mladší a inteligentnější, se vydala na strastiplnou cestu do Evropy. Ale je to taková masa, že pohne dějinami, které se stále píší přes Evropu. Ale je to ta masa Germánů, tlačených Mongoly na západ, která požádala starý Řím o azyl a Řím odmítl, tak si Řím vzali násilím? Germáni dnes azyl dávají. Němci, Švédové a Holanďani. Zachraňují v mase lidí národ, který se jednou na své území vrátí a velký epos bude ukončen. My v něm budeme zmíněni jen jako zrádné bažiny na cestě hrdinů.
5. listopadu se bude v Rotterdamu odhalovat socha T.G.Masaryka. Holanďani si ho váží a věří, že právě v Rotterdamu, jako jeden z tehdejších uprchlíků, vymyslel Československo. Pozvali mě, abych jako uprchlík, který deset let v Rotterdamu žil, k tomu zahrál nějaké písně. Budu tam hrát Havlíčku Havle. Havel je pro Holanďany stále živý, ostatní dosud živí čeští prezidenti ne. Další píseň bude Tady domov mám. To je má odpověď z roku 1974 na otázku české hymny Kde domov můj. Budu to ale zpívat holandsky. Totiž František Škroup, který k hymně napsal hudbu, se dostal kvůli své německé opeře Wassergeist do tehdejších pražských disidentských problémů a vyrazili ho z divadla. Ale Holanďani ho pozvali, aby jim v Rotterdamu založil jejich první operu a tak tam i umřel a je tam pohřbený. Uzavřu to česko-holandsky tou písní o svobodě, jak jí říkám Náměšť a před Masarykem se budu za nás hluboce stydět… ale nebyl to právě Masaryk, který říkal o Češích, že jsou vystrašení sobci? Možná to formuloval trochu jinak…

Srdečně zdravím
Jaroslav Hutka, 27. října 2015


Odesílatel: Herbert van Lynden
Datum: 27. října 2015, 14:44:27

Vazeny pane Hutko,
preji vam krasne koncertovani v Rotterdamu a moc vam dekuji za silny text!
Chci ho rozsirit pres Facebook. Mate ho na Facebooku nebo verzi pro Fb?
S pozdravem,
Herbert van Lynden


Odesílatel: frana
Datum: 27. října 2015, 16:54:02

Ahoj Jardo,
díky za informace.
Děkuji i za názor na VELKÝ UPRCHLICKÝ EPOS.
Na tento problém – „invazi a časovanou bombu v jednom“ - mám však diametrálně odlišný názor.
Přeji pěkný den. S pozdravem Petr Fráňa, Olomouc


Odesílatel: alex
Datum: 27. října 2015, 16:25:56

zdravim pan Hutka,
dakujem za obnovenie Vasich mailov, chybali mi a hlavne to poctenicko :o)
pekny den
alex


Odesílatel: Idaei
Datum: 27. října 2015, 13:57:19

Pane Hutko, přečetla jsem si několik úvodních odstavců té vaší agitky a musela radši přestat, neb bych musela se jít z toho nenávistného paskvilu pozvracet. Zajímalo by mne, kolik vám za tyhle výplody platí.
Je vám doufám opět jasné, že chci být opět vyškrtnuta, jak jsem vás už žádala před cca 2 roky, z vašeho mailing listu. Bohužel, asi jen budoucnost vám otevře vaše zcela zaslepené oči, ale to už bude dost pozdě :-o. Zatím jste zcela mimo realitu.
Eva P.


Odesílatel: mar
Datum: 27. října 2015, 11:07:18

Milý Jaroslave,
díky za moc hezký email, bohužel jsem teď delší dobu pryč, takže si ty tvoje koncerty nebudu moci vychutnat.
Ale Martina poprosím, ať nám koupí tvá CD.
Žijeme také dobrodružně - trochu futuristicky - někdy bys nás měl navštívit.
Já se teď starám o bráchu, psa, kocoura a dům dětí v Řecku, takže jsem až do půlky ledna na samotě nad Korintem.
A k tomu překládám filmy a skypuju s Martinem. Nenudím se, snažím se být na stará kolena prospěšná kde to jde.
Tady potkávám běžence, sama běženkyně na každém kroku.
V červnu jsme jeli s neškolou (home schooling) přes celý Balkán, tak si dovedu představit, jaká je to štreka, v dešti, zimě, plískanici, vydáni na pospas, ženy, děti, starouškové, mladí kluci - jako dlouhá anakonda se vinou přes ty sedmeré hory a sedmeré řeky, kamsi do neznáma, na sever, do tmy a zimy.
Slunce jim bude chybět, jejich milí, jejich rodná hrouda.
Průměrný Čech se zavře do svého kutlochu, zabarikáduje se, stáhne železnou roletu ve svém srdci, a doufá, že ho nebude nikdo o nic žádat.
Maximálně si na ně zanadává u piva, nebo někde na ulici s transparentama bude vykřikovat nějaká divná hesla.
Jsem udivená, abych pravdu řekla.
Kdykoliv byla nějaká katastrofa, Čech věděl jaksi, co je solidarita. Byl ochoten pomoci.
A náhle, uprostřed všeho toho blahobytu a naditých břichů, si všímá pouze toho, jaký model smártfónu který běženec má. A jestli náhodou nemá lepší džíny. Je to smutek.
Ale zároveň je i v Čechách spousta dobrých duší, akorát se o nich nepíše, nikde nejsou vidět, ani slyšet.
Nejsem skeptická. Nějak se to všechno poskládá. Germánové to nějak vyřeší. Mají na to jak duchovně, tak materiálně.
Tobě a tvé milé posílám srdečný, slunečně-větrný pozdrav a přeji jen to nejlepší.
Ať se daří!
Margarita


Odesílatel: Petr Falek
Datum: 27. října 2015, 12:45:32

Přeji hezký den, pane Hutko.
Díky za zprávu ... už mi dlouho žádná nepřišla (asi 2 roky) a dnes hned na tři různé maily.
Především mi ale chyběly vaše glosy. Jsem rád za to co jste napsal, ale nedivím se – předpokládal jsem tento názor. Počítám že všichni ti moji, na které chodím už řádku let, říkají totéž. Ale mnoho mých kamarádů a přátel dnes mluví jinak než před pár lety. To mne děsí. Obávám se, že stačí málo a půjdeme dobrovolně na východ. Ti dva poslední hradní páni sice v poslední době mluví jako ješitní starci, ale kdo ví kdo tahá za nitky.
Buďte hodně zdráv a zase někdy nashledanou (naposledy jsem na vás byl loňský rok na Trutnově, nebo už předloni?)
Petr Falek, Prachatice
Abych nebyl moc zaostalý, hledal jsem nové informace na Facebooku (moc ho nepoužívám) a chtěl jsem si vás přidat do přátel, protože jste jím už dlouho (je mi asi tak 60 let).
A tady vám posílám na obrázku jak jsem dopadl ... :-)


Odesílatel: Martina Fafílková
Datum: 27. října 2015, 12:29:42

Zdravím z Jeseníku!
Nechci vyškrtnou ze seznamu, jen poděkovat za slova k "uprchlické krizi", se kterými se ztotožňuji a pod Vaším jménem sdílím s ostatními (snad se nebudete zlobit). Ať se koncert za kopečky vydaří a pevně věřím, že za ně za pár let nebudu utíkat ze studu, který z přístupu ČR k imigrantům aktuálně cítím.
S přátelskými pozdravy, M.


Odesílatel: Martina Bittnerová
Datum: 27. října 2015, 12:27:49

Pane Hutko,
dovoluji si reagovat na Váš "epos", když už mi to zasíláte. Asi nemohu ve všem s Vámi souhlasit. Samozřejmě lidem, kteří utíkají, se pomáhat má, na druhou stranu nejtristnější situace není v Evropě, ale někde úplně jinde. Shodou okolností jsem cca před 4 roky navštívila neziskovku, která uprchlíkům (a nejen jim) pomáhá a musím říct, že jsem z toho byla poněkud konsternovaná. Je samozřejmě pro ně těžké žít v úplně odlišné kultuře, ale nechuť se učit jazyk, snažit se trochu zapojit do společnosti byla spíše většinová než výjimečná - u těchto jedinců. A když jsem mimochodem tuhle jela vlakem z Moravy (vyjížděl z Grazu), tak jsem si kvůli uprchlíkům nemohla ani sednout na místo, které jsem si koupila a za odměnu byl na mě ještě český průvodčí nepříjemný (doslova na mě povykoval).Jela jsem z besed a byla jsem hodně hodně unavená a výsledek byl ten, že jsem se v té situaci cítila opravdu velice naštvaná.
Když už zmiňujete toho Škroupa, slušelo by se podotknout, že divadla na pražské půdě trpěla odjakživa jednou nectností a to intrikami. Nemyslím si, že ho "vyrazili" jen kvůli jeho vlasteneckému smýšlení, aniž bych se chtěla někoho zastávat. Samozřejmě to, co mu provedli, bylo hanebné, stejně jako Tylovi a jiným. Ovšem na likvidaci Tyla se svým způsobem podílel právě i vlastenec Havlíček. Proč o tom mluvím, nemá smysl zjednodušovat, nemá smysl kategorizovat. Každopádně si lze připomenout, že Dvořákovi pomohl pobyt v USA, Smetanovi ve Švédsku, Náprstek v Americe trochu dospěl, a samozřejmě našla bych x jmen Čechů, kteří se uplatnili v cizině. Avšak odešli tam většinou vzděláni a s určitými schopnostmi, které tam mohli uplatnit (třeba lékař V.D. Lambl v Rusku a pak ve Varšavě).Řada z nich už se nikdy nevrátila domů (novinář Bartoš Bittner z USA, nebo pěvkyně Klementina Kalašová, která zemřela v Brazílii). Podobných osobností bychom našli xy. Důležité je však zmínit, že náš národ se za jejich práci za hranicemi skutečně nemusí stydět, spíše naopak. Zůstává ale smutnou skutečností, že my si neumíme těch skutečných lidí, kteří něco umí, vážit, a tak to u nás funguje nejméně od devaténáctého století.
Každopádně Škroup se dočkal určité satisfakce až právě v Rotterdamu, ale necítil se tam úplně šťastný, a když vlastně pár měsíců před smrtí skládal svou poslední skladbu, loučil se s ní s rodinou, která mu byla vzdálená, s přáteli a hlavně se svou vlastí. Toto dílo vyzrálého skladatele (nejen umělecky i lidsky) je nádherné. Slyšela jsem v provedení dvou houslistek a posluchači z toho běhá mráz po zádech...
Jenomže na Škroupa zapomínáme, dost často mívám besedy ve školách a zjišťuji, že děti ani netuší, že je autorem hudby k naší hymně...
Mějte se hezky, ať se Vám daří.
S pozdravem
Martina Bittnerová

Vážená paní Bittnerová,
moc děkuji za dopis, jsem ale v kalupu, tak nedokážu plně odpovědět. Já našel tehdy v Rotterdamu na radnici dokument o tom, že opera Wassergeist, holandsky Watergeut, byla politická, bylo v ní popsáno úspěšné povstání Holanďanů proti Habsburkům, což po roce 1848 asi problém byl, ale nejsem historik, jsem závislý na tom, na jaké informace narazím...srdečně Vás zdravím - Jaroslav Hutka

Pane Hutko,
dostávám se až nyní k tomu, abych Vám odpověděla. Já jsem v žádném případě nechtěla zpochybňovat, co jste napsal. Nejsem totiž taky historik. Jen si myslím, že to bylo trochu složitější a někdy se s "politickými důvody" svezlo i to, že si někdo brousil na daný post zuby, a někdo jiný třeba zase intrikoval. Jinak v 19. století se namočili všichni, kteří se nějak angažovli v onom revolučním kvasu roku 1848.To byl nakonec i důvod, proč někteří odtud odešli o několik let později, protože pochopili, že tu nemají perspektivu.
V každém případě bych chtěla dodat, že si Vás doma moc vážíme, protože jste zůstal svůj (narozdíl od některých písničkářských kolegů). Řekla bych ale, že problém emigrace tkví tak trochu v tom, že zatímco emigrant si odváží svou domovinu v srdci a myslí na ni celou dobu emigrace, tak většinou jeho konkurenti doma na něj zapomenou a jsou moc rádi, že tam není. A když se vrátí, tváří se, že vlastně "neexistuje". Našli bychom právě v naší historii x lidí, kterým se to stalo, a většina se raději natrvalo nevrátila. Samozřejmě ale hovořím o lidech, kteří byli nějakým způsobem veřejně aktivní a nejenom v oblasti umění. A nejsem si úplně jistá, jestli lze právě tuto situaci přirovnávat k tomu, co se nyní v Eropě děje.
Asi nezapomenu na to, když mi jinak slušní, příjemní a milí Turci na jednom mezinár. semináři položili otázku, jak můžeme žít bez jejich Boha. A to jsou Turci velmi liberální v porovnání s ostatními národy jejich sociálně-kulturního prostředí. Považuji proto za velmi obtížné najít v této situaci objektivní pravdu, informace a hlavně uspokojivé řešení.Shodou okolností teď čtu dopisy Vítězslava Hálka, který podnikl cestu (zjednodušeně řečeno) Rakousko-Chorvatsko-Slovinsko-Rumunsko-Bulharsko-Turecko a co psal o muslimech neznělo moc povzbudivě. Dnes by ty jeho dopisy asi také nikdo nevydal, protože v nich mluví o tom, jak se ho Turci snažili jenom okrást. Ale to jsem hodně odbočila. Vím, že máte spoustu práce a nemáte čas číst mé litanie. Mějte se dobře.
S pozdravem
Martina Bittnerová


Odesílatel: kaim Kakas
Datum: 27. října 2015, 11:32:11

Milý Jaroslav.
Ďakujem a som veľmi rád, že si na mňa -po dlhšej odmlke- niekto spomenul.
s úctou: Imrich Kakas


Odesílatel: Martin Patricny
Datum: 27. října 2015, 12:17:54

Nestyď se milý Jaroslave, to nemá smysl...
až do šedesáti jsem se aktivně snažil změnit způsob, kterým nás media informují, to je asi základ všeho. Moje "tažení"proti bulváru bylo směšné a marné.
Smysl by mělo, kdybychom se my co spolu mluvíme domluvili, že budem mluvit i s jinými a řekli si co chceme a co jsme ochotni pro to udělat.
Každý národ má své ovečky bílé i černé- něco jsem k tonu loni psal:
Vždyť všechno je právě v lidech.
Nejcennější pro společnost jsou takoví, kteří jsou mravně, eticky na výši, tvoří, vzdělávají se a ještě k tomu jsou stateční.
Rikitan z Foglara. Athos – hrabě de la Fére od Dumasa. Old Shatterhand, pochopitelně, Karla Maye. Elizabet Jane Austenové. Emmanuel Comte Roberta Merla...
Kdybych nebyl Čech, tohle bych napsal těm, co mluví o čecháčcích, podučitelích a buranech:
Po krátkém období První republiky přišli náckové a vyvraždili ty nejlepší a nejdůležitější LIDI českého národa.
Pokud ještě nějakým zázrakem nějací zbyli, oddělali je komouši v padesátých letech, zavřeli do lágrů a vězení, nebo donutili uprchnout. A když se ode dna podařilo vyškrábnout ty poslední zbytky elit, přišly v 68-mém roce tzv. „spřátelené“ armády a zabili, nebo donutili k emigraci i to poslední malé množství, co ještě zbylo.
Zůstalo tu společenství, kterému byli zabiti či jinak odstraněni ti nejdůležitější a nejlepší lidi a to – tři generace za sebou! A to společenství tu děsnou decimaci, tu katastrofu- přežilo!
A lidi ještě pořád pracujou, čtou, píšou, chodí do divadla. Zpívají si, smějou se a někdy i myslí!
To musí být krásný a pevný strom, když má takový kořínek!
Ale já jsem Čech, žiju tady, patřím sem, a proto pořád nadávám na burany podučitele a čecháčky. A vztekám se. Nejvíc na všeobecné spiknutí mocných, médií a politiky, jehož cílem je dělat z lidí co největší hlupce….
Tak mě napadlo na konci „starého“ roku-
Co bych dělal, kdybych byl statečný?
Lidi nejsou jen špatně informovaní, další problém je, že každý z lidí je (kromě výjimečných jedinců) od přírody stavěný na to, aby měl kolem sebe řekněme sto lidí. Info o zemetřesení v Pákistánu tedy už není schopen ani pochopit o prožitku nemluvě. A my jsme tím krmením katastrofami neustále obklopeni- co se s námi stane?
Jinak- já jsem četl co jsi druhdy o Holanďanech psal- před nimi se chceš stydět? Nebo před těmi lepšími z nich? Ach jo! Měl jsem výstavu v Haagu a v Naardenu a na několik zajímavých lidí jsem měl štěstí- nicméně cestou z Haagu do Rotterdamu v zácpě jsem si uvědomil, že jsou Holanďani stejní autoidioti jako my, ne li horší....
Se zájmem jsem si přečetl tvou tlustou knihu č.5, prozy II
dobrý podzim přeju...
Zdraví Martin Patřičný


Odesílatel: nadia
Datum: 27. října 2015, 11:30:10

Mily Jaroslave,
je hezke po delsi dobe se zase spojit, odpocinout a odmlcet se a pak zacit zas delat neco noveho s novou energii!
Tvuj clanek mi uplne mluvi z duse, to oporne ceske prizdisracstvi zas tak rozkvetlo, lidskost a velkorysost se uplne vytraci anebo se rozplyva mezi snilky a entuziasty...
Osobne jsme meli zajimave a svym zpusobem poucne leto, kde bylo bezne , ze na mem sofa v obyvaku a prilehle matraci spali Ind s Pakistancem a pod nimi na dvojmatraci anglican s rusem... delnci,pravnik a inzenyr.... obcas se zastavil i parek australanu a nigerijec s francouzkou, co zde prave pobyvali... plus dalsi prilezitostni hoste ruznych narodnosti... proste takove vesele spolecenske leto... Hlavni bylo to,ze lide se tolerovali, nikdo nikoho neosocoval a vsichni byli kultivovane i zivocisne mili , bdeli a soucitni jeden k druhemu...
Exodus se opakoval vzdy periodicky po staleti, proste velka migrace z ruznych duvodu - valky , prelidneni, politicka nesvoboda...
Radej nechci pripominat conquistu a vyvrazdeni indianskych kultur -inckych mayskych , azteckych , olmeckych bohatstvi chtivymi krvelacnymi evropany...taky pak vysidleni veznu do Ameriky a Australie... je toho hodne a hlubokych znalosti malo.
Bohuzel vetsina lidi, kteri nejvic odsuzuji, nikdy nejen v zadne muslimske zemi nebyla,ale ani zadneho muslima nezna, natoz pak cosi z jejich kutury atd atd.
Noo, nebude se dal uz rozepisovat, preji prilemnou a lidskou koncertni snuru a rada prijdu , pokud bude dobra konstalace. Mozna zitra v Balbince...
Zdravi a Stesti preje Nadia Brzobohata


Odesílatel: Monika Le Fay
Datum: 27. října 2015, 10:49:38

Díky, to je pěkné! Vystrašení sobci, hahaha.


Odesílatel: Hornicek
Datum: 27. října 2015, 6:37:31

Dobrý den!
Velmi si vážím toho, že jsem zůstal ve Vašem adresáři.
Souzním s Vámi, i když jsem zdaleka neprožil co Vy.
Asi právě pro těžký život se díváte na svět s moudrostí.
Mám radost, že ještě jsou takoví lidé a naplňuje mě to nadějí, že není zas až tak zle.
Protože jinak se denně člověk potkává jen se samými absurditami a marně hledá něco pozitivního.
Přesto je dobře, že byl listopad 89.
S pozdravem
Jan Horníček


Odesílatel: Lesy Blato
Datum: 27. října 2015, 19:53:17

Nemilý Hutko Jaroslave,
už mi nic neposílejte
a jděte do prdele…
B.Hampl


Odesílatel: Slavek.Popelka
Datum: 27. října 2015, 19:24:40

Dobrý den,
vážím si Vás, ale s uprchlíky jste úplně mimo....Slávek Popelka


Odesílatel: Milan Gelnar
Datum: 27. října 2015, 11:19:39

Milý Jardo.
Velmi si Tě vážím za Tvou odvahu a postoje i písničky, které jsi nám všem, co jsme cítili a vnímali, že to co se děje, není dobré.
Nicméně poté, co jsem si přečetl o velkém uprchlickém eposu z Tvého pera, tak mi jdou hlavou otázky:
- Opravdu souhlasíš s tím, že pedofilie aneb ženění dospělých mužů s dětmi ženského pohlaví je normální?
- Opravdu souhlasíš s tím, že ztráta cti muže – například tím, že znásilní ženu nebo si jej odmítne vzít může být a bývá trestána ukamenováním nebohé oběti – viděl jsi jak se to dělá? Žena musí být až na hlavu zakopána do země a kamenována malými kameny, aby co nejdéle trpěla?
- Opravdu souhlasíš s tím, že krádež má být trestána useknutím končetiny – nebo přejetím oné končetiny malého dítěte, které z hladu něco ukradlo, autem za nadšeného publika mužského pohlaví – jak nedávno bylo ukázáno na videu na netu?
- Opravdu si myslíš, že vraždění k úplnému vyhlazení všech, kdo nejsou muslimského vyznání, tak jak to učí víra muslimská je v pořádku?
Samozřejmě mě napadají i další věci, které logicky vyplývají z toho, že podporuješ řízenou invazi lidí převážně muslimského vyznání do Evropy.
Ano. Karma funguje a Evropa si musí srovnat své dluhy, které napáchala zvěrstvy (viz mapka) třeba ve jménu křesťanství na lidech v minulosti.
Ale nemyslím si, že by to mělo být tím, že budeme tolerovat či dokonce podporovat zvěrstva ve jménu jakéhokoli náboženství. Pokud má nějaké náboženství ve svém učení mučení, vraždění atp., není to náboženství, ale zvěrstvo páchané na lidech.
Etnikum – jak známo zdaleka nejsou jen ze Syrie, které sem proudí je z mého pohledu jen stěží slučitelné s lidmi zde žijícími. Pokud už sem chtějí přijít, musí sem přijít v míru, s ochotou naučit se jazyk, pracovat - tím uživit jak sebe sama a své rodiny, ale také vracet zpět dary země na niž žijí.
Pokud mají žít tak, jak žije Romské etnikum – většina nikdy nepracovala, žije ze sociálních dávek a vlastně parazitují na těch ostatních, pak jen sami pácháme harakiri a svým dětem likvidujeme budoucnost a zejména pokud jsou ženy nejspíš připravujeme peklo na zemi …
Z mého pohledu, pokud už máme někomu pomoci, tak musíme pomoci tam, odkud přišli a přestat páchat zvěrstva tam odkud přišli a pomoci jim vrátit se tam, kde pro jejich inkarnaci byl velmi dobrý důvod, aby se tam narodili a žili …
Zdravím Tě a omlouvám se pokud by Ti vadilo, že jsem se podělil.
Vím, že i já se mohu mýlit. Ale tak to prostě cítím a vnímám, že pokud neuposlechneme zdravý selský rozum, tak tady končíme.
Mám ale také víru v to, že přes to co se děje, lidé pochopí, že je potřeba se vrátit k tomu vyššímu, ve víru Boha (nemá to nic společného s náboženstvím), respektování matky přírody, sebe navzájem a snahy žití v míru, harmonii a souladu. A každý musí začít u sebe sama …
Já sám se snažím vždy naslouchat svému srdci a to říká, že tahle invaze je řízená. Cíleně řízená někým, kdo moc dobře ví co dělá, čeho tím chce docílit. A my všichni jsme jen loutkami v této hře, kterou hrají mocní v zájmu svých zájmů …
Přeji Ti hvězdné dny i noci!
Mějte se náramně!
S úctou Váš „Hvězdný průvodce“
Milan Gelnar


Odesílatel: Daniela Razímová
Datum: 27. října 2015, 11:25:33

Ahoj Jardo,
pozorně jsem si přečetla Tvůj dopis, ale vzhledem k časové tísni na něj mohu reagovat jen velmi stručně.
Já i Vláďa se snažíme ze všech sil najít odpověď na otázku, kterou si nutně musí klást každý, kdo ještě myslí a nenechal si svůj mozek vypucovat představenými naší i zahraniční ,, demokratůry ,,.
To, co se právě v Evropě děje má mnoho příčin. Je spousta těch, kteří z toho mají zisk a velmi se obáváme, že osud nás domácích jim na srdci vůbec neleží.
Jednou ze znepokojujících skutečností je ohrožení práva vyjádřit svobodně svůj názor.
Všichni, se kterými jsem měla možnost v poslední době mluvit, mi s naprostou vážností řekli, že odmítavý postoj k imigraci už je v Holandsku, Německu, Anglii, Norsku a jiných státech v podstatě zapovězený a veřejně nemožný.
Pokud už nemá člověk právo bez odsudků jinověrců říci své mínění, děje se něco nepěkného!!!
Chci žít v zemi, kde mohu zcela svobodně a právem hovořit o všem a patří sem i kritika samotného prezidenta.
Na tohle jsme se přece celá desetiletí v komunistickém kriminále těšili, a jestli jsme dnes na tom tak, že už se máme bát vyjádřit nesouhlas s čímkoli, pak mám o tu naší civilizaci velkou obavu.
Nikdy jsem nebyla v žádné partaji, ani ortodoxní věřící, ale o to víc je mi jasné, že před těmito lidmi je třeba se mít na pozoru. Jejich ,, svaté ,, nadšení pro cokoli už nám v dějinách mnohdy nepřineslo nic dobrého.
Nic není jenom černé ani bílé a kdyby bylo víc času napsala bych Ti ,,Proč nejsem multikulturalistou .,,
Nemyslím si, že by v tom byl strach a sobectví. Snad spíš hlubší zamyšlení se nad oběma kulturami a možnostech jejich propojení.
Třeba se nám poštěstí se o tématu pobavit po některém z Tvých avizovaných koncertů.
Měj se dobře,
Daniela bez Vládi, který je v práci

Milá Danielo,
sleduju teď media ve čtyřech jazykových oblastech, německy, holandsky, anglicky a francouzsky, problém je těžký a pracný, ale západní společnosti se z toho nehroutí a přes veškerá napětí se problémy řeší lidsky. Nevšiml jsem si, že by tam byla svoboda slova ohrožena, uvidím, co teď prožiju za osm dní v Holandsku, protože u nich je nával utečenců podobný s Německem a jsou tam náckové, kteří utečence napadají, ale stále je to okrajová záležitost, na příští rok plánují Holanďani padesát tisíc nových bytů, nehodlají stavět žádné tábory nebo detenční centra, svoboda pohybu je jedna se základních lidských práv a evropských hodnot. Je pravda, že se pronásleduje rasismus, rasistické výroky a urážky. Z toho si hlupáci potom berou, že je omezena svoboda slova. Svoboda slova je dána i omezena zákonem a vždycky byla. Já myslím, že v Holandsku i Neměcku by se některými výroky našeho prezidenta zabýval soud...moc vás všechny zdravím - Jarda

Milý Jardo,
jsem ráda, že jsi mi odpověděl a pevně doufám v možnou diskuzi na více než horké téma.
Já se obávám, že pokud chceme znát pravdu, je nutné číst informace na internetu, případně si popovídat přímo s cizinci, kteří už nějaký čas žijí s přistěhovalci. V poslední době nás velmi zaujalo vyprávění Benjamina Kurase, jehož knihy už čtu řadu let. V nakladatelství Academia s ním byla debata, kde mimo jiné řekl, že na nás, Slováky, Maďary a Poláky pohlížejí ostatní země EU jako na poslední ostrov svoboného vyjádření.
To, co se ještě může říkat veřejně i v médiích u nás, už u nich dávno není možné. V těchto dnech jsme mluvili s člověkem, který žije v Holandsku a nic pěkného nám neřekl. U nás bydlí Norka, je poloviční černoška, a hovoří dost podobně. Němci jsou naprosto zděšení a Rakušáci taky. Nepřicházíme do styku s náckama, ale s obyčejnými lidmi. Nevím, jestli víš o požadavcích na zákaz tu tradičních oslav Vánoc, tu Octoberfestu, plavání ve školách, výkladu holocaustu a řadě dalších?
Pomáhat potřebným je jedna věc, ale nikdo nemá právo jednat proti vůli svých občanů nebo ještě hůř, na jejich úkor.
Jsme svědky něčeho, o čem nikdo nemůže říct jak to dopadne.
Paní, která byla s manželem dvakrát služebně v Libyi jako dobrovolník mně potvrdila, že to pro nás v budoucnu nedopadne dobře. My jsme totiž vzhledem k dlouhému období bez válek pozbyli pud sebezáchovy.
Už prostě neodhadneme nebezpečí. Mladí zapálení svazáci ho tenkrát taky netušili. Nikdo z nich nechtěl číst od K.Čapka ,,Proč nejsem komunistou,,.
Pokud už nelze říct odmítavý názor na tento problém bez onálepkování a obvinění z rasismu, je zle!
Já sympatizuji se slavným výrokem, kde je akcentována potřeba se bít za právo na vyřčení názoru i toho, s kým nesouhlasím.
Pana Zemana neřeším a vnímám ho čistě diagnosticky. Tak to mám vlastně se všemi, kteří mě k tomu svým jednáním doženou.
Měj se pěkně a pozdravuj Holandsko, kde mám kořeny po předcích z rodu Hejnů a Nývltů,
Daniela


Odesílatel: Jan Stefanovic
Datum: 28. října 2015, 2:47:46

ach Jardo, co sa to deje? Prave ty? Neuveritelne...
Kazdy mame pravo na svoj nazor, ale kuva, ako si dokazal prehliadnut, ze 90% “utecencov” su muzi v “military age”.
Mladi muzi, ktori sa seru cez celu Europu do Nemecka, a dokonca ani v Nemecku nezastanu, kym sa nedostanu do Bavorska, ktore je bohate?
A ako si dokazal prehliadnut, ze len 20% z nich su Syrcania? Nevidis co sa deje v zapadnych krajinach, kde sa muslims usadili?
Poznas vobec nejakeho muslima? My ich tu mame ako maku. Su to hajzli. Nenavidia nas. Radi ziju v Canade, ale nenavidia belochov.
Nenavia zidov, krestanov, kazdeho, kto nie je muslim. Mame tu muslims, ktori sa tu narodili a planovali masove vrazdy.
Mame tu muslims, ktori odisli a rozhodli sa pridat sa k ISIS...
Ze nam Europa pomahala 40 rokov? Zase tak velmi sa z nas nesla posrat. Zazil si to sam, zazil som to ja.
V Spanielsku nebol vobec ziaden program pre utecencov. Zero. Staraj sa sam. Nemci? Pozerali na nas ako na second class citizens...
A predsa nikto z byvalej CSSR nikdy (az na male vynimky) nerobil na zapade problem. Cechoslovaci neznasilnovali, nevrazdili nevinnych ludi, nevyhrazali sa krvnou pomstou. To ti v Cechach chyba???
ach jaaaaaaaj, Jardo. Len prosim ta nezacni spievat protestne piesne na ochranu tej vychcanej zberby.
cafko!
Jan


Odesílatel: Satellite
Pozdrav z Kanady
Datum: 28. října 2015, 21:19:57

Ahoj Jardo!
Stále ještě vycházím a pokud budu vycházet, nechci ustupovat téhle hysterii. Je zajímavé, jak emigranti, kteří dostali všechny výhody se teď do mne pouštějí. Ano podobná psychopatie byla proti Hilsnerovi a Masaryk stál také proti většině. Potěšitelné je, že xenofobní Harper, který zavedl víza kvůli skupince Rómů, šel od vesla. Rád otisknu Tvůj fejeton, i když si myslím, že je trochu zjednodušující. Stále vidím jako hlavního zločince G. W. Bushe, nikoliv Putina. Jeho lež o zbraních hromadného ničení, kterou jsme tak zásadně podporovali (myslím ČR a Evropu) se teď vrací na naše hlavy!
Měj se hezky a hodně síly!
Aleš


Odesílatel: Dana Puchnarová
Datum: 29. října 2015, 9:03:06

Vítej, Jardo, těší mne, že náš bard zase rozpíná křídla !
Mám velkou radost z tvých koncertů, přijdu na Prahu, a gratuluji k nim a taky k Rotterdamu.
To bude velké.
Taky se mi zdá, že se s uprchlíky zachází krutě a nepřiměřeně a hledám možnost, jak s tím něco udělat.
Nejspíš když vystavím své věci o zničené civilizaci ze 7O. let..jen najít rychle tu možnost…
Doufám, že už máš nějaký ten uprchlický epos ve své písni-
Zdá se, že nejde jen o život
Zdraví Dana Puchnarová


Odesílatel: Ziggy
Datum: 2. listopadu 2015, 10:24:23

Ahoj Jardo,
nehlásím se na základě tvé výzvy k vyřazení se z tvého adresáře, naopak bych tě, na základě naprostého názorového souznění se vším tebou níže napsaným, rád poprosil o mé zařazení do něj, za což ti moc děkuji. Ono to tak bude jednodušší než přes Sydney a Přerov, jako dosud :-)
Drž se a opatruj.
Takypísničkář Ziggy Horváth


Odesílatel: David Cumpelik
Datum: 4. listopadu 2015, 4:41:22

Vážený a ctěný Jaroslave, po delší době Vám přeji dobrý den!
Jako už tolikrát, Vaše myšlenky (jejich psaná podoba) mě zasáhly a donutily mě podívat se na řadu věcí i z jiného než z "veřejně sdělovacího" úhlu. Takže díky. Přesto se nepřestávám s obavami dívat do budoucnosti. Ta se mi příliš růžová nezdá, ať už u nás či v celé Evropě (světě) bude vládnout kdokoliv a cokoliv.
S pozdravem a úctou
Váš DAVID - Brno


Odesílatel: atlla
Datum: 5. listopadu 2015, 17:46:39

Milý Jardo,
pletete se, tohle není žádná pomoc, tohle je invaze islámu do Evropy, která zničí kompletně všechno čeho jsme dosáhli za staletí bojů o Vyšší principy mravní. Mohu k tomu jen doporučit, že někdy je lepší se k politice nevyjadřovat, když o ní víte zbla. Je mi to líto, ale postavil jste se na stranu bolševické EU, ne na stranu pravdy, lásky a života.
Zabývám se islámem a islamizací světa přes 10 let, problematiku islámu jsem konzultovala i s židy žijícími v Izraeli, mám o islámu celý web, ale nebudu si přihřívat svou vlastní polívčičku, posílám text na Rosse Hedvíčka, se kterým sice v lecčem nesouhlasím, hlavně v jeho kydání špíny na Vaška, ale v tomhle to trefil:

Cesky narod je historicky znam averzi k demokracii a spravedlnosti vseho druhu a zaroven neutuchajici afinitou pro tyranie ruznych stupnu a s tim spojene hledani neceho kladneho a pozitivniho v tom spatnem. Hledali neco dobreho v nacismu i v komunismu, jen prava demokracie a pravni stat jim nikdy nevonel. Nebudou se prece po nekom opicit, najdou si jejich vlastni, "ceskou cestu" - jako uz tolikrat predtim!
A tak jsem se zamyslel nad tim, co se stane, az bude Ceska republika prevalcovana islamem - coz uz by nemelo tak dlouho trvat.
Islam je ideologie navysost nesnasenliva a nenavistna, ze i komuniste padesatych let proti nim vypadaji jako uplni lidumilove. Aspon tedy podle toho jak niterne prirostli k srdci vetsine ceskeho naroda, ktera na ne porad nemuze zapomenout, natoz aby se snazili od toho komunistickeho dedictvi nejak oprostit. Tisice mrtvych a umucenych je zapomenuto, miliony znicenych zivotu nepovsimnuty...
A presto cesky narod nebyl schopen DODNES poslat komunismus a jeho priznivce do horoucich pekel a prave naopak je vlastenecky (slova "cesky vlastenec" a "komunista" mi v poslednich letech dost splyvaji) privinul na hrud a vynalezl "socialismus s lidskou tvari" i kdyz uz i uplnemu debilovi muselo byt jasne, ze to je porad neco nedemokratickeho a inherentne nespravedliveho. Debilovi by to bylo jasne - ceskemu narodu nikoliv. A nebude mu to jasne znova a znova. Cesky narod je nepoucitelny.
Takze ted si predstavte, ze muslimove ovladnou Ceskou republiku a puvodni (to dnesni) ceske ethnicum bude zase prikrcene kolaborovat, jako kolaborovalo za Hitlera nebo za komunistu, cesti ynzynyri zacnou nosit turbany ("no jiste ze jen kvuli zamestnani a kariere"), ceske zeny si zvyknou na to, ze nesmi opustit jejich panelak bez satku na hlave ("ale prece to je jen takova malickost!") a ceske deti uz nebudu ve skolach papouskovat "Pro koho Lenin zil? Vsem lidem pro stesti! Ted tichym spankem spi, na Rudem namesti!", ale budou se zpameti ucit cele sury z koranu.
Na Staromestskem namesti se zase zacne verejne popravovat a usekavat koncetiny "podle platnych ceskych zakonu" (i ja sam jsem byl kdysi odsouzen do vezeni "podle platnych ceskych zakonu" - nastesti v nepritomnosti) a takove ty "zeny z lidu" zase budou rozumovat treba na Facebooku: "No kdyby nic neudelal, tak by mu prece tu hlavu (ci ruku) neusekli, ne?"
Obraceni na viru (konverze k islamu) bude dobrovolne povinna a jaksi automaticka, stejne jako byl drive vstup do ROH pri nastupu do zamestani a poslusnost podle zakonu SARIJA bude take zcela samozrejma.
Zavazneho bodu v islamizaci Ceske republiky bude dosazeno az Imam hlavni prazske mesity, ktery bude taky sam byvaly komunista, tech se nikdy nezbavite, ty svine se vzdy v nejake funkci objevi, naridi "podle platnych ceskych zakonu", tedy podle prava SARIJA povinnou genitalni obrizku pro vsechny ceske zeny. Prestoze nekolik POPULARNICH ceskych zen a celebrit (televizni hlasatelky, Katerina Brozova, nejake zpevacky, bude o tom psat Blesk) se samy "dobrovolne" prihlasi a tuto proceduru podstoupi, vetsine ceskeho zenskeho obyvatelstva se to moc libit nebude.
A tehdy prave se objevi nova kulturne politicka osobnost na ceske muslimske scene, do te doby jen zastupce prazskeho Imama a bude hlasat "Islam s lidskou tvari" a prohlasi, ze genitalni obrizka se bude provadet az zenam nad 50 let, protoze v tom veku uz to stejne na nic nepotrebuji.
Cesky lid si spokojene oddechne, ceske zeny nad 50 let si zacnou nacvicovat roznozky a ve spolecnosti zavladne opet klid, "klid na praci", ktery tam maji tak radi a islam bude v te ceske kotline vladnou jeste stovky let potom. Vzdyt to prece neni tak zle - to neni ten kruty, nedemokraticky islam, tohle bude cesky "islam s lidskou tvari".


Odesílatel: Leo Beneš
Datum: 5. listopadu 2015, 10:16:46

Dobrý den, pane Hutka.
Děkuji za mail. Myslím, že ale stydět se v Rotterdamu je málo. Jste známá osobnost. Nějak se ukažte, něco udělejte, zveřejněte, nebo já nevím co. Stydím se já a stydí se nás hodně. A vlastně už si na těch náměstích pomalu ani nemůžeme zvednout červenou kartu. A my, co se stydíme a jsme zhnuseni (a vím, že nás není málo), jsme pořád jaksi někde v koutku. Občas nějaký hlas někde, tu a tam. Jste přece jen jedna z elit, tak prosím, něco dělejte. Nebo se ten ZemanoBabišovskoSocdemácký humus usadí nadobro v lidských myslích a už to ze sebe neseškrábeme. Zvlášť, když opozice křičí úplně stejně. A pan Macek už v KDU není. Dělejme prosím ještě něco jiného, než že se jen budeme stydět. Nebo bude pozdě. Věřím, že u vás je potenciál. Napadá mne i spousta jiných lidí, ale na ty nemám mailovou adresu. A navíc o vás vím, že dopisy čtete. Tak prosím, něco udělejte. Já se určitě přidám.
Hezký den
Leo Beneš


Odesílatel: Mója
18. listopadu 2015

Vážený a milý příbuzný Jaroslave,
díky za pozvání na koncerty; pokusím přijít zítra na do Chodovské tvrze, kterou mám nedaleko. Ale zároveň si dovoluji oponovat s Tvými názory na tzv. "běžence". I když jsem Zemana nevolil, tak musím (bohužel) souhlasit (jako většina lidí) s jeho názory na tuto problematiku. Mám přes rok v Iráku, skoro rok v Íránu (pracovně), takže něco o muslimech, jejich názorech etc. vím. A to co napsal před mnoha lety Werich, je skutečně pravda (viz příloha). Když jsi emigroval do Holandska, tak jsi se chtěl (stejně jako většina emigrantů) přizpůsobit jejich kultuře, a zvyklostem. Ale 95% muslimských běženců se tak nebude chovat - viz příloha. A, že může být každý dvacátý potencionální teroristou, je pravděpodobné - což teď ukázala např. Paříž.
A proto jsem pro to, aby se velmi výrazně rozlišovalo mezi skutečně postiženými, a těmi co si myslí, že jim budou lítat pečení holuby do huby - a ty posílat zpět. Evropa nemůže uživit desítky miliónů těch, co si myslí, že zde nebudou nic dělat (většinou nic neumí, a nebudou mít snahu se to naučit), a budou chtít žít na finanční podpoře.
Zdraví Mojmír Opletal.

No jo, ten Werich je bohužel podvrh, to není těžké se dopátrat, i rádio to oznámilo a kolektivní vina je ošemetná záležitost, já si třeba nemyslím, že všichni Češi jsou rasisti, i když dnes to tak vypadá...Jarda

Odesílatel: Dana Puchnarová
Datum: 29. října 2015, 9:03:06

Vítej, Jardo, těší mne, že náš bard zase rozpíná křídla !
Mám velkou radost z tvých koncertů, přijdu na Prahu, a gratuluji k nim a taky k Rotterdamu.
To bude velké.
Taky se mi zdá, že se s uprchlíky zachází krutě a nepřiměřeně a hledám možnost, jak s tím něco udělat.
Nejspíš když vystavím své věci o zničené civilizaci ze 7O. let..jen najít rychle tu možnost…

Doufám, že už máš nějaký ten uprchlický epos ve své písni-
Zdá se, že nejde jen o život
Zdraví Dana Puchnarová


Odesílatel: Jan Stavinoha
Datum: 1. listopadu 2015, 10:52:52

Nazdar Jaroslave,
Vim ze hrajes 4. listopadu v Rotterdamu, je to 40 minut vlakem. Ja prave prijel z Frakfurtu s chripkou kombinovanou s bronchitus. Zeru prasky a piju ruzny nemecky caje, aby jsem se mohl dostavit na tvuj konzert.
Zitra si necham napichat penicilyn. Tvuj text jsem poslal do Volkskrant, Parool a NRC zatim nic nevim, jedine co vim ze kazdy kdo se ve skole naucil psat pise o uprchlicich.
Brzo se ozvu Ciao
Honza Stavinoha


Odesílatel: Lenka Daněčková
Datum: 31. října 2015, 9:07:57

Ahoj Jardo,
máš asi své zkušenosti a důvody pro shovívavost pro arabské emigranty, což s Tebou nesdílím. Kolika Evropanům, neřkuli Židům, pomohli za světových válek oni?! Už vidím, jak si to k nim šine rodina Kohnových nebo Roubíčkových s holým zadkem a oni jim poskytnou klid, mír, jídlo a šaty.
Je to jiná kultura, jiné uvažování a spíš než prchat ze země, měli by užívat svých zkušeností s mentalitou svých nepřátel na svém území a bojovat, aniž by se valili do končin, kde je to vše úplně jinak.
Měj se pěkně a držím Ti palce, aby Ti tyto názory vydržely i potom, kdy se tu budou všude usídlovat a převálcovávat svými zvyklostmi a nesmiřitelnými náboženskými manýry naše kultury. Lenka


Odesílatel: Petr Maglia
Datum: 31. října 2015, 12:21:18

Ahoj Jardo,
Čtu včerejší Lidovky a nevěřím svým očím, protože se jedná o Tvůj níže uvedený text VELKÝ UPRCHLICKÝ EPOS – sken článku Marty Švagrové „Zrádné bažiny na cestě hrdinů“ ze strany 11 KULTURA pátečních LN 30.10.2015 připojuji.
Bohumil Doležal překřtil ty noviny na Babišoviny (tímto je hodil do stejného pytle jako MFDnes) a spolu s dalšími autory a redaktory přerušil spolupráci s LN, jiní zůstali a díky nim si čtenáři mohou vyhledávat texty osvědčených autorů např. z oblasti kultury, já čtu páteční a sobotní LN a najdu si tam texty na celý týden.
Jsi rád, že jsi takto proniknul do celostátních novin?
Přeji vše dobré celé rodině – Petr von Platten


Odesílatel: Jindřich Tluka
Datum: 2. listopadu 2015, 20:34:04

Ahoj Jardo,
díky za mail. Tohle není spam... dobrý:-)!
Nad vlnou migrantů se snažím najít všemu hlavu a patu, ale moc se mi to nedaří.... Rozhodně jsem ale pro pomoc - zvláště Syrům, o kterých se taky rozepisuješ. Ale taky trnu - v létě bylo ještě každému hej v triku a sandálech, ale co teď ví asi jenom Bůh... Ale my bychom taky měli...
S potěšením hledím, že máš koncertů jak v nejlepších letech, které ovšem byly obecně vzato těmi nejhoršími. Historie se opakuje? Asi, viď.
Měj se fajn a někdy na viděnou a předtím nejspíš na mailu ahoj! Jindra Tluka


Odesílatel: David Cumpelik
Datum: 4. listopadu 2015, 4:41:22

Vážený a ctěný Jaroslave, po delší době Vám přeji dobrý den!
Jako už tolikrát, Vaše myšlenky (jejich psaná podoba) mě zasáhly a donutily mě podívat se na řadu věcí i z jiného než z "veřejně sdělovacího" úhlu. Takže díky. Přesto se nepřestávám s obavami dívat do budoucnosti. Ta se mi příliš růžová nezdá, ať už u nás či v celé Evropě (světě) bude vládnout kdokoliv a cokoliv.
S pozdravem a úctou
Váš DAVID - Brno


Odesílatel: Ivan EMR
Datum: 4. listopadu 2015, 10:31:34

Milý pane Hutko.
Máme Vás rádi a nebudeme to měnit na základě rozdílných názorů či nesouhlasu. Tak to prostě chodí. S islámem se nedohodneme. Váš řekněme kolega, písničkář Cat Stevens, autor neskutečně poetických, křehkých a líbezných písní poté co, se dal na islám, veřejně prohlásil, že fatva - rozsudek smrti nad Salmanem Rushdiem je samozřejmě správná a spravedlivá... Několik muslimů, kterým Evropa poskytla domov, vzdělání a dokonce se mohli naučit řídit letadlo zabilo v několika budovách kolem tří tisíc lidí - tedy snad více, než padlo vojáků při útoku na Pearl Harbor. Měl jsem takový sen, že se na ta Dvojčata do NYC jednou vypravím... no takže už ne, asi bych ten smutek prázdnoty neunesl. Naše postoje jsou ovlivňovány na nás nezávislými událostmi a na ty nelze zapomínat. Začínáme nenápadně ztrácet zásadní hodnoty, které jsme si vytrucovali, někteří dokonce vybojovali. Najednou se posouvají ve Švédsku volby, najednou německé, dříve svobodné noviny nepíší o objektivní situaci mezi uprchlíky (znásilňování a kriminalita), najednou v Česku nejsme schopni akceptovat demokraticky zvoleného prezidenta (byť se nám nemusí líbit) a tak plíživě přicházíme o všechny demokratické hodnoty, které v Evropě jakž takž fungovaly. Každý normální člověk se ustrne nad zuboženou rodinou s dětmi a pomůže. Jenže při současné uprchlické vlně se z individuálních, mnohdy oprávněných potřebných stávají jen děsivá statistická čísla a následků nedohlédneme.
Nemusíme spolu souhlasit a přesto se i nadále můžeme mít rádi. Ostatně jako Češi nemusíme být jen smrtelně vážní - i Vy jste podněcoval antipatie k jiným kulturám, ne? Viz: "Zlý pohan... poručil děťátko přinésti, do horkého oleje vložiti ... peče se děťátko jak ryba, pak ho ten zlý pohan posnídá..." ale fuj, takhle rozdmychávat protipohanské nálady ve společnosti, pane Hutko, ač jde jen o folklór:-).
Mějte se hezky a buďte Vy i Vaši blízcí zdrávi.
S pozdravem Ivan Emr


Odesílatel: irena.veselkova
Datum: 4. listopadu 2015, 23:24:09

Milý Jardo,
nejprve velice děkuji za info i velký uprchlický epos.. mám radost, že jsem prošla "velkým tříděním" :D
Lituju, že jsem se nedostala do Balbínky (28.10.), tam je to vždy milé - Tvé písně tam pěkně vyniknou.. a vůbec je tam příjemně!
Mluvíš mi z duše, taky se stydím za toho našeho "vožralýho trenýrkáře" (jak pěkně řečeno:) a bojím se, že tam na Hradě ještě dlouho vydrží, neb je jedním z nás! Ach ta česká malost nás jednou zahubí!! :S Naposledy jsem myslela, že se poblinkám, když povídal, jak je skvělé, že na Hrad 28. října nepřišli rektoři - jak ubohé! :(
Ty se ale na to alespoň na chvíli vykašli, užij si Rotterdam (určitě si na Tebe zítra vzpomenu!! nebude nějaké videoo??) a to slavné odhalování T.G. Masaryka - přece jen jsou někteří lidé i věci, na které být pyšní můžeme! asi ta stará komunistická garda musí nejdřív vymřít a pak snad bude líp..
Moji mladí studenti i naše děti nás naplňují určitě! lehkým optimismem! No ne?? :))
Srdečně zdraví
Irena Veselková
P.S.: Abys tam nezůstal.. ;O


Odesílatel: Leo Beneš
Datum: 5. listopadu 2015, 10:16:46

Dobrý den, pane Hutka.
Děkuji za mail. Myslím, že ale stydět se v Rotterdamu je málo. Jste známá osobnost. Nějak se ukažte, něco udělejte, zveřejněte, nebo já nevím co. Stydím se já a stydí se nás hodně. A vlastně už si na těch náměstích pomalu ani nemůžeme zvednout červenou kartu. A my, co se stydíme a jsme zhnuseni (a vím, že nás není málo), jsme pořád jaksi někde v koutku. Občas nějaký hlas někde, tu a tam. Jste přece jen jedna z elit, tak prosím, něco dělejte. Nebo se ten ZemanoBabišovskoSocdemácký humus usadí nadobro v lidských myslích a už to ze sebe neseškrábeme. Zvlášť, když opozice křičí úplně stejně. A pan Macek už v KDU není. Dělejme prosím ještě něco jiného, než že se jen budeme stydět. Nebo bude pozdě. Věřím, že u vás je potenciál. Napadá mne i spousta jiných lidí, ale na ty nemám mailovou adresu. A navíc o vás vím, že dopisy čtete. Tak prosím, něco udělejte. Já se určitě přidám.
Hezký den
Leo Beneš


Odesílatel: atlla
Datum: 5. listopadu 2015, 17:46:39

Milý Jardo,
pletete se, tohle není žádná pomoc, tohle je invaze islámu do Evropy, která zničí kompletně všechno čeho jsme dosáhli za staletí bojů o Vyšší principy mravní. Mohu k tomu jen doporučit, že někdy je lepší se k politice nevyjadřovat, když o ní víte zbla. Je mi to líto, ale postavil jste se na stranu bolševické EU, ne na stranu pravdy, lásky a života.
Zabývám se islámem a islamizací světa přes 10 let, problematiku islámu jsem konzultovala i s židy žijícími v Izraeli, mám o islámu celý web (atllanka.net), ale nebudu si přihřívat svou vlastní polívčičku, posílám text na Rosse Hedvíčka, se kterým sice v lecčem nesouhlasím, hlavně v jeho kydání špíny na Vaška, ale v tomhle to trefil:
Cesky narod je historicky znam averzi k demokracii a spravedlnosti vseho druhu a zaroven neutuchajici afinitou pro tyranie ruznych stupnu a s tim spojene hledani neceho kladneho a pozitivniho v tom spatnem. Hledali neco dobreho v nacismu i v komunismu, jen prava demokracie a pravni stat jim nikdy nevonel. Nebudou se prece po nekom opicit, najdou si jejich vlastni, "ceskou cestu" - jako uz tolikrat predtim!
A tak jsem se zamyslel nad tim, co se stane, az bude Ceska republika prevalcovana islamem - coz uz by nemelo tak dlouho trvat.
Islam je ideologie navysost nesnasenliva a nenavistna, ze i komuniste padesatych let proti nim vypadaji jako uplni lidumilove. Aspon tedy podle toho jak niterne prirostli k srdci vetsine ceskeho naroda, ktera na ne porad nemuze zapomenout, natoz aby se snazili od toho komunistickeho dedictvi nejak oprostit. Tisice mrtvych a umucenych je zapomenuto, miliony znicenych zivotu nepovsimnuty...
A presto cesky narod nebyl schopen DODNES poslat komunismus a jeho priznivce do horoucich pekel a prave naopak je vlastenecky (slova "cesky vlastenec" a "komunista" mi v poslednich letech dost splyvaji) privinul na hrud a vynalezl "socialismus s lidskou tvari" i kdyz uz i uplnemu debilovi muselo byt jasne, ze to je porad neco nedemokratickeho a inherentne nespravedliveho. Debilovi by to bylo jasne - ceskemu narodu nikoliv. A nebude mu to jasne znova a znova. Cesky narod je nepoucitelny.
Takze ted si predstavte, ze muslimove ovladnou Ceskou republiku a puvodni (to dnesni) ceske ethnicum bude zase prikrcene kolaborovat, jako kolaborovalo za Hitlera nebo za komunistu, cesti ynzynyri zacnou nosit turbany ("no jiste ze jen kvuli zamestnani a kariere"), ceske zeny si zvyknou na to, ze nesmi opustit jejich panelak bez satku na hlave ("ale prece to je jen takova malickost!") a ceske deti uz nebudu ve skolach papouskovat "Pro koho Lenin zil? Vsem lidem pro stesti! Ted tichym spankem spi, na Rudem namesti!", ale budou se zpameti ucit cele sury z koranu.
Na Staromestskem namesti se zase zacne verejne popravovat a usekavat koncetiny "podle platnych ceskych zakonu" (i ja sam jsem byl kdysi odsouzen do vezeni "podle platnych ceskych zakonu" - nastesti v nepritomnosti) a takove ty "zeny z lidu" zase budou rozumovat treba na Facebooku: "No kdyby nic neudelal, tak by mu prece tu hlavu (ci ruku) neusekli, ne?"
Obraceni na viru (konverze k islamu) bude dobrovolne povinna a jaksi automaticka, stejne jako byl drive vstup do ROH pri nastupu do zamestani a poslusnost podle zakonu SARIJA bude take zcela samozrejma.
Zavazneho bodu v islamizaci Ceske republiky bude dosazeno az Imam hlavni prazske mesity, ktery bude taky sam byvaly komunista, tech se nikdy nezbavite, ty svine se vzdy v nejake funkci objevi, naridi "podle platnych ceskych zakonu", tedy podle prava SARIJA povinnou genitalni obrizku pro vsechny ceske zeny. Prestoze nekolik POPULARNICH ceskych zen a celebrit (televizni hlasatelky, Katerina Brozova, nejake zpevacky, bude o tom psat Blesk) se samy "dobrovolne" prihlasi a tuto proceduru podstoupi, vetsine ceskeho zenskeho obyvatelstva se to moc libit nebude.
A tehdy prave se objevi nova kulturne politicka osobnost na ceske muslimske scene, do te doby jen zastupce prazskeho Imama a bude hlasat "Islam s lidskou tvari" a prohlasi, ze genitalni obrizka se bude provadet az zenam nad 50 let, protoze v tom veku uz to stejne na nic nepotrebuji.
Cesky lid si spokojene oddechne, ceske zeny nad 50 let si zacnou nacvicovat roznozky a ve spolecnosti zavladne opet klid, "klid na praci", ktery tam maji tak radi a islam bude v te ceske kotline vladnou jeste stovky let potom. Vzdyt to prece neni tak zle - to neni ten kruty, nedemokraticky islam, tohle bude cesky "islam s lidskou tvari".


Milí přátelé,
odpovídám na mail, který se ke mně "zatoulal" od podivného krátkozrakého či zaslepeného a - bohužel - překvapivě vulgárního písničkáře, jehož hlas jsem kdysi měl docela rád, ale který se zjevně topí v moři nevědomosti, zmatečných informací a lží. Nyní mi svou rétorikou připomíná spíše sobě vizuálně ne nepodobného a názorově zmateného Milana Kohouta, rádoby humanisty, který se však v případě nesouhlasu se svým okolím pouští do nečekaných hysterických útoků proti komukoli (viz ČT - "Máte slovo"). To je ostatně obecný charakterový rys tzv. havlistů.

OTEVŘENÝ DOPIS J. HUTKOVI

Zdravím Vás, pane Jaroslave Hutko,
milý spoluobčane,
s nostalgií vzpomínám na dobu, kdy jsme Vaše písničky dýchající svobodou rádi poslouchali; Vaše současné "melodie" mi však zní velmi nelibě - a především falešně (viz níže - Vaše nízké a drze neomalené výpady proti našemu panu prezidentu Miloši Zemanovi).

Zaprvé:
mnoha svými posluchači jste považován za sympatického a slušného člověka - už proto byste si měl podobně hrubé výlevy odpustit - jinak, jak dobře víte, sestupujete na stejnou úroveň s nimi a svému okolí jasně ukazujete vychování "řeznického psa"...

Zadruhé:
jako vzdělaný občan naší vlasti s evropským rozhledem (a pravděpodobně pokřtěný křesťan?) pravděpodobně znáte Ježíšova vážná varování, mj: "Kdo zanedbává své domácí, je horší než pohan".
Mluvte s křesťanskými ex-muslimy a uslyšíte na adresu tzv. "uprchlíků" - nájezdných vetřelců, halících se do zdánlivě přátelského "závoje" žen a dětí, pravdu. Dr. Salman Hasan (můžete si poslechnout jeho svědectví na videu) mluví jasně - to nejsou uprchlíci - já a moje velká rodina jsme byli uprchlíky ve vlastní zemi, když nás muslimové IS vyhnali z vlastního domu - najednou a bez jakékoli možnosti vzít si něco s sebou, a trvalo měsíce, než jsem získal doklady k cestě z Iráku. Můj nejlepší muslimský přítel (naše rodiny bydlely vedle sebe 300 - 400 let) pod vlivem náhlého "zbožného zanícení" pro islám mi podřízl BRATRA jen proto, že on přijal Ježíše Krista a stal se křesťanem. A nás varuje, protože "oni vás sem přišli zabít", tak jak se to stalo kdysi křesťanským zemím severní Afriky, Blízkého Východu a ostatně i jeho vlastní zemi - Iráku (cca 1- 2% křesťanů), která také jen přijala "pár" islámských "uprchlíků".. (na rozdíl od Etiopie - stále má cca 63% křesťanů).

Zatřetí:
seznamte se s Kalergiho plánem (1925) a jeho nemilosrdnou cynickou aplikací, která běží v přímém přenosu, a prohlédnete - pak-li máte stále ještě alespoň malou TOUHU HLEDAT PRAVDU. Najděte si příslušné výroky Billa Gatese, Nicholase Sarkozyho, Thomase Barnetta, Paula Robertse, Wesley Clarka, George Sorose, Martina Schulze, Angely Merkel, Barbary Lerner,.. Vnímejte souvislost nenápadné, leč důmyslné likvidace křesťanů v muslimských zemích (za blahosklonně mlčenlivého požehnání tzv. křesťanských států Evropy a Ameriky), podrývání a rozmělňování křesťanských hodnot v evropských zemích pod rouškou zločinného zdánlivě humánního multikulturalismu a dalších nástrojů NWO - gender, juvenilní justice, homo / hyper / trans-sexualizace společnosti, vakcinace, čipování, aborty, eutanázie, chemtrails, toxická aditiva v potravinářském a farmaceutickém průmyslu,.. explicitní kult satana - např. v Detroitu 25/7/2015 slavnostní odhalení bronzové sochy Bafometa (satana s kozlí hlavou a malými dětmi) dvěma polonahými slizkými gayi, kteří se před svou satanskou modlou ostentativně líbali... Cenu přes 100.000 USD zaplatili členové Bilderbergu a NWO (nebo chcete-li, pojmoslovím US historika Webstera Tarpleyho - "Planetární dominance Washingtonu, New Yorku a Londýna nad zbytkem světa).

Začtvrté:
Vaše srovnání emigrace občanů tzv. Východního bloku (včetně své vlastní do Holandska) v rámci euroatlantické židovsko-křesťanské civilizace se současným vpádem nájezdných muslimských vetřelců - bohatě vybavených penězi, mobily,.. a především zcela ODLIŠNÝM POJETÍM HODNOT, je nepřijatelné. Je-li někdo od nejútlejšího dětství vychováván k nenávisti ke všem káfirům (=nemuslimům), které je třeba vyhubit a jejich zemi si podmanit všemi prostředky, jak chcete takové lidi "integrovat" mezi domácí populaci, kterou oni považují za hodnou likvidace - a vůbec se tím netají??! Cožpak jste úplně oslepl, pane Hutko?
Nábožensko-kulturní vzorec islámu a návyky z něj vyplývající jsou zcela NESLUČITELNÉ S DEMOKRATICKÝM uspořádáním mezilidských vztahů. Díky Bohu to opakovaně potvrdily výroky Evropského soudu pro lidská práva. Pak-li se Vám to zdá neuvěřitelné, poslechněte si bývalé muslimy, kteří přijali Lásku a Milosrdenství Ježíše Krista - Dr. Salmana Hasana, Dr. Rachida (zvláště působivé je jeho několikaminutové TV oslovení prezidenta Obamy, jejž - jako profesionální odborník na islám - usvědčuje ze lži). Nebo si dobře prohlédněte ukázku ČT (sic !), kde malá holčička s nožem v ruce sděluje, jak si přeje zabít Židy... Či video chlapečka uřezávajícího hlavu plyšovému medvídkovi za nadšeného jásotu - společně se svým tatínkem - "Alláh akbar!" To není žádná falešná propaganda, milý bratře Jaroslave, TO JE SKUTEČNOST.

Zapáté:
Další Vaše srovnání násilností páchaných ve jménu islámu a křesťanství je opět zcela nepoužitelné, a proto nesprávné: Ano, máte pravdu v tom, že někteří křesťané skutečně zneužili jména Ježíše Krista k páchání násilností - ale právě v tom je podstata věci - oni křesťanství "PROTIPRÁVNĚ" ZNEUŽILI - tzn. jejich násilné skutky (mimo obranu) byly porušením 5. přikázání Desatera - zákona Božího, pošlapáním Zákona lásky, který - jak dobře víte - nám odkázal Pán Ježíš. Takové jednání je vždy POPŘENÍM KŘESŤANSKÝCH HODNOT.
Zatímco muslimové mají ve svém závazném návodu k životu - v Koránu - jasnou výzvu k vyvražďování káfirů (nemuslimů - súra 9, ayat 5 "Slay the unbelievers wherever you will find them").. Pak-li tedy tuto výzvu důsledně plní, islám (Korán) v žádném případě nezneužívají, ale zcela LEGITIMNĚ POUŽÍVAJÍ, neboť zabíjejí v PLNÉM SOULADU se svou vírou, a kdo islám nešíří i ohněm a mečem, je vlažný věřící, a tudíž špatný muslim. Proto Ježíš varuje své přátele apoštoly: "Budou vás zabíjet, a přitom si myslet, že tím slouží Bohu".. Proto nejlepší přítel podřezal dr. Salmanu Hasanovi bratra, když přijal křesťanství (viz výše); a SH vrahovi odpustil.. V tom je síla Kristova poselství lásky.. Ale byla by do-nebe-volající nepředložená hloupost - a potažmo opovržení darem rozumu, který jsme od Pána Boha dostali - jít jako ovce dobrovolně na porážku. Přikázání Nezabiješ se vztahuje i k vlastnímu životu. A Evropa, aniž si to mnozí uvědomují, je svou vlastizrádnou zkorumpovanou elitou cynicky vedena k asistované sebevraždě. (Nezapomínejme na těžké boje pravoslavných Rusů, Bulharů a Srbů, katolických Chorvatů, Italů, Španělů.. - Tekla krev těchto našich křesťanských bratří a sester nadarmo? (60 mil. povražděných křesťanů za 13 století existence islámu; +10 mil budhistů, 80 mil hinduistů a 120 mil Afričanů).. Vtáhneme si nyní dobrovolně do bran našich měst a obcí trojského koně islámu?!? Slavná skupina Spirituál Quintet zpívala v době komunistické poroby (byla to jen jiná forma zla ze stále stejného zdroje - od padlého anděla - satana) nádhernou burcující píseň se silným vlasteneckým nábojem: "Which side are you on?". A na čí straně stojíte Vy, bratře "Čechu"?

Zašesté:
Vaše nadšení Západem a Václavem Havlem jsem sdílel dlouhá léta, a proto mu dobře rozumím. Leč pod tíhou osobních zkušeností s ním a při citlivém vnímání událostí kolem nás ve světle Ducha svatého - a o tom byste také měl hodně vědět - jsem nemohl jinak, než své postoje zásadně přehodnotit. Po několika letech pochybování a neochoty přiznat si nepříjemnou pravdu, jež rozbíjela můj obraz světa, jsem musel doznat spolu s poutníkem v Komenského "Labyrintu světa a ráji srdce", jemuž se podařilo posunout "růžové brýle Mámení", že na trůně opravdu neseděla královna Moudrost, ale Marnost schovávající za půvabnou maskou skutečnou prohnilou páchnoucí tvář. Symbolem největšího pokrytce a lháře, jakého jsem v životě osobně poznal, je jméno Václav Havel. A s ním se vezou další - K. Schwarzenberg - obrovské zlo pro náš národ a pro celou Evropu, kterému jsem ještě před 3 lety dobrovolně a zadarmo pomáhal vést prezidentskou kampaň.. Vyznávám to s upřímnou lítostí po hořkých osobních zkušenostech s tímto vlastizrádcem. Ostatně mj. i P. Pithart, Havlův blízký spolupracovník, který se přes 2 desetiletí vyhříval na výsluní vlády tzv. elit, oficiálně potvrdil, že v r. 1989 nešlo o "žádnou revoluci, ale o předem vyjednané předání moci."

Zasedmé:
Neznalost zákona v očích světského soudu neomlouvá, v očích našeho nebeského nejvýš spravedlivého a milosrdného Otce ano. Nikdo z nás lidí nemůže vědět všechno - viz pokorně moudré přiznání Sókratovo "Scio me nihil scire". Nezaviněná neznalost patří do morálně indiferentní kategorie, a proto není hříchem. Avšak vědomé odmítnutí informace - poznání, aby mne pak nezavazovalo ke změně postoje, hříchem je. Ve věcech víry se takové provinění označuje jako hřích proti Duchu svatému, který Pán Bůh nemůže odpustit - nikoli protože by On nechtěl, ale protože člověk nechce přiznat, že se dopustil hříchu, pročež o jeho odpuštění nežádá, neprosí. Pak mu logicky nemůže být odpuštěno.. Ježíš vážně varuje zákoníky a farizeje: "Kdybyste byli slepí, neměli byste hřích, ale vy říkáte ´vidíme´, a proto váš hřích trvá".
Chce-li kdo poctivě následovat Ježíšovo evangelium, musí sledovat pomyslnou střelku kompasu Jeho slov "Já jsem Cesta, Pravda a Život". Přitom je zcela lhostejné, jak se otáčí plášť buzoly, či dojde-li k "přepólování" světa; ekonomický mozek Reaganovy vlády letos napsal závažné články "Největší ohrožení, jakému kdy svět čelil, představují USA" a "Satan se nastěhoval do Bílého domu". Smrtelná infekční choroba zvaná komunismus se už dávno přestěhovala z Moskvy do Washingtonu a do Bruselu. Šipka Ježíšova kompasu však vždy ukazuje správně a neomylně - k Boží Pravdě. A Ta vítězí. Amen.
Přeji Vám pokoj a radost Adventní doby jako přípravy na zrození vítězné Věčné Lásky - Božího Syna - do našeho chaotického světa zmítajícího se ve tmě hříchu, lží a zloby.

Ing. Jiří Pavel Pešek
ECSSU, pedagog, ex-diplomat
14-12-2015


Odesílatel: pavellorenz
Předmět: Hnuse
Datum: 19. prosince 2015, 13:02:11

ty hnuse zarostlej a smradlavej tobě je třeba rozbít hubu a k tomu brzy dojde, havlův švábe! s odporem pavel lorenz.