PETICE ČESKÝCH KULTURNÍCH POKLADŮ OHROŽENA!

Jelikož nemám televizi a neposlouchám rádio, tak mi přece jen některé důležité kulturně-historické informace uniknou. Helena Vondráčková si totiž nedávno písemně stěžovala, že ji málo hrají v rádiu. Karel Gott se přidal ústně. To já se rovněž a nadšeně přidávám. Mě hrají v rádiu tak málo, že asi vlastně vůbec. Takže tímto byla založena petice českých kulturních pokladů a do včerejška jsem věřil, že začne mít údernost. Ale našel jsem v novinách, vlastně v Blesku, který jsem si poprvé v životě koupil, užaslé zklamání Karla Gotta z toho, že marně hledal ve schránce pozvánku na narozeniny Václava Havla. Vondráčková zatím žalobu nepodala. Já tam byl a byl to moc příjemný večer. Jenže teď mám obavu, že kvůli mé účasti je moje pozice v PETICI ohrožena. Rádio tlaku kulturních pokladů jistě podlehne a začne zase Vondráčkovou a Gotta hrát a já ostrouhám a dohasnu.

Jinak jsem samozřejmě rád, že televize i téměř čtvrt století po převratu, získala do svého vedení zase komunistu. Lidé, kteří tehdy věřili, že komunisti časem vymřou, vymřeli sami, a my co pamatujeme a ještě žijeme, halt televizi raději nemáme a rádio neposloucháme. Jenže národ by bez televize nepřežil, neboť televizní pravda je: "Opustíš-li mne nezahynu, opustíš-li mne zahyneš!" Já, jako "pohaslá hvězda sametové revoluce", jak jsem se rovněž dočetl v Blesku, však ještě žiju a dokonce stále zpívám. Ono totiž s televizí to není zas tak úžasné, jako bez televize zoufalé a s Karlem Hynkem Máchou, který také televizi neměl a rádio neposlouchal, dodávám: "Dalekáť cesta má, marné volání!"

2. října 2011
Srdečně zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: Pavel Kouble
Datum: 4. října 2011, 16:42:47

Dobrý den pane Hutko.
Děkujeme za pravidelné zasílání termínů Vašich koncertů.
Ještě k tomu Vašemu poslednímu přiloženému dopisu ke koncertům.
Já s mojí přítelkyní pracujeme, jak se říká OSVČ. Našli jsme si útěk od těch všech možných blbostí, na které musíme narážet den co den. Chodíme a chodíme a chodíme.
Šli jsme 3 x do Santiága de Compostela. Jedenkrát Severní a dvakrát tzv. Portugalskou cestou.
Momentálně obcházíme pěšky Českou republiku. A jsem u důvodu proč Vám to píši.
Při našem putování jsme viděli, že si lidé mimo městské aglomerace stále chtějí povídat o normálních a obyčejných věcech. Na lavičkách před svými domy, pod lipami na návsích i v místních hospodách.
Takže pitomosti tzv. VIP lidí a o nich se od nás odrážejí také díky imunitě, kterou nám naordinoval krásný ( i když tvrdý ) život obyčejných lidí na českém a moravském venkově.
Buďte statečný.
Pavel a Jana Plzeň


Odesílatel: Frantisek Rudl
Datum: 4. října 2011, 17:17:19

milý jaroslave,
bohužel máš jako téměř vždy, pravdu. je mi z toho taky smutno, takže se sám sebe ptám, bylo-li nám to vše zapotřebí. když se potkáme s magorem, s dášou, chmelákem a dalšími, tak se tato otázka dostane vždy na přetřes. ale to asi nevyřešíme my ale až ty následující generace. na druhou stranu si říkám, že stejně časem dojde na každého gaunera.
zdraví z vídně, hlavního to města mocnářství
Dipl.-Ing. Frantisek Rudl

Ahoj Františku, my to tedy určitě nevyřešíme a další generace určitě také ne, je otázka, jestli se to vůbec řešit dá, jestli prostě není pouze nezbytné zachránit sám sebe a sebe udržet a tím snad ten svět přežívá, na zádech těch několika.... tedy doufejme. Z geologického hlediska i tento pohled je samozřejmě úsměvný... Jarda Hutka


Odesílatel: ZUZANA HÁŠOVÁ
Datum: 4. října 2011, 17:21:26

Vážený a milý pane Hutko. Děkujeme za program, vyvěsíme ho ve škole.Společně s našimi žáky vzpomínáme na Váš koncert na farní zahradě.Potěšilo nás že že přijedete zahrát k nám do Hostivaře, do Karolínky.
A co se týká mediální masáže doufáme, že z našich žáků vyrostou lidé,kteří budou umět rozlišit věci dobré od akustického i ,,informačního smogu",který na se nás valí, a který vlastně poplatky za rádio i TV sponzorujeme.Volba nového ředitele ČT jen potvrdila,kterým směrem se asi budou naše ,,veřejnoprávní" média ubírat.
Ještě jednou děkujeme a zdravíme Vás: Zuzana Hášová, Vláďa Pěkný-učitelé ZUŠ Hostivař

Milá paní Hášová, děkuju za dopis a věřím, že dětičky z Vašeho okolí jsou imunní, to jen ten většinový dav nás táhne s sebou,ale lze z toho proudu vystoupit...moc Vás zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: RS DYNAMICS
Datum: 4. října 2011, 17:51:38

Pane Hutka,
diky za pozvanku, v pondeli rad prijdu s partnerkou do Balbinovy hospudky... Je mi lito, ze nemohu za Zebrak, ale ve stredu budu zas v zahranici.
Proc Vam pisu? Chci Vam jen sdelit, ze nejste sam, kdo trpi velkou mirou frustrace z vyvoje toho vseho, co nas tady v kotlince obklopuje. Nerad pouzivam nevybrane vyrazy, ale je z toho cloveku fakt na bliti!! Bohuzel, je to tak, jak pisete:
Lidé, kteří tehdy věřili, že komunisti časem vymřou, vymřeli sami, a my co pamatujeme a ještě žijeme,
a ja dodam - uz jenom uzasle civime na ty davy socialismu a mamonu chtivych vulgarnich pitomcu, kteri nas vsude obklopuji.... (a kdykoliv "nam to natrou!")
Ruzni myslitele na planete maji za to, ze zijeme v prelomovem obdobi, v obdobi, kdy behem nekolika let dojde k zasadni premene hodnot na tomto svete. Jsem pragmaticky clovek s technickym vzdelanim, nikoliv vsak technokrat ci ignorant a tak vnimam, ze se cosi zacina dit. Modlim se a moc doufam, aby ta presila vulgarity, vychytralstvi, sobectvi, bezohlednosti, hrabivosti a pohrdani hodnotami narazila na svoji podstatu a dala sanci prezit tomu, co svet posune lepsim smerem. Nevim, jestli konec Mayskeho kalendare je tim milnikem, ale moc verim, ze NECO se uz musi stat, takhle to prece nejde dal.....
Porad mam v usich ty nadherne balady, ktere jsme slychali z Vasich ust na "sedmicce" strahovskych kolejich v rannych sedmdesatych letech, ti kdo chteji naslouchat, v nich i dnes muzou videt nezmirajici poselstvi lidskeho citu, a - jak jste zpival ... "neskoncene lasky"...
Moc se tesim na pondeli desateho
Jiri BLAHA

Pane Bláho, děkuji za milý dopis a když přijdete na koncert, budu rád a už to trvá vlastně celý život, že když člověk to okolí nemůže změnit, alespoň zůstane sám sebou a i to je někdy málem kyklopský zápas, ale ten se dá vyhrát, ty ostatní zápasy jsou problém, se smutkem vždy sleduji osudy kamarádů, kteří si to nějak začali s politikou,ale to už věděli nakonec v Římě... srdečně zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: Ivana Vlkova
Datum: 5. října 2011, 0:50:59

Přeji dobrou noc,
před tím dobrým spánkem se zajímám než usnete,abych zjistila kdo v dnešní době je ve vedení televize opět -komunista-?
Jinak mi opravdu upřimně těší,že jste se konečně smířil s našim expresidentem a zažil při jeho oslavách příjemný večer(musím zapomenout na vaše urážky na jeho osobu téměř před 20ti lety).
Vidíte ani mistru Gottovi,ani Lady Vondráčkově se nepodařilo oslavit společně s Václavem Havlem jeho 75. narozeniny a Vám A N O !To je přece pro Vás vítězství!!!Já,kdybych měla tuto možnost,jako pan Václav Havel,tak bych si je také nepozvala.......a snad ne jen já,ale i vy víte proč.Škoda,že nás není víc!!!

Vážená paní Vlková, na urážky Havla před dvaceti lety si nevzpomínám, možná třeba jste měla na mysli Karla Kryla, ale přece sám pan nový generální ředitel Dvořák vstoupil do komunistické strany v září 1989... srdečně zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: nakládal Bořivoj
Datum: 5. října 2011, 1:03:57

Zdravím Vás Pane Hutka,
je to Bohužel tak,ale já nevím co dělat.Zase lidi serou na všechno.Nová letargie.
Chtělo by to další revoluci!
Chci se Vás ale zeptat na něco jinýho.V hospodě jsme se s partou dostali do hovoru o Gotovi a já jsem prohlásil,že mistr Got je bezcharakterní svině prvního řádu, bez ogledu na jeho pěvecké kvylity,které jsou nesporné.Sklidil jsem za své kacířství bouři nevole od většiny přítomných,ale někteří se nad mými argumenty zamyslili,což jsem považoval za úspěch.Abych se utvrdil, anebo si opravil svůj názor,chtěl bych od Vás slyšet Váš názor na moje přesvědčení.
Dík
B.Nakládal Brno 58 let.

Vážený pane Nakládal, já si myslím totéž, akorát mistrovi to nepřijde, protože to ani nepřijde jeho okolí a to je celý ten problém. Český dav to akceptuje a nesnáší hrdiny, na které by mohl být pyšný a ti tady také jsou, ale vlastně jen uvízli ve své osamělé cestě hrdých a čestných lidí. Národ si za své hrdiny vybral sráče, takže i Váš normální názor se stává kacířstvím, no jo, tak to je... srdečně zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: cervenka.pavel
Datum: 4. října 2011, 20:53:12

Dobrý večer pane Hutko !
Líbí se mi Vaše petice a musím říci , že rovněž TV a rozhlas nesleduji a jsem šťastný.Jako důkaz Vám uvedu příklad asi z loňska nebo začátku letošního roku , kdy při cestě autem se kamarádi bavili a povídali o Bártovi .Když jsem se zeptal kdo to je nechápali.Měl to být nějaký ministr.Ale z televizí bych Vám lhal.Pravidelně sleduji seriál Vyprávěj. Je to vzpomínka a minulost. Naše židobolševická vláda vede vlast do záhuby , tak jsem zvědav , co o této době někdo za 30let natočí. S pozdravem Červenka


Odesílatel: Karel Kozák
Datum: 5. října 2011, 1:42:04

Dobrý den pane Hutka
Četl jsem Váš článek v Britských Listech a udivuje mě,že zrovna Vy se divíte,že máme všude komunisty.Vy,který jste byl jeden z těch,kteří nám v naší zemi pomáhali udělat "sametovou" revoluci.
Tato předem připravená a komunisty režírovaná fraška se revolucí nazývala snad jen na oblbnutí národa,aby převzetí moci předem připraveným a zaúkolovaným "nekomunistům" proběhlo bez problémů.Jak by to asi vypadalo,kdyby do připravených scénářů "kecal" kdekdo a zhatil přesuny majetku celého národa do rukou těch,kteří za příslib beztrestnosti a příslibu luxusního zabezpečení nové garnitury umožnili "sametové" předání moci?
Nevěřím tomu,že jste tak naivní,že to sám nevidíte nebo snad nechcete vidět?
A zrovna na takových akcích jako je Oslava narozenin jednoho z největších zrádců národa jste plno těchto lidí potkal.
To,že se p.Gott s p.Vondráčkovou dožadují větší propagaci v rádiu je směšné a nedůležité a zajímá to jen toho,kterého nehrají vůbec.
Možná si tu televizi kupte,aby jste viděl,jak vypadá demokracie,o které jste měli tenkrát na Staromáku plnou h..
S pozdravem Kozák

Milý pane Kozák, zavidím Vám, že všemu tak jasně rozumíte a máte jasno. Asi máte lepší zdroje informací než já... srdečně zdravím - Jaroslav Hutka

Odesílatel: Karel Kozák
Datum: 6. října 2011, 22:55:18

Vážený pane Hutka,
Nemyslím si,že je Vaše ironie na místě.Vy jste snad se situací v naší zemi spokojený???Takto to mělo být???Nejsem komunista,ani nikdy nebudu,ale půl života jsem prožil v totalitním režimu a nejsem si úplně jistý,že dnes je líp.Myslím tím pohled člověka,který se živí prací stejně dnes jako kdysi.Papaláši kradou stejně jako kdysi,jen si sehnali průkazky jiných stran,člověk se bojí vyjít po setmění na ulici,a v zaměstnání se s lidmi zachází skoro jak v otrokářském systému.
Demokraté jako Vy se pak divíte,proč stále více "obyčejných"lidí bude volit komunisty.A jestli chcete argumentovat frontami na maso nebo banány,tak se neobtěžujte....všechno druhořadé zboží,co nám supermarkety nabízí taky není všechno.
S přáním příjemného dne Kozák


Odesílatel: petr stezka
Datum: 5. října 2011, 11:21:16

Srdečně zdravíme Jardu Hutku, kterého slýcháme celkem pravidelně z našeho přehrávače.
Cestou do školy s Vámi zpíváme.
O petici také nic nevíme.
To asi proto, že také nemáme televizi.
Komunista v TV nebo jinej.
Dnes tam zprávy protlačí peníze a staré kamarádství...marné je občanů volební hlasování....
Hezký den, podzim, zimu, jaro...
Petr Stezka, Liberec


Odesílatel: Zdeněk Šnejdar
Datum: 5. října 2011, 21:51:35

Dobrý den Jaroslave,
děkuji za pozvánky a trefný komentář,i zde na Klatovsku a na samé radnici se opět skví bývalí komunisté v čele jako místostarosta a to kandidát za ODS!My Češi jsme v globále burani,protože si to necháme líbit a jako ti hovnivály si každý před sebou valí tu kuličku trusu nehledě napravo ani na levo.A božský Kája jako přednášející Anticharty se stále diví,že jeho všeobecná servilnost není Václavem opěvována!Ale jak jste kdysi napsal mně-"mají to pevně pod kolenem".
Dnešní celebrity vyráží člověku dech-kdo všechno to jsou!A náš druhý Vašík president si nevidí do úst a provokací na státní svátek moralizuje o tom čeho se v životě nedržel,nedělal ..a tak z toho jednomu jde hlava kolem.
Až budete vystupovat poblíž našeho gruntu,tak vyrazíme a trošku si poslechem zharmonizujeme duši! A nic si z toho nedělejte,vždyť doma není nikdo prorokem, to tady máme nabeton jisté!
S přátelským pozdravem zdraví Vás i Magdalénu A+Z Šnejdar


Odesílatel: ing. Frantisek Votápek"
Předmět: Podvod zvaný listopad 89. A teď dumej o právu, Havlíčku Havle !!!!
Datum: 5. října 2011, 23:14:33

Vážený pane Hutko,
vám to nevadí, co se děje po tzv. revoluci v listopadu 89 ???
Vám nevadí , že Havel zrestitouval Lucernu za miliardy a spoustě lidem postižených komunisty se nedostalo v restitucích ani haléře ???
Vám nevadí, že stalinista a básník komunismu dnes stále rozhoduje, jaký bolševik bude vládnout v televizei ???
Vám a Havlovi nevadí, že se celé školy členů KSČ překabátily a dnes jsou to modří ptáci a hajlují Havlovi a zlodějům a tunelářům ???
Že jsou ze škol, fabrik, úřadů a institucí přednostně propouštěni všichni ti, co se v listopadu 89 postavili proti vedoucí úloze KSČ???
Vám a Havlovi nevadí, že dodnes nepotrestáni vrazi Pavla Wonky a že spolupachatelka vraždy sedí na soudě v Praze 1 a v klidu soudí ???
Vám nevadí, že okradení zemědělci jsou znovu o transformační podíly okradeni zákonem č.42/1992 Sb, a že kolchozní mafie se jim stále smějí ???
Vám nevadí, že komunisti dostali do vlastnictví fabriky , které v roce 1948 sami ukradli ????
Vám nevadí, že dosud nebyli potrestáni komunističtí zločinci a že zastávají nejvyšší místa ve státě ????
Vám nevadí, že dodnes legitimace KSČ a donášení StB je stále doporučením a kvalifikačním předpokladem a doporučením pro přijetí do zaměstníní ????
Čekám na Vaši a také Havlovu odpověď.
S pozdravem: F.Votápek

Vážený pane Votápek, děkuji za součet stížností toho, co Vám vadí a ještě by mě k tomu zajímalo, co tedy proti tomu vy osobně děláte, kromě toho, že jste mi to takhle důrazně popsal... Jaroslav Hutka

Odesílatel: ing. Frantisek Votápek
Předmět: 1989: Revoluce která se nekonala, neboť byla sehrána.
Datum: 6. října 2011, 21:17:15

Motto: Simon Wisental uveřejnil v denním tisku čísla legitimací MSDAP (tuším) pěti členů rakouské poválečné vlády. Předseda vlády ( snad dokonce Žid) na to odpověděl, že jsou to SAMÍ SLUŠNÍ LIDÉ.

Vážený pane Hutko, v listopadu 89 jsem se postavil za Havla a jeho partu. Byl jsem účasten tehdy veřejné schůze CŠV KSČ elektrofakulty, (hned ve čtvrtek po 17.11.89), kam byli pozváni všichni zaměstnanci fakulty a studenti. Komunisti vystrčili dopředu jednoho mlladého soudruha asistenta, a ten na jejich popud přečetel tresty za vlastizradu, velezradu, ap., trest smrti zastřelením, trest smrti provazem, dlouholetý kriminál. Nic se soudruhům nestalo, všichni dodnes učí, jsou nepostradatelnými odborníky. A jsou z nich opory demokracie až k zblití.
V roce 2000 jsem byl vyhozen z elektrofakulty, přesně nebyla mi zlovolně a bezdůvodně prodloužena pracovní smlouva.Byla to msta za listopad 89. Měl jse v té době navíc velké zdravotní problémy.
Takto dopadli všichni, kdo se za vás a Havla, bohužel, postavili. Piťha a Pithart chtěli odborníky , a tak na elektrofakultě a všude jinde ve školství jsou. Naše školtví vždy bylo a je dodnes rudé . Odborníci, co potřebovali pro své docentury a profesury berličky pro své kulhající intelektuální schopnosti, totiž legitimace KSČ, VUML, podepsaný souhlas se vstupem bratrských vojsk, popřípadě chodili zpívat ZASE VEDOU A ZASE MAJÍ NAVRCH. .
Přišel TOTIŽ Havlův polistopadový zázrak. Udál se podle zásady : Včera bolševikem, dneska odborníkem. Nemusím vám ani říkat, že všichni oddaní bolševici na fakultě zůstali. Václav Havel pouze bolševickou normalizační nomenkaturu povyšoval na vyšší tituly. Tisíce let a pořád titíž,....Když něco schnilého v tom státě zasmrdí, říkají : "Ty něco cítíš ???" Po roce 1990 se znouvu rozjela Husákovská normalizace a trvá dodnes. Tentokrát za radostného tleskání Havla, hradního disentu a také Západu. Vládnou nám stále ti, co nám vládli vždycky .Jen se modře překabátili. Ti, co nás včera týrali, nás dnes vyhazují z práce, Havlovi zazpíval Karel Kryl.
NECHCE TO SLYŠET !
Byl jsem jako 100 000 dalších občanů okraden minimálně o 100 000 korun ZD Pleše, které mělo vyrovnat transformační podíl. V zákoně č.42/1992 Sb totiž výslovně stálo, že ZD MŮŽE PO 7 LETECH VYPLATIT TRANSFORMAČNÍ PODÍLY. Pokud může, pak i nemusí. Zákon navíc umožňoval další machinace a kličky, jak se ZD z povinnosti uhradit peníze mohlo snadno vyvázat.
Sám předseda Ústavního soudu dokonce protestoval proti tomu, že staré struktury (přesně bolševické mocenské kliky ) kupují od restituentů za babku restituční nároky a pak si je pomocí kamarádů spolehlivě vydávají.
Zveřejnit jména komunistů, dále setrvávající v naší justici, je nepřípustné a snad dokonce tresté. To , že v justici dodnes jsou je patrně vrcholně pozitivní. Restituce mají přiznat ti, co zločiny zavinily. Směšné. Byl jsem spolu s dalšími občany hanebně zrazen a znovu oloupen. Pan Augustin Navrátil to rovněž brzy pochopil a v Lutopecnách brzy pokračoval ve vydávání svých necenzurovaných novin. Mám rád Vaše písně a bylo by dobře, kdyby se hrály. Mají smysl, něco říkají, nutí člověka se zamyslet, nejsou do větru.
Ale ve sdělovacích prostředcích včetně vedení televize dodnes sedí ti, co Vás vždycky nenáviděli, nenávidí a nenávidět budou. Máte neveřejnou, ale o to tvrdší zakázku. Vy to nechápete ??? Vy se nedíváte kolem sebe a nepřemýšlíte ????
V této zemi se nezměnilo vůbec nic. Nikdo nebyl potrestán. Zločinci byli odměněni koryty,bezdůvodným ODStupnými a privatizačními lupy. A radují se ze svého triumfu.
Národ je demoralizován daleko více, než před r.89. A upadl do amorální apatie.
S přáním pěkného dne: F.Votápek


Odesílatel: Stanislav
Datum: 5. října 2011, 16:40:43

Dobrý den, být Vámi zrovna moc bych se pozváním na exprezidentovy narozeniny nechlubil.K.Kryl by určitě nepřijal.Jinak nic ve zlém,každý jsme nějaký a každý má danou určitou délku života.Netřeba ho promarnit.


Odesílatel: Otakar Tužil
Předmět: ještě žiju a dokonce...
Datum: 5. října 2011, 23:23:47

Vážený pane Hutko, četl jsem Váš dopis v BL ze dne 4.10.2011.Souhlasím s Vámi, že Vaše písničky v rádiu nehrají. Ono vlastně také není co a proč.Tuto situaci pěkně ilustruje seznam Vašich koncertů v říjnu t.r.Většinou po venkovských hospodách/kulturní klub je pěkný eufemismus pro sály,kde to roztáčejí venkovské "šramly"/.Myslím,že to tak zhruba odpovídá Vašim uměleckým i osobnostním možnostem.Období jakéhosi opojení "kapitalistickou svobodou" a jejími věrozvěsty,co se léta bahnili u koryt a dnes se dožívají požehnaného věku/také proč ne, když celý život nic nedělali a již přes 20 let hodují za peníze danových poplatníků/je prostě nenávratně pryč.To se netýká Vás,i v jejich společnosti jste nikdy nehrál "1.ligu".Takže na rozdíl od všemi režimy proplouvajícího,rádii hraného, oblíbeného "Mistra Karla" Vám zůstaly jen oči pro pláč a ty venkovské hospody. Chvíle slávy z Letné již zapadla do propadliště dějin.
I tak přeji úspěchy v umělecké tvorbě. Otakar Tužil

Vážený pane Tužil, já vám zase přeji další úspěchy v dobrém odhadu situace... srdečně Jaroslav Hutka


Odesílatel: prutok
Datum: 5. října 2011, 23:25:51

Jmenoval jsem sám sebe programovým ředitelem svého multimediálního přehrávače a nařídil jsem si pustit "Novinové sloupy". Netrápil jsem se formami nátlaku, které jsem uplatnil, postavil jsem se před hotovou věc. Žádnou radu jsem neustanovil a i kdyby byla, její názory bych bohorovně ignoroval. Převzal jsem moc nad programem mého přehrávače a bez skrupulí tuto moc uplatním. Přehrávané programy budou podřízeny mému vkusu a mým zájmům. Hrát se budou jen moji oblíbenci.
Bezmoc deformuje, absolutní bezmoc deformuje absolutně.
S přáním hezkého dne Pavel Rybka

Ano, v některých situacích je tvrdá dikratura jediným řešením... též jsem neoblomným - Jaroslav Hutka


Odesílatel: Jindřich Tluka
Datum: 5. října 2011, 23:04:10

Čau Jardo, píšu-odpovídám Ti čerstva, abys věděl, jakous mi udělal radost svou "peticí"!
Taky nemám televizi a neposlouchám radio a ke všemu nekupuju a nečtu tzv. denní tisk, pročež valnou část informací sbírám na internetu.
Tu a tam se zanořím i v rubrice "bulvár" - to když se tam objeví jméno, které mě - ač TV slepce a Radio hlušce - otravuje přečastou frekvencí výskytu a já pořád nevím co a kdo. A tak jsem tam narazil na to z blesku.
Ne bulvár, ale žumpa, kde si nejrůznější šmejd - fízlové, nohsledi, vočumovači, sprosťáci, úchylové a lupiči soukromí a intimity druhých v nestoudnosti totální můžou kdejakým beztrestným plivancem (vyhaslá hvězda a další ble-ble-ble) přihrát nějakou tu kačku do kapsy navrch. Vlastně už z nich ani není na zvracení, je to jenom hnus. Co ještě není(?) pod čarou ponoru je fakt, že v té žumpě s nimi radostně splývá/splívá nemalá část národa kdysi českého a teď už vlastně - promíchaného a rozpatlaného - těžko říct jakého vlastně... Je to jeho pravá tvář?
No nic, končím - ještě by to nakonec vypadalo, že nemám radost... Měj se fajn a každý Tvůj koncert ať je tomu odpadu elegantním a nechytatelným mečbolem, který už prostě nedoběhnou...
Ahoj, ahoj Jindra Tluka


Odesílatel: Oskar
Předmět: TV a radio
Datum: 4. října 2011, 11:25:13

Ahoj Jardo, ano, je to tak. Ale kdybys chtěl, tak moje děti dostaly od kamaráda z Aljašky právě TV novou, tak mám starou Nokii k předání. Stačí odvést! Nebudeš pak třeba muset číst Blesk, jsou na to special programy, které třeba právě žena Gotta přímo uvádí! a máš to z první ruky! Rovněž v autě jsem přehravač vyměnil za CD, tak mám teď volný kazetový s rádiem, tak bys mohl tu svojí hranost i osobně zkontrolovat :-)! to jen kdybys chtěl. Myslím, že dostaneš nabídek více, ale tyto ještě fungují skvěle.
Lidé tady v Česku zůstanou prostě stejní a pokud tady mají koryto, zůstanou ti stejní tady - až do vymření, my půjdeme ale s nimi. Kdyby mě jedna vyčůraná osoba (shodou okolností bývalá žena a ředitelka Divadelního ústavu) neochcala, byl bych s oběma dětmi (a s rodinou?) opět ve druhém kole v Californii a nemusel se tady stále potýkat s těmi vykutálenými čechy. Tak se musím - a tedy vlastně chci - starat každý druhý týden o své děti (7 a 10) a vychovávat je tady v tom podivném marastu neumětelství, chyb, nadutosti, kariérismu, výhod postavení a jejich silném využívání k prospěchu svému.
Tak je to tady a já si popřeju, abych třeba ještě na starší kolena pozoroval tady ten podvodný cirkus z bezpečné dálky, abych nepřišel třeba k ještě silnějšímu ozáření. O.