Nejdůležitější hudební událostí letošního roku je moje nové CD KONCERT V BARVÁCH SVĚTLÉ, o kterém jsem se už zmínil v dubnovém dopise do větru. Začíná písní NA NAHÉM TĚLE. Tahle píseň patří ke skupině, které říkám AKVARELY, protože jsou krajinomalebné, ale zde se mi krajina kolem říčky La Sorgue v jižní Francii propojuje s ženským tělem. Tím se otevírá prostor pro dvě následující písně, kterým říkám existencionálně erotické. Píseň KRAJINA SAMOT mě samotného zaskočila a SETKÁNÍ V NEZNÁMÉM TĚLE nechám bez komentáře...
  Důležitou písní na tomto samopalnickém CD jsou SUDETY.Je to sice také krajinomalebný akvarel, ale tentokrát se propojuje s historickou bolestí českého koletivního vědomí, kterým Sudety jsou.
  Nejduležitější písní této desky je BÖHMEN UND MÄHREN.
  Veškeré melodie na této desce jsou od Vladimíra Veita.

  Minule jsem sice už o tomto svém novém CD, natočeném 29. Ledna 2009 na koncertu ve Světlé nad Sázavou napsal, ale nevyfutroval jsem to žádnou reklamní kampaní na billboardech u dálnice na Brno, tak si toto CD za 200 Kč s ručně tišteným obalem objednali jen tři lidé. Jelikož moje písnicky v rádiu nehrají a lidé poučeni kapitalismem nechtějí kupovat zajíce v pytli a ještě ke všemu jsem urazil Jarka, tak se teď vlastně neví, jak mě brát, a jelikož jsem předtím patnáct let nenapsal písnicku, je to jako bych pro veřejnost zdechnul.
  Tohle moje nové CD je důležité nejen proto, že je to jedenáct nejzávažnějších písní posledních tří let, kdy už zase píšu písně, ale vrátil jsem se zpět k tomu nejpodstatnějšímu - být písničkárem. Písničkář nedělá písničky, aby se zalíbil a byl slavný a vydobil si tak čestné stabilní místo v bulváru, ale aby se hrabal v kolektivním vědomí a mačkal v něm bolestivá místa. Vážně i nevážne, to je jedno, ale svobodně a nezávisle. Lidé dnes zavlečení skrytou rukou vychytralého trhu do konzumentství přestali samostatně myslet a přitom chtějí mít jasno. Jediné takové jasno jsou úspěch a peníze. Takže ve výsledku mají lidé zatemněno, neboť nevidí a neslyší a jen konzumují, co se jim trh v blýskavém rámu nabídne. Berou a nemyslí, taky nemají čas, protože kapitalismus jim dává zabrat, a tak si v kultuře odpočinkově užívají muzikálového kýče nebo rádiového kolovrátku a svobodná volba se vypařila. Svobodná volba se nedá koupit za peníze ani prosadit reklamou nebo vyhledat v návodu. Je samostatná a nezávislá, takže do světa konzumu nepatří, a tak pozvolna přestává patřit i do našeho současného, českého světa.

  Jelikož dlouhé dopisy na internetu otravují, uzavřu to v půli a pozvu vás už jen na koncerty a příšte napíšu, kolik dalších lidí si koupilo toto CD, které vstoupí do českých dejin, pokud se tedy něco takového v obecné otupělosti podaří ještě zachránit. A třeba do príště píseň BÖHMEN UND MÄHREN vzbudí diskuzi, dosud to bylo jen užaslé mlčení… však si ji prijďte poslechnout naživo.

  Celá deska se zavírá akvarelem LETNÍ DEN.

  Srdečně zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: Bohumil Robeš
Datum: 15. dubna 2009, 18:19:21

Vážený pane Hutko, děkuji za CD"Koncert v barvách", které jsem obdržel.Děkuji za píseň LEOPOLDOV, která mne opravdu zaujala. Pokud mám přehled po hudebně-písňové tvorbě současnosti, jste takto jediný skladatel-zpěvák, který se věnuje přímo osudu politických vězňů padesátých let.
I za to dík....V úctě Bohumil Robeš


jméno: Vladimír Hraba

Vážený pane Hutko,
nedá mi to, abych Vám nenapsal. Sleduji Vaši tvorbu a rád poslouchám Vaše "samopalnické" i ostatní nahrávky. Rád bych Vám poděkoval za Váš krásný koncert, který jsem před nedávnem navštívil v Hořicích v Podkrkonoší. Především však za skvělé CD Koncert v barvách Světlé, které jsem si tam koupil. Už dlouho jsem neslyšel tak působivou nahrávku a silné písně! Jsem mladší člověk (29), ale texty i hudba mne oslovují velmi živě. Obdivuji s jakou poctivostí se věnujete muzice a držíte se poctivého písničkářství. Přeji Vám vše dobré a těším se Váš další koncert v okolí Jičína a na další CD.
S pozdravem Vladimír Hraba, Jičín


Odesílatel: Alice Dudová
Datum: 11. května 2009, 21:07:03

zdravim a moc vam fandim, je to uzasne, ze jste slozil tolik pisnicek a hlas mate stale krasny, mlady, jak to delate? Doufam, ze CD prorazi, tedy patrim do skupiny lidi, co konzumni hudbu nekonzumuji a je jich dost a dokonce pribyvaji, takze bych to nevidela tak pesimisticky. Mne by se libilo, kdyby se tyhle pisne, ktere nejsou urceny az tak pro radio - to uz stejne slouzi jen jako tlampac reklam a zvukova kulisa, tuc-tuc, ze - dostaly do klubu, cajoven, restauraci - tech dustojnejsich, poklidnych, treba vegetarianskych, nekde, kde clovek posedi a ma cas se zaposlouchat do textu. Cekarny treba - kdekoliv. Nebo nektere typy prodejen- dneska v kazdem obchode hraje nejake radio nebo prehravac, vetsinou bohuzel techno, hlavne v obleceni, ale co treba knihkupectvi? Ja bych vase pisnicky poslouchala v aute.Jestli to CD v Ostrave prodavaji ,tak ho koupim, preposlu informaci pratelum a Vam preji hodne zdravi a uspechu, Alice


Odesílatel: Korbelova Miloslava
Datum: 6. května 2009, 12:02:50

Hezký den pane Jardo,
tolik jsem Vám taky minule chtěla napsat něco povzbudivého, protože jste mi připadal smutnej, ale protože zřejmě sdílíme stejné názory a nálady, tak mě napadaly jen samé věci neveselé. Teď Vám už ale napsat musím, protože si myslím, že to, že máte pouze prodaná 3 CD není tím, že by Vás lidé neposlouchali nebo dokonce na Vás zapomněli /například hromada mých milých přátel z Křivoklátska Vás má ráda tolik, jako můj manžel zbožňuje 60. léta a Beatles, a to je co říct.../ , jen prostě máte pravdu v tom, že lidé nesmyslně spěchají neznámo kam, hledají pomyslné životní jistoty, a když už si myslí, že je našli, zjistí, že promarnili čas nad něčím, co se opravdu za peníze koupit nedá, mají za sebou pokřivené charaktery, rozpadlá manželství a uzavírají se do sebe. Vidím to i u nás na vesnici v hospodě, kde už to není jako dřív, všechny jakoby ovládal strach, každý u piva omílá ten svůj "nejdůležitější problém", ale opatrně, aby náhodou soused nezjistil, že má víc než on, nebo aby naopak nezjistil, že je na tom tak mizerně a nezačal uvažovat o tom, že si přesedne ke stolu "společensky úspěšných". A tak zase bojujeme se strachem, nějak jsme se s tou tolik krásnou svobodou nenaučili žít a dostali se do pasti, kdy nám stále víc připadá, že ve svobodné zemi začíná se nám žíti nesvobodně.
Nenechte se otrávit, nejste sám... Je mi smutno z toho, jak mí mladší kolegové v práci dávají svým dětem jména podle toho, zda jsou "proevropská" a zavrhují obyčejná jména česká, jak děti umí už ve školce anglicky, ale česky jim to moc nejde, jak čteme Coelha a zapomínáme dětem říkat, jak skvělým člověkem musel být asi Karel Čapek. Zavíráme se doma, nikam nechodíme a doma mlčíme, komunikace v rodinách vázne a z našich dětí opravdu rostou konzumenti bez vlastních názorů.
Je to pro ně jednodušší říkat, co se od nich slyšet chce...
Tak jsem se nějak rozepsala, a to jsem chtěla fakt napsat něco veselého - třeba, že za měsíc se chystáme s přáteli na Váš koncert, těšíme se moc, a dvě CD nám na ten červen prosím nezapomeňte přichystat. Až Vám bude ouzko, můžete přece do krásné Francie - a to se přiznám - Vám opravdu závidím /ale taky upřímně přeji/.
Jen samé sluníčkové dny Vám přeje Míla Korbelová


Odesílatel: Jiří Fišer
Datum: 6. května 2009, 12:33:30

Dobrý den pane Hutka BÖHMEN UND MÄHREN je hezká písnička, moc se mi líbila.Smutný,upřímně přemýšlivý text ten mě dokáže vzít u srdce.Souhlasím i s Vaším názorem že hrubý Klausův morální produkt -spotřební konzumní bezohledná společnost nemá v současné době chuť ,čas a zájem komunikovat o morálce či duševní inteligenci natož poslouchat přemýšlivé kvalitní hodnotné texty a snad i o lidských hodnotách ve kterých je vždy na prvním místě svoboda vůbec se zamýšlet natož přemýšlet.Bohužel současná sobecká kultura hodnotna přežívajícího žaludku pozbývá velkých duševních myšlenek a svědomí.Já už moc ani nevěřím že se v duševní inteligenci spoluobčanů něco změní dokud nevypadne Klaus z Hradu a zklamaná poučená společnost bude pro obnovu základních morálních zásad hledat vzor v člověku jiném obdařeném velkou moudrostí,inteligencí a morální autoritou.Jen aby ta morální krize společnosti nebyla ještě hlubší a dala se ještě léčit a napravit.
S pozdravem Johny


Odesílatel: Fráňa Olomouc
Datum: 5. května 2009, 21:40:42

Dobrý den.
Jardo, zdravím.
Toho Jarka jsi neurazil. Já to tak nevidím.
S pozdravem Petr FRÁŇA


Odesílatel: Vladimir Danicek
Datum: 28. dubna 2009, 19:42:33

Četl jsem Váš článek s pozorností a s údivem, nad Vaším údivem. žiji už dlouho v zahraničí a vidím situaci jinak než vy a to právě proto, že jsem byl jeden s postižených komunistickým režimem pro svůj původ i přesvědčení. Mám rád písničky pana Nohavici a řekl bych velmi diplomativky, že to co napsal pan Hutka o Nohavicovi bylo velmi ošklivé a pole mne vypočítavé od člověka, který neuspěl. Vážil jsem si pana Hutky do této písničky. Přesto si některé jeho písničky poslechnu dosud. Nezlobím se na něj a rozumím mu. ALE! Dnes už pro mne není symbolem svobody, jak jsem ho viděl když jsem byl jeden z vůdců studentské revoluce v 89 (měl jsem tehdy na starosti zdravotní zabezpežení demonstrací, vzpomínáte si jak pan p. Hladík volal uvolněte místo sanitce...) . Pan Nohavica byl mým idolem za komunismu a dával mi sílu přežít a za to mu děkuji. Čerta starýho mě zajímá jestli byl udavač nebo ne. ON dokázal, že je nejlepší český písničkář dneška a nikomu jeho minulost nevadí. A to je velmi příznačné doba se změnila. Je třeba zakázat všechny extremitické strany včetně komunistů a nadat možnost bývalým komunistům a STBíkům vstoupi do politiky. Je třeba jim zamezit aby měli politcký vliv. Je třeba vytvořit zákony zamezující prorůstání ekonomiky do politiky.
Nás je nutné necha vymřít. Pak bude dobře. Mé změnil dlouholetý pobyt na západě, Karla Kryla taky Vás ne. Proto byl Karel Kryl smířlivější s nohavicou, přesto že pole mě věděl vše.
Vladimir Danicek M.D.


jméno: Bohdana Hrnčiříková

Pane Hutko,
zareagovala jsem na Váš BŘEZEN, ale Vaše vyjádření jsou tak silná:)(promiňte smajlík, bez něj to fakt nejde), že reaguji ještě na KVĚTEN.
Tedy ten Květen, to od Vás byla trefa přímo na solar: "Nejdůležitější hudební událostí letošního roku je moje nové CD KONCERT V BARVÁCH SVĚTLÉ..." Skutečně se nerada uchyluji k výsměchu, laskavý smích je vždycky příjemnější, ale Vy to opravdu myslíte vážně? Vždyť se člověk musí smát, až se za břicho popadá a vzápětí se odporem nad tou samolibostí oklepe. Skutečně si myslíte, že v případě "vyfutrování" dálnice Vašimi bilboardy by se lidé hrnuli? Nehrnuli, pane Hutko, nehrnuli. Váš alibismus je bezbřehý.
I puzena zvědavostí odklikla jsem si - říkejme tomu s trochou nadsázky tolerantně píseň - NA NAHÉM TĚLE. Jsouc průběžně v toku let obeznamována s básnickou tvorbou svých dětí(jsou čtyři - od 28 do necelých 14), která vypuká vždy s příchodem puberty a pak odeznívá, zírala jsem nad tou podobností. Jak tématem, tak neumělostí verše, rýmu i rytmu, laickým poddrnkáváním zpěvo-recitovaného textu třemi čtyřmi akordy. Děti naštěstí touto svou tvorbou hledají orientaci ve vlastním tápajícím nitru a jakoukoli pozornost veřejnosti, tedy na rozdíl od Vás, nesou nelibě. Chlapci bude 14, má krásné dlouhé vlasy a slečny za ním blázní. Chtěl-li by si tento status zachovat i za 48 let, musela bych mu, dožiji-li se toho, přerazit o hřbet berličku. Naštěstí snad k tomu nakročeno nemá. Vyslechnuv si Vaši píseň, lapidárně pravil: je trapnej. Sdílejíc tento pocit dodávám na závěr, že píseň KRAJINA SAMOT mě na rozdíl od Vás nezaskočila ba ani ničím novým nepřekvapila. SETKÁNÍ V NEZNÁMÉM TĚLE také raději nechám bez komentáře.
Ještě k logice Vašich sdělení: "svobodná volba se vypařila", pravíte. Nevypařila pane Hutko, nevypařila. Bilboardy u dálnic, zejména v oblasti hudby, už dávno nejsou určující pro volbu. "Svobodná volba se nedá koupit za peníze ani prosadit reklamou nebo vyhledat v návodu" - v tom si s Vámi dovolím souhlasit. Ovšem odporuje to zásadně Vašemu úspěšnější kolegy skrytě dehonestujícímu tvrzení, že bilboardy u dálnice by Vám publikum přivedly. Nepřivedly, pane Hutko, nežijte s sebeklamu a hlavně, alespoň prosím Vás, nepopírejte v jednom článku sám sebe.
Zdravím a přeji prozření B.Hrnčiříková


Odesílatel: resa
Datum: 5. května 2009, 8:41:13

Děkuji za informaci.
Jsem rád, že žije člověk jako Vy.
Díky s pozdravem
René Fírek


Odesílatel: vanecek_milan
Datum: 5. května 2009, 11:33:36

Zdravím Jaroslave ! Poslední CD jsem koupil na koncertě v kostele U Milosrdných bratří v Brně, poslouchám ho a je skvělé ! Věř, že nejsou všici konzumenti a zůstávám nadále svobodným a nezávislým, jakož i několik mých přátel.... Zdravím a přeji hezké jaro !
Milan Vaněček


Odesílatel: Pavel Kunc
Datum: 5. května 2009, 8:08:33

Dobrý den, jako Vašeho někdejšího fanouška mě opravdu těší, že jste se rozhodl "vrátit k tomu nejpodstatnějšímu", neboť písničkářem jste přinejmenším dobrým.
S pozdravem Pavel Kunc, jeden z Vám neznámých adresátů Vašich e-mailů.
P.S. To CD jsem si objednal. A přijdu i na koncert v Praze, bohužel ne dnes, v úterý mám pravidelnou akci, která na poslední chvíli nejde zrušit ...


Odesílatel: Martina.Berankova
Datum: 5. května 2009, 8:11:23

Milý a vážený, vážený a milý!
Toto byl super nápad, poslat pár písní na ochutnání! Jsou bezvadné, moc se mi líbí. A s bezprostředním hudebním zážitkem se dostaví touha vlastnit očíslovaný a podepsaný originál a nejen si užívat možnosti stažení... Pokusila jsem se objednat si toto CD přes váš obchod, ale protože mi ve chvíli, kdy jsem klikla na "Odešli objednávku" spadl PC, nevím, zda váš systém moji objednávku stihl zaznamenat. A protože ji chci, ale ne 2x, zkouším to raději přes váš mail, než bych znovu pokoušela váš internetový obchod.
...
Máte pravdu v každé větě, kterou jste napsal: bulvár a kýč nám vládnou.
Díky, za to, že existuje HUTKA! Těším se na své CD.
Hodně zdraví, sil, pohody do tvorby a věrné fanoušky!
Zdravím, Mgr. Martina Beránková


Odesílatel: Martin Doležal
Datum: 4. května 2009, 23:51:34

Zdravím Vás z Vysokého Mýta!
Přišel jsem si Akvarely poslechnout loni v létě v Hrušové u Vysokého Mýta. Jsem velmi rád, že jste se dokázal konečně trochu odpoutat od sociálněpolitického přednesu a s chutí jsem si liboval v poetismu nových abstraktních textů pod širým nebem v atmosféře starého statku......bohužel to nevydrželo moc dlouho protože většina příznivců (a pánbuzaplať, že stále jsou) si vynutily klasický starý repertoár Jardy Hutky.
Koupil bych si velmi rád cd Akvarely, ale profesionálně vylisované, klidně za 350,- Kč. Neuvažujete o vydání?
Děkuji za odpověď a ať se vám daří!
Martin Doležal


Odesílatel: Petr Zbránek
Datum: 5. května 2009, 9:15:26

Odpusťte že mám málo času a než abych nenapsal nic tak jen stručně. (Je tato úvaha správná?)

Minule jsem sice už o tomto svém novém CD, natočeném 29. Ledna 2009 na
koncertu ve Světlé nad Sázavou napsal, ale
nevyfutroval jsem to žádnou reklamní kampaní na billboardech u dálnice
na Brno, tak si toto CD za 200 Kč s ručně tišteným
obalem objednali jen tři lidé. Jelikož moje písnicky v rádiu nehrají a
lidé poučeni kapitalismem nechtějí kupovat zajíce v pytli
a ještě ke všemu jsem urazil Jarka, tak se teď vlastně neví, jak mě
brát, a jelikož jsem předtím patnáct let nenapsal
písnicku, je to jako bych pro veřejnost zdechnul.
Nějaká reklama je nutná. I s Jarkem jste si udělal reklamu. (Ale v televizi jste byl přesvědčivější.) Jsem rád že to s Nohavicou vyšlo najevo: pravda je nutná. Ale pravda je až komplexní, ne jeden pohled. Vy jste tu nebyl - mohl jste být opatrnější při střelbě. Působilo to na mne od Vás trapně. Ale podstata zůstává.
Tohle moje nové CD je důležité nejen proto, že je to jedenáct
nejzávažnějších písní posledních tří let, kdy už zase
píšu písně, ale vrátil jsem se zpět k tomu nejpodstatnějšímu - být
písničkárem. Písničkář nedělá písničky, aby se zalíbil a
byl slavný a vydobil si tak čestné stabilní místo v bulváru, ale aby
se hrabal v kolektivním vědomí a mačkal v něm bolestivá
místa.
Mačkat na bolestivá místa - všeho s mírou - nedivte se že Vás normální lidé po čase vymáčknou ze svého zorného pole.
"Sranda mosí byť aj dyby tatu věšali."
Vážně i nevážne, to je jedno, ale svobodně a nezávisle. Lidé dnes
zavlečení skrytou rukou vychytralého trhu do
konzumentství přestali samostatně myslet a přitom chtějí mít jasno.
Jediné takové jasno jsou úspěch a peníze. Takže ve
výsledku mají lidé zatemněno, neboť nevidí a neslyší a jen konzumují,
co se jim trh v blýskavém rámu nabídne.
Vy jste vidící, to ale neznamená prakticky nic. Je to jen základ pro moudrost.
Berou a nemyslí, taky nemají čas, protože kapitalismus jim dává zabrat, a tak
si v kultuře odpočinkově užívají muzikálového kýče
nebo rádiového kolovrátku a svobodná volba se vypařila. Svobodná volba
se nedá koupit za peníze ani prosadit reklamou nebo
vyhledat v návodu.
Určitě a opravdu ne? I reklama může informovat, což je základ pro rozhodnutí. Hudba dnes jede z mp3 a ne ze státního nebo kapitalistického rádia.
Je samostatná a nezávislá, takže do světa konzumu nepatří, a tak
pozvolna přestává patřit i do našeho
současného, českého světa.
Jelikož dlouhé dopisy na internetu otravují, uzavřu to v půli a pozvu
vás už jen na koncerty a příšte napíšu, kolik dalších lidí si
koupilo toto CD, které vstoupí do českých dejin, pokud se tedy něco
takového v obecné otupělosti podaří ještě zachránit.
A třeba do príště píseň BÖHMEN UND MÄHREN vzbudí diskuzi, dosud to
bylo jen užaslé mlčení... však si ji prijďte poslechnout naživo.
Celá deska se zavírá akvarelem LETNÍ DEN
Mám rád Vaše fejetony - ty co jste posílával.
Pěkný den, Petr Zbránek
Odesílatel: siorak
Předmět: Článek na BL
Datum: 5. května 2009, 15:02:20

Dobrý den, kdysi jem odmítl vaše spamy, protože obecně je nemám rád a k vám mám vcelku indiferentní postoj, což snad tolik nevadí. Chci jen říci. Pokud chcete tvořit skutečně AKTUÁLNÉ (tím myslím psát pravdu o SOUČASNÉ realitě a nebýt nikým placen za JEHO pravdu), máte k tomu dost odvahy a energie, jsem přesvědčen, že si obecenstvo najdete a držím vám palce. CD-čko si nekoupím, protože CD-čka nekupuji a udělat to z dobročinnosti by bylo urážkou. Chcete-li si udělat reklamu, dejte volně mp3 na svůj web. Jinak vám držím palce, umělcův chleba bývá tvrdý.
Sio


Odesílatel: Josef Ryzec
Datum: 5. května 2009, 1:09:04

Dobrý den,Dobrý den, pane Hutko,
po delší době Vám píšu. Z vašeho průvodního textu ke koncertům v květnu jsem si pustil písničku Böhmen und Mähren. Je to smutné. Připomenulo mi to situaci, kdy jsem v roce 2003 maloval v NG v Malé dvoraně VP svou poctu Pablu Picassovi (zvětšené repliky Picassových obrazů, které on namaloval jako reakci na přepadení tehdejšího Československa Hitlerovou armádou onoho 15. 3. 1939). Tenkrát jsem to měl připraveno jako politickou akci, k žádné mediální reakci však nedošlo. Knížák mi to sice dovolil namalovat, ale politicky to byl jen můj projekt - k němu se NG nehlásila, vzala to jen jako výtvarnou akci (dělal jsem to zadarmo a NG jsem obrazy pak věnoval). Ve smlouvě byla ovšem jistá podmínka, kterou NG nedodržela, takže se s ní navíc ještě ke všemu soudím.
Vaše písnička je smutná, já bych k tomu ještě dodal, že naše současnost je (ve vztahu ke své nepříliš statečné minulosti) navíc trapná.
Se srdečným pozdravem Josef Ryzec


Odesílatel: brecka.honza
Předmět: Nepřehánějte, Mistře
Datum: 5. května 2009, 2:23:33

Nejdůležitější hudební událostí letošního roku je moje nové CD KONCERT V BARVÁCH SVĚTLÉ,
o kterém jsem se už zmínil ......
Pane Hutko, já stále čekám, kdy se alespoň zčásti POKORNĚ a bez urážek ostaních lidí sám a hluboce zamyslíte nad svým životem.
Z Československa jste odešel s naivním pocitem, že českslovenská dočasná hvězda, jako Vy, se v Holandsku jako písničkář jako tady v ČSSR prosadí a bude slavný a bohatý.. že stačí se naučit místní jazyk a stačí skládat a zpívat. penízky se budou jen sypat. Západní Evropa - jaký ráj to na zemi :-)
To se vám rozhodně nepovedlo, vaše společně emigrující přítelkyně dala přednost před Vašim živořením raději studiu a to jste ji ještě měl za zlé, že se vás snaží taky dostat do reálného světa. A když viděla, že s vámi ani nehne, jste tvrdohlavec, tak včas vytáhla kotvu. Být jen na podpoře není vůbec nic úchvatného.
ani se nedivím tomu jednomu vašemu bytnému, kde jste bydleli v levném pronájmu, že nejdřív byl levičák .... a jak časem vás viděl a pozoroval, lenivého a neschopného se o sebe tvrdou jakoukoliv (!) prací sám postarat ... že mohl tak osobně a na vlastní oči vidět typický výsledek zahálčivého socialistického života - Vás a... a byl vyléčen. Ano tohle vám nedošlo!!!!!! proč tak otočil. I mě to došlo až nyní, kdy vidím, že lidé se musí ohánět a nemají to jednoduché a když by sem přijel takový kuleváloš, jako tehdy jste vypadal vy, tak by si taky odplivli.
A po roce 1989 vyčítáte Palasovi, že vás podvedl, že zavedl firmy na razítka... a že po revoluci měl vydávat HLAVNĚ vaše písně. Znovu jste vůbec nepochopil, že ten člověk chtěl taky slušně žít a ne tady jako ňouma živořit z něčeho, oč nebyl v tu chvíli vůbec zájem.
V posledních letech vyčítáte, že má úspěch Jarek Nohavica. Jenomže - on hraje s chutí a bez závisti, bez vzteku k někomu, proto ho lidi mají rádi a jeho písně nejsou amatérské. Lidi to cítí a nemýlí se. Vám vadí, že dává na frak všem.
A znovu jsme u té podstaty - jasně vidím, že je tu jen ta závist, že ANI TADY jste se nestal HVĚZDOU po návratu z exilu a ani tady jste nezbohatl.
Myslím si, že lepší to s vámi už nebude, to by jste se musel hodně změnit a to nezvládnete. Umíte si lhát dobře do vlastní kapsy, sebekritika absolutně nezazněla nikdy žádná, poučení z vlastních nezdarů = nulové.
No nic, škoda slov, překročit stín a nějaká introspekce je vám věcí neznámou.
Já vás nelituji, ale zamyslete se, jestli nejste pro mnoho lidí směšný. I s tím tvrdohlavým samopalem svých CD a tiskem obalů. To neimponuje, to je jen známka úpadku.
Tak se mějte. Dobrou noc. JB