Z minulého dopisu ke koncertům vznikl falešný dojem, že jsem v depresi. Není to pravda. Celý život se zabývám pojmenováváním a když se to podaří, mám z toho radost. Ovšem pojmenování přichází až když jsou věci hotové a to bývá pozdě na nápravu.
  Mezitím nás pletichářský patologický kazisvět z pražského Hradu zase odtáhl o dalších několik verst na východ a Evropě převedl, jak jí z duše hořce pohrdá. Před dvěma desetiletími rozdělil Československo a doufá, že se mu teď podaří totéž s Evropu. Že by kohoutek z českého hnojiště dokokrhal tak daleko? Až za humna Benešova?

  Důležitější ale je, že mám nové cédéčko, sestřih lednového koncertu ve Světlé nad Sázavou. Jsou na něm ty nejpodstatnější písně posledních tří let: Böhmen und Mähren, Sudety, Leopoldov, Setkání v neznámém těle, Krajina samot... a další.
  CD se jmenuje KONCERT V BARVÁCH SVĚTLÉ a stojí 200 kč a můžu ho poslat na dobírku, je to samopal s ručně tištěným obalem. Samozrějmě nejlepší bude, když si KONCERT V BARVÁCH přijdete koupit rovnou na koncert... nebo snad chcete za byt a za stravu zase sedět doma u televize?

  Srdečně zdravím - Jaroslav Hutka


Odesílatel: Padrava
Předmět: Hlavu vzhůru
Datum: 5. dubna 2009, 23:57:54

Vážený pane J.Hutko,
ano, přišlo mi, že se cítíte nedobře - byla z Vás cítit jakási zatrpklost na současný svět, resp. poměry u nás. Tak mi to přišlo. Měl jsem navíc takový dojem, že jste mj. frustrovaný z nezájmu občanů o Vaší tvorbu. Už to tak bývá, že udavač Nohavica je mnohem polulárnější. Bohužel. Ja jej přestal poslouchat, poněvadž nemohu nadále naslouchat pisničkáři, který pozbyl sebereflexe. Já potřebuji písničkaři jeho slova věřit, což je v případě Nohavicy od jisté doby problém. Ale zpět k Vám. Nevím, co si představujete pod souslovím "pletichářský patologický svět".
Toto by bylo třeba rozvést. Měl byste zájem o to? Nemyslím si, že lze hledat ony negativa zejména na Hradě. Občas mám pocit, kterak je VK příliš démonizován lidmi z okruhu "pravda a láska". Je zkutečně tak patologický, jak je vylíčil např. T. Halík? Skutečně rozdělil obě země on? Pokud vím, iniciativa vzešla ze strany Mečiara atd. Nebo ne?
Budete-li mít zájem, zašlu Vám diskurz k osobě VK.
S úctou, P.Padrava
P.S. Nemám rád fanatiky a oportunistické devoty /Nohavica/.


Odesílatel: Jindřich Tluka
Datum: 5. dubna 2009, 22:04:07

Čau Jardo, díky za psaní. B.O. odletěl právě do (téměř již evropského - howgh!!) muslimlandu a my tedy zase víme o něco víc... A co se týče "patologického kazisvěta", tak se navrch domnívám, že u něho senilita přehází v ukázkovou demenci...
*Za kamny nesedím (možná sis všim´ ;-) ), natož abych se krčil - sotva nos ven vystrčil. Taktéž se snažím nacházet pro jevy příhodné pojmenování, kéž se mi to daří; Tobě bezpečně - díky za príma koncertík v Klubu písničkářů ve Voršilské asi 14 dní zpátky - byls ve formě, publikum též a jistý Karel, který se tuhle vrátil po 40 letech z Chicaga a prvně Tě spatřil live, sahnul po dlouhé době ke slovům chvály (fungování téhle společnosti ne a ne pochopit - no ani se mu nedivím...)
*Jardo, ať se daří, přeju Ti hezké velikonoce a zase někdy... Díky & ahoj! Indych.


Odesílatel: vladislav rakušan
Datum: 4. dubna 2009, 9:29:58

Vážený pane Jaroslave dobrý den,
děkuji za informace, které mi pravidelně posíláte. Nejbližší koncert ve Znojmě bude (jak vím 18.4.), na který určitě přijedu a pokusím se dát dohromady partičku. Snad se mi to povede. Uvidíme.
Zdraví a na setkání se těší V. Rakušan.
p.s. co se týče Vašeho úvodníku - já bych do party kazisvětů zařadil i ostatní nyní vládychtivé, kteří nám všem názorně předvádí co je jejich prvořadé a na jakém místě je zájem státu, věci veřejné a hlavně my, daňoví poplatníci. Není však pochyb, že světlonošem je narcis z hradního vršku. Nevím však, co se ještě bude muset stát, aby se česká kotlina a moravské úvaly probudily!? A nyní závěrem: dnes je módní dělat z USA bandu ignorantů atd. Je však zajímavé, že Obama (při neustále zdůrazňované americké neznalosti věcí českých) bude mít osobní setkání jen s jedním člověkem. A z toho mi vychází, že zdejší scénu má opravdu, ale opravdu velmi dobře přečtenou!


Odesílatel: imeduna
Datum: 4. dubna 2009, 0:39:45

Díky za pozvání, přijdu se podívat do Čáslavi, jestli čas dovolí, jsem z Kolína. Mamlas to nevymyslel, dal to vývoj a pevně dodnes věřím, že zeměkouli někdo řídí.
V roce 1987 se neustále budoval společný Evropský dům, a při setkání Gorbačova s Reganem ve Švýcarsku, když byla konečná tiskovka - tehdy v přímém přenosu a překládána jsem se od Gorbačova dověděl odpovědí na otázku tehdy západního novináře, jak si představuje společný dům, když je železná opona a Češi nemohou ani do Polska.
Tehdy mě zarazilo jak odpověděl a chtěl jsem to slyšet ještě jednou večer ve zprávách, ale již to bylo zkráceno cenzurováno. Odpověděl v tomto duchu, aby vznikl společný Evropský dům ,musí se Evropa rozpadnout na spousty drobných států, aby se žádnému z nich nevyplatila držet armáda a budovat jednu společnou a potraviny musí být cenově shodné, aby se lidé navštěvovali a ne stěhovali .
Moje domněnka je, že nepočítal, že se bude drobit velká Rus a že mu Jelcin namaže schody a ani amíci to nevítali, ale co mohli dělat.
A co je nejsmutnější, že je špatný volební systém, že jsou neustále nějaké koalice a votrávený lidi. Kdyby si lid mohl zvolit svého starostu, šerifa, hejtmana a prezidenta bylo by vše jiné. Jenže z lidí jsou spotřebitelé a telata o které je potřeba se starat aby nezlobili a politika je opět pro vyvolené.
S přátelským pozdravem Ivo Meduna


Odesílatel: Adam Koutný
Datum: 3. dubna 2009, 18:22:59

Zdravím, až budete hrát ve Zlíně, přijdu si poslechnout. Jen k té politice byste se měl trochu opatrněji vyjadřovat, Vaše názory jsou Vaše, nikdo je Vám nebere, ale publikovat je v emailech znamená tak trochu vnucovat se se svými názory. Emaily se tak lehko stávají spamy. Mě třeba Klaus nevadí, nevadí mi ani Havel a i s Otou Veverkou se pomalu usmiřuji, mám pro něj pochopení.
Myslím si, že lidi chtějí relaxovat a poslouchat hudbu, ne číst jak někdo nadává a zkuhrá na systém.
pěkný den


Odesílatel: Daniel Mourek
Datum: 3. dubna 2009, 10:19:15

KLAUS - RAUS!!!!


Odesílatel: JEAN VAL JEAN
Datum: 3. dubna 2009, 9:18:00

Dobrý den pane Hutko. Omlouvám se za krátké zdržení, ale musím reagovat. Z vašeho minulého dopisu na mne vůbec nedýchl dojem, že jste v depresi. Mluvíte mi z duše. Mám stejný názor, jen to neumím tak výstižně napsat jako vy. O sobě tvrdím, že nejsem pesimista, ale skeptik. Domnívám se, že je v tom rozdíl. Jsem životní optimista a vyznavač "ortodoxního liberalismu". Ovšem osobně si myslím, že to tady nedopadne dobře. Inteligentní a charakterní člověk do vlády mezi politické vlčáky nepůjde a není divu. Musel by každý den nad sebou zvracet. Jsem přesvědčen, že našim politikům vůbec nejde o "lepší zítřky", ale že jim to takhle vyhovuje. Že se vlastně ani nechtějí na ničem dohodnout. Proč máme živit parlament plný lidí, kteří musí zvedat ruku jak jim partaj velí. To tam může zrovna za každou stranu sedět jen jeden a vyjde to na stejno, jen o hodně levněji. Současná pravidla voleb, vlády a parlamentní demokracie je přežitá a skostnatělá. Jak se říká, pravda je vždy někde v půli a řešení možná také. Zřídit demokracii a zároveň diktarůru pěkně půl na půl. Politická strana, která by vyhrála volby byť jen o půl procenta, by převzala vládu sama, pouze však na zákonem garantované čtyři roky a ostatní by skončily v politickém koši. Do parlamentu by se vůbec nedostali. Tato strana by se tak nemohla vymlouvat, že jí ostatní znemožňují plnit program. Pak by se ukázalo, zda jsou schopni plnit předvolební sliby či nám opět jenom lhali. Nutné by bylo též zákonem zakotvit její trestní odpovědnost za případné neplnění programu. Na závěr takový můj vlastní komentář:
Nechodím volit. Až tam budou opravdové urny, tak se tam půjdu z piety podívat.
Hezký den Jan Hupka


Odesílatel: Miroslav Ženatý
Datum: 3. dubna 2009, 9:47:54

Hezký den, díky za program co a kde..deprese bych v tom tedy neviděl, je ovšem pravda, že po zveřejnění u Kotýnka se několik soudruhů různých barev spontálně pozvracelo, což bylo milé..
Mirek Ženatý www.vinokotynek.cz


Odesílatel: Jiří Tomčík
Datum: 3. dubna 2009, 8:20:50

"Rozděl a panuj", toto staletími prověřené a funkční pravidlo je klíčovým nástrojem ruského agenta na našem hradě. Jsem rád, že jste se s jarem dostal do lepší nálady. V úterý 14. přijdu.
Zdraví Vás J. Tomčík


Odesílatel: Stanislav Stransky
Datum: 3. dubna 2009, 9:29:57

Dobrý den, děkuji moc za pozvánku a program. Pokud je to v Praze rád příjdu ale mimo je pro mne dost obtížné. Za 13 let mi bude sto let. Diky.
Stanislav Stránský


Odesílatel: Kovářová Marie
Datum: 3. dubna 2009, 9:23:27

Vážený pane Hutko,
když jsem si dnes ráno otevřela počítač, zaradovala jsem se z Vaší zprávy. Těším se na Vaše nové CD, které si koupím 8. května ve Strakonicích, protože s Vaším podpisem bude ještě cennější. Budu se snažit pro Vás připravit také nějaké malé překvapení a tak Vám vrátit alespoň trochu té radosti, kterou rozdáváte nám. Zrovna dnes ráno jsem si doma jedno Vaše starší CD pouštěla při přípravě do práce a jak mi to šlo pěkně od ruky, když jsem si s Vámi pobrukovala "cizinci, cizinci ..., nebo Havlíčku, Havle ...". Dodalo mi to elán a výbornou náladu. Moc se těším do Habeš clubu !
M. Kovářová


Odesílatel: Alena Stiglitz
Datum: 3. dubna 2009, 8:55:07

Zdravím Vás nezoufejte nikdy kvůli lidem kteří za to nestojí. člověk může snad jen zoufat nad tím zlem, které jsou schopni lidé způsobit slabším což jsou zvířata. Já už lidi beru dost z odstupem a vůbec tyhle tajtrdlíky, kteří to tady vedou. Dufám, že v létě pojedete také sem na jih, do Budějovic či okolí. Pak se na Váš koncert také dojdu podívat a zvu Vás před koncertem i s Vašim štábem ke kávě a zákuskům. Takže ještě přeji klid a pohodu. Teď už snad bude pěkné počasí, to dodává sílu. Pro Váš klid Vás chci upozornit, že tupci a svi.. jsou i v jiných státech (např. v Rakousku či Německu) a také to tam vedou nevím kam a všude nás ujištují, že žijeme v právních státech. Alena Stiglitz


Odesílatel: "Zdeněk Homola"
Datum: 3. dubna 2009, 8:53:05

Zdravím, jen potvrzuju, že tentokrát mail přišel v pořádku, neskončil v koši.
Přepošlu pár přátelům, kteří mají izolovanou animositu k tomu narcisovi, já to mám strkuturovanější, to s těma bandama minule bylo lepší.
Zdenek H.


Odesílatel: Jan Ludvik
Datum: 3. dubna 2009, 8:43:44

Pane Hutko,
Váš text mě uráží. Sleduji politiku dost intenzivně a dost dlouho. Pokud píšete o pleticháři a kazisvětu na hradě, máte zajisté na mysli V. Havla. To byl pletichář! Současný prezident patří k tomu nejlepšímu, co v současné politice máme. Je mnoho lidí, kteří toto nechápou, chápat nechtějí a jejich inteligence jim toto chápat ani neumožňuje. Proto se uchyluje k jednoduchým výlevům nenávisti. Bohužel mezi ně patříte i Vy.
Nevím, jakým způsobem jsem se dostal na seznam adresátů. Rozhodně Vás žádám, abyste mě z tohoto seznamu smazal.


Odesílatel: His Wooden Toys
Datum: 3. dubna 2009, 9:17:41

Moje emailová schránka není vaše žumpa, strčte si tyto emaily do....


Odesílatel: lada57
Datum: 3. dubna 2009, 5:56:11

Dobrý den , pane Hutka konečně jste nezval toho kastelána z pražského hradu pravým jménem . Posledně jste si bral moc servítek , ale on si ohled nezasluhuje . Vejmelka


Odesílatel: Andrea Chludilová
Datum: 3. dubna 2009, 5:38:02

Milý pane Jaroslave,
pojmenovávání Vám jde opravdu skvěle, to musím uznat. Nevím,co by některým pojmenováním řekl Komenský, který je mi vzorem (jsem učitelka), ale osobně miluji slovíčkaření a hříčky a básnění atd. Někdy si o tom třeba popovídáme:-) Na Vaše vystoupení se těším na Cimburk.Také na osobní setkání a cédéčko:-)
Mějte krásný den:-) Andrea


jméno: Hana Morrison

Vazeny P. Hutko, dekuji Vam ze vsechnu predkomunistickou i \"po-komunistickou\" tvorbu. Vzdy jsem k Vam mela obrovsky respect a ten nikdy neztratim, protoze je malo rovnych a poctivych Cechu, jako jste Vy!!! Preji Vam hodne stesti v novem roce a vubec... Ani si nemusim prat, aby jste zustal porad takovy jaky jste, protoze Vase konstatni jednani a vystupovani mluvi samo za sebe.
S pozdravem a pranim krasnych dnu. Hanka