Hudebníci zahrají pro dobrou věc

Litomyšl – Pracovníci dobrovolnického centra při farní charitě připravili na sobotu benefiční koncert pro veřejnost. Výtěžek podpoří nákup nového auta pro pečovatelskou službu.

Benefiční koncert je další z řady aktivit, které v Litomyšli připravuje dobrovolnické centrum. „Pořádáním koncertu chceme vyzkoušet zase něco nového. Oslovit lidi, pobavit se a zároveň podpořit dobrou věc," vysvětlil koordinátor dobrovolníků Jakub Mašek.

Jako hlavního interpreta sobotního večera pozvali Jaroslava Hutku. „Je to známý český písničkář, autor legendární písně „Krásný je vzduch" a velkého množství jiných, mnohdy zlidovělých písní," uvedl koordinátor. Dalším želízkem v ohni bude mladý písničkář Michal Horák, častý předskokan Tomáše Kluse, aktuální vítěz Czechtalentu. „V neposlední řadě vystoupí místní kapela Trio de Janeiro se směsí world music," doplnil Jakub Mašek.

Koncert je jedním z projektů, kterými se dobrovolnické centrum při farní charitě snaží získat prostředky na nákup nového vozu pro charitní ošetřovatelskou službu. „Jedná se o jedinou terénní zdravotnickou službu v Litomyšli a přilehlých obcích. Nákupem nového vozu, který nahradí dosluhující starý, chceme udržet krok s rostoucími nároky na službu a vyhovět stále se zvyšujícímu počtu klientů," upřesnil Jakub Mašek.

Benefiční koncert na podporu farní charity se uskuteční v sobotu 26. října ve velkém sále Lidového domú v Litomyšli. Začátek je v devatenáct hodin.

4.10.2013, Svitavský deník