Odesílatel: Jaroslav Hutka
Příjemce: Jan Jandourek
Předmět: Dementi
Datum: 7. března 2004, 15:15:19

Vážený pane Jandourek,
nevím, na koho se obrátit, ale snad se to podaří nějak dát dohromady přes Vás. V sobotu vyšla ve vašich novinách pod titulkem Písničkář Hutka chce do Senátu poněkud nepochopitelná pitomost. Do senátu nekandiduji, tím méně za jakousi Cestu změny. A ani dříve jsem do senátu nedandidovat, to bylo do parlamentu a zase za Balbíny. A teď nejbližší moje kandidatura je zase za Balbínovu poetickou stranu do Evropského parlamentu. Dá se říct, že jsem doživotní kandidát za Balbínovu poetickou stranu, žádná jiná strana či seskupení mě neláká. Pokud bych mohl dementi formulovat sám, napsal bych:
Není pravda, že kandiduji za Cestu změny do Senátu, ale je pravda, že kandiduji za Balbínovu poetickou stranu do Evropského parlamentu - Jaroslav Hutka, písničkář.
A nebo to zformulujte jak chcete, ale aby bylo jasné oč jde. Ale o dementování sobotní zprávy bych velmi stál, nechápu, jak se k vám do novin vůbec dostala. Srdečně zdravím - Jaroslav Hutka


1. března 2004, 15:37:43, napsal jste:

Přeji pěkný a dobrý den, chtěl bych Vás požádat o schůzku ve věci možné podpory Vaší kandidatury do senátu malými pravicovými stranami. V rámci setkávání malých pravicových stran, které mají zastoupení v Senátu ČR, probíhá jednání o vzájemné podpoře či nekonkurování v podzimních senátních volbách. Tato jednání vrcholí. Já sám osobně bych měl velký zájem na tom, aby v Praze alespoň v jednom obvodu kandidovala silná nezávislá osobnost, schopná porazit kandidáta ODS či ČSSD. Byl bych velmi potěšen, kdyby bylo možné se tento týden setkat a věc s Vámi prodiskutovat resp. nabídnout Vám kandidaturu do Senátu ČR za výše uvedené seskupení. Bohužel na Vás nemám telefonické spojení, abych se na Vás mohl obrátit přímo. Navrhnul bych s ohledem na Váš jistě plný kalendář setkat se před či po Vašem vystoupení v Salmovské literární kavárně tuto středu. Bylo by to možné?
S obdivem k Vašim trefným fejetonům Mgr. Jakub Pinta, předseda pražské organizace Cesty změny

Příjemce: Pinta Jakub (MHMP)
Předmět: Senátní volby 2004
Datum: 8. března 2004, 2:31:49

Milý pane Pinta,
tak tohle se poněkud nepodařilo, jaksi jsem Vám snad zřetelně oznámil, že nejbližší moje kandidatura je za Balbínovu poetickou stranu do Evropského parlamentu. Tedy Vaše oznámení v Mladé frontě a Lidových novinách dementuji a pro jistotu do dávám též do ČTK, neboť není jisté, kam všude jste své zbrklé semínko zaseli. Dále Vám musím oznámit, že v této chvíli do žádného Senátu nekandiduji a s žádnou stranou či seskupením, kromě Balbínovi poetické strany, jsem žádnou dohodu o spolupráci neudělal.
Zdravím - Jaroslav Hutka


Cesta změny

Náš politický život je bohatý především na politické strany. Je jich takové množství, že již v každé ulici sídlí nějaký ten politický pracovník, a to nepočítám komunisty. I já jsem politicky činný. Naše "konzervativní" Balbínova poetická strana má svých pět členů a doživotního geniálního guvernéra. Zdálo by se, že nám velké, střední, ba ani pidistrany nemohou závidět. My se o ně nestaráme, což doufám platí i naopak. Kromě členů máme i voliče a nezávislé kandidáty. Voliče nám závidí především strany malé (včetně vládních), nezávislé kandidáty pravděpodobně všichni. A tak není divu, že vznikla i strana Cesta změny. Jejím pravděpodobně jediným úkolem je přebrat naší straně naše kandidáty, třeba i proti jejich vůli. A tak bodrá Cesta změny kandiduje do senátu Jaroslava Hutku i když dotyčný s tím nesouhlasí. Navíc "mladý" funkcionář Cesty změny sdělí tisku, že již do senátu kandidoval a neúspěšně, což sice odporuje skutečnosti, ale je to určitá cesta změny. V jednom má strana Cesta změny skutečně pravdu. Jaroslav Hutka kandiduje!!!. K této pravdě přináleží ale malá změna. Jaroslav Hutka kandiduje za Balbínovu poetickou stranu do Evropského parlamentu.

Ivan Fried, mluvčí Balbínovy poetické strany


Odesílatel: Pinta Jakub (MHMP)
Datum: 8. března 2004, 9:11:28

Milý, oprávněně rozhněvaný pane Hutko,
moc se omlouvám, nevím jak k tomu došlo, ani kam všude to bylo posláno, nečetl jsem ten text, ani nepsal. Věřím, že jsme se dohodli na skutečnosti, že jste přijal možnost kandidovat do senátu na Praze 10 v rámci uskupení, které tvoří Koordinační radu (CZ, ODA, LiRA,KAN,Nezávislí a další)s tím, že kdo Vás bude registrovat a jaká bude dohoda s Balbínkou, bude dohodnuto později, a to vše v případě, že neuspějete ve volbách do EP. Takto jsem to pochopil já a doufám, že to platí. S Vaším jménem, ale musíme v rámci jednání v Koordinační radě již operovat nyní, abychom Vás zbavili možných protikandidátů. Tedy pro Vaši případnou kandidaturu je nutné jednat s ostatními jako by to byla hotová věc. Moc se omlouvám, jestli to do novin dal někdo z Cesty změny. Domníval jsem se, že další postup bude takový, že Vám v rámci Koordinační rady vyjednáme jasnou pozici a teprve v případě Vašeho neúspěchu ve volbách do EP s Vámi projednáme mediální kampaň a další potřebné věci. Snad jste tímto na nás úplně nezanevřel, já udělám vše proto, abych zabránil dalším nedorozuměním. Byl bych moc rád, kdyby Vás tato událost neodradila od spolupráce s Cestou změny. Jediné, co si přejeme je, aby v případě Vašeho neúspěchu do EP, Váš hlas a Vaše myšlenky zněly Senátem ČR. Jestli, jste ještě věc nedementoval prosím nečiňte tak, neb pak nebudeme schopni ostatní partnery v Koordinační radě o Vaši případné kandidatuře přesvědčit. Prosím o Vaši pomoc, aby dobrá věc se podařila. Jen doufám, že si nyní nemyslíte, že chceme jen skrze Vaše jméno získat body u voličů na úkor Balbínky, to by mne moc mrzelo, neboť smysl vidím jen ve vzájemné spolupráci, která může přinést prospěch naší zemi. S úctou k Vaší osobě
Jakub Pinta, předseda pražské organizace CZ

Vážený pane Pinta,
v této chvíli vás zklamu. Aby se předešlo obdobným nedorozuměním, vemte to tak, jako bychom spolu nikdy o žádné kandidatuře nemluvili.
Srdečně zdravím - Jaroslav Hutka

Dobrá, co se dá dělat, beru to na vědomí. Spolupráce není jednoduchá věc. Nezklamete mne, o mne přeci nejde či o stranu, kterou jsem v našem jednání zastupoval, potěšíte ty, kteří škodí této zemi. Škoda, že to o čem jsme se bavili po koncertě neplatí. Také je škoda, že plýtváme silami v roztroušených bojůvkách, místo společného postupu. Přeji hodně štěstí ve volbách do EP a vůbec vše dobré. Jakub Pinta


ČTK / Čechy, 8. března 2004

Písničkář Hutka nebude za kandidovat za Cestu změny do Senátu

Písničkář Jaroslav Hutka dnes odmítl informace zástupců Cesty změny, že bude za tuto politickou stranu kandidovat v podzimních senátních volbách v Praze. Hutka dnes ČTK řekl, že o přízeň voličů se hodlá ucházet v červnových volbách do Evropského parlamentu, a to za Balbínovu poetickou stranu.
Místopředsedkyně Cesty změny Helena Frankenbergerová přitom v pátek ČTK řekla, že Hutka má jako nestraník kandidovat do Senátu za Cestu změny s podporou dalších menších stran sdružených v takzvané koordinační radě, tedy Unie svobody-DEU, Evropských demokratů, Sdružení nezávislých (SNK), ODA či Liberální reformní strany (LiRA). Strany podle ní ještě řeší, zda Hutku vyšlou do volebního klání v Praze 10 nebo 11.
"To je omyl, jediná kandidatura, která je teď na řadě, je do Evropského parlamentu za Balbínovu poetickou stranu," prohlásil Hutka. Se zástupci menších stran minulý týden sice o senátních volbách mluvil po svém pražském koncertě, o nějaké dohodě však nemůže být ani řeč. "Velmi obecně se po koncertu mluvilo a pilo pivo, a oni z toho udělají takový závěr," uvedl písničkář. Pokud by v eurovolbách neuspěl, možná by kandidoval i do horní komory - ale opět za "balbínovce".
Hutka se objevil na pražské kandidátce Balbínovy poetické strany již v roce 2002 při volbách do Poslanecké sněmovny. V hlavním městě se letos budou konat volby do Senátu ve třech obvodech - v Praze 6, 10 a 11. Některé strany již své favority oznámily, jiné ještě vyjednávají nebo vyčkávají, jak dopadnou volby do Evropského parlamentu.

Alice Blažková kš