Odesílatel: Petr Sameš
Datum: 13. ledna 2005, 23:14:05

Vážený pane Hutko,
Vaše Náměšť na Letné, o níž píšete v bookletu, a která byla připomenuta nedávno v dokumentu o genezi sametové revoluce na ČT (jako obvykle v nekoukatelném čase), byla pro mě intenzivním emocionálním zážitkem. Byl to ale i jinak velmi zajímavý dokument; je vůbec možné, že uplyne-li patnáct let, je všechen ten marasmus zapomenut, anebo dokonce legitimizován?
Váš fejeton mi zase připomněl výtečnou knihu Pavla Kosatíka o Pavlu Kohoutovi, která mj. popisuje mechanismy normalizace, odkrývá metody StB a vůbec celou zločinnost tehdejšího režimu. Stejně tak Vaše texty reflektují minulost způsobem, který mě vždy přes tíseň, kterou ve mě ta doba vyvolává, zahřeje z poznávání nedávné minulosti, která je právě tím velmi dnešní.
Tak děkuji. Vše dobré Vám přeje Petr Sameš


Odesílatel: Pavel Foretník
Datum: 12. ledna 2005, 23:04:21

Ahoj Jardo,
díky za tvé fejetony a postřehy. Dívám se na svět otevřeně a myslím si, že podobně jako Ty. Rozumím Ti a jsem rád, že jsi stále takový, jaký jsi. Čas letí jako splašený, máme tu další rok, a tak Ti přeji štěstí zdraví, rodinnou pohodu a zdravý rozum (to je blbost, máš ho dost a ještě ho rozdáváš). Měj se dobře. Těším se, až se zase někde setkáme, třeba v hospůdce U Balbínů. Pozdravuj svoji maminku, doufám, že je zdravá.
Pavel Foretník


Odesílatel: Petr Zapletal
Datum: 13. ledna 2005, 7:44:10

Ahoj Jarku,
vím, že toho máš hodně a nechci zbytečně otravovat. Tentokrát už mi to nedá.
Tvůj fejeton ze ´78 roku mě vyprovokoval.
Není od věci si čas od času připomenout, kde a jak jsme to žili. Trestuhodně se na to zapomíná. Škoda.
Teď je u nás v Praze co chvíli Slávek Janoušek (pomáhám mu se sumarizací materiálu pro novou CD archívních věcí). Říkal jsem mu o té scénce s Tebou na koncertě v Budapešti a hned přidal spoustu detailů a zážitků.
Ještě jednou moc děkuji za pravidelné příděly informací a doufám, že si spolu se mnou aspoň sem tam někdo uvědomí "o co šlo a co se kolem děje".
Díky - hodně úspěchů v nastartovaném roce a s předsevzetím, že už konečně vyrazím na Tvé vystoupení se těší na setkání Petr Zapletal


Odesílatel: galerie Inspirace
Datum: 13. ledna 2005, 10:11:37

Jen žádný škrtání! Děkujeme za každej fejeton. S postupující mocí komunistů je stále potřeba nás masírovat - předáváme dál. Zdravíme a někdy zase na viděnou. Jiří a Sabina Langerovi, Jindřichův Hradec